Budem ho mať dostatočne rada?

diana20
29. mar 2017

Ahojte. Potrebujem sa vyrozprávať, neviem či sú moje pocity normálne a čo mám robiť. Čím bližšie mám pôrod, tým viac sa bojím, že nebudem mať svojho druhého syna dostatočne rada. Že nebude milovaný tak ako ten prvý. Prvý má rok a pol a milujem ho tak veľmi, že si neviem predstaviť milovať tak veľmi ešte jedného, bojím sa aj, že sa to vo mne zmení a budem milovať druhého syna tak, že tento sa bude cítiť neľúbený... hanbím sa to aj napísať, ale je to tak, že nemám pocit, že sa na druhého teším tak ako som sa tešila v prvom tehotenstve. Mám veľký strach o oboch, že im nebude dobre, lebo nebudem mať dosť času na jedného aj druhého, že jeden sa bude cítiť zanedbaný. Mali ste aj vy takéto stavy? Prešlo to po pôrode? Často plačem, lebo mám naozaj strach keď trávim s ním čas, že už na to čas nebude a jemu to bude chýbať... milujem ich oboch, ale bojím sa, že nie rovnako.. 😢

alby2014
29. mar 2017

materska laska na poctom deti nasobi, nedeli sa. Neboj, dobre bude. Inak som v uplne rovnakej situacii a nic take ma nenapadlo.

ave17
29. mar 2017

🙂 nemám s tým skúsenosť🙂 ale mám rovnaké pocity🙂 jediné,čim sa upokojujem,

melesmeles
29. mar 2017

@diana20 ja som mala tiez obdobne stavy a plakala som. mam dve deti, obe milujem rovnako ❤ po porode to je samozrejme narocne, rozdvojit sa neda...ale neboj sa, uz len to, ze sa takto koli tomu trapis znamena, ze ich milujes oboch!!! drzim palce

siska53
29. mar 2017

@diana20 rovnako lubit nemozes.
Ja sice taky pocit nepoznam,ale:
Moja kamoska mala velmi silny vztah k svojej neteri,teraz uz pubiske. Velmi sa bala,ze nebude svoje dieta lubit tak,ako lubila tu svoju neter. Vsetko sa zmenilo narodenim dietatka.
Neboj.. Moj muz mal tiez trochu obavy. Uz 5rokov ich nema. 🙂 kazde dieta budes lubit. Kazde preto,ze je. A cas si zladis. Mozno nie hned,ale najdete si system,aby vam to vyhovovalo a travili ho spolu. Ja som si nasla. Mam 2rocny rozdiel,ale dala som si zalezat na.tom,aby starsie dieta vedelo,ze stale som tu aj pre neho a nasla som si cas len na chvile s nim.
Ja som to brala tak,ze aj mamu lubim preto,ze je mama a otca preto,lebo je otec. Babky som mala tiez dve,dedov isti dobu tiez. Kazdeho z tych ludi mam rada pre neho sameho. A rovnako je to aj s vlastnymi detmi.

diana20
autor
29. mar 2017

Ďakujem.. dúfam, že máte pravdu, lebo moje druhé tehotenstvo nebolo plánované, napriek tomu som ho tak lubila hneď, že som sa ho nedokázala vzdať a teraz sa bojím, že nie ja, ale on to bude raz ľutovať, lebo nebude cítiť moju lásku a bude nešťastný a to v živote pre žiadne zo svojich detí nechcem.. chcem , aby obaja vedeli a cítili, že ich ľúbim najviac na svete... a aby sa necítil jeden menej milovaný.

nelinka2009
29. mar 2017

😁😂😁😁 vitaj v klube... Tieto pocity zmiznu tak o 6 mesiacov po porode mozno neskor az si vo vsetkom spravis svoj system... Vsetko sa da treba chciet... Drzim palce

maria200981
29. mar 2017

ja som s tym problem nemala...ale manzel mal...este ked som cakala dcerku tak vravel ze jasna vec ze sa tesi ale starsu syn je proste top a aj bude a ze ako on bude lunim malu sa bal lebo syn je prenho 100 % naj naj.... ako sa narodila najmladsia.m.teraz ma rok
...tak vyspevuje o nej aka je naj naj a je to jeho zlaticko..a deticky zvlada lubit rovnako ..
su to len obavy do neznama.... v reali to take nebude...

diana20
autor
29. mar 2017

Ďakujem, naozaj ste má trochu upokojili, lebo ja si aj poviem, že to sú hormóny a po pôrode už nebudem mať taký pocit a tak, ale nemôžem si tým byť istá, a naozaj čím ďalej tým viac na to myslím keď pozerám na malého aký je krásny a pre mňa jednoducho dokonalý , že či bude pre mňa ten druhy tiež taký dokonalý.. či bude tiež takýto krásny a taký dobrý 😊❤

santeema
29. mar 2017

@diana20 neboj trosku sa to zmierni ked ten starsi zacne "masakrovat" toho mensieho🙂, aj na neho nakricis zo samej lasky🙂...ja mam rozdiel necele 2 roky a chalanov mam rada uplne ze rovnako aj ked su uplne odlisni. jasne, ze to prve dieta je daco, co bolo pre teba uzasne a vysnivane, ale urcite ta to ani nenapadne, ze koho lubis viac ked ich budes mat oboch pri sebe....vobec si pre to nerob hlavu a uz vobec neplac, aby si sa zbytocne nestresovala. ved syncek a aj to druhe potrebuje pokojnu a usmiatu maminu🙂

eliska13
29. mar 2017

@diana20 krasny chlapcek😉

diana20
autor
29. mar 2017

@eliska13 ďakujem 😊 som naňho taká pyšná, aj keď mi sestra hovorí, že ostatné deti sú šikovnejšie 😄

pralinka25
29. mar 2017

@diana20 tiez som sa toho bala a vobec si to nevedela predstavit. aj som milion krat pocula citala ako sa laska nedeli ale nasobi ale nedokazala som to pochopit. uz to chapem mam dvoch kazdeho uplne ineho ale oboch milujem rovnako. myslim rovnako silno. zladite sa a pre deti je to prinos. aj pre tie mensie ze maju starsieho surodenca aj pre tych starsich. neboj bude to tak ako ma.

tatalin
29. mar 2017

Ja nie som tehotna ale uz som na tuto situaciu myslela. U mna to je horsie o tk ze prvy je z nepodareneho vztahu.. ja ezte stale tuzim po idelnej rodinke. No.. maleho lubim ale mala som strach zr keby som nahodou otehotnela, ze to druhe dieta by bolo milovane a prvy by bol iba odchovany. Ale to preto ze som si myslela ze nie som dobra matka. Teraz to vidim tak ze keby som cakala druhe dieta lubila by som obe velmi. A okrem toho :D velmi mi pomaha uvedomenie ze dokonaly rodicia neexistujum kazde dieta sa rodi tam kam ma, a ma vsetky predispozicie aby svoju situaciu zvladlo. Len my mamkz by sme niekedy chceli vsetko riafit a zabezpecit :D povedz si ze to co citis su hormony a uz sityaciu aj tak nezmenis tak sa nou zbytocne netrap :* drzim prsty :(

tatalin
29. mar 2017

*chybny smajl na konci :D 🙂

alerka
30. mar 2017

@diana20 nooo toto som riesila tiez.. dokonca som po porode na (2min mi malu zobrali prec zo zorneho pola).. a manzel zostal pri mne.. a hormony zafungovali asi v opacne nez by mali.. skratka som si nebola "ista ze dieta je moje" ..a tu lasku som prve dva dni vobec necitila. Druha dcerka nebola tal pekna ako prva a nepodobala sa na prvu (prva bola chuda druha tucnucna-rozkosne babatko) ale v mojej hlave sa nedial ziaden ohnostroj.. az kym som HANBA NEHANBA sla s plnou taskou bombonier za sestrickou z neonatologie a nezverila sa jej.. a ona mi dala nahliadnut do knihy porodov kde sa to doobedu narodil len jeden romsky chlapcek, potom dcerka a cinsky chlapcek!!!! Bola som najstastnejsia na svete.. a laska prichadzala kazdou minutou.. a pri prvej chorobe pri prvej hospitalizacii a totoznom probleme ktory asi zdedili obe sestry som vedela ze ich milujem rovnako.. trvalo to 5tyzdnov po take uplne uvedomenie si... ❤❤ tak toto je moj pribeh ale verim ze aj ty dosiahnes rovnake stadium ❤❤ neboj ;)

etela_1
30. mar 2017

Vôbec sa neboj, budeš milovať rovnako, akurát ešte šialenejsie 😀 ešte dvojnásobne viac, láska sa nerozdelí, ale zdvojnásobí na oboch, a keď bude tretie znovu 😊 a to nepredstaviteľne ale ISTO!!!!! Zbytočne hovoriť zazijes onedlho a navždy 😊

libawet
30. mar 2017

@diana20 určite áno, to príde, len čo malinkého zbadáš. No poznám aj rodiny, kde to rodičia majú " podelené ", že napr. otec má viac rád dcéru a mama syna...( tak ono asi to tak je, že žena je "viac na toho syna 🙂 ", neviem ).

mirkaaa80
30. mar 2017

@diana20 presne to isté som prežívala aj ja. Jasne, že teraz už pocity ohľadom tehotenstva poznáš...Už si to raz zažila, tak už to nevnimas tak výnimočné ako prvé tehu. Ale čo sa týka detí.... Uvidíš, že ho budeš milovať rovnako....A zase sa ti troch otvoria oči, že nebudeš možno niekedy aj zbytočnú pozornosť venovať tomu prvému. Časom sa to vykristalizuje.....Ľúbim ich oboch najviac na svete...A tiež som neverila, že sa to dá 😁

miskabiska
30. mar 2017

Budeš ich ľúbiť, neboj. Každé inak, ale obe veľmi silno.

dorottka
30. mar 2017

Toto ma inak zaujima, je to trosku mimo, ale co mate dve deticky - ozaj ich lubite uplne rovnako alebo predsa len existuju osobne preferencie, ze ste si s jednym dietatkom blizsia a pod.? Ja deti nemam, tak ma to zaujima 🙂 Kludne mozete aj do IP, ak nechcete tu, dakujem 🙂

adeli79
30. mar 2017

Materinská láska sa nedelí, materinská láska sa násobí. ❤

jankam25
30. mar 2017

Ahoj. Ja mám 2 deti (cca. 3-ročný rozdiel). Keď sa mi narodil prvý syn. Nebolo to žiadne "bum" a "wau". Bolo to nejaké dieťa, na ktoré sa dívam, ktoré kojím, prebaľujem.... Skrátka nebolo to to čo som čakala, a čo mi všetci opisovali. Prešlo pár dní (možno týždňov) a zistila som, že ho milujem viac než kohokoľvek. Pred narodením druhého syna som sa bála, že už viac takto milovať nebudem nikoho. Že mu budem možno nevedomky ubližovať svojím chladom. On sa však narodil a bola to od samého začiatku moja láska, môj ďalší miláčik. Každý je iný a každého ľúbim rovnako. Bojí sa asi každá a každá zistí, že nemá prečo. pa

faithful9
30. mar 2017

ja mam 2 chlapcov a je medzi nimi rozdiel rok a pol, presne na jeden den. v tehotenstve som tiez nad tym rozmyslala, ze ci este dokazem mat nejake dieta rada tak, ako mam to prve, ale pochybnosti hned po porode vymyzli. teraz je najkrajsi pocit vidiey ich surodenecku lasku, aj ked medzi dvoma chlapcami je to vselijake aj sa pobiju aj sa natahuju a vadia, ale aj sa velmi lubia.

lubina
30. mar 2017

mam dve dcerky, rozdiel 3 a pol roka...nikdy som taketo pocity nemala a ani som sa nijako neobavala, ze ich nebudem milovat rovnako...az ked citam tuto diskusiu, tak som sa nad tym zamyslela....milujem ich kazdu velmi velmi a vobec neporovnavam moju lasku k nim. Su rozdielne, aj ta laska je rozdielna, ale za kazdu by som vedela aj dychat, ako sa hovori, ak by to bolo treba...cize neboj, svoje dietatko budes mat rada, budes ho milovat a to aj napriek tomu, ze uz jedneho synceka mas...mama ma dost lasky pre vsetky svoje deti a aj obrovsku naruc, aby tie deti objimala a mojkala ❤

elizita
30. mar 2017

Velmi zaujimava tema. My sme aj z tohto dovodu odlozilo druhe dieta na neurcito. To ako sa laska nasobi mi pride ako take klise, ze sa to hovori, poznam 2 zeny, obe maju po 3 deti a veru sa mi priznali, uz maju dospele deti, ano, ze laska sa nasobi ale predsa len jedno z deti bolo o kusok viac milovane. Neviem si predstavit ani, ze by boli obe deti naraz chore, 2 nasobny strach. Ale ano, aj 2 nasobna radost ked je dobre.

jlp
30. mar 2017

Ja mam medzi synmi rozdiel 20 mesiacov. Tiez som pocas tehu riesila rovnaku dilemu. Akonahle sa mladsi syn narodil ... Bolo mi jasne, ze oboch miluje najviac 😍. Teraz cakame tretie mimi - dievcatko a uz sa tesim na tu exploziu lasky, ktoru s nou zazijem. Laska sa nasobi ... Len energia zaostava 😁

diana20
autor
30. mar 2017

Tak je dobre ak to je takto.. hádam to zvládnem tak, aby moje deti vedeli obe ako ich ľúbim.. ❤

eliz188
30. mar 2017

Ahoj naozaj sú to len hormóny neboj sa ja som mala presne rovnaké pocity... najprv nám povedali že mať deti nebudeme potom prišiel Mirko velké prekvapenia a velká láska , ďakovala som bohu že mi doprial aspoň jedno bábätko a tak sme mu venovali všetku svoju lásku a pozornosť. a po skoro 4 rokoch bum! druhé velké prekvapenie ktoré sa volá Miška 🙂 a má dva mesiačiky. Celé tehotenstvo som si vyčítala ako môžem byť taká sebecká a mať druhé dieťa keď môj prvorodený potom o mňa príde lebo budem musieť byť pri miminku. tiež že ju nebudem dostatočne ľúbiť lebo všetku moju lásku má môj prvorodený.. prešlo ma to keď som malého začala pripravovať na príchod sestričky, chystal so mnou postieľku ,vecičky čítali sme si o bábätkách a on sa začal tešiť stále som mala trošku obava priznávam, dokonca sa ma držali aj v porodnici prvé dni boli veru neisté , ale potom sme prišli domou a tá velká radosť ktorú som videla u Mirka z jeho malej sestričky ma presvedčila že ich oboch velmi milujem rovnako velmi a bezpodmienečne... takže sa neboj všetko bude dobré aha

sonicka777
30. mar 2017

Tak ja si myslím,že tento strach je úplne normálny 🙂 ja mam tri deti a keď sa mali narodiť mladší dvaja,mala som strach,že ich nebudem ľúbiť rovnako veľa ako prvého synčeka,ale bol to zbytočný strach,pretože všetkých troch ich ľúbim rovnako 🙂 takže všetko sú to hormóny a strach z niečo ,,nového´´ 🙂

ewisam
30. mar 2017

@diana20 to je nezmysel, hlavu hore 😉 na deti ste predsa minimalne dvaja dospeli, takze o nic nepridu...raz sa jednemu bude venovat mama, druhemu tato, ked podrastu, zahraju sa aj sami. Preco by si ho teda mala lubit menej? Jasne, bude narocnejsie sa zosuladit, ale ked detureniec bude viac uz ti to ani nepride divne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre