Akú farbu má mať plodová voda?

ladybird1l
21. aug 2006

ahojte tehulky, viete mi prosim poradit aku farbu ma plodova voda?
Som prvotehulka, tak aj trochu neskusena....mam vytok, taky priezracny, nie velmi vela ale niekolko krat za den mam vlhku slipku, a bojim sa aby to nebola plodova voda. Dnes som bola na UZV, doktorovi som to zabudla povedat, no sam mi povedal, ze plodova voda je ok, a keby videl nejake strbinky kde odteka, hadam by mi to povedal....mam ist pre istotu este raz lekarovi? alebo je taky vytok normalna vec?

adkag
2. máj 2007

katrin, u mna to tiez nebolo nejake silne, ale som sa zlakla. odvtedy nastastie nic, tak uvidim,co bude dalej. a ty si to vedela ze to je inkontinencia ci ti to povedal doki? lebo ja som nic necitila.

katrin
2. máj 2007

adka, moc má svoj zápach, to musíš rozoznať.. výsledky boli v poriadku, doktorka nevravela nič o tom, že by voda počas tehu odtekala. Deti mali dostatok vody, takže som sa nemala vôbec ničoho obávať. Kedy si bola na poslednom uzv? 😕 aký bol stav vody vtedy?

lejla77
2. máj 2007

adkag:
mne sa tiez uz parkrat stalo to co tebe - mokry flak - bol ciry bez zapachu, tak neviem teraz, ci to mam povedat dr. 😖 Myslis, ze to mohla byt plodova voda? Aj vcera rano som to mala. 😲

katika1
2. máj 2007

Babule aj ja to mávam ten fľak.. Ale hádam to nič nie je..
Inak minule som bola v lekárni niečo kupovať a tam som videla mejaký test.. Vraj na detekciu odtoku plodovej vody.. Ma to zaujalo.. Len netuším ako to funguje..

katrin
2. máj 2007

katika, ten test funguje podobne ako tehu test. Robia ho aj v pôrodnici - teda mne ho robili, keď som prišla na príjem... 😔

katika1
2. máj 2007

Aha.. Nikdy som o ňom nepočula, ale môže to byť celkom fajn vec..
Len som netušila, že sa dá kúpiť aj v lekárni..

lejla77
2. máj 2007

kocky, co stoji ten test? Pre pokoj duse ... 😔

katika1
2. máj 2007

To netuším ozaj.. Viem len, že bol v takej krabičke a vyzeral podobne ako tehu test, ale bol väčší..
Skús sa opýtať v lekárni..

katrin
2. máj 2007

lejla, ten test stojí približne rovnako ako tehu test.. (inak, odveci, ale obidve aj Katika aj Lejla máte termín na moje narodky 😎 ) držte sa 😉

lejla77
2. máj 2007

katrin:
😎 diky 😎

katika1
2. máj 2007

katrin 🙂

adkag
2. máj 2007

ja som zhanala ten test v jednej lekarni a nezohnala som,este sa chcem popytat.alebo vraj existuje aj taky roztok alebo vlozky. tak uviim,co zozeniem.

katrin,ja som bola na velkom UZV v 20tt a plodova voda bola v norme a ked som bola v sobotu na pohotovosti tiez pozeral cez UZV stav plodovej vody a bola v norme. tak snad je to oki. dneska som bola u svojej doki a ta povedala,ze keby to bola plodova voda,tak toho je vela aj na nohach by som to citila alebo ze sa stava ze odteka pomaly,ale vraj to by bolo stale v malom mnozstve,takze by som mala furt mokre nohavicky. podla nej toto bol vytok,ze ten je teraz v tehu intenzivnjsi a je to dobre,aby sa bakterie nedostali k miminku.

vita1
2. máj 2007

Ahojte, aj ja som sa uz neraz vyplasila kvoli flaku na nohavickach, tak som si bola v lekarni kupit ten test. Vola sa Al-Sense a krabica s troma testovacimi supravami stoji 520 korun. Vtedy som vsak bola tak vystrasena, ze som si ho aj napriek pomerne vysokej cene kupila - inak by som v ten den ani nezaspala 😅 Mali ho v malej lekarni na Dobrovicovej ulici v Bratislave, ale to bola prva, do ktorej som vosla, takze ho zrejme maju aj inde.
Kazdy ten test obsahuje jednu vlozku, z ktorej po pouziti vyberiete testovaci pruzok a ked ten pruzok po 10 minutach uschne, mozete interpretovat vysledok. Ak pruzok zostane zafarbeny na modro alebo zeleno, ide o plodovu vodu. Ale ak je bezfarebny, tak islo o normalny vytok ci moc. V mojom pripade to zatial plodova voda nebola 🙂

lejla77
3. máj 2007

vita1:
tak diky za info 😎

dacey
4. máj 2007

ahojte. vita, fíha... dosť vysoká cena. ja že to stojí max. 200 sk.. 😒
no nič, no. a buď rada, že to plodovka nebola, to už by si išla asi ležať,nie? a ten výtok, isto je teraz silnejší a niekedy až o dosť... 😖

iva72
4. máj 2007

To som rada, že sa tu píše o tejto záležitosti. Ja tiež takmer od začiatku tehu používam intimky, už som sa na to pýtala pár žien, ktoré boli tehu, či je to normálne a nikto mi nevedel nič povedať. Ja mám dojem, že to je u mňa aj výtok, aj moč... Mávala som bez intímky mokré nohavičky. No a tiež cítim, že mi bábo tlačí na moč. mechúr. Predtým, než napr. zakašlem si musím sadnúť, lebo inak by zo mňa išiel moč.

dacey
5. máj 2007

ivka, to s tým močákom je to normálne. ja sa idem cikať, výjdem z wecka a po troch krokoch sa tam musím vrátiť... 😒 teraz je to ešte v poho, v 17 t.t., ale neskôr... joooj. nechcem strašiť, ale bude to ešte horšie. a teraz už mám pocit, že keď sa chcem napiť, treba mi sedieť rovno aj na wc, aby som to mohla aj dať von. 😝 a intímky sa VRAJ nemajú používať každý deň počas tehu, vraj to škodí. ale keď to žena potrebuje... nejde to inak, nie? 😉

buba26
7. aug 2008

ahojte..neviete mi prosim poradit ako zistim ci mi odtiekla plodova voda a ak mam ruzovy vytok, ci je to ok?
Dakujem

moni1412
7. aug 2008

buba ak by ti odtiekla voda, to by si vedela 😀 aj ja som si myslela ze to vediet nebudem, ale ked sa zacalo valit vody ako za 3 vedra.... pochopila som 😉 ruzovy vytok väcsinou znamena ze ti odisla hlienova zatka 🙂

zajo510
27. okt 2008

ahojte, tak sa pridávam aj ja so svojou dnešnou skúsnosťou. Ráno som sa zobudila a ešte som ani nevstala a cítila som mokré pyžamo, bolo kus aj na posteli. Mechúrik ostal plný, lebo hned som šla na wc a bolo toho dosť. Tak som šla k dokymu. No kedže som na začiatku vyšetrenia došla bez vložky, tak mi urobil výter a tam sa mu najprv javilo ako ok a potom sa mu to nejak nezdalo pri hlbšom výtere...poslal ma do nemocnice a tam mi robili ten test na 2 vložky aj na moje už vyschnuté pyžamo, ale vraj to nie je plodová voda. tak dúfam. uzavreli sme to ako silný vodnatý výtok alebo únik moču. už dávno som si tak dobre necvrkla do postele 😀

ahojcek
9. nov 2008

Ahojte, baby,
moja skúsenosť: 1.11. som mala divný výtok - žltohnedý so sladkou vôňou - dr. mi odporučil ísť na pohotovosť. 2.11. sme boli na Antolskej: vložka z 1.11. zmodrala, z 2.11. bola ok. Nechali si ma tam do 6.11., dostávala som preventívne penicilín + kortikoidovú prípravu na dozretie pľúc bábätka. Našťastie sa potom už únik vody nepotvrdil. Teraz som doma a stresujem, či mi znova neodkvapkáva voda 😒 . Vylihujem o106, v utorok idem ku dr.. Pred cca 2 týždňami som sa pýtala v leárňach na testovaciu sadu Al-Sense, ale, že už ju ku nám nikto nedováža - škoda.

sirinka
9. nov 2008

ahojcek, skus vyslat manzela do kittse, mozno tam sa da kupit... 😉

lenkaaa
9. nov 2008

ahojte baby, tak teraz ste ma uplne sokovali s odtokom plod.vody. Ja mam vodnaty vytok uz od nejakeho 22 tt co som aj lekarke povedala, ale ona na to nic nepovdala.povedala len tolko ze ked to nesvrbi tak je to ok.... ja mam kazde rano taky silnejsi vytok, resp. mokry flak a potom to uz pokracuje len vytokom... ja som si fakt doteraz myslela, ze je to ok, ked mi lekarka tak povedala...co teraz? sak za tu dobu uz snad ani plodovej vody nemam? ☹

sirinka
9. nov 2008

lenkaaa plodova voda sa stale obmiena a doplna...v 30tt ti bude dr. robit sono a bude aj vidiet, ci je vody dost. ak sa ti to nezda, daj si vlozku a potom chod za tvojou dr. nech urobi pre istotu test, ak nemoze ona, nech ta s tym posle do nem...

lenkaaa
9. nov 2008

sirinka - na uzv a teda aj na poradnu idem az o tyzden. budem sa sledovat a dufam ze to vydrzim ten tyzden..aby som k lekarke zas nebezala kazdu chvylku. takze voda sa obmiena a doplna? no, aspon ze tak... myslis, ze mozem byt zatial kludna?

sirinka
9. nov 2008

lenkaaa v tomto ti tazko poradim. mozno by som na tvojom mieste radsej dr. zavolala a poradila sa s nou. mne odtekala voda pomalicky, len ako keby som si obcas cvrkla...takze je tazke urcit bez testu, ako to naozaj je...

lenkaaa
9. nov 2008

sirinka - a ako dlho Ti odtekala? a od ktoreho tyzdna? a da sa s tym potom este nieco robit?alebo sa tehu musi ukoncit? ☹

sirinka
9. nov 2008

lenkaaa ja nie som odbornik...mne odtekala 5 dni...bolo to na konci 36tt a na zaciatku 37tt som porodila. ale ja som mala problemy s tvrdnutim bruska od 28tt a mala som skrateny a neskor aj otvoreny krcok takmer na 4 cm...
takze u teba moze ist naozaj len o neskodny tehu vytok, hlavne ked to rva uz dost dlho, ale zase v tehu netreba nic podcenovat. tu existuje naozaj jedina rada, na Mk ti nikto neodpovie presne, nechaj sa radsej poriadne vysetrit a nenechaj sa svojou dr. odbit.

petruci6
16. nov 2008

baby mozno blba otazka,ale da sa plodova voda odlisit od vytoku?
dnes som si uz 3x menila intimku a neviem ci to je vytok,al voda, oboje mam priezracne bez zapachu..

mamamima
16. nov 2008

petruci, neviem ci sa da nejako odlisit, aj ja som sa minule poriadne vystrasila, az mi po nohach tieklo, viackrat za den, aj cez intimku, ale nastastie to bol vytok, aj teraz to obcas mavam...ale ak ti to neda a bude to pokracovat, behni na pohot., tam ti to otestuju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre