Ako zvládnuť prvý pôrod?

misaducka
12. apr 2017

Ahojte chcem sa spytat som prvy krat tehotna a že či je to hrozne ked sa ide rodit da sa to prežit

mon895
12. apr 2017

Tehotna som tiez prvykrat ale usudzujem ze ked tolko zien ma viac deti ze to je sice bolestive ale da sa to prezit ;) inak by boli na svete sami jedinacikovia :D ja mam termin o 9 tyzdnov a namiesto strachu sa na to tesim myslim ze vela robi aj psychika a ked je ta OK aj zena to zvlada lepsie

jatva
12. apr 2017

jasne, ze sa to da prezit 🙂 vsak sme tu 🙂 a kazda to preziva inak. Pre niektoru je to strasna bolest, ina to mala v pohode...

sunny381
12. apr 2017

niektoré to zvladaju lepšie niektoré horšie, ja som prvu porodila do 4 hodin od odtečia vody a druheho do 2 hodin ale akože bolesti už potom hrozne, po prvom pôrode som povedala že už nejdem rodiť, a aj tak ma 2, ale to bolesti ešte väčšie bolesti, ono zaleži ako zvladaš bolesť ja som si mohla za to sama viac som sa sustredila na bolesť ako na tlačenie, aj teraz malý by bol hádam aj za hodinu vonku🙂

odesi
12. apr 2017

@misaducka vsetko sa da prezit🙂 Ako je pravda, ze to boli, kazdy jeden porod boli a nebude to lahke ale neboj, my zeny sme na to stavane aby sme prezili aj takuto bolest. Zvladlo to uz milion zien a zvladnes to aj ty😉

mattkapd
12. apr 2017

Ahoj..mam doma 2 mesačného synčeka. .pôrod som mala taký super ze by som kludne rodila aj každý deň 3x...Tiež som sa ako prvorodicka moc bala a to som bola aj moc chudá na začiatku tehotenstva. .Od zaciatku kontrakcii az po pôrod to trvalo necelých 40minut. ..

kacenka2803
12. apr 2017

@misaducka ahoj no keďže si žena určite to zvládneš tvoje telo je nato uspôsobené 😁 bude to bolieť to je jasné ale to všetko zabudneš keď uvidíš ten najkrajší zázrak ktorému si dala život .... Pri pôrode hlavne nekrič nepomôže ti to iba visili dychaj a tlač snaž sa chodiť nelez aby si tvoje svalstvo nenapuchlo hopkaj na fit lopte .... Chod pod sprchy teplá voda je fajnova neboj nič to zvládneš držím palce

katkakovac
12. apr 2017

A preco by sa to nedalo prezit? Kazda si tym musi prejst a ano porod boli. Zatial nikto nevymyslel uplne bezbolestny porod. Aj na epidural si musis pockat, kym si dostatocne otvorena. Ale je to taka ina bolest.
Prvu som mala sekciu a porod vlastne nebolel. Rekonvalescencia bola horsia, dufam, ze sa mi to v buducnosti vyhne. Druhy krat som rodila prirodzene, trvalo to velmi dlho, ale je to jeden z najkrajsich zazitkov v mojom zivote. Hned som mala dietatko pri sebe, mohla som sa on starat. Co sa tyka samotneho porodu, mala som 2 tyzdne pred porodom celodennych, velmi bolestivych poslickov. V den, ked mi zacal porod som sa zrazu ukludnila, oddychla si, podriemala a ked to zacalo, bola som neskutocne kludna a bolest som dokazala predychat. Skus knihy o hypnoporode. Tak sa mozes aspon psychicky nastavit na to co pride.

katkakovac
12. apr 2017

@mattkapd ja som mala jednu podobnu na izbe. Skoro porodila v sprche. Ja radsej nejdem pisat, kolko to trvalo, ale aj tak si to chcem zopakovat este raz😉

bale1rinka
12. apr 2017

@misaducka preboha to čo je za otázka?možno budeš patriť medzi tie, čo 2x potlačia a dieťa je von! nemáš dôvod myslieť negatívne...

mattkapd
12. apr 2017

@katkakovac tak ja som vdacna za to aky super pôrod mala..Bola som na 8cm ..Potom mi praskla voda a až potom som začala cítiť kontrakcie..dovtedy nic ani len políčkov som necitila

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
12. apr 2017

@misaducka da sa to prežiť, inak by sme boli dááávno vymreli
ja som mala oba porody parádne, 2-3 hodinky a bolo potom
nebude ti tu nikto klamať, bolí to, ale osobne, žlčníkový záchvat bol podstatne horší

piskotka128
12. apr 2017

@misaducka pôrod nebolí, bolia kontrakcie. Cvič s Aniballom, určite ti pomoze pokial budes rodit prirodzene. Budeš vedieť ako tlačit a je velký predpoklad ze ťa ani nenastrihnú. Mne pomohol, kontrakcie som mala 2 hodiny (vyvolaný pôrod po termíne) a na 2 zatlačenia bola malá vonku.

diana20
12. apr 2017

Podľa mňa očakávaj, že je to bolesť, akú si nevieš predstaviť, je to aj pravda mimochodom, no ja keď som rodila, tak som stále čakala, že ešte to bude horšie, že to bude ešte oveľa viac boliet a potom zrazu to bolo za mnou, malý vonku a ja tým pádom potesena, že to nebolo až také hrozné ako som čakala... napriek tomu už stresujem na druhý pôrod, lebo tu bolesť si až tak nezapamätáš a ja som si zapamatala, že nakoniec sa to dalo zvládnuť a bojím sa, že podcenujem teraz bolesti, ktoré budem mať pri druhom pôrode.. držím palce 😉 v každom prípade dá sa to prežiť a stojí to za to 😊

flofli
12. apr 2017

Jóóój moja. Keby sa to nedalo prežiť tak by ľudstvo neexistovalo. a to je šťastie, že pre niektoré existujú epidurálky alebo cisárske rezy. Kedysi také ani nebolo a ženy odrodili v pohode. Neboj ono keď príde k pôrodu, ani sama seba nespoznáš aká budeš odrazu silná a koľko toho zvládneš😉

eliskapa
13. apr 2017

Nechcelo sa mi citat vsetky komentare, ale zapojim sa ...
Netreba sa bat - porodit budes musiet tak ci tak ... ja som si kazdy den hovorila ze porodim do 3 hodin ( ze dlhsie to trvat proste nebude a hotovo), gynekologicka/porodnicka mi vravela, ze pokial je dieta z lasky, chcene atd. tak sa netreba bat ... z nejakeho dovodu som jej slovam zacala verit ... na predpordnom kurze povedali ze pre psychicku pohodu je lepsie co najdlsie zostat doma nech ta nestresuje nemocnicne prostredie alebo sestricky (vsetci vieme, ze nie vzdy vedia byt mile - sestricky) ... a tak aj bolo ... pisaham ze som ai ani nepocitala sekundy medzi kontrakciou a oddychom (lebo som tomu nechapala) a do nemocnice som sa vybrala az ked som to nejak proste vnutorne citila, ze hej uz dlhsie doma nebudem ... do nemocnice som prisla 04:01 a porodila 04:27 ... za 26 minut bola mala na svete a musim povedat ze jedine co som citila bolo sitie - a aj to ma uz nezaujimalo kedze som drzala malu ... dolezite je pocuvat doktorku 😉 drzim palceky kocky :-*

jana_eyre
13. apr 2017

Ked som to zvladla ja- strachoprd- tri krat, zvladne to kazda neboj.. Stale zijem.. 😁

laura_222
18. sep 2017

Ahojte, neviem či je to to tejto témy ale možno mi poradíte. Termín pôrodu mám 23.9.2017 a dnes od rána bolesti ako pri menštruácii, mala som dnes poradňu a robili mi aj monitor doktorka hovorila že kontrakcie sú celkom silné a pôrod je na spadnutie. Ale poslala ma domov s tým, že keby sa bolesti zhoršia alebo odtečie voda mám prísť. Pýtala som sa tiež kedy si myslí že by som mohla porodiť a jej odpoveď bola že možno do večera, možno zajtra.. Otvorená som na dve cm. Mali ste to niektorá podobne? Ak áno kedy ste porodili?
Ďakujem

spachtosko5
18. sep 2017

@laura_222 ak sú bolesti tak sa to začína. Ale musia postupne silnieť. Poradím teplu sprchy a fit loptu. Veľa šťastia a držím palce

laura_222
18. sep 2017

@spachtosko5 dakujem idem to skúsiť 😉

spachtosko5
18. sep 2017

@laura_222 a ešte chodittttttt a nelezat

dadka1993
18. sep 2017

Odpoveď na tvoju otázku či sa to dá prežiť, jasné že sa to dá a zvládneš to ľavou zadnou 😊 Sme ženy, sme na to prisposobené či už ide o ľahší alebo ťažší porod. Každý jeden je bolestivý jeden menej a jeden viac, bolesť k tomu patrí no veľa robí psychika, nesmieš sa tým zaoberať, stresovať sa, vtedy je to myslím o niečo ťažšie ak si to veľmi pripúšťaš. Ja mám 15 mesačného synčeka, absolútne som sa porodu nebála, skor naopak nevedela som sa dočkať kedy si moju lásku privediem na svet, bola som úplne v pohode, doma som začala mať kontrakcie a predýchavala som ich a potom sa smiala a takto to postupne šlo, s mužom sme si objednali pizzu a ešte pozerali film 😀 Potom keď už boli každých 10min dala som sprchu a šli sme do nemocnice tam to už bolo trošku horšie, bolesti silneli ale fakt som stále opakovala ako sa teším keď ho už uvidím a objímem si ho ❤ porod bol krásny, tlačenie pre mňa bolestivé ale to je chvíľka za 10min bol malý vonku, bez nástrihu 👌 A ten pocit keď uvidíš svoje dieťatko a držíš ho v náručí to je to najkrajšie čo žena zažije 😊 Takže hlavu hore, žiadne stresy, buď kľudná a postav sa k tomu pozitívne a uvidíš veľa robí hlava 😊 Nastav sa na porod s úsmevom, nič krajšie neexistuje 😊 Držím palce aby všetko dobre dopadlo 😊

misaducka
autor
19. sep 2017

No hadam to zvladnem ja sa už na malinku moc tesim ved ked nebudem stresovat tak bude ok

henriett19
19. sep 2017

Neboj sa hlavne, ked uz je dietatko raz dnu tak musi ist aj von. Na to stale mysli a maj pred sebou len ciel - ako drzis svoje cerstvucke dietatko v naruci. Pocuvaj a rob vsetko co ti lekari povedia. Samotny porod je uz v pohode horsie su tie kontrakcie. Urcite to statocne zvladnes, tak ti drzim palce a zelam krasny porod bez komplikacii 🙂

laura_222
19. sep 2017

Baby tak mame to za sebou, mala sa narodila po 2 hodinach od prijatia vsetci sa smiali ze som nahodila turbo tempo na prvorodicku. Cely porod hodnotim dobre az na par stehov ktorym som sa chcela vyhnut ale nevadi. Malinka je krasna a velmi sa z nej tesime😍

spachtosko5
19. sep 2017

@laura_222 jeeeeej krásne. Z celého srdca gratulujem. Takže pomohlo to čo som napísala . Veľa zdravicka vám prajem

laura_222
20. sep 2017

@spachtosko5 ano ano dakujeme 😘

ivkacmuk21
1. jan 2018

Žienky ked vam zacali poslickovia za kolko ste mali porod ???

asia83
1. jan 2018

Ja som bola mimoriadne pozitívne naladená, napriek tomu som pôrod nenormálne ťažko niesla. Podľa mňa preto, že som bola tak pozitívne naladená. Nevedela som absolútne, čo ma čaká. Keď sa teraz spätne na to pozerám. Každá hovorila iné. Jedna, že bolesť nenormálna, druhá, že v pohode (všetko prvorodičky). Ja poviem jedno: VŠETKO závisí od toho, aký prah bolesti má žena. Ja som mala ten najnižší, aký mohol byť. U mňa sa to začalo hnedým výtokom a bolesťami ako pri menštruácii o piatej nadránom. Po polnoci (teda druhý deň) som porodila. 20 hodín od začiatku bolestí, z toho som nejakých 6 hodín rodila a bola malá na svete. Bola veľká, ja som cisársky vyslovene odmietala. V deň, keď som ju porodila, som už sedela pri raňajkách. No to nie je bolesť, to je totálna bolesť, to je niečo nenormálne. Ja som sa zblázniť šla. Mňa to, napríklad, odrádza od druhého tehotenstva, hoci druhé dieťa chcem. Odďaľujem, ako môžem. No chcem malej dopriať súrodenca. Hovorím si jedno, a to odporúčam aj vám: raz to skončiť musí, raz tá bolesť prejsť musí a dieťa bude von. Stojí to za tú úľavu a hrdosť, ktorú pocítite, keď porodíte. Poznám prvorodičky, ktoré do dvoch hodín porodili, takže kratšia bolesť. Treba ísť do toho, ale treba čakať nadľudskú bolesť. Prežiť sa to musí (ak nie sú komplikácie). Držím palce.

vilma7
1. jan 2018

Keby sa to nedalo prežiť, tak by sme tu asi dnes neboli, národ by už dávno vymrel...nie je to poprava, tak hlavu vzhúru a užívaj si tehotenstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre