Ako zastaviť hroziaci predčasný pôrod?

holubok
20. jan 2007

Ahote baby,vcera som bola u dr.ktory mi povedal,ze mam babo velmi nizko a uz sa zacinam aj otvarat.Strasne ma vystrasil.Prosim poradte mi co mam robit,da sa to nejak zastavit.Nemam ziadne bolesti ani tvrdnutie brucha.Strasne ma vystrasil.Prosim poradte mi.

vavka33
20. jan 2007

neboj sa,aj mne to vraveli,aj som lezala hore nohami a jedla magne B6 a aha aky tyzden mi svieti pri nicku 😀 Neboj,len dodrzuj to co ti prikazal lekar a bude to vsetko v poriadku.Inak taka teme tu uz je otvorena,skus si tam precitat co babenky popisali.Drzim ti palceky.

mimi109
20. jan 2007

aj moja sestra to tak mala tak ju zasivali 3 mesiace pred porodom
neboj urcite to dobre vsetko dopadne, drzim palce 😉

tweety22
20. jan 2007

holubok, hlavne dodrzuj to co ti povedal lekar, vyloz si nozky hore, papaj magne a oddychuj aby ste vydrzali co najdlhsie... vela tehuliek to takto dotiahlo az do uspesneho konca, takze drzim palce 😎

holubok
autor
20. jan 2007

dakujem za povzbudenie.mam velky strach,ze sa dostanem do nemocnice a uz sa odtial do porodu nedostanem.nemam az tak moc dobre skusenosti s nemocnicami.dostavam tam nejake depresie a nemozem sa z toho dostat,ale ak to bude nevyhnutne,tak to budem musiet pre mimi vydrzat...

vavka33
20. jan 2007

Vies,niekto je otvoreny aj na 4,ť cm dost dlho a vydrzi to do porodu.Oddychuj,lezkaj,nesexuj a vydrzis aj ty.a staci ti do takeho 37tt,potom sa uz moze babo aj narodit,takze sa nestresuj,je to este horsie. 😉

kamilecka
20. jan 2007

Holubok my sme v 27tt pomaly a uz som citala ze babo ma sancu prezit 88% co je podla mna dost a ty uz mas 31tt cize sanca je este vacsia.
Ved s apozri aj Belanyiova porodila v 32 ci 34tt,tka niejako a mala je ok.
Hlavne dodrz co ti dr povedal ako pisali zienky a vsetko bude ok. MagneB robi divy 🙂 takze hlavu hore,pozitivnu energiu a bude to ok.

mimi
20. jan 2007

holubok pre babetko vsetko vydrzis,neboj sa!!Clovek to vtedy inac berie 😉
ja som skoro cele tehotenstvo stravila v nemocnici a maly sa narodil v 33tt.Sme tu zdravi a nic mu nechyba 🙂
Drzkaj sa!!!

olajcova
20. jan 2007

Ahoj aj ja som tak bola od 25 tt aj si ma nechali v nemocnici a dokonca som ležala, porodila som v 39tt a rýchlooo. Lekárka ťa aj trocha vystrašila aby si to brala vážne. 😒 Ja som ležala s vankúšom pod zadkom.žiadne ťažké práce len polyhovanie.Mne lekárka povedala že stačí ak si čupnem a malinká mi len vypadne. 😀 Posledná mesiac som bola otvorená na 3cm.Aj vela cikáš keď leží nízko?

loren
20. jan 2007

no ja som tu tiez pisala ze mi makkne krcok a ze sa skracuje zatial sa neotvaram ale doktor mi nic nehovoril ci mam lezat hore nohy a ci mozem mat sex a ci mozem alebo nemozem sa dalej prechadzat tak zatial robim vsetko co do teraz aj ked neviem ci mozem?a ked povie doktor ze mam mat vylozene hore nohy nahodou tak to uz nevadi ze sa neodporuca lezat na chrbte koly tej dutej zile co vyzivuje dietatko?

melory
20. jan 2007

neodporuca sa lezat na chrbte ked si vystreta, ale ked mas hore nohy, to znamena vyssie ako sradce to nevadi 😉

4a
20. jan 2007

měla bys mít podloženou pánev, zadek, jak to tu někdo psal. Prostě aby to mimi mělo do kopce. Neměla bys dělat žádnou namahavou práci, zejména luxování, vytírání, mytí oken atd. Nenosit nic těžkého. A ani sexování. Ale tohle vše by ti měl říct lékař sám. Holt se ho přímo zeptej. Neznamená to, že je doktor špatnej, jen ho prostě nenapadne, že existuje někdo, kdo to automaticky neví 😖 Takže hlavu a pánev vzhůru a nech se teď už jen rozmazlovat!!

loren
21. jan 2007

hmm tak to skusim s tym vankusom ,on mi to nepovedal asi preto ze sa este neotvaram

veronika13
22. jan 2007

ahoj, ja mám to isté. Bola som kvôli tomu aj v nemocnici teraz v januári, tiež mi kázali čo najviac ležať a beriem magnezium

katrin
22. jan 2007

baby,... nebojte sa.. moje dvojky sa narodili presne v 32tt +3 d a sú to krásni, životaschopní chlopi 😉 boli síce niekoľko dní v inkubátoroch, musia byť sledovaní v ambulancii pre predčasne narodené detičky, ale inak všetko OK .. Držím palce

4a
22. jan 2007

katrin,
tak jestli jste u Dr. Viciánové, tak jste v nejlepších rukách 🙂

syssa
23. jan 2007

ahojte, ja mam podobny problem.Som v 27tt a krcok mam z vonka v poriadku, ale z vnutra sa zacinam otvarat.v nemocnici som ostat nechcela, tak mi manzel musel nohy gauca a postele podlozit 20cm polenami, aby som lezala dole hlavou.Uzivam 3x2 Magne B6. Ak sa krcok nezavrie sam, tak ma budu zasivat, aby drobec nevysiel skor ako ma. Nech len pekne este je tam kde je a rastie. 😉 Ale s takymto problemom je nas dost, tak Nam prajem vela zdravicka a trpezlivosti

ivett116
24. okt 2014

Ahojte.dnes som bola u doktora a povedal ze uz to mozem cakat aj cez vikend....alebo v priebehu tyzdna....myslite ze sa mozem este milovat 🙂

mata128
24. okt 2014

@ivett116 nemas co "pokazit" ,len dopomoct 🙂
Budes to mat skor za sebou....babatko je donosene,tak hura "do toho".... Prajem rychly a lahky porod

ivett116
24. okt 2014

@mata128 a nevadi ani to ze sa uz otvaram trosku?

mata128
24. okt 2014

@ivett116 mna pustila v stredu domov otvorenu na 4cm!!!!!!!!vraj ked sa to nespusti do pondelka,tak na prijem,nakolko som bola po termine....v nedelu vecer sme si s mm este dali samozrejme opatrne sexik a rano o pol piatej mi pekne voda odtiekla a 6:15uz bol Alexko na svete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre