Brucho pred pôrodom. Aké bude?

perla200
28. jún 2009

ahojte, rozoberá sa tu brucho po pôrode, ale aké je pred pôrodom? každý mi hovorí, že mi ide dolu a že môžem čakať...je to tak vždy?

tehula
28. jún 2009

perla, dole brucho pred porodom klesa, ale niekomu to trva aj mesiac, kym postupne zostupi a niekomu pomaly za den padne a ide rodit. Stale to este nehovori o fixacii hlavicky v panve. Skor by som sa zameriavala na CS hodnoty a co ti doki povie na poradni 🙂

perla200
autor
29. jún 2009

dakujem tehula....lebo každý ma plaší... 😉

berus222
29. jún 2009

perla, mne brucho kleslo mesiac pred porodom. cele sa mi behom 3 dni dotrhalo az po boky, aj ked som bola namazana jak hranolka. tiez mi kazdy hovoril, ze uz pojdem a 5 dni som prenasala 🙂

nikollette
29. jún 2009

Mne brucho nezišlo dole ani pár minút pred pôrodom 😝
malému sa von velmi nechcelo, tak sa držal hore ako kliešť, preto porod ani nepostupoval...

takže je to individuálne... či vobec klesne, a ako rýchlo, či to potrvá mesiac, či deň 😉

lenka0
29. jún 2009

ahojte kocky .ahoj perla mne brusko kleslo uz 31tt a tiez ma strasili,ze to bude skor narodene babetko a zatial som cela 😀 teraz som v 35 vraj sa babo pripravuje na porod ale to neznamena,ze hned neboj .Aj mna strasili bala som sa ale uz to beriem z rezervou.Tak vela stastia prajem 😀

perla200
autor
29. jún 2009

dakujem baby....fakt je to také strašne individuálne..... ty kokso....

martinka13
29. jún 2009

Mne brucho nekleslo vobec Mozno tak hodinu pred tlacenim

murinka
29. jún 2009

ahoj.mne brucho kleslo 5dni pred porodom...malej sa velmi nechcelo 😅

westka
29. jún 2009

ja som mala brucho od zaciatku tehu nizko znami ani neverili ze babo donosim a donosila som narodil sa len o 5 dni skor 😀
myslim ze je to u kazdej zeny individualne a zalezi aj od postavy. moj nazor

perla200
autor
29. jún 2009

no v mojom albume to môžte porovnať, aké som ho mala v 35tt a v 36tt

maca793
29. jún 2009

mne brucho kleslo 2 dni pred pôrodom a dosť výrazne,, mama si to všimla. ja nie, len sa mi zle sedelo, akoby ma niečo zo spodku tlačilo.

veronika81
30. jún 2009

perla, preštudovala som tvoje bruško 😀 najprv sa mi ani nezdalo, že by ti kleslo, ale potom predsa..že asi o kúsok. Ale vôbec sa tým netráp, mne viditeľne kleslo už dva mesiace pred pôrodom, mala som aj falošné kontrakcie, poslíčkov, celý čas mi tvrdlo brucho a vydržali sme skoro do termínu (5 dní chýbalo).
Tiež ma každý strašil, že porodím predčasne, aj ja som sa bála, ale netreba si to pripúšťať. Všetko to individuálne. Hlavne buď v pohode, potom aj malá bude 😉

nicolkarin
2. júl 2009

perla - mne brusko nekleslo ani pri jednej a sidce prisli kontrakcie niekolko dni po termine, ale aj tak som nakoniec skoncila sekciami

perla200
autor
2. júl 2009

a prečo nicolkarin sekciami?

munu
2. júl 2009

mne brusko kleslo 2 tyzdne pred porodom...kuk album...15.2.2009 mi kleslo a 2.3.2009 mi odisla plodova voda a uz som cakala na kontrakcie 🙂

lenka0
3. júl 2009

PERLA neboj nic bude dobre Inac aj mi mame taky kociarik ako ty len tmavo zeleny,ja som chcela tiez ruzovy,ale odhovorili ma,ze by som moc kricala z dialky 😠 takze ti ho chvalim.AJ ja mam brusko ako ty 😀 bude vsetko O:k 😅

perla200
autor
3. júl 2009

dakujem lenka...a ty si v kolkom týždni????

no kočík ked som z badala tak bolo rozhodnuté..... a ty budeš rodiť v NZ?

lenka0
6. júl 2009

ahoj Perla ja som v 36tt a budem rodit v kosiciach v SACI.Dnes mi aj doktorka povedala ze budem podla malej rodit skor o 2 tyz.tak uvidime.Inac sa rozhodujem ci nepojdem vymenit kociarik za inu farbu,lebo kazdy sa nas pzta,preco sme si vybrali taky tmavy,ale su v mode aj pestre aj tmave farby uz som vydela aj cierne.Ale stale si pozriem rada ten tvoj krasny ruzovi 😀 Vela stastia pri porode a nemaj stach vsetko bude O.K.uvidis

perla200
autor
6. júl 2009

ale prosím ťa...ved teraz ma milion žien čierne kočíky....a sú moderné.... ved ked sa tebe páči tak na ostatných kasli🙂

lenka0
6. júl 2009

Perlicka dakujem za povzbudive slova 😀 a mas pravdu na ostatnych kaslem 😠 pekny den uz sa ti to krati

evelin82
12. mar 2012

Ahojte baby ja mam 3 tyzdne do porodu a tiez som si vsimla, ze zo dna na den mi brusko poriadne kleslo dole pre istotu som zbalena ak by nahodou sa vypital malicky na svet .......🙂

litvikova
5. sep 2014

Aj ja mam 6 tyzdnou do porodu a hovoria mi ze mi uz pada pomali a druhy ,ze ho mam hore tak teraz neviem pridam foto

miz
9. sep 2014

Mne kleslo viditelne a citelne brucho 1x koncom 7 mesiaca a potom uz uplne ze na stehna ze uz som ledva vystupila z auta o soferovani nehovoraic 2 tyzdne pred porodom a tomsom este neporodila. Zatial prenasam 1 den 🙂

alexandra1104
9. sep 2014

mne brucho spadlo zaciatkom 8mesiaca tak neviem ci je to pravda porodila som 5dni pred terminom

dollynkaa
9. sep 2014

@perla200 mne brucho nekleslo ani par dni pred terminom. Isla som cisarakom. Kamoska porodila tyzden pred terminom ju to chytilo a brucho jej tiez nekleslo

bamboocha14
26. sep 2014

Ahojte kocky ja mam zase 2 a pol tyzdna pred porodom a akoby mi brusko skor vystupilo hore a nie klesalo.som prvorodicka takze ani netusim ako by to malo byt alebo ako to byva,vsetko je pre mna nove.
ale DR. mi hovorila ze hlavicku ma nizko.a to brusk teda nemusi klesnut , ci !?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre