Akú farbu má mať plodová voda?

ladybird1l
21. aug 2006

ahojte tehulky, viete mi prosim poradit aku farbu ma plodova voda?
Som prvotehulka, tak aj trochu neskusena....mam vytok, taky priezracny, nie velmi vela ale niekolko krat za den mam vlhku slipku, a bojim sa aby to nebola plodova voda. Dnes som bola na UZV, doktorovi som to zabudla povedat, no sam mi povedal, ze plodova voda je ok, a keby videl nejake strbinky kde odteka, hadam by mi to povedal....mam ist pre istotu este raz lekarovi? alebo je taky vytok normalna vec?

bellezza
21. aug 2006

mala by mať číru bielu farbu, ak prenášaš niekoľko dní, zafarbí sa na zeleno, lebo bábo si zvykne do nej kaknúť.
Inak výtok je OK, majú ho na svedomí hormóny. Pokiaľ je mliečny až sklovitý.

zuz11
21. aug 2006

lady, ten vytok ta bude sprevadzat do konca.... nie je to ziadna plodova voda 🤐

katrin
21. aug 2006

lady, inak, ak je to priezračné, môže to byť aj únik moču 😔 bejby ti tlačí na mechúr, hlavne, ak dlhšie sedíš a vyteká ti trocha moču..

mucilienka
21. aug 2006

lady, ja suhlasim s katrin - v tom obdobi, ako ste vy, som to mala aj ja... 😉

frana
21. aug 2006

katrin..mas pravdu aj som si myslela ze my odtiekla plodova voda a to som mala iba unik mocu🙂)

katrin
21. aug 2006

muci, ešteže sme sa o tom akurát dnes bavili 😀 😀 😀 😉

mucilienka
21. aug 2006

katrin, to je tym, ze sme vsetky "v tom" 😀

ladybird1l
autor
21. aug 2006

dakujem Vam kocky za odpovede, len ma dnes nastrasila znama, ze jej kamoske vytekala plodova voda v 21tt az sa z nej uplne valila a cisarom jej museli drobunke babetko vybrat, tak som sa zlakla a hned som sem pisala, ze mam taky vytok a dokonca som hned utekala za lekarom 🙂 takze vsetko je ok, je to tak ako pisete, ze to tak ma byt 🙂

sylvie
21. aug 2006

lady, ak lekar povedal, ze plodova voda je ok, tak sa nemusis strachovat.. ten vytok byva dost intenzivny, hlavne ku koncu tehotenstva..
ale ak ti ani to nestaci, tak existuje nejaky roztok, tusim sa vola Temesvaryho alebo tak nejak, kt. sa dava na vlozku aby sa zistilo,ci plodova voda neunika, ale neviem ci ho dostat volne v lekarni..

barunka
21. aug 2006

lady, viem, že v niektorých lekárniach sa dajú objednať špeciálne vložky, ktoré zmenia farbu, pokiaľ ti odteká plodová voda. je to ale dosť drahá záležitosť.
ale ja si myslím, že ak by bol problém povedal by ti to doktor.

tinag
22. aug 2006

ahoj bellezza, ta plodova voda je az zelena? ja som po kupani dostala taky vytok je to normalne? nastastie sa to uz stratilo,ale tiez ma trapi taky prisvitny vytok a to najma rano, ale casto aj ked sa vycikam. mam pocit, akoby to zo mna doslova kvapkalo. je to ok?

miss
6. dec 2006

Baby može nastat odtok plodovej vody aj bez odideni hlienovej zatky a bez kontrakcii a bez celkoveho subjektivneho pocitu porodu?

barunka
6. dec 2006

miss, čo ja viem, tak odchod hlienovej zátky nemusíš ani postrehnúť (ani ja som nepostrehla) a jedna baba čo rodila so mnou vravela, že jej voda odtiekla a až potom dostala kontrakcie...
ja osobne s tým skúsenosť nemám, mne ju odpúšťali...

miss
6. dec 2006

barunka- dik takže vsetko je možne, lebo sa mi zdalo že by to mohla byt voda aj ked neviem ci nie len silnejsi vytok z mykozy, esteže zajtra mam poradnu 😅 inak pocity na rodenie žiadne.

certica
6. dec 2006

miss ku koncu tehu, ked prenasas,moze byt plod. voda uz zakalena, vtedy ma zelenu farbu. Kontrakcie mozes mat bez toho, ze ti odtecie plod.voda, niekto ma aj aj a niekomu najskor odtecie voda, comu predchadza odidenie hlien.zatky (hustejsi, ruzovkasty vytok s primesou krvi, ale nemusi).

tinag - moze ist u teba len o unik mocu, zvierace su ku koncu uvolnene. Ja ked som lezala v nemocke, tiez sa mi okolo 33tt toto asi 2-3x stalo, potom to zas nejak preslo

miss
6. dec 2006

certica- tak to som žiadny hlien s prímesou krvi nemala, dufam, že plaším zbytocne 😅 a možno v noci porodim 😀 uvidim co mi Dr. zajtra povie v poradni. Zelene to urcite nebolo ale vsak neprenasam mam este 3 týždne do porodu 😨

certica
6. dec 2006

Neboj 😉

tonicka
6. dec 2006

miss a ja to mávam- uplne mokre nohavicky a je to ok. 😵 😵

katrin
6. dec 2006

Miss, mne neodišla zátka, len čisto zo mňa tiekol vodopád 😲

miss
6. dec 2006

tonicka- ale mne sa prvý krat dnes stalo, že som sa postavila a bolo toho tolko že to islo až ku kolenám 😕 ale kontrakcie žiadne ani hlienová zatka, ani nic proste, brusko mam stale hore neklesnute a malý sa hýbe sa neviem dockat poradne rano 😅

katrin- a mala si aj kontrakcie, alebo aspon "pocit" na porod? lebo ja sa citim uplne neporodne este 😅

zuzu13
6. dec 2006

miss mne odišla voda a kontrakcie som mala ale necítila som ich

miss
6. dec 2006

zuzu- to je zvlastne a isla si hned do porodnice?

zuzu13
6. dec 2006

asi po 2 hodinách, ono tá voda zo mňa išla prúdom, tak som stála vo vani a čakala kedy dotečie. Koľko ti toho asi odtieklo?

liska
6. dec 2006

miss,nechcem strasit,ale ak to bola naozaj plodova voda,utekaj do nemocnice,aj ked sa na porod subjektivne necitis-odtecenie plodovej vody totiz znamena,ze babatko uz nie je chranene od vonkajsieho prostredia a je teda nachylne na infekcie,odtecenie plodovej vody JE indikacia na odchod do nemocnice,minimalne tam zavolaj,hm?drzim palce 🙂

zuzu13
6. dec 2006

liska, podstatné je koľko tej vody odtieklo, nakoľko plodová voda sa stále tvorí. Bola som na izbe s babou, ktorá bola po odtečení plodovej vody ešte 3 dni v nemocnici a nič s ňou nerobili, len čakali či nezačne pôrod.

miss
6. dec 2006

zuzu, liska- no ked si to teraz spatne predstavim tak asi deci možno este menej o polovicu naraz odvtedy nic nastastie sledovala som si to, len ma zarazil ten prud ked som vstala že to slopo stehnach 😕 každopadne s aidem zbalit pre istotu 😅

liska
6. dec 2006

zuzu,jasne,ale ako mozes vediet,kolko tej vody mas,kolko jej ma byt a kolko vlastne odtieklo 😨 ja som mala pocit,ze toho bolo strasne vela,ale fakt netusim kolko to bolo naozaj...a naozaj s tebou nemusia nic robit,podstatne je,ze si pod neustalou lekarskou kontrolou

zuzu13
6. dec 2006

zbaľ sa pre istotu 😀

miss
7. dec 2006

Baby nastastie som nemusela zostat v nemocnici 😝 krcok mam uplne uzavrety, kontrakcie žiadne, malý ma plodovej vody dost, ale mam si to sledovat, take tehotenstvo to su len nervy 😝 teda aspon ja to tak pocitujem 😝

liska
7. dec 2006

neboj,o chvilu nan budes spominat s laskou a sentimentom...a so smutnou spomienkou,ako si sa este mohla vyspat 😉 😀
inak som rada,ze to bol len plany poplach,to je ten lepsi pripad 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre