Ako vyzerá plodová voda?

szzuzka
12. jan 2013

čerstve maminky, chcem sa vas opytat ako vyzera plodova voda....mne zacalo boliet v podbrusku, ako tlak na mechur, odvtedy ma to boli.....stale chodim na wcko, po postaveni vytieklo nieco....asi moc..aspon dufam.......ale teraz uz posediacky pred poctacom tiez tecie daco...teraz som uz dala len papierove vreckovky, aby som lahsie zistila co to je.lebo vlozky maju velku absorbciu......moze to byt, ze hlavickou az tak tlaci, ze viackrat mi vytecie moc....?ked odtecie plodovka, tak by mali prist aj silnejsie bolesti, ze?

xlucia
12. jan 2013

@szzuzka na pohlad plodovu vodu nerozoznas od mocu, ale podla toho co pises ti prave odteka plodova voda. takze pobal tasku do porodnice a chodte

micikatka
12. jan 2013

bolesti mozu prist aj nemusia, niekomu odtecie voda a az za par hodin pridu bolesti. mne museli prepichut vodu na sale, ale bolesti som mala skor. a po prepichnuti, sa kontrakcie zintenzivnili.
ale ak by to bol moc, tak by toho nebolo tolko, mozno max par kvapiek. takze je to zrejme ozaj plodovka ked to ide stale z teba.

lenja123
12. jan 2013

Plodová voda je za normálnych okolností číra, ale môže byť aj mliečna až žltozelená. Po jej odtečení nemusia nastať bolesti. Ak si doteraz nemala problémy s močením, tak myslím, že ti začala odtekať plodová voda.

junovka
12. jan 2013

@szzuzka okamzite na pohotovost !

a2303
12. jan 2013

Môže Ti odtekať voda postupne.. ja by som určite išla hneď na pohotovosť. držím palce!

szzuzka
autor
12. jan 2013

@xlucia pred 3 tyzdnami som bola kvoli tomu na pohotovosti, ale som mala vtedy vsetko ok, zatvorena, plodovka ok...preto neviem, ist ci nie....trosku pockam, dufam nic zle s tym nespravim!

szzuzka
autor
12. jan 2013

@lenja123 niekdy mi odteka moc, kvoli tomu neviem, ze teraz co to je, je toho viacej...

ocko78
12. jan 2013

tiez si myslim ako kocky ze to bola voda... mne neodniekla ani pri jednom dietati..pichli mi ju na sale .. vsak ak to nebola voda poslu ta domov ako moju svagrinu..urobili ktg a vratila sa o dva dni 🙂 tentokrat uz na ostro rovno do saly 🙂 drzkaj sa...

zuzi0911
12. jan 2013

@szzuzka asi je to voda.treba ist hned do nemocnice necakat na bolesti.drzim palce 🙂

strihalka
12. jan 2013

@junovka co na pohotovosti ?? je v 39tt, spis smer porodnice🙂

emkab
12. jan 2013

@szzuzka do nemocnice aj s tymi vreckovkami ci vlozkami s "vzorkou" tej vody a oni pomocou roztoku zistia, ci to je plodovka, ale urcite bz som to nenechala len tak...ak by aj hned nezacinal porod, hrozi infekcia, ak ti unika plodova voda to predsa netreba riskovat, drz sa 😉

junovka
12. jan 2013

@strihalka asi tak som mala na mysli 😀

danjelca
12. jan 2013

plodovka mi odtiekla bola uplne číra a teda brutálne množstvo🙂Stalo sa to ešte doma a bez kontrakcií🙂A teda odtekala až do pôrodu

rebroza
12. jan 2013

mne zasa plodova voda odtekala po troskach...tiez som mala pocit, ze mi asi trosku "uslo" - ked som v noci vstala z postele. zacalo to dakedy v noci po polnoci a realne bolesti prisli okolo osmej rano plus minus.

uhnakova
12. jan 2013

Moja plodova voda bola uplne cira, mierne hustejsia voda. A ked zacala tiect, tak to proste neprestavalo, tiekla uz stale, dokym neodtiekla vsetka 🙂. Ak z teba tecie uz dlhsiu dobu, tak to pravdepodobne nie je moc, ale plodova voda. Ak odteka plodova voda, treba ist do porodnice, pretoze ak nenastane spontanne porod do 12 hodin, budu ti davat antibiotika a neskor porod mozno aj vyvolaju. Pri prasknuti plodovych obalov hrozi totiz babatku infekcia.

ematko29
12. jan 2013

@szzuzka ved ovonaj tú vreckovku,či páchne ako moč.mne odtiekla voda vo velkom množstve,tak som si bola istá ,že je to voda.ale majú pravdu ženy ,čo píšu,že hrozí infekcia ak nepôjdeš do nemocky.držím prsty 🙂

ruzickaruzova
12. jan 2013

@szzuzka ja som si jedno krásne ráno po sprche a pri vystieraní prádla uvedomila že som nejaká "vlhká". nebolo to vôbec vela, ani páchnuce ani inak farebne alebo inej konzistencie. ale nebola som suchá aj napriek tomu že boli hroúčavy a myslela som že som sa len spotila. išla som na príjem do nemocnice kde mi na vložku dali nejaký roztok. ked zozelenela, zistili že to je plodová voda. žiadne bolesti, žiadne nepríjemné pocity. len ma nechali ležať a čakať. stále mi robili vyšetrenia, vkuse pozorovali srdiečko bábätka. doteraz vlastne neviem či mi dali niečo na vyvolanie alebo čo lebo som bola unavená, hladná a smädná 😝 len viem že na druhý den ráno som konečne zacítila bolesti. porodila som po asi 14hodinách odkedy mi začala plodová voda tiecť. chod do nemocnice, neostávaj doma....

adahk
12. jan 2013

mne odtekala postupne, prvý krát okolo 5,30 a 6,53 sa narodila dcérka , ja by som išla do nemocnice

misiatko81
12. jan 2013

tiež toto momentálne riešim,len mne to odtieklo do wcka a odvtedy nič,nebolo toho veľa,len nemám nič s čím by som prišla do nemocnice,aby to vyskúšali

misiatko81
12. jan 2013

a stvrdlo mi brucho :(

danjelca
12. jan 2013

@misiatko81 a ty čo tu ešte robíš haaa! tahaj do nemocky ! a hned!

veva82
12. jan 2013

Neviem či si tu a či ti pomôže moja odpoveď no podľa mňa to je plodová voda.Takže zbaliť,obliecť a šup do nemocnice.Mne pri dcérke začala odtekať pomaly číra tekutina.Tiež som si myslela že mi uniká moč.Našťastie bola u mňa mamina a tá bola viac v strese ako ja.Nič mi nebolo,žiadne bolesti.Plodová voda mi začala odtekať 12.1. okolo pol desiatej a dcérka sa narodila až 14.1. o 8:35. Kontrakcie som mala až po vyvolávačke.Pri synčekovi kontrakcie 12 hodín až potom mi ju pichli a dr mi vravel že je skalená ☹

misiatko81
13. jan 2013

Tak planý poplach 🙂

stankaa221
2. jún 2014

Ahojte dievčatá som prvo rodička ako zistím že mi obliekla plodov voda lebo stale ked idem na wc mám trocha mokré spodné predalo...a mám tlaky pod bruško ako keby mi stale trebalo ísť na wc a sem tam mam aj kŕč čo to môže bit ????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre