Akú farbu má mať plodová voda?

ladybird1l
21. aug 2006

ahojte tehulky, viete mi prosim poradit aku farbu ma plodova voda?
Som prvotehulka, tak aj trochu neskusena....mam vytok, taky priezracny, nie velmi vela ale niekolko krat za den mam vlhku slipku, a bojim sa aby to nebola plodova voda. Dnes som bola na UZV, doktorovi som to zabudla povedat, no sam mi povedal, ze plodova voda je ok, a keby videl nejake strbinky kde odteka, hadam by mi to povedal....mam ist pre istotu este raz lekarovi? alebo je taky vytok normalna vec?

petruci6
16. nov 2008

ako vies ze to bol vytok? bola si na pohotovosti?

mamamima
16. nov 2008

nie, nebola, ale mavam to casto a na uzv je plodova voda v norme, zevraj len vodnaty vytok...

mamamima
16. nov 2008

teda mavam to hlavne rano a ked dlhsie sedim, asi sa mi to tam nahromadi a ked sa postaviom tak to tecie 😝

divozienka25
19. nov 2008

Caute kocky, vcera som bola na 3D ultrazvuku a tam mi povedali ze mam malo plodovej vody, ale vraj malemu to staci. Obcas sa mi stane ze mam na nohavickach mokry flak..ale doteraz som to pripisovala vytoku v tehu. Ked tu tak citam tie prispevky zacinam mat lepky ci to nie je plodova voda...nemate niekto skusenost s malym mnozstvom vody pocas tehu?

zuzula25
19. nov 2008

ahoj divozienka, aj mne povedali na 3D ultrazvuku, ze mam malo plodovej vody a tahame to az do teraz bez problemov, to keby si mala fest malo plodovej vody tak by to riesili.pocas celej tehu som mala na intimke vytoky, bez nej by som sa ani nepohla, ale plodova voda to urcite nebola.to by so doktor vsimol, ze to odteka pri kontrole ne poradni.inac stastne tehulkovanie

divozienka25
19. nov 2008

ahoj zuzula, to si ma troska potesila dakujem ...snad prestanem na chvilu zas stresovat 😉 zajtra idem na poradnu takze sa na to kazdopadne popytam...tak ma este napadlo...od mnozstva plodovej vody zavisi aj velkost bruska...ja som teraz na zaciatku 6 mes a oproti inym kockam mam brusko male...ake velke mas ty ak to nie je tajne ? 😎

lenkaaa
21. nov 2008

baby, ja mam tiez vodnaty vytok, uz asi tak 2 mesiace. doteraz som to neriesila, proste som si myslela ze to je vytok... na poslednej kontrole som to lekarke povedala, ale bohuzial az po vysetreni. Povedala, ze som jej to mala povedat ked som bola vylezena na koze, ale ze sa jej nezdalo, ze by som tam mala nejako mokro. Na uzv je plodovej vody dost. Povedala mi, ze ked mam podozrenie mam priniest vlozku. No, ale neviem ako jej ju mam priniest. Akoze rano ju mat, pockat na ten vytok a potom ju priniest ako?zabalenu v sacku?? je mi to totiz aj dost trapne tak prist s vlozkou ☹
ten vytok mam taky, ze mam biely fliacik na nohavickach a okolo toho take priesvitne koliesko, akokeby len nieco vodnate.... co myslite? co to je? moze to byt ta voda??

nika251
21. nov 2008

Lenkaa- ano, vlozku jej vezmi tak. Nehambi sa.Inac sa to zistit neda. On na zistenie plodovej vody maju tzv. temesvaryho roztok ktory ked na to kvapnu ten sa sfarbi. Neviem presne ale zda sa mi ze zelenou farbou- vtedy je pozitivny. Ja som si ho od svojej sestricky u gyn. vypytala aj domov a mam ho odlozeny. A myslim si ze mas uplne klasicky tehotensky vytok. tiez som ho mavala a to celkom slusne mnozstvo.

lenkaaa
21. nov 2008

nika - dakujem moc za radu. Najhorsie vsak je, ze u mojej lekarky sa musi na vsetko objednat. no, a zas kazdy den ten vytok nemam, takze je to take blbe, ze sa objednam a pridem tam bez vytoku... 😀

takze to, ako to popisujem, tak to fakt vyzera na klasicky vytok?

lenkaaa
21. nov 2008

baby, a co sa vlastne moze babu stat, ak by mi unikala plodova voda?

petruci6
21. nov 2008

mozes dostat infekciu,ked odteka plodova voda,to znamena,ze tam nieje vsetko uzatvorene a mas tam prasklinku

petruci6
22. dec 2008

tak mne pred tyzdnom dr povedal,ze mi pomaly odteka voda,ale ze je to ok a poslal ma domov
zajtra mame dalsiu kontrolu,tak som zvedava co povie

baby musi ta plodova voda odist naraz a vela?? dnes mam pocit,ze tecie cely den ale po kvapkach
dufam,ze do rana sa nic nestane

petka_s
22. dec 2008

ja som pocula,ze moze odtiect jednorazovo a veela,ale moze aj postupne,
zevraj pri oboch pripadoch treba do porodnici,tak neviem...

petruci6
22. dec 2008

hadam do rana sa nic nestane,ked nepojdem,nie je toho vela a ani bolesti zatial nemam

petka_s
22. dec 2008

no uvidis,ak to nieje vela,tak by to malo vydrzat 😉
ja idem tiez zajtra na kontrolu 🙂

petruci6
22. dec 2008

tak si drzme palce a keby si ta tam este nenechali,tak sa tu ukaz 😉

gabii83
22. dec 2008

ano moze menej a viac vody odtekat, a hned vtedy do nemocnice, to zavisi od toho, ze ako babo lezi, samozrejme hlavou dole, ale niekedy maju pred hlavickou viac vody niekedy menej.

sirinka
22. dec 2008

nebojte sa, nikdy neodtecie vsetka plodova voda, lebo vase babatko tlaci na krcok ako zatka...a plodova voda sa az do porodu pravidelne obnovuje, takze pri malych unikoch to babatko ani nezbada, ze ma vody menej... 😉

deina
22. dec 2008

Aj ja tak viem, ze ked je podozrenie na odtok plodovej vody (aj malo), treba ist do nemocnice - kvoli moznej infekcii. Voda by odtekat nemala, pokial nieco nie je narusene.

petruci6
24. dec 2008

mne dnes odislo asi deci vody,tak som sla do nemocky,ale poslali ma domov,lebo sa este neotvaram a nemam ani kontrakcie,zajtra mam prist znovu na USG

maca793
24. dec 2008

petruci6
to vážne? mne keď začal "akože" pôrod, voda mi odtekala minimálne, ale aj tak som išla do nemocnice. aj mne vraveli, že to bude dosť dlhý pôrod. a porodila som o 5 hodín po príchode do nemocnice. tiež som nebola otvorená. ale za tých 5 hodín som sa otvorila na plnú "päsť". a ako pozerám, termín už aj máš. 😉

sirinka
25. dec 2008

petruci vazne ta poslali domov??? ved si v termine, voda odteka, no nechapem...

petruci6
25. dec 2008

dnes mi robili USG,vody ma vraj este dost a mam naplanovany cisarsky,lebo je uz na mna moc velka

maca793
26. dec 2008

a nakedy ti naplánovali cisársky rez?

petruci6
27. dec 2008

na pondelok 29.12. uz ideme vypustit kliestika von 😀

vks
2. júl 2009

Ak si nie ista, radsej navstiv lekara, vsak ak to plodova voda nie je aspon ta upokoji. Ja sm si tiez myslela ze mi unika moc, ale nedalo mi to a sla som este tu hodinu do porodnice. o 7 hodin bol maly na svete. ale to ze mi odteka voda sprevadzali uz aj slabsie kontrakcie...

bibi78
20. aug 2009

ja teraz vobec neviem, ci mi odtiekla voda alebo to bol len moc. vcera som sla na malu a ked som bola "hotova", tak zacalo este zo mna nieco tiect. skusila som to zadrzat a zdalo sa mi, ze to ide, tak som sa tym netrapila. potom som mala velmi malicko mierne ruzoveho vytoku na toaletnom papieri a v noci aj trosku kontrakcie, aj ked nie velmi bolestive... neviem, ci s tym nieco robit alebo je to zbytocny poplach...?

deborah1
20. aug 2009

Bibi,neviem ti poradiť,ale je to možné..Vraj eexistujú nejaké vložky,ktoré podľa sfarbenia ukážu,či ide o plodovú vodu-ak by si šla do nemocky,tam by ti ťa mohli dať aj na monitor,či máš kontrakcie.Neviem.. 😕 Ja síce čakám na plodovú vodu ako na veľú mláku 😀 ,ale vraj môže niekedy odtekať aj pomaly..

bibi78
20. aug 2009

deborah, takato vec sa moze stat iba mne! kazdej inej zene sa voda pusti mimo WC... tak neviem, mozno to naozaj bolo nejake dodatocne "cikanie", mozno pojdem predsa len do tej nemocky, pre istotu... a to sa mame dnes popoludni ist fotit - na poslednu chvilu robime tehulkovske profesionalne fotky 😅 ... a to som myslela, ze do pondelka - kedy mi dr. naplanoval cisarsky - ma uz nic necaka...

deborah1
20. aug 2009

Bibi,ja mám zase hrôzu z toho,že sa uprostred noci zobudím a okolo mňa mláka 😖 a že budem musieť uprostred noci taká vystrašená,unavená,nemotorná ísť rodiť 😖 😒 😅 No čo už,nejako to začať musí. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre