Ako sa dáva klystír?

lukia
19. jún 2008

Je mi to normalne blbe, ale nemam sa to kde inde dozvediet, chcela by som sa opytat tehuliek, ktore uz maju jeden porod za sebou, ako sa vlastne dava klystyr v nemocnici pred porodom, ako to vobec vyzera, a tak.Lebo ja som prve dieta rodila v zahranici a tam nic take nedavaju, ani ma neholili, tak sa celkom obavam ako to bude teraz pri druhom, lebo to budem rodit na Slovensku.Ked citam skusenosti mamiciek z priebehu porodov, tak vacsina zacina podavanim klystyru.A neviem si to vobec predstavit, ako to prebieha,ci sa to podava na WC, alebo kde?

retaux
19. jún 2008

U mňa to prebiehalo tak, že keď som prišla na príjem, doktor ma vyšetril, sestrička ma oholila, vypísali všetky tie papiere a potom mi kázala nachystať si košeľu a uterák a mydlo. Potom do mňa strčila hadicu a na konci hadice bol lievik, cez ktorý lievala takú vlažnú vodu. Keď to do mňa naliala, tak ma poslal na WC a osprchovať. To bolo všetko. Nebolo to nič hrozné. 😉

majula009
19. jún 2008

Hadica sa strká ako hlboko??? ☹

retaux
19. jún 2008

nie hlboko.

zanetka82
19. jún 2008

Neboj není to nějaká strašně velka hadice je to jen hadička která se kousek zasune a pustí do tebe vlažnou vodu. Pak maš za ukol to udržet co nejdyl v sobě. Což mě se povedlo asi tak 2 min. 😀 😀

andrea78
19. jún 2008

nemala som klystír ani pri jednpm pôrode, len sa opýtali, či som v ten deň bola na "veľkej"......bola, tak vraj neni už treba

ani žiadna iná baba nedostala klystýr, ale glycerínový čípok a to bolo všetko 😉

sstefi
19. jún 2008

robia to na koze. teda aspon mne to tak robila sestrička. ja som mala tiež najvačšiu obavu z klystíru, ale uplne v pohode. 😉

lenocka6
19. jún 2008

je pravda, ze nie vzdy davaju klistir. Ked si bola na velkej tak ti nedaju, ale aj tak to nie je nic strasne. Aj mne to robili presne ako hovorila retaux.

bianca
19. jún 2008

bud klystir alebo sa dava taka suspenzia ktr.si aplikujes sama s tuby na konci ktroje je zavadzac.Jednozbnacne je to prijemnjsie a menej psychicky narocne,ale na druje strane nie vzdy ucinne.

Na klystir sa pouziva rektalna rurka a irigator ktr.sa naplni vlaznou vodou (+rzp.mydlo,alebo glycer.olej)
Rektal.rurka sa straka za zvierac-nic fyzicky hrozne a pred tym sa namaze mesocain gelom(teda mala by sa)

cherub
19. jún 2008

lehla jsem si na postel na bok a vyšpulila jsem zadek na PA 😀 strčila těsně za svěrače (max 2cm) hadičku a napouštěla a napouštěla... nic nebolí, jen je to tlak, jako při pocitou na velkou 😅 Pak jsem měla chodit a vydržet alespoň 10 minut, ale podařilo se mi to ustát jen 2 😀 za to jsem pak byla asi 20 minut na wc 😉

krista
19. jún 2008

Holky klistýru jsem se hodně bála a že jsem velká posera a zvládla jsem to 😀
Byla to maličkost to napouštění, horší bylo to v sobě aspoň chvilku udržet 😅 🤐

krista
19. jún 2008

Cherub dvě minuty to smekám 😀 Já to vydržela pár sekund, dávala mi ho když jsem měla kontra po 2 minutách, jsem myslela že jí zabiju 😝

krista
19. jún 2008

Ještě jak tady byla zmíněná ta suspenzia - to je Yal, dává na předpis kdyžtak gyn. ale tam je tý vodičky málo a podle mě to neni tak dobrý jako klasickej klistýr, ale nemůžu srovnat 😉 Pak se taky dá vzít klasický projímadlo, to měla pani co rodila přede mnou, ale to se dlouho načekáte - podle mě je to zbytečný 😉

retaux
19. jún 2008

Mňa sa nikto nepýtal, či som bola na veľkej (Bola som a možno preto som mala kopec času dojsť na WC 😀 ), proste ho spravili a hotovo.

lenocka6
19. jún 2008

Hmm, niekde sa nepytaju, proste to spravia. Je to zase ich praca, ale asi trosku iny pristup, by tam mohol byt, hlavne teda ked uz mas silnejsie kontrakcie ako u kristy. To by som ju zabila aj ja 🙂

elise
19. jún 2008

mne klistýr dali ale neholili ma to som im povedala že si to neželám. 😉 klistír bol v pohode dávali ho tou hadičkou a lievikom ale dalo sa to vydržať. večer som naposledy jedla iba jogurty aj ráno - tak mi radila moja pôrodníčka. takže som klistíru nemala veľa 😉

aktak
19. jún 2008

ja som sa oholila sama, je to dobre aj po porode ked sa hoji rana a zena krvaca
na klistyr som si kupila Yal, dala mi ho sestricka pred porodom, uplna pohoda

hellosona
19. jún 2008

ja si to ani poriadne nepamatam, lebo som uz mala take kontrakcie, ze uz mi bolo vsetko jedno 😀

lenocka6
19. jún 2008

mna neholili ani pri jednom porode, ale snazila som sa oholit ja doma, alebo teda manzel, predtym nez som vedela, ze pojdem rodit. Myslite, ze by nejako hrozne reagovali na to, ze sa tam rodicka pokaka. Ja si myslim, ze nie. Asi je to skor nebezpecnejsie, aby sa nedostali nejake bakterie na baby.

elise
19. jún 2008

mne klistýr vysvetlovali tak že keby sa pôrod zvrtol na sekciu aby som mala prázdne črevá 😉

elise
19. jún 2008

že sekcia je ako operácia a aby pri reze črevá nepraxli ked budú plné 😉

jahodka11
19. jún 2008

lenocka, podla mna by tiez zle nereagovali, ved urcite su rodicky aj bez klystiru, napr pri rychlych porodoch...
elise-mne este povedali, ze ak su prazdne creva, babatko ma viac miesta a moze rychlejsie postupovat von....mozno na tom nieco je, kazdopadne, klystir nic nie je, aspon u mna to bola uplna pohoda....a to som sa ho straaasne bala 🙂

bianca
19. jún 2008

no ja viem ze je to neprijmne ale videla som par porodov ked sa klystyr nestihol dat a ked mamicka zatlacila tak povolili zvierace a to teda nebol dobry pohlad takze radsej 3 min.vydrim

inak co sa tyka holenia,tak urcite manzel doma

lenocka6
19. jún 2008

Ved ten klystir ozaj nie je taky strasny, da sa to vydrzat. 🙂

lola11
20. jún 2008

Klystyr urcite - clovek sa nemusi stresovat pri tlaceni aj s tym, ze co ak sa po....No a po druhe nechcem az sa maly narodi hlavickou priamo do stolice...Pretoze tak sa to potom stava 😖 😖

mimakro
20. jún 2008

Klystír a holenie boli pre mňa najponížujúcou časťou celého pôrodu. ☹ Oba moje pôrody začali doma odtečením plodovej vody. Keby som verdela, že potom budem mať ešte more času, obe tieto činnosti absolvujem doma. Klystír som mala vlastný (Yal). Od podania po vyprázdnenie to trvalo tak 10 minút. Po klasickom klystíre je to vraj veľmi rýchle. Rodila som v TO. Tam majú na to miestnosť - sprchu s WC, tam to robia. Potom som sa osprchovala a bolo.

heppu
20. jún 2008

koli klistiru, zasivaniu a inym veciam som sa rozhodla radsej pre cisarsky rez..

mimakro
20. jún 2008

Heppu, ja sekciu len v prípade ohrozenia zdravia. Povedala som si, že pokiaľ sa bude dať, nikto ma rezať nebude. Dobrovoľne by som nešla. Keď ideš prvé sekcoiu, pôjdeš aj druhé.

titkovamiriam
20. jún 2008

klystir mi robili len pri prvych dvoch a dalo sa to prezit,oholena som bola z domu. 🙂

heppu
20. jún 2008

mimakro ja viem ale som sa tak rozhodla s viacerych dovodov a aj lekar mi naznacil ze je to bezpecnejsie aj pre dieta a pre matku z viacerych hladisk tak isto dobre aj ked samozrejme ze je to zakrok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre