Ako sa dáva klystír?

lukia
19. jún 2008

Je mi to normalne blbe, ale nemam sa to kde inde dozvediet, chcela by som sa opytat tehuliek, ktore uz maju jeden porod za sebou, ako sa vlastne dava klystyr v nemocnici pred porodom, ako to vobec vyzera, a tak.Lebo ja som prve dieta rodila v zahranici a tam nic take nedavaju, ani ma neholili, tak sa celkom obavam ako to bude teraz pri druhom, lebo to budem rodit na Slovensku.Ked citam skusenosti mamiciek z priebehu porodov, tak vacsina zacina podavanim klystyru.A neviem si to vobec predstavit, ako to prebieha,ci sa to podava na WC, alebo kde?

zuzpolka
25. jún 2008

to som počula, že z toho yalu ideš viac krat...... no ale myslim, že klystyr je učinnejši 😀

k.bett
25. jún 2008

Aha takže to bude tím Yalem....no tak snad mi daj něco jiného ale učinného. Protože už vydím jak jim tam vysvetluju zekamaradka po ctvrtce lahvicky chodila takhledlouho... 😀

moni83
25. jún 2008

Ja som mala tiež klystýr. Potom ako mi ho podali mi mamina hovorila aby som čakala čo najdlhšie ako dokážem lebo až potom sa vyprázdniš čo najviac. Nebolo to práve najlepší pocit ale dalo sa vydržať 😀 . Pretože ak ideš skôr tak môžeš behať dosť často 😀 . Myslím si že niečo pravdy na tom je.

k.bett
25. jún 2008

Aháááá takže to může být i tím že málo čekala(držela) tak další dobrá rada. 🙂

jitdan
1. júl 2008

Ahoj, chci se zeptat jestli některé z Vás dávali klystýr a měla jste vyhřezlý konečník? Já jen jestli to jde?

jankasyrka
6. sep 2016

@heppu to sa da len tak vybavit cisarsky?

evik55
20. jan 2018

@dzany jak je velka, dlha jehla ked sa podava epidural..a do jake hlbky se dava,boli to??

evik55
20. jan 2018

@heppu a spravili ti cisarak len tak ze si chcela? Lebo ze sa to robi len v nutnych pripadoch inak nie..a ked ti davali inekciu bolelo to ?ako hlboko do chrbta ,aka dlha jehla bola..a mohla si fungovat po cisaraku ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre