Cítili ste, že o pár dní porodíte?

burina111
10. aug 2007

ahojte baby,
rada by som vedela, či ste cítili, že pôrod je za dverami, alebo či ste mali nejaké tušenie, náznaky, alebo to prišlo z ničoho nič, keď ste to najmenej očakávali? 😖 😅 😕

pernicek
12. aug 2007

dobre ranko danny! .....ale tvoj realny porod prebehol bez komplikacii, nie?

dannynka
12. aug 2007

pernicek-viac menej ano....mala som pri sebe manzela a dobrych doktorov....
to mi naozaj moc pomohlo.... 😉 😉 😉 😉
no akurat to mi dr.po porode hovoril ze som asi mala kratku pupocnu snuru lebo mala ked vysla von hlavicka tak sa hned schovala.....tak ma museli nastrihovat....a este si pametam a to ze som bola asi na par sekund v bezvedomi ale to fakt len sekundicka....ten tlak ked mala isla von mi dal riadne zabrat... 😒 😒 😒 😒 😒

burina111
autor
12. aug 2007

hm, zrejme treba dať tomu fakt voľný priebeh, u každej je to iné a skôr po pôrode si asi budeme vedieť povedať, že aha, to začalo tou bolesťou hlavy, brucha alebo tak...
tak sa držme, no nie? 😉

pernicek
12. aug 2007

danny mala si aj epi??? burinka pekne vecicky mas pre malinku 🙂 tu psickovu kombinezku si kde kupovala???

burina111
autor
12. aug 2007

pernicek to som nahodou vystihla tu jednu babu, čo predávala po svojom drobcovi.tiež sa mi páči veľmi. natrafila som aj neskôr, že dalšie baby mali presne také isté na predaj, dokonca aj ružovú, že zajac, tak posleduj, možno sa ti naskytne. a dakujeme za pochvalu, no vieš, vyžívam sa v tom, a čo je chutné neodolám, asi je to závislosť... 😀

pernicek
12. aug 2007

takze mas normalne aj diagnooozu 😀 ...mne by bola ruzova trosku odveci, kedze budemem mat chlapceka 🙂

burina111
autor
12. aug 2007

tak to určite, no a s tou diagnoozou, uff, no skoro, fakt sa niekedy zamyslím, či som ok 😅 bojíš sa? ja ani neviem, to je taký mix, raz chcem aby to už bolo, že malú uvidím, potom zas trapoším, stresujem, že ako to dopadne, ale to asi všetky prežili...no a neprichádza to a neprichádza, až mám pocit, že september to istí 😅

pernicek
12. aug 2007

burinka ale ty to mas už za par.... 😉 ....sa mas 🙂 tak potom sa s tebou spojim a budes mi referovat ako to vsetko prebiehalo /tak si rob priebezne poznamky 🙂 / budes rodit v PP???

dannynka
12. aug 2007

pernicek-no mala....ale zeby to nejako pomohlo...ale neboj...ti to ujde ani nebudes vediet ako.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lusil2005
12. aug 2007

cafte zeny. no ja som netusila vobec nic. mala som sice falosne kontrakcie (ktorymi som si vobec nebola ista ci su to tie slavne falosne kontrakcie alebo sa mala len prsaci v brusku) ale inac nic. brucho skoro pod bradou, mala nezostupena, hlenova zatka mi odisla rano. dokonca ma doktor hospitalizoval kvoli prenasaniu s tym ze na druhy den sa rozhodne co a ako s vyvolavanim. no a v noci som zacala rodit 😝 😀

kasis
12. aug 2007

Ahojte, ja keby som nebola v nemocnici, tak ani neviem, ze rodim. Na poradni mi doktor zistil malo plodovej vody a pytal sa ma, ze kedy mi odisla, no ja som ani netusila. V nemocnici ma v stredu poobede zobrali na pasy a mala som vraj uz pravidelne kontrakcie a ja som nic necitila. Noc som prespala a rano som uz bola na 5 cm otvorena, pustili mi vodu a maly valibuk bol do hodiny von. Rodila som tyzden pred terminom a prajem podobny priebeh vsetkym tehulkam. Ja by som takto porodila aj 5 deti, len kto ich uzivi??? 😀

natal
13. aug 2007

Vsetci mi vraveli, ze budem vediet kedy ten cas pride, ale ja som to teda ani netusila. U mna to bolo komplikovanejsie. V sobotu a nedelu (5 dni pred terminom) som zacala mat pocit ako keby som dostala MS. V nedelu mi odisla zatka a otvorila som sa na 1cm. Potom to ustalo. V stvrtok som od rana mala pravidelne bolesti kazdych 10 minut, ktore sa stupnovali v intenzite. V noci sme sli do porodnice. Bola som presvedcena, ze rodim. Ale stale som bola len na 1cm otvorena. Kontrakcie boli kazdych 10 minut. Tak to slo cely piatok. V noci z piatka na sobotu som uz nevladala. Stale kazdych 10 minut kontrakcia. Okolo polnoci ma pozreli, stale 1cm. Okolo 10,00 to uz boli 4cm. Pichli mi vyvolavacku. Prepichnutie plodovej vody som vobec necitila. Mala prisla na svet o 13,50 za pomoci kliesti. Ale boli tam baby, ktore porodili do par hodin. Dokonca jedna dostala o 7,30 bolesti a o 09,30 porodila. Proste indivindy. Ale netreba stresovat. Co ma prist pride. Som 7 tyzdnov po porode a uz si nepamatam tie bolesti. Len viem, ze to bolelo. A to som predsa vedela aj pred tym 🙂

dobromila
13. aug 2007

ja som porodila desat dni pred terminom a nechcela som verit tomu,ze ozaj rodim ani lekarovi v nemocnici. Prisla som tam sice kvoli pravidelnym 5 min. kontrakciam,ale uz cestou do nemocnice sa znepravidelnili a potom dokonca ustali,ale neskor sa to znova rozbehlo.
Prislo to z nicoho nic. A u mna kontrakcie vobec neboleli ako pri menzese. V podbrusku sa len prvych par sekund zacinala bolest,ktora vsak potom hrozne silno vystrelovala do krizov 😒

burina111
autor
13. aug 2007

no kočky, fakt si to človek asi nijako neodsleduje.
pernicek idem do PP, ved kežmarok sa prerába, tak nič iné mi nezostáva, no ale teraz sa tam udiali veľké zmeny, tak mám menšie obavy. uvidíme, samozrejme, že sa ozvem, všetko zreferujem, chápem ako sa cítiš, tiež vôbec neviem čo a ako a vlastne ani potom, ked sa malá narodí, čo s nou...ale spolieham sa na to, že je to prirodzené, ľudské a že človek inštinktívne vie, čo má robiť, no a ešte su tu dr. tak to prežijeme ako všetky pred nami 😖 dufam

renus
13. aug 2007

ahojte...ja som sice este len v 34.t.t. ale hrozi mi pedcasny porod,kedze mam serklaz a aj pesar..vcera ked som lezala pri telke,zacalo ma pichat v podbrusku a potom to prestalao...sla som do sprchy a bolo to horsie...potom to prestalo opat a uz som necitila nic...neviete mi poradit,co to asi bolo...bolo to take neprijemne bodanie... ☹ bojim sa

jajaalf
13. aug 2007

ja som porodila 5 dni pred terminom,ale v nemocnici som ostala uz dva dni pred porodom..nakolko som zacala krvacat.potom sa my praskla voda a tam to skoncilo.ziadne kontrakcie proste nic.prechadzala som sa po nemocnici,ako keby som tam nedosla koli porodu.. 😀 😝 nakoniec my ho vyvolali.a potom prisla ta bolest krizov 😖 nastastie to trvalo iba pol hodiny

renus
13. aug 2007

ahojte...ja sa dost bojim...som 34.t.t.,ale hrozi mi,ze porodim precasne a asi to aj tak bude... 🙂 vcera a aj dnes som mala take slabe bolesti v krizoch a aj brusko ma bolelo ako na menzes...je to len parkrat za den...no bojim sa...myslite si,ze sa mi to uz blizi...?

jajaalf
13. aug 2007

neboj renus povedz si ze to prezili ostatne a zvladli tak to zvladnes aj ty.ja som sa tiez bala a hlavne ked som videla druhe ako trpely,ale potom na vsetko zabudnes.kedy pride pride,lepsie skor ako neskor..pa a drzim palce 😉

kotenko
13. aug 2007

Renus, neviem veru, ja som tiez prvorodicka, ale dnes ma strasne nohy boleli a krize a bolelo ma podbrusko asi dva krat pocas dna. Ale neboli to "menstruacne krce", iba "menstruacna bolest, tlaky...". Blizi sa mi uz porod? Alebo by som mala ist pre istotu radsej k lekarovi? Inak mam aj slabucky vytok, taky do hneda...(ale cele tehotenstvo mavam vytok, ale nie takyto hnedy, doteraz som mala skor taky "bledy"). Poradte nam, prosim.
Mne predcasny porod zatial nehrozi, pred 2 tyzdnami som bola v poradni a bolo vsetko v poriadku, krcok a aj mala... Ale zase ja a aj otecko sme narodeni o 2 tt skor, takze to ocakavam skor, ale zase nie o 8 tyzdnov (tu mi ukazuje o tyzden viac, teraz som presne 32+4 tt).
Inak moja mala je uz otocena hlavickou dolu... Renus, aj Danko?

vedvies
13. aug 2007

ahojte,
no ja som absolutne necitila, ze porodim. Mala sa narodila 1.den 40.tt. Myslela som si, ze mam tyzden urcite cas.

rut
14. aug 2007

Ahoj Kotenko, o sfarbenom výtoku určite informuj svojho lekára. Ja som na rizikovom od 25. týždňa...

natal
14. aug 2007

kotenko urcite chod dnes k lekarovi. Mozno ti odisla zatka.

renus
14. aug 2007

ahojte...kotenko a ostatne holky...aj ja som mala spociatku taky sfarbeny vytok do slabohneda,ale mne davali pesar,tak vraj z toho...lenze potom mi obcas vytiekla taka svetlozlta vodicka,ale to len tak raz,max. 2krat za den,ale len trosicku....a teraz aj tie slabe bolesti krizov a bruska...no uvidime...dufam,ze je to fajn 🙂

renus
14. aug 2007

kotenko...inac...aj moj maly Danko je otoceny halvickou dole...a to uz dost davno... 🙂

titulienka
14. aug 2007

Ahojte tehulky-mamulky 🙂
Ja cakam 3 slecnu a tiez cakam kedy a co ma prekvapi,pretoze moja prva dcera sa narodila v 35.tt a kedze mala 3000g tak ani nemusela di inka...druha sa narodila v 36.tt.a bola tiez o.k....doki mi povedal ze moj organizmus je pravdepodobne nastaveny tak ze 36.tt a dost...tak uvidime kedy sa aj tato princezna rozhodne medzi nas zavitat.A nemusite sa bat urcite kazda spozna ten pravy prichod porodu...tak drzim palce 😉

kubkolucy
14. aug 2007

Ahojte, ja som tiež prvorodička a termín mám už o dva týždne. Cítim sa úplne v pohode a vôbec nemám pocit, že dieťa už chce von. Dokonca aj doktor mi povedal, že to vyzerá na taký neskorší pôrod lebo som vraj ešte úplne uzavretá. Dieťa je hlavičkou dolu ale vraj sa to ešte stále môže otočiť, tak toho sa dosť bojím.

marianna23
20. aug 2007

moj sa mal narodit 19.02 07 a narodil sa o 6tyzdne skor cize 05.01.07, predtuchy som mala tyzden pred porodom, ked som manzelovi vravela, ze pojde dne skupit tazku na veci do porodnice a veci co potrebujem tam, potrtebobala som este deku zvysok uz davno som mala, on vravel,ze nabuduci tyzden pojdeme, mne to nedalo pokoj akosi ale ustupila som, po novom roku, dosli kontrakcie po polnoci sme sli do nemocnice, az po 3dnoch sa narodil, takze som tuzila,ze maly sa narodi skor.manzel mi musel vsetky veci dosniet do nemocnice aj premna aj pre maleho,lebo najprv mi povedali cez tel. ze to su len brixt. kontr. chudak,zenske veci musel kupovat napr. co sa tykalo vlozok materskych, ked po porode tecie silno krv, mne asi mesiac sa to cistilo. dalej gate jednorazovky materske, potom normalne gate velke a par cisiel tamponiky do podprsenky ked tecie materske mlieko a pod. bola aspon srabda ked mi vravel,ked to kupoval,ale ja si myslim,ze zeny maju intuiciu,ja som ju mala.este aj den pred tym som sa oholila.

bleskovka
21. aug 2007

marianna23, ale manzel je zlaticko, ze ti to vsetko kupil, ze? 🙂

asara
21. aug 2007

ahojte, nejako som si od zaciatku myslela, ze ten datum porodu nebude taky ako ho doktor vypocital, ale vsetci ma previedcali, ze si to len namyslam, ze chlapci su lenivi a na svet sa neponahlaju 🙂 ale ja som i to namyslala asi dokonale, lebo misko sa narodil 10dni pred terminom 😀
v ten den som inac nemala pocit, ze by som mala uz rodit, aj ked od rana ma strasne boleli krize...pripisovala som to ale tomu,ze ma chytila strasna chut na upratovanie a uz od rana som vypratala vsetky skrine a robila poriadky 🙂 az po porode som sa docitala, ze to je priznak porodu, ze zena si instinktivne buduje hniezdo 🙂 🙂 vecer som dostala kontrakcie, nadranom som sla do nemocnice a poobede bol uz maly na svete 😀

bibinka
22. aug 2007

pri prvom synovi som mala pocity, že to bude o čosi skôr, lenže sa narodil 12 dní po termíne. a to som šla na hospitalizáciu a tri dni som sa sušila na pôrodnej sále čo mi ho stále vyvolávali. Až na tretí deň sa zadarilo a bol z toho cisársky rez. teraz mám tiež pocit, že to bude skôr, lebo bejby sa akosi moc hýbe, kope, prevracia a neskutočne tlačí na mechúr. aj bruško mi klesá 1cm za týždeň, takže si dávam ešte takých 10dní. Termín mám až 15.9.. Aj ja mám také nutkanie upratovať, čistiť okná, prať, prehadzovať nábytok, no proste asi"budujem"hniezdo. Kontrakcie mávam len tie poslíčkovské, keď dlhšie trvajú, dám si magnézium a hneď mi to prejde. A mávam už aj menštruačné bolesti- tak si neviem vybrať, či už vlastne rodím, či čo. nechám sa prekvapiť. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre