Cítili ste, že o pár dní porodíte?

burina111
10. aug 2007

ahojte baby,
rada by som vedela, či ste cítili, že pôrod je za dverami, alebo či ste mali nejaké tušenie, náznaky, alebo to prišlo z ničoho nič, keď ste to najmenej očakávali? 😖 😅 😕

kotenko
10. aug 2007

Baby, aj ja som zvedava, este nemam nic nakupene a kazdu noc zaspavam s pocitom, ze co ak to pride a nic nemam... Dve ciapocky, dve kosielky, jeden balik newborn plienok a 4 zavinovacky... Napiste, nech aj ostatne vieme 😉

pernicek
10. aug 2007

noo, burina....dobra otazka....🙂) to by aj mna velice zaujimalo...

biccy
10. aug 2007

Ahojte. 🙂 Ja som bola rano na poradni a este mi nic nebolo.Okolo 15:00 ma uz zacal pobolievat chrbat,ale len slabulinko.Vecer o ôsmej som mala kontrakcie kazdych 5 minut,ale tiez ma bolel len chrbat a brucho vôbec.Tak sme isli do nemocnice.O 22:00 mi odtiekla plodova voda a o 23:45 bola uz Zoinka na svete. 🙂
Vsetky veci pre babätko,vratane kocika a postielky som mala nachystane uz zaciatkom septembra,Zoe sa mala narodit 17.oktobra a narodila sa 4.oktobra.
Kotenko,Pernicek pozeram,ze aj vy mozno budete oktobrovky. 😀 😀

pernicek
10. aug 2007

no, biccy ja mam termin 03.10.07, ale tiez predpokladam, ze to pride o nieco skor 🙂) vacsinu veci mame nakupenych, len o 2 tyzdne nas caka stahovanie ale pravdu povediac sa mi do toho moc nexce .....inak mas velmi krasne babeno 🙂)
kotenko ako sa citis???

bleskovka
11. aug 2007

ahojte, ja som naozaj citila, ze najblizsie dni porodim. Este v nedelu som bola s manzelom vonku a bolo mi fajn, v pondelok som bola na kontrole a to mi uz bolo nejako divne, k lekarovi musim prejst asi 15 minut pesi a to teda bolo fakt narocne...a noc predtym som mala podozrenie na odtok plodovej vody, tak ma doktor poslal do porodnice, kde to vylucili, ale uz bolo na CTG pekne vidiet pravidelne stahy. V noci mi zacali nepravidelne bolesti, takze som celu noc nespala a v utorok cez den sa zmiernili, ale bola som ako matoha a zelala som si uz len porodit. Vecer sa zacali znova bolesti, dala som si teply kupel a pred polnocou sme vyrazali do porodnice, lebo bolesti sa zosilneli (ako na porazenie boli stale nepravidelne, tak som fakt nevedela, ci rodim, alebo nie, ale povedala som ci, ze radsej sa vratime domov ako porodit doma 😝 )a maly sa narodil v stredu o 14.45 🙂

bleskovka
11. aug 2007

a porodila som 4 dni pred terminom, nastastie bolo uz vsetko pripravene

kotenko
11. aug 2007

Pernicek, no citim sa v pohode, ale zo dna na den toho menej a menej zvladam. Nakupy v meste (byvame 2 min od namestia pesi) ma hned unavia, cele tehu som cez den nespavala a teraz si musim pospat aj cez den... Brusko mi uz tvrdne, sem-tam aj cely den, inokedy zase vobec, ale krcok mam v poriadku, tak je to OK. 😒 Inak krize ma skoro stale bolia a aj chrbat 😠
Pernicek, ja mam termin 5. oktobra, ale kedze sme ja aj otecko dietata narodeny 2 tt pred terminom, tak to ocakavam skor. a mala je podla svojho veku taka, aka ma byt... Uz si to ale odpocitavam, uz iba 55 dni 😵

sstefi
11. aug 2007

Nie 😅 .
Ešte ani po termíne. A takých nás tam bolo hojne v nemocke. Detičky vedia, kde im je dobre, veď tam niesú hladné, nepotia sa, kaki im neštípe riťky a pod.... 😀

dudricka
11. aug 2007

Tak ja som citila ze to pojde skor maly sa narodil v 38 tyz.v pondelok som bola v poradni hovorila som dr. ze to bude skor tvrdil mi opak.Vecer som mala ciast. odtok plodovej vody a o 2.20 v utorok mi odtiekla uplne.Maly sa narodil o 16.11 sekciou, kedze sa zasekol v porodnych cestach 🙂

fabiana
11. aug 2007

Ahojky!
Moja malá sa narodila o týždeň skôr. V piatok som mala ísť na poradňu, ale tej som sa už nedočkala. Vo štvrtok v noci som sa zobudila, že musím ísť cikať a keď som sa postavila, mala som mokré v rozkroku, to mi začala odtekať voda. Tak sme išli do pôrodnice, bolo okolo 2-ej hodiny ráno. Sťahy som mala už pravidelne, asi každých 5 minút a dcérka sa narodila o 7:30. Prišlo to dosť neočakávane, nemala som predtým žiadny taký pocit, že by to už malo prísť...len som si všimla, že hlavička už vstupuje do pôrodného kanála, lebo keď som v posledné dni pred pôrodom sedela, tak som tam tú hlavičku cítila...akoby som sedela na malej lopte 😀

benabianca
11. aug 2007

Pri prvom mi odtiekla voda o pol siestej rano,takze som vedela,ze sa coskoro narodi,kontrakcie som zacala mat az tak po 2 hodinach a uz sa len zosilovali(15.50 bol Ben na svete).A pri druhom(9 dni pred terminom),mi tiez praskla voda o pol siestej rano,takze som isla do nemocnice,ziadne kontrakcie silne ani pravidelne neboli,takze po 36hodin cakania,mi porod vyvolali a Bianca sa narodila do 3 hodin od vyvolania.Jedine podla odtecenia vody som vedela,ze coskoro porodim,inak nijake ine priznaky.

dannynka
11. aug 2007

pernicek....jej aj moja dcera je 3,10 narodena.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
no ja som prenasala...termin som mala 24,9 a mala sa narodila uz spominaneho 3,10.jej sa na svet asi moc nechcelo...mna dr.na osmi den po termibe poslal do nemocnice a tam si ma nechali....a ked do druheho dna nic,prepichli plod.vodu a bolo.....takze ja som o tom nemala ani ponatie.... 😒 😒 😒 😒

pipi1211
11. aug 2007

nie dokonca som aj prenasala a vobec som necitila nieco take ze by som mala ist kazdu chvilu rodit.... malej sa nechcelo tak mi museli vyvolavat az potom mi to doslo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

molnitko
11. aug 2007

Ja som tiež pri prvej dcére nič nepociťovala. Ešte v v ten deň som bola na návšteve, vrátili sme sa okolo ôsmej večer. Osprchovala som sa, naliala som si džús, že idem pozerať film, a po pol hodine mi začali kontrakcie každých 7 min. pred desiatou sme vyrazili do nemocnice a 23.55 sa narodila Viktória. Teraz som týždeň pred termínom a stále mám taký pocit, že to do rána možno bude a nič. včera na poradni dr. povedal, že je už dole hlavička, takže dúfam, že to už čoskoro príde. 🙂 🙂 🙂

loren
11. aug 2007

nie jeden den som prenasala

burina111
autor
11. aug 2007

aby a ako vlastne vyzerajú kontrakcie? na čo sa to podobá? bolí brucho, chrbát? 😒

loren
11. aug 2007

nieco ako bolest pri menzese a hnacke ale ovela intenzivnejsia a bud to vystreluje do podbruska moj pripad alebo do krizou

verulka
11. aug 2007

hmmm, ja som ani raz necitila, ze budem rodit, dokonca som ani necitila, ze uz som otvorena 😅

pernicek
11. aug 2007

danny.....to prepichnutie plodovej vody boli??? 😕

burina111
autor
11. aug 2007

pernicek, ty sa stresuješ, mne sa zdá, že čím menej vieme, tým je to lepšie, keď nevieš čo všetko sa môže vyskytnúť, ani sa nad tým nezamýšľaš, ani netušíš....joj, presne som taká istá, bojím sa všetkého, veď niektoré baby si fakt prežijú...

dannynka
11. aug 2007

pericek no ani som nevedela ze mi nieco robili a vlastne sa uz na to ani moc nepametam..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ved uz to bude skoro rok...ale nic hrozne to urcite neni...... 😅 😅 😅

eva4444
11. aug 2007

ja som utorok dostala nenormalnu migrenu az do stredy noci som myslela, ze je koniec a vo stvrok som porodila, chvalabohu bolest hlavy uz bola prec, lebo som nebola schopna ani ist na wecko.. a to bolo 4 dni po termine - mozno sa zacal uz vylucovat nejaky hormon na spustanie porodu a takto sa to prejavilo, alebo to vobec nesuvisi, bohvie 🙄

pernicek
11. aug 2007

burina....asi mas pravdu....no dnes som mala hrozne stavy a myslela som ze uz cosi zacina 😅 nemohla som sa postavit na nohy, mala som strasne tlaky zo spodu....danny aj ja to už xcem mat za sebou a mat take krasne babeno 🙂

dannynka
11. aug 2007

pernicek-neboj ono to pride ani sa nenazdas....ten cas tak rychlo leti...
hlavne na to moc nemysli a nechaj tomu volny priebeh....strachovanim aj tak nicomu nepomozes......a je lepsie nevediet co ta caka bo potom sa budes bat este viac..... 😅 😅 😅 😅

lindda
11. aug 2007

ja som tesne pred opuchla bola som ako zaba a uz to islo o tri tyzdne skor nastastie 😀

pernicek
11. aug 2007

danny ved ja viem, sak už sa mi aj o tom vsetkom kazdu noc sniva 😉 ale nie vzdy su tie sny pozitivne 😒

kotenko
11. aug 2007

Pernicek ja sa tiez velmi bojim a stale sa pytam blbe otazky, ale sme proste prvorodicky a bojime sa nepoznaneho. Neviem, ci je vediet viac a vsetko to ocakavat, alebo nevediet nic a nechat sa prekvapit... 😒 Ale povedz si, ked to zvladli nase babky, mamy a neviem kolko milionov zien, tak to zvladnem aj my. Ved porod je jedina vec ako prirodzene priviest na tento svet babatko, no nie? 😉 Mysli na svoje dietatko ked to pride, treba mu pomahat, lebo ono taktiez zaziva stres.

pernicek
11. aug 2007

kotenko, jasne, ze to zvladneme ..... 😉 len ja mam normalne uz fobiu z bolest 😕 ....nakolko som v minulosti mala niekolko krat zenske problemy, ktore si vyzadovali hospitalizaciu....

mirka4
11. aug 2007

burina, tak ja som to vobec netusila. Zacali mi kontrakcie o pol noci z nicoho nic 🙂

dannynka
12. aug 2007

pernicek-no aj ja som mala nieco podobne.... ☹ ☹ ☹ ☹
tiez sa mi snivalo ze sa mi narodil chlapec a ja som rano nevedela ci to skutocnost alebo sen.... 😠 😠 😠 😠 taka som bola zblbnuta...... ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre