• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako sa dáva klystír?

6. septembra 2016 
Prečo pri treťom nie?
20. jún 2008 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co pri treom nie ??som nepochopila asi
20. jún 2008 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani neviem rodila som v sukromnom sanatoriu a tiez som to ocakavala a sestricka ze netreba.pri tlaceni som mala obavy ci sa nieco nepritrafi ale v pohode,ved by asi s takym niecim pocitali :slight_smile:
20. jún 2008 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja budem tiez rodit po znamosti a v 100 percentnom komforte ale aj tak je to istejsie ked sa to naplanuje a z toho kozmetickeho hladiska je asi cisar lepsi, myslim aj pre buduci sexualny zivot
20. jún 2008 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mala tri porody spontanne,s mensim sitim a sexualny zivot mam o.k. :grinning: ,ja mam kamosky co mali cisarsky a maju po nom problemi,no take diskusie su na inych temach :slight_smile: .Chvalabohu ja mam na tehotenstvo a porody len pekne zazitky. :slight_smile:
20. jún 2008 o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
samozrejme vsetko je individualne ja poznam bohuzial viac pripadov kedy ten spontanny dopadol horsie a pokazilo sa tam viac ale to je jedno ved pokial je moznost sa rozhodnut tak je na kazdej z nas ako to chceme
20. jún 2008 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj holky.Klystýru jsem se taky bála a i po tom co píšete,že v pohodě tak se stejně trošku bojím,ale snad to zvládnu.U nás v porodnici se ptají jestli jste ten den doma byla a když jo tak ho nedávají a holení je jen na vás,já budu rodit asi v jiné a tam je to taky tak.Kamarádka klystýr neměla a i když byl problém s tím,že malý prostě nechtěl ven a už chtěli použít kleště tak to nakonec zvládla bez nich a nic se přitom "nepřihodilo".
Jen mne zajímá co když je semnou manžel od samého začátku a budou mi dávat klystýr,kde bude on?
20. jún 2008 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak mne dali aj klistir aj som sa trochu po... pri tlaceni... :grinning: Pohoda, zacala mi hovorit sestricka, nech si z toho nic nerobim a bolo mi to veru jedno, pretoze som v tej chvili tlacila hlavicku :wink: :grinning:
20. jún 2008 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Klystir a holenie je prva cast prvej porodnej fazy a pri tej otec nemoze byt. S mamickou moze byt aj tak az od druhej casti prvej porodnej fazy.
20. jún 2008 o 07:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heppu podobne skusenosti mam aj ja,preto sa neda povedat ako to je lepsie :wink: .

sarkal neviem poradit ja som ani manzela ani priatela pri porode nechcela :grinning: ,no urcite sa to robi v inej miestnosti.
20. jún 2008 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pri holeni nieje ani pri podavani klystiru... To by si ani nechcela :grinning: . Mojho zavolalai az ked som lezala na sale...
20. jún 2008 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já tam kde budu rodit tak semnou právě může být od přijetí až dokonce.Tak mám obavi kde bude on protože bych samozřejmě nechtěla aby u toho byl.Oholit se snad zvládnu doma,oni to tam sice nevyžadují,ale určitě je to lepší.
20. jún 2008 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sarkal, urcite tam nebude, ked ti budu davat klystir :wink: Poslu ho na kavu...
20. jún 2008 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Snad jo.
20. jún 2008 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alebo mu povedz ty, ze ked bude pocut slovo priprava, pripadne klystir, nech ide von
20. jún 2008 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, sarkal můj manžel se mnou byl taky od přijetí na pokoj - měla jsem vyvolávanej- a byl tam i když mně sestra holila a dávala klystír amůžu ti říct že do dnešního dne jsem nad tím vůbec ani nepřemýšlela :sweat_smile: já myslím že je to naprosto přirozené a nemusíš se bát, že to tomu chlapovi bude vadit. já myslím že za ten den uvidí ještě hodně :grinning: takže z mého i manželovho pohledu byl klystýr to nejmenší :grinning: to se málem složil když viděl epidurál :grinning:
a klystýr ti doporučuji - jde hlavně o to do jakého prostředí přivedeš dítě :wink: a vůbec to není žádná hrůza, opravdu se nemusíš ani nejmín strachovat :wink:
20. jún 2008 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heppu, kamoška rodila cisárskym pre npokračujúco pôrod a spočiatku bol sex oničom. Ale potom OK. Všetko je indivinduálne. Titkovamiriam, niektoré baby rodia ako na bežiacom páse :grinning: , myslím tým že úplná pohodička. Aj ja mám takú kamošku. O sebe to nemôžem povedať, ale zvládla som to. Treti na 99,99% nechytáme, ale možno ma osvieti, zahodím všetky predsudky a o pár rokov budem rodiť.
20. jún 2008 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Heppu tak ja som rodila dva krat cisarom a klystyr robia automaticky,je to predsa operacia a potrebuju vyprazdnit creva,pretoze po operacii je cinnost criev docasu pozastavena...
Ale mozno dostanes len cipok :wink:
Na mne ten klystyr nikdy nefungoval,15 minut som sa natriasala chodila a drepy robila a nakoniec som si musela sadnut na wc a tlacit az kym to same nevybehlo :grinning: Asi som mala taky strach,ze by sa mi ani zastruhana ceruzka nevosla do zadku :grinning:
20. jún 2008 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no baby mne nejde ani tak len o ten klistir aj ked jasne ze mi je to neprijemne , kazdopadne odkedy som sa rozhodla ze pojdem cisarom tak sa vobec porodu nebojim lebo si to vsetko krasne naplanujem s doktorom aj datum a pred tym som mavala zle sny z toho ako budem rodit teraz sa tesim normalne
20. jún 2008 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Heppu a ako si na to tvojho dr nahovorila?Ved vraj na slovensku to nie je mozne,ale akos a vravi ...nic nie je nemozne... :wink: Aku mas indikaciu na cisarsky rez? Strach z normalneho porodu?Vraj aj to sa uz da... :wink: Ja si myslim,ze zena by mala mat moznost volby,ved je to jej telo.Preco potom nezakazu implantovat silikony alebo prevadzanie liposukcie,ved aj to je operacia a tiez podla mna zbytocna .. ale asi sa to neda porovnavat :slight_smile:
20. jún 2008 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja som sice rodila cisarsky, ale ziadny klistir som nemala. Asi je to v kazdej nemocnici trosku inak.
20. jún 2008 o 21:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
xena ja som ho nenahovarala je to znamy mojho priatela a povedal ze co chcem to mi splni tak sme sa spolu o tom rozpravali a radili a bol pre cisarsky aj on sam, nemal s tym problem ze by ma odhovaral
21. jún 2008 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tiez to poznam,ze gynekologovia vsade presadzuju prirodzene porody,ale ich zeny a dcery odrodia cisarskym... :wink:
21. jún 2008 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som rodila do vody a tam klystir musel byt samozrejme :wink: inac vobec nechapem preco sa toho niektore baby tak desia - nebolo to nic neprijemne - do konecnika mi taku hadicku zaviedli a vpumpovali ten klystir, asi najhorsie bolo to ze som to mala v sebe zadrzat pocas aspon dvoch kontrakcii - to bola divocina ale zvladnut sa to da :slight_smile:
21. jún 2008 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky. Tak já při prvním porodu klystýr neměla, neb jsem rodila v porodnici, kde se běžně nedává. A myslím, že bych ho ani nepotřebovala. Když mě začaly kontrakce, běžela jsem pokaždé na záchod s děsným průjmem. Setra mi říkala, že je to časté, že příroda to tak má zařízené. Chápu, že některé maminky mají strach, že by se při tlačneí miminka mohli po.... a bylo by jim to trapné, ale já jsem teda při porodu takové myšlenky opravdu neměla. Měla jsem absolutně jiné starosti než se zajímat zda nevylezlo i něco jiného než mimi. Teď čekám druhé mimi a řeknu si doktorce o yal gel. Mimi budu rodit v jiné porodnici než první a tady prostě klystýr dávají běžně. Ale je pravda, že sami doporučují přinést si vlastní yal, že aplikace je příjemnější a šetrnější a pro mamči,které se klystýru bojí snesitelnější. Takže pokud máte někdo z klystýru obavy, zkuste se zeptat na ten yal.
21. jún 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no,nechápem,prečo sa stresuje klystýrom :angry:U nás v pôrodke sa už roky dáva len glycerínový čípok.Predávajú ich aj v lekárni a tak isto po zavedení treba chvíľu vydržať to nutkanie a potom šup na vecko.Spraví takú istú službu ako klystýr a je šetrnejší,si myslím :wink:
21. jún 2008 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
xena moj porodnik praveze dava prednost cisarskemu lebo je to zevraj aj pre mimino lepsie a bezpecnejsie ale aj koli inym veciam
21. jún 2008 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez mala uplny stres z klystiru, a bolo to uplne v poho.
ja si myslim ze pre babatko je urcite prijemnejsie ked sa nenarodi do nejakych vykalov a nemusi sa predierat cez nejake "vrkoce" tam dole, takze ta priprava na porod ma urcite svoje opodstatnenie, netreba sa toho bat :wink:
21. jún 2008 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neodbocujte od temy, tato tema sa vola: Ako sa dava klystyr?
tema kde sa pise za a proti je tu: http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=46334&vOffset=180&vGroupOffset=120&vGotoLast=1#end
21. jún 2008 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok