Aký je to pocit, keď odteká plodová voda?

chavierka
20. máj 2011

Ahojte baby,
som prvorodička a o niektorých veciach nemám v hlave jasno. Aký je to pocit, keď odteká plodová voda? Čo sa s vami deje?Je to ako nutkanie ísť močiť alebo nie?Nepomýlim sa, že si budem myslieť že som cikala a pritom to bola plodová voda?Al tiež neviem ako odteka zátka a co to vlastne je
ďakujem za rady a skúsenosti

miskap
20. máj 2011

Hlienová zátka môže odísť aj týždeň pred pôrodom, je to zvyčajne hlien, lepkavá ťahavá hmota, ktorú nájdeš na vložke. Niekedy to ani nemusíš spozorovať, lebo môže ostať na rukavici gynekológa, prípadne odíde pri sexe. Ak je hlien viac krvavý, taká stará, tmavá krv, môže to znamenať, že sa už začínaš otvárať a možno za deň pôrod začne.
Náhly odtok plodovej vody si určite všimneš. Nedá sa to zadržať, ako keby si chcela zadržať moč. Niekedy ženy cítia akési puknutie v bruchu a špľachot. Po odtečení plodovej vody by si mala ísť do nemocnice bez ohľadu na to, či máš alebo nemáš bolesti. Ak voda odteká pomaly, budeš mať mokrú vložku. Vtedy by som tiež išla do nemocnice, aby skontrolovali, či je to voda. Sú na to jednoduché testy. Na porovnanie: moč je nažltlý, má špecifický pach. Plodová voda vyzerá ako vaječné bielko vo vode, nezapácha. Ak je nazelenalá, znamená to, že bábätku odišla smolka, vtedy sa snažia urýchliť pôrod. Na príjme sa zvyknú pýtať, aká tá voda bola a kedy odtiekla.

chavierka
autor
21. máj 2011

ďakujem Ti a ešte sa chcem spýtať, keď mi odíde tá hlienová zátka, vtedy nemusím ísť k lekárovi alebo do nemocnice? Nie, že? proste budem čakať na ďalšie signály pôrodu. Môže sa stať, že vôbec nespozorujem tú hlienovú zátku, že mi odíde počas pôrodu?

chavierka
autor
21. máj 2011

a ešte k tomu taká blbá otázka, ale aké obdobie pred pôrodom doporučujete nosiť vložky prípadne intimky?

pami27
21. máj 2011

Keď som bola v nemocnici pred pôrodom sestričky hovorili aby sme radšej používali ich nemocničné vložky, ktoré nemajú vnútri tie absorpčné jadrá a nie vložky a intimky z domu. V prípade, že si nie si istá či Ti neodtieklo trochu vody, použijú nejakú látku, ktorá s plodovou vodou farebne zreaguje, ale na niektorých vložkách by tú reakciu nebolo vidno.

denka81
21. máj 2011

@chavierka
to ze odteka plodova voda, zistis hned. Mne odtiekla voda v noci. Najprv som sa zobudila na to, ci som sa nepocikala, ale hned mi to doslo. Voda mi odtekala skoro az do samotneho porodu. Medzi odtecenim vody a narodenim mojej Kristinky uplynulo 12 hodin. Hlienova zatka mi odisla az v porodnici, ale to preto, ze som rodila o tri tyzdne skor. zatka zvycajne odide par dni pred porodom.

miskap
21. máj 2011

@chavierka Jasné, po odídení hlienovej zátky nemusíš ísť k doktorovi ani do nemocnice. Môže odísť až pri pôrode. Takisto aj plodová voda môže odtiecť až pri pôrode a to je najlepšie. Vtedy je dieťatko chránené, lepšie klže pôrodnými cestami, kontrakcie sú menej bolestivé. Do pôrodnice stačí ísť až vtedy, keď sa rozbehnú kontrakcie, sú pomerne silné a časté- odporúča sa interval 5 minút. Ak však začneš silno krvácať ako pri menzese jasnočervenou krvou, okamžite ísť do nemocnice, pravdepodobne sa predčasne odlučuje placenta a musí sa urobiť cisársky rez. Bábätko je ohrozené, tak rozhodujú minúty!!!

dejka77
21. máj 2011

@chavierka Ja som rodila nedavno a zacalo to odtecenim plodovej vody. Neboj sa to spoznas ked ti zacne odtekat, urcite sa to neda pomylit s unikom mocu. Mne odtekala nieco vyse 2 hodin tak postupne. Kontrakcie mi zacali chvilu po odteceni, ale boli velmi slabe, takze som si ani nebola ista ci to su kontrakcie, prichadzali velmi nepravidelne. Ked sme po 2 hodinach prisli do nemocnice tak sa to zacalo mierne stupnovat. Zatka mi tusim vysla s plod. vodou na zaciatku. Intimky som nosila skoro cele tehotenstvo kedze som mala vytok, ale to nepotrebujes lebo ked sa to spusti tak budes cela mokra a intimka ani vlozka ti nepomoze 🙂

halahijka
17. jan 2012

Ahojte mamicky...potrebujem poradit....
v noci o pol druhej som bola skontrolovat svojho syna ci sa nepocikal (oducame sa od plienok) Samozrejme postel bola mokra tak som vymenila plachtu , prezliekla drobca...uz som citila, ze musim ist aj ja na zachod ale chcela som sa este pred tym napit...ako som si nalievala vodu s flase do pohara uvedomujuc si ze mi treba cikat, pustilo sa to zo mna von. Stieklo mi to po nohach a ked som si to uvedomila, zadrzala som poutierala sa a isla vycikat. Az ked som si lahla tak ma napadlo ci mi nemohla odtiect aj plodova voda...Som len 28+3 tt...bojim, je to dost skoro na porod....teraz som doma....mala som rano trosku bolesti ako pred menzesom, ale ked som si dala magnezium tak to preslo....mala si pekne kopka a vyduva....sem tam mam taky blby pocit, ale ani naznak po kontrakciach a aj intimka je stale sucha....Ten blby pocit, to bude asi zo strachu a ze nad tym rozmyslam...nemocnicu mam asi 200 m od domu....takze keby nieco iba vybehnem hore...Pri synovi mi tiez odtiekla plodova voda....ale uz si nepamätam ci to tieklo aj potom....lebo hned nastupili kontrakcie a mali bol do 7 hod na svete....Co si myslite...mam nieco robit....ci len oddychovat a cakat....dakujem za radu ☹

katkav
17. jan 2012

@halahijka ja si pamatam, ze mne to neslo zastavit, ked tiekla plodovka, taketo nieco ako tebe sa mi ale stalo pred porodom, bol to ten tehotensky vytok. Vsak ak si nie si ista, tak sa chod dat skontrolovat, mne robila sestricka taky test, naliala na intimku nejaky roztok, podla toho vedela, ze ten vytok bol iba vytok a nie plodovka 😉

halahijka
17. jan 2012

No dakujem, bola som nakoniec v nemocnici...urobili ultrazvuk, skontroloval krcok a brali vzorku s krcku ci to bola plodova voda...dajaky test....ale nakoniec negativne....takze mi pravdepodobne uslo ;) ale aspon som pokojnucka....mala je sice trosku mensia, na hranici s ich tabulkami nema ani 1200 g. tak mi dali aspon kontrolu za 3 tyzdne na prietoky a velkost babätka ....tak dufam, ze trosku podrastie 🙂 este raz diky 🙂)))

lucy1311
22. júl 2012

ahojte baby, mne sa stava po malej potrebe, ze si aj tak este najdem na nohavickach mokry flak. Dnes sa mi ale stalo take, ze mi cez nohavicky preslo na obliecku, zacitila som len mokre, boli to tri take vacsie flaky a po zaschnuti ostali biele (obliecka si to odniesla - ta je oranzovej farby). Myslite si, ze by mohlo ist o plodovku? Zajtra idem este len do 20tt :(. Dakujem za odpoved.

lucia332
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia332
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia332
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inguna
8. mar 2013

@chavierka
mňa to chybilo pri oboch deťoch doma, každé dieťa som rodila po termíne. Tak u mňa to bol hlavne signál, že ideme rodiť, lebo som nemala bolesti. Tak je to dosť nepríjemné, keď Ti stále tečie, potrebuješ sa dostať do pôrodnice. Všetko sa dá prežiť. Po príchode do pôrodnice potom lekár skontroloval ručne, a to odtieklo zvyšok vody. Ja som nemala však žiadne problémy pri pôrode. Deti boli do 1,5 hod vonku.
NIkde však nie je napísané, že sa Ti to môže stať doma, aj lekár Ti môže prepichnúť plodový vak, a voda Ti odtečie už na pôrodnom stole. Veľa šťastia

lucia332
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia332
9. mar 2013

a Ďakujem!!! 😀

lucia332
15. mar 2013

@lucy1311 áno..musela to byt plodovka

lucia332
26. mar 2013

nie to necitit.......že?

katren
26. mar 2013

@inguna ale @chavierka to riesila pred dvoma rokmi /obcas si treba pozriet aj datum otazky.../....medzitym aj porodila.....
@lucia332 sorry, ale blbsiu otazku som tu nevidela.....ci boli, ked sa do vajicka dostanu spermie.....koniec 🙄 .....treba si trosku nastudovat biologiu 7-meho rocnika....nechapem, ako sa toto moze opytat vydata zena.....

inguna
26. mar 2013

@katren To má odpoveď pre nasledujúce tehotenstvo 😀

marienka1829
9. dec 2016

ahojte maminy som prvo rodicka zacinam 8 mesiac a nebiem si predstavit asi ake to je ak odteka plodova voda ci to boli alebo ako to ja som steho blazen maminy ak mate stim skusenosti poradte mi bojim sa ze pojdem skvor. a nwm ake to je termin mam 2.2.2017 februar....ma to bit chlapcek.dakujem vaaaaaaam

petronelajasminka
9. dec 2016

dobry vecer no tak mne ked otiekla plodova voda tak som citila ako bi som sa pocurala neboli to nic iba ako bi ste sa pocurali a je to take troch mazlave

zuzu15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzu15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marienka1829
16. dec 2016

dakujeeem

marienka1829
16. dec 2016

a ked to tece alebo lepsie povedaneee krs tej plodovej vody boli to ?

zuzu15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
16. dec 2016

@marienka1829 Nie, odtekania plodovej vody nebolí. A prečo sa bojíš, že porodíš skôr-máš nejaké komplikácie? A prosím ťa - uprav svoje vyjadrovanie a gramatiku - lebo nehnevaj sa, ale nedá sa to čítať.....😒 (krs, blazen, steho,bit)
A celkovo kontrakcie a pôrod - áno bolí to - klamať ti nebudem - ale von to ísť musí - a určite ťažšie ako to išlo dnu - to len tak jednoducho povedané. 🙂
A pokiaľ nemáš žiadne komplikácie tak nemusíš hneď po začatí odtekania plodovej vody utekať do pôrodnice - odsleduj si kontrakcie - nemusíš hneď bežať "zabalená v uterákoch" ......

zuzu15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre