Čo keď nevychádzajú týždne v tehotenstve?

marijka1104
10. jan 2008

Milé mamičky a budúce mamičky. Stalo sa mi, že mi lekár určil podla ultrazvuju 8týžden tehotenstva, no podla poslednej MS by som vraj mala byt len v 6týždni. Tak ma presviedča že mám určite chaos v značení MS. Teraz neviem, či je to zlé alebo nie, že som podla uzv uz v 8 tyzdni. Prosím poradte mi.

wladka
10. jan 2008

marijka, aj ja som tak bola.. podla poslednej menstruace mi urcil 5tt, a ja som si bola ista ze som v 7tt, lebo viem kedy presne 😉 , sli sme podla plodnych a neplodnych.. a nam sa Emi len cez neplodne dni, cez menzes 😉 .. termin mi urcil o dva tyzdne neskor, ale rodila som tak, ako som aj tvrdila, a skor, tak to pasovalo podla mojho 😀 .. lenze neviem ako ty, ja som vedela kedy presne.. bo som akurat odchadzala na sluzobku na dlhsie.. takze.. 😉

dva tyzdne hore dole, hlavne nech sa narodi v poriadku 😵 a gratulujem 😉

marijka1104
autor
10. jan 2008

Dakujem za povzbudenie. Mna zarazilo hlavne to, ze sa somnou lekár rozprával ako s nejakým "ťuťkom,"ktorý nevie kedy mal naposledy MS. A dakujem za gratuláciu. Tiež sa tešíme na 2 bábo, a dúfam, že bude zdravučké.

dudduli
12. jan 2008

ahojky,ja som bola na tom podobne.krvne testy mi ukazali ze som v siedmom tyzdni ale podla pm to nesedelo.tak ma
dr.poslal na ultrazvuk a tam mi povedali,ze som v 11 tt.to bol pre mna sok.teraz som v 17tt a dufam ze je vsetko v poho.takze babulky ziadne obavy

weroni
12. jan 2008

caves, no, mne na uplne prvom utz povedala doky ze podla menstruacie to vychadza na 7-my tyzden ale ked robila utz tak vraj len na 6-ty takze mam taky pocit ze som asi o tyzden menej tehotna 🙂 malicke sa ma narodit 7-meho juna no ja mam taky pocit ze sa asi narodi neskorsie 🙂

miriamka
12. jan 2008

Marijka...ten tyzden hore dole je urcite ok.
Mne na prvom ultrazvuku povedali ze som tyzden pozadu (podla velkosti)a teraz mi zase povedal ze som tyzden popredu(podla velkosti),takze myslim,ze nejaky ten rozdiel tam vzdy bude.

rstanka
13. jan 2008

weroni,miriamka -trochu ste ma potesili. Minuly tyzden som bola na prvom ultrazvuku a tiez mi lekar povedal, ze podla poslednej ms som v 6tt ale podla velkosti gestacneho vaku som v 5tt. Pred polrokom som mala missed abortion, tak som od neho odchadzala nestastna, ze ci to nebude znova MA. Na ultrazvuku bol zatial vidiet iba embryonalny tercik, co je vraj na tento tyzden uplne OK. Na dalsiu kontrolu idem tento piatok, ale poviem vam, ze takyto strach som mala naposledy pred statnicami ☹

miriamka
13. jan 2008

Rstanka...nebojkaj.Pozri v mojom albume,tam mam ako sa moje tehu vyvijalo...uvidis,kedy bolo vidno az plodik 🙂

gulina
15. apr 2012

velmi stará diskusia, ale možno sa mi ešte niekto ozve 🙂
Podla poslednej MS by som mala byť v 6tt a niekolko dní a v tomto týždni by sa už mal dať na ultrazvuku vidieť aj plod, ale ja som tam mala furt len vačok a plod nikde. Môže byť, že mam týždne nejak posunuté alebo je proste normálne, že u niekoho v 6tt vidieť plod a u niekoho nie????

brita
16. apr 2012

@gulina Plodik so srdieckom by sa mal objavit v 7.tyzdni.Podla mna mas este cas a navyse nevies presne, kedy si otehotnela, kedze si otehotnela spontanne. 😉

zuzana76
16. apr 2012

@gulina moze byt, aj ja som mala v 7 tt len plodik maly 3 mm a uz mal mat viac, cele tehotenstvo som mala o 2tt posunute

mimi126
16. apr 2012

My sme tiez od zaciatku v pozadi o 2 tyz. Teraz sme velkostou 26t no datumovo by sme mali byt o 2t dalej. Tiez som mala v tom chaus no lekar ma ubezpecoval, že je vsetko v poriadku. Ze maximalne budeme o 2 tyz. neskor rodit, lebo som asi o 2tyz. neskor otehotnela. Kedze podla vysledkov je vsetko poriadku, rastieme, len datumy nesedia tak som dala na radu odbornika a uz sa nestrachujem.

kitty88
16. apr 2012

@gulina bude to v pohode, ja som bola prvykrat u doktora v 7.tt a este bolo vidno len vacok a nic viac, plod bolo vidno az v 9.tt (to uz bilo srdiecko) a podla uzv to bolo vtedy velkostou na 7.tt, v 13.tt bolo babatko podla uzv len v 12.tt a stale sa to nejak posuva, tak ja vlastne ani sama neviem, ktory tyzden vlastne som, ale inak je vsetko v poriadku a ja sa zatial riadim povodne vyratanym terminom, nakolko mi iny termin neurcil... zaujimave ale je, ze aj ked som podla uzv pozadu, prve pohyby som na prvorodicku citila dost skoro, uz zaciatkom 16.tt 😉

katka027
15. sep 2012

ahojte... ja by som sa vys chcela spýtať, ze ako je to vlastne... môj lekár mi vypočítal termín pôrodu podla poslednej menštruácie 1.10. ale keď som bola v nemocnici pred par mesiacmi, tak tam mi to vypočítali na 24.9. a tak som sa pozrela cez net ze ako sa to dá vypočítať podla poslednej menštruácie, a mne zase vyšlo na 27.9.... už je polovička septembra a neviem na kedy to mam čakať... mala ma iba 2500g, takže je maličká, ale zase to asi nie je dôležité pri výpočtoch že koľko váži...

gabuci
4. okt 2012

@katka027 ja viem,že veda napreduje,ale znervôzňovať mamičky s tými čísielkami je úplne zbytočné.Každé dieťa sa nevyvíja podľa presných tabuliek,harmonogramov.Aj voľakedy sa to počítalo tak,že posledná menštruácia plus rok,mínus 3 mesiace a plus sedem dní.Potom podľa pohybov dieťatka sa ten termín skrátil.Ja si myslím,že to dieťa sa vypýta na svet ked je čas...výnimky sú samozrejme rizikové tehotenstvá,ked maminka sa skoro otvára,vlastne ked slabne krček maternice.No,aj tým sa dá zabrániť(oddych,magnézium atd.vlastná skúsenosť)Vlastne podľa múdrych strojov povedia miery,(niekedy aj pol kila rozdielu)ale dieťa sa môže narodiť od 38. tt až do 42.tt.Takže či ti povedia je maličké,či opak,aj tak bude len také aké je v skutočnosti.Hlavne nech je zdravučké a pekne rastie na tomto svete.

kristinagyetvenova
23. sep 2019

napríklad aj ja mám tak že napríklad som počítala že som v 23týždny ale pri tom som bola 21týždny ale napríklad termín som zatial mala januári ale vedela som že budem rodit decembri približne 16tého pretože tam sú sviatky lebo termín mám 31 decembra ale pri cisárskom podla mňa môžu vybrat aj skôr

majusska202
23. sep 2019

Ja som tiež mal tento problém pri oboch deti podľa ms mi vychádzal termín skôr. Lenže doktorka tvrdila že na daný týždeň je dieťa príliš malé 🤷 a obidve sa narodila skoro na termin prvý dva dni rozdiel a dcéra tri dni rozdiel. Hlavne že mi v knizke prepísali termíny skoro o 3 týždne neskôr

kristinagyetvenova
23. sep 2019

ved práve mne zas teraz som v 6tom mesiaci ale babätko mám teraz velké na 6tý mesiac ale podla mna vôbrc nrzáleží či 2 týždne ide pozadu týžden ale na tom aby všetko bolo poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre