Ako sa dáva klystír?

lukia
19. jún 2008

Je mi to normalne blbe, ale nemam sa to kde inde dozvediet, chcela by som sa opytat tehuliek, ktore uz maju jeden porod za sebou, ako sa vlastne dava klystyr v nemocnici pred porodom, ako to vobec vyzera, a tak.Lebo ja som prve dieta rodila v zahranici a tam nic take nedavaju, ani ma neholili, tak sa celkom obavam ako to bude teraz pri druhom, lebo to budem rodit na Slovensku.Ked citam skusenosti mamiciek z priebehu porodov, tak vacsina zacina podavanim klystyru.A neviem si to vobec predstavit, ako to prebieha,ci sa to podava na WC, alebo kde?

mimakro
20. jún 2008

Prečo pri treťom nie?

heppu
20. jún 2008

co pri treom nie ??som nepochopila asi

titkovamiriam
20. jún 2008

ani neviem rodila som v sukromnom sanatoriu a tiez som to ocakavala a sestricka ze netreba.pri tlaceni som mala obavy ci sa nieco nepritrafi ale v pohode,ved by asi s takym niecim pocitali 🙂

heppu
20. jún 2008

ja budem tiez rodit po znamosti a v 100 percentnom komforte ale aj tak je to istejsie ked sa to naplanuje a z toho kozmetickeho hladiska je asi cisar lepsi, myslim aj pre buduci sexualny zivot

titkovamiriam
20. jún 2008

ja som mala tri porody spontanne,s mensim sitim a sexualny zivot mam o.k. 😀 ,ja mam kamosky co mali cisarsky a maju po nom problemi,no take diskusie su na inych temach 🙂 .Chvalabohu ja mam na tehotenstvo a porody len pekne zazitky. 🙂

heppu
20. jún 2008

samozrejme vsetko je individualne ja poznam bohuzial viac pripadov kedy ten spontanny dopadol horsie a pokazilo sa tam viac ale to je jedno ved pokial je moznost sa rozhodnut tak je na kazdej z nas ako to chceme

sarkal
20. jún 2008

Ahoj holky.Klystýru jsem se taky bála a i po tom co píšete,že v pohodě tak se stejně trošku bojím,ale snad to zvládnu.U nás v porodnici se ptají jestli jste ten den doma byla a když jo tak ho nedávají a holení je jen na vás,já budu rodit asi v jiné a tam je to taky tak.Kamarádka klystýr neměla a i když byl problém s tím,že malý prostě nechtěl ven a už chtěli použít kleště tak to nakonec zvládla bez nich a nic se přitom "nepřihodilo".
Jen mne zajímá co když je semnou manžel od samého začátku a budou mi dávat klystýr,kde bude on?

nevesta
20. jún 2008

No tak mne dali aj klistir aj som sa trochu po... pri tlaceni... 😀 Pohoda, zacala mi hovorit sestricka, nech si z toho nic nerobim a bolo mi to veru jedno, pretoze som v tej chvili tlacila hlavicku 😉 😀

belka
20. jún 2008

Klystir a holenie je prva cast prvej porodnej fazy a pri tej otec nemoze byt. S mamickou moze byt aj tak az od druhej casti prvej porodnej fazy.

titkovamiriam
20. jún 2008

heppu podobne skusenosti mam aj ja,preto sa neda povedat ako to je lepsie 😉 .

sarkal neviem poradit ja som ani manzela ani priatela pri porode nechcela 😀 ,no urcite sa to robi v inej miestnosti.

nevesta
20. jún 2008

Pri holeni nieje ani pri podavani klystiru... To by si ani nechcela 😀 . Mojho zavolalai az ked som lezala na sale...

sarkal
20. jún 2008

Já tam kde budu rodit tak semnou právě může být od přijetí až dokonce.Tak mám obavi kde bude on protože bych samozřejmě nechtěla aby u toho byl.Oholit se snad zvládnu doma,oni to tam sice nevyžadují,ale určitě je to lepší.

nevesta
20. jún 2008

Sarkal, urcite tam nebude, ked ti budu davat klystir 😉 Poslu ho na kavu...

sarkal
20. jún 2008

Snad jo.

nevesta
20. jún 2008

Alebo mu povedz ty, ze ked bude pocut slovo priprava, pripadne klystir, nech ide von

dzany
20. jún 2008

ahoj, sarkal můj manžel se mnou byl taky od přijetí na pokoj - měla jsem vyvolávanej- a byl tam i když mně sestra holila a dávala klystír amůžu ti říct že do dnešního dne jsem nad tím vůbec ani nepřemýšlela 😅 já myslím že je to naprosto přirozené a nemusíš se bát, že to tomu chlapovi bude vadit. já myslím že za ten den uvidí ještě hodně 😀 takže z mého i manželovho pohledu byl klystýr to nejmenší 😀 to se málem složil když viděl epidurál 😀
a klystýr ti doporučuji - jde hlavně o to do jakého prostředí přivedeš dítě 😉 a vůbec to není žádná hrůza, opravdu se nemusíš ani nejmín strachovat 😉

mimakro
20. jún 2008

heppu, kamoška rodila cisárskym pre npokračujúco pôrod a spočiatku bol sex oničom. Ale potom OK. Všetko je indivinduálne. Titkovamiriam, niektoré baby rodia ako na bežiacom páse 😀 , myslím tým že úplná pohodička. Aj ja mám takú kamošku. O sebe to nemôžem povedať, ale zvládla som to. Treti na 99,99% nechytáme, ale možno ma osvieti, zahodím všetky predsudky a o pár rokov budem rodiť.

xena22
20. jún 2008

Heppu tak ja som rodila dva krat cisarom a klystyr robia automaticky,je to predsa operacia a potrebuju vyprazdnit creva,pretoze po operacii je cinnost criev docasu pozastavena...
Ale mozno dostanes len cipok 😉
Na mne ten klystyr nikdy nefungoval,15 minut som sa natriasala chodila a drepy robila a nakoniec som si musela sadnut na wc a tlacit az kym to same nevybehlo 😀 Asi som mala taky strach,ze by sa mi ani zastruhana ceruzka nevosla do zadku 😀

heppu
20. jún 2008

no baby mne nejde ani tak len o ten klistir aj ked jasne ze mi je to neprijemne , kazdopadne odkedy som sa rozhodla ze pojdem cisarom tak sa vobec porodu nebojim lebo si to vsetko krasne naplanujem s doktorom aj datum a pred tym som mavala zle sny z toho ako budem rodit teraz sa tesim normalne

xena22
20. jún 2008

Heppu a ako si na to tvojho dr nahovorila?Ved vraj na slovensku to nie je mozne,ale akos a vravi ...nic nie je nemozne... 😉 Aku mas indikaciu na cisarsky rez? Strach z normalneho porodu?Vraj aj to sa uz da... 😉 Ja si myslim,ze zena by mala mat moznost volby,ved je to jej telo.Preco potom nezakazu implantovat silikony alebo prevadzanie liposukcie,ved aj to je operacia a tiez podla mna zbytocna .. ale asi sa to neda porovnavat 🙂

deina
20. jún 2008

No ja som sice rodila cisarsky, ale ziadny klistir som nemala. Asi je to v kazdej nemocnici trosku inak.

heppu
21. jún 2008

xena ja som ho nenahovarala je to znamy mojho priatela a povedal ze co chcem to mi splni tak sme sa spolu o tom rozpravali a radili a bol pre cisarsky aj on sam, nemal s tym problem ze by ma odhovaral

xena22
21. jún 2008

No tiez to poznam,ze gynekologovia vsade presadzuju prirodzene porody,ale ich zeny a dcery odrodia cisarskym... 😉

malaskoricka
21. jún 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

🙂starsia ale stoji za povsimnutie 😉

weroni
21. jún 2008

ja som rodila do vody a tam klystir musel byt samozrejme 😉 inac vobec nechapem preco sa toho niektore baby tak desia - nebolo to nic neprijemne - do konecnika mi taku hadicku zaviedli a vpumpovali ten klystir, asi najhorsie bolo to ze som to mala v sebe zadrzat pocas aspon dvoch kontrakcii - to bola divocina ale zvladnut sa to da 🙂

konja
21. jún 2008

Ahoj holky. Tak já při prvním porodu klystýr neměla, neb jsem rodila v porodnici, kde se běžně nedává. A myslím, že bych ho ani nepotřebovala. Když mě začaly kontrakce, běžela jsem pokaždé na záchod s děsným průjmem. Setra mi říkala, že je to časté, že příroda to tak má zařízené. Chápu, že některé maminky mají strach, že by se při tlačneí miminka mohli po.... a bylo by jim to trapné, ale já jsem teda při porodu takové myšlenky opravdu neměla. Měla jsem absolutně jiné starosti než se zajímat zda nevylezlo i něco jiného než mimi. Teď čekám druhé mimi a řeknu si doktorce o yal gel. Mimi budu rodit v jiné porodnici než první a tady prostě klystýr dávají běžně. Ale je pravda, že sami doporučují přinést si vlastní yal, že aplikace je příjemnější a šetrnější a pro mamči,které se klystýru bojí snesitelnější. Takže pokud máte někdo z klystýru obavy, zkuste se zeptat na ten yal.

dadulka19
21. jún 2008

no,nechápem,prečo sa stresuje klystýrom 😠U nás v pôrodke sa už roky dáva len glycerínový čípok.Predávajú ich aj v lekárni a tak isto po zavedení treba chvíľu vydržať to nutkanie a potom šup na vecko.Spraví takú istú službu ako klystýr a je šetrnejší,si myslím 😉

heppu
21. jún 2008

xena moj porodnik praveze dava prednost cisarskemu lebo je to zevraj aj pre mimino lepsie a bezpecnejsie ale aj koli inym veciam

pemar
21. jún 2008

ja som tiez mala uplny stres z klystiru, a bolo to uplne v poho.
ja si myslim ze pre babatko je urcite prijemnejsie ked sa nenarodi do nejakych vykalov a nemusi sa predierat cez nejake "vrkoce" tam dole, takze ta priprava na porod ma urcite svoje opodstatnenie, netreba sa toho bat 😉

zuz11
21. jún 2008

neodbocujte od temy, tato tema sa vola: Ako sa dava klystyr?
tema kde sa pise za a proti je tu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre