Ako sa dáva klystír?

lukia
19. jún 2008

Je mi to normalne blbe, ale nemam sa to kde inde dozvediet, chcela by som sa opytat tehuliek, ktore uz maju jeden porod za sebou, ako sa vlastne dava klystyr v nemocnici pred porodom, ako to vobec vyzera, a tak.Lebo ja som prve dieta rodila v zahranici a tam nic take nedavaju, ani ma neholili, tak sa celkom obavam ako to bude teraz pri druhom, lebo to budem rodit na Slovensku.Ked citam skusenosti mamiciek z priebehu porodov, tak vacsina zacina podavanim klystyru.A neviem si to vobec predstavit, ako to prebieha,ci sa to podava na WC, alebo kde?

misa84
23. jún 2008

ahojky, chtela jsem se zeptat, jestli se ten Yal nebo jak da koupit v lekarne bez predpisu? a jestli si ho muzu zkusit cvicne dat doma i ted at vim, co me ceka? mozna vam to pripada hloupe, ale rada bych vedela do ceho jdu.... 😨 dekuji

lefika
23. jún 2008

misa, ja som ho mala na predpis, aj ked nie pri porode, ale bohuzial nejak velmi nezabral 😒 nieco vyslo, ale dr. mi robil vysetrenie hrubeho creva a dalej ako 15cm sa nedostal, lebo tam uz bola stolica 😅
pri porode som klystir nemala, ale ako tu uz niekto spominal, prehnalo ma teda poriadne aj bez neho 😅

lenkabu
23. jún 2008

misa:já mám dojem že je jen na předpis,ale v krabičce sou mylsím 2 tak ho zkusit můžeš...já ho dostala od kamarádky a nějak extra mně to neprohnalo..tak akorát,řekla bych 😀

adulkababulka
23. jún 2008

baby, tak som to tu tak citala a zda sa, ze vsetky mate trosku strach z toho klistiru. Ja mam zase strach ze mi ho nedaju a ze co ked sa nieco neprijemne stane pri tlaceni babatka? asi by som sa od handby prepadla... co myslite? mohlo by sa nieco take neprijemne stat? alebo stalo sa Vam to niektorej?

misa84
23. jún 2008

vim, ze se to urco stava, treba u rychlych porodu. a taky vim, nebo mi prijde spis samozrejme, ze to neberou nijak tragicky. proste konecnik prikriji nejakou plenou a co se deje pod ni jim je jedno 😉

sylvar
23. jún 2008

já si klystýr nenechala dát, prohnalo mě to samo od sebe ještě než jsme jeli do porodky 😀 a tam jsem ho jednoduše odmítla,pač i tam jsem ještě jednou nervama šla.jestli se něco při porodu stalo nevím 😎 😅 ale prý je to normál, že se může stát i po klystýru 😉

zuzpolka
23. jún 2008

ahojte 😀
ja budem rodit v Ružinove a tam vraj davaju už len čipky...ja by som bola prave rada keby som dostala radšej klystir 😝
nechodim pravidelne na zachod takže by mi to vyhovovalo viac než čipky 😒

sisi
23. jún 2008

moja pokial budeš mať planivaný porod na určitý den tak sa davajú večer čipky . a ked klystyr tak to sa robí rano naWC mydlovu vodu ti daju cez taku hadičku do konečnika a potom chodis na zachod . ale ja čo viem tak teraz sa davajú čipky. Ja keď som bola rodiť malu tak my rano povedali že môžem isť na pôrodnú salu a dali mi čipky a nie klystyr. ten davaju keď sa nemôžeš vyprazdniť. 🙂

zuzpolka
23. jún 2008

no prave pre to chcem klystir, mne čipky moc nezaberaju 😀

sisi
23. jún 2008

Ja čo som ležala s jednou babov jej nezabrali čipky a rano jej dali klystyr. neboj su tam celkom dobre sestričky oni vedia čo robia . najlepšia je tam sestrička Vierka,Evka a ešte dve ale nespomeniem si na meno .

mywiel
23. jún 2008

Heppu mas pravo sa rozhodnut pre cisarsky urcite mas na to dovody, ale ja si myslim, ze cisarsky nie je lepsi ako porod prirodzenou cestou, predsalen je to operacia a vacsi zakrok, a ta jazva boli viac ako nejake male zasitie hradze. 😉

zuzpolka
23. jún 2008

no uvidime 😀 ved snad ma nenechaju s plnymi črevami rodit 😝 😝 😝 a možno pojdem od stresu aj bez pomoci 😉

sisi
23. jún 2008

Je pravda že prirodzene je to lepšie pokial ťa niekto nedovrzga ako mňa a preto už ˇDalši pôrod musel byť cisarsky.a bolo to horšie ako ten prvý.

lefika
23. jún 2008

baby, ja som ten klystir nemala, a aj ked toho zo mna vyslo dost pred porodom, tak pri tlaceni sa predsa este nieco naslo. to mi potom povedal manzel, ze to zachytili do misy a odniesli prec...nikto mi nepovedal ani slovo, keby mi to manzel nepovedal, ani o tom neviem.

adulkababulka
23. jún 2008

lefika - a to manzel tak vsetko vidi??? ja som myslela, ze partner stoji u hlavy a nic moc toho dolu nevidi. Ja by som manzela u porodu velmi chcela, len sa obavam toho, ako bude reagovat ked ma uvidi v takom stave... mozno to tak prezivam teraz, ale ked budem na sale, tak budem rada ze som, co ja viem! 😒

lefika
23. jún 2008

adulka, ten moj sa pozeral, kde len mohol 😉 on take veci znasa v pohode. nemala som ziadnu plachtu na sebe ani nic a on stal pri mne zboku, takze mi oznamoval, ze uz vidi hlavicku, dr. sa ani nestihol ozvat 😀

konja
23. jún 2008

Holky já při prvním porodu klystýr neměla, při prvních kontrakcích jsem měla průjem a vyprázdnila se sama.Teď si nechám napsat yal. No a k tomu strachu, že z vás něco při tlačení vyleze - pokud si na to v tu chvíli vzpomenete tak jste teda borky!To byla bolest, hekání, tlačení - na nic jiného jsem opravdu neměla myšlenky. V tu chvíli myslíte jen na jedno - vytlačit mimi aby jste to už měla za sebou. No a co se týká strachu z toho jak na to bude reagovat otec, že si někdo není jistý, zda chce aby ho viděl v této situaci - je to porod, porod bolí, hodně bolí. A podle toho člověk i vypadá. A s tím musí počítat i manžel. No a myslím,že dva lidé, kteří jsou manželé, zdílejí spolu lože, jsou si v životě nejbližší, tak by při sobě měli stát i v situacích, které nejsou zrovna pohledově příjemné.Manžel si vás sice vzal jako krásnou nevěstu,ale od toho je váš manžel aby vám stál po boku v dobrém i zlém a stál při vás i ve chvíly zrození vašeho dítěte.Žena (ale i muž)nemůžou být pořád dokonalí, skvěle učesaní, navonění a s dokonalým make-upem.Rozumný,inteligentní a hlavně milující manžel by měl toto pochopit. Omlouvám se, že jsem takhle odbočila od tématu, ale když jsem si tu tak pročítala ty dotazy, tak mě to nedalo. Slyšela jsem to už od více lidí a chápu, že ten kdo porod ještě nezažil, může mít tyto myšlenky, ale já se domnívám, že trápit se tímto je zbytečné. Pokud partnera u porodu máte, bude vaše poslední starost to jak v tu chvíli vypadáte - a jeho taky 😀

sue24
25. jún 2008

no tak ja som sa na klystir tesila!!! ....ako citam vasu diskuziu, tak som bola asi jedina 😀
ale skutocne uz asi tyzden pred porodom som sa klystiru nemohla dockat, aby som sa konecne vy.... 😀

jankapo
25. jún 2008

konja, krasne si to napisala... 😵
a ono je to tak.... 😵
mne klistyr nestihli dat,taky mal moj porod spad...a potom ako som tam lezala po porode, som si rekapitulovala co sa vlastne dialo, a reku ze ups, mne nedali klistyr, tak sepkam asistentke, jeminku, ved ja som sa isto pokakala, a ona sa len usmiala, ze trosinku...pohladkala ma, ze to je normalne a v pohode, nech sa nad tym vobec nezamyslam... 🙂
tak naozaj, potom som uz riesila maleho, mliecko a ine boliestky ako kaku pri porode... 😀

jankapo
25. jún 2008

neviem kde ide i a y....sorry 😉

lukin
25. jún 2008

jankapo: Správně se píše klystýr 😉

sirinka
25. jún 2008

konja pekny prispevok.
mne tiez nestihli dat a netusim, ci som im tam nechala nejaky darcek...a ani ma to az doteraz nenapadlo...ale pamatam si, ze som sa tesne pred poslednymi kontrakciami pocikala... 😅
klystyr som nikdy nedostala, ale casto podavala a myslim, ze pre mnohych je ovela neprijemnejsia ta psychicka stranka ako ten ukon samotny. mne by asi bolo tiez neprijemne, keby mi niekto cudzi pozeral do konecnika, ale koniec koncov pri porode je to vsetko jedno... 😉

jitdan
25. jún 2008

Ahojky, mám jenom takový dotázek........ V jaké poloze se ten klystýr zavádí? Snažila jsem se to tu pročíst, ale tohle jsem asi přehlídla......... ☹

gabca1
25. jún 2008

v leže na boku, není to vůbec nic. U nás si můžeš sebou vzít i gel Yall a ten ti zavedou. Ale myslím, že je to úplně jedno.

alionuska
25. jún 2008

No ja som prekvapena,ze klistir robia aj pri cisarskom reze...ze aby creva nepraskli... 😅 Mne pri spontannom porode dali klistir,nic moc,ale vzhladom na to,ze som sa toho bala jak cert kriza,som si po porode povedala,ze to bolo to najmenej.A pri cisarskom mi o klistire ani len nepovedali,vtedy ma len cievkovali a to teda bolelo viac ako ten klistir!Ale vsetko sa da prezit!! 😉

k.bett
25. jún 2008

Ahoj holky,

koukám že tu řešíte klystýr...mě by zajímalo jak dlouho před samotným porodem se podává, pže mě kamarádka říkala že ona když si dala doma klystýr ten Yal nebo jak se to jmenuje tak že si dala jen čtvrtku z jedné flaštičky a prý běhala na záchod nejmíň hodinu a nedalo se to udržet....no a toho se obávám že už budu rodit a ještě nebude vše ok a kolik mi toho dají jestli se ten čas neznásobí když ona měla jen čtvrtku, nebo je to v těhotenství jiné??

Tak přemýšlím jestli si ho nedat třeba mnohem dřív před porodem ještě...já nevím..

Mám totiž strach že když bych zrovna musela pořádně tlačit že bych netlačila naplno ale zatínala z...

sirinka
25. jún 2008

k.bett neboj, v porodnici to tak robia uz straaaasne vela rokov, oni vedia co a kedy 😉

k.bett
25. jún 2008

sirinka:

No právě se bojím aby mi toho nedali moc ajá pak místo rodit neběhala na wc pořád nebo spíš na wc neporodila 😀

No ted se směju ale docela nad tím přemýšlím..

zuzpolka
25. jún 2008

myslim, že z klystyru by si mala ist len raz na wc a poriadne 😀 no neviem, ešte som ho nemala 😝

k.bett
25. jún 2008

Aha....No ta kamoška měla Yal jak je místo klystýru nákej prý dobrej a běhala snad hodinu nebo dýl nevím už přesně jak dlouho říkla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre