Čo vypovedá vyšetrenie zaznamenané "na pásoch"?

kobyliacik
21. júl 2008

Ako pravá nespavá a 5 dní pred termínom u mňa dosť vrcholí zvedavosť. Chcem sa spýtať, či viete niečo vyčítať z toho grafu, keď sa prckovi źaznamenáva srdcová činnosť na tvz. pásoch. Absolútne z toho neviem vyjsť, len sa ma pýtajú, že či spinká a či je aktívne. Asi pretože naša drobnička ma vždy kope v čakárni a na každom a jednom vyšetrení sa tvári, že ona vlastne ani nie je...ani sa nehne potvorka. Pointa je v tom, že kedze mam takmer za dverami termín nevolajú ma do nemocnice na príjem ale len na pásy,ze podla toho usúdia, či to bude alebo nie. Čo vedia z toho usúdiť??? Vraj to veľa napovie, len sestrička mi to nejako nesttihla vysvetliť, čo na tom poznajú a aký je rozdiel pred pôrodom. Mám síce nejaké domnienky ale verím, že niekto z vás to vie presne.

mien
22. júl 2008

ahoj kobyliačik ja viem iba toľko, že to ukáže keď máš kontrakcie aj vtedy, keď ty to necítiš. som mnou bola na izbe jedna mamina a boli sme spolu na zázname a jej povedali, že má kontrakcie, ona o tom ani nevedela. keď si v klude tak ti ide rovná čiara a keď ťa bábätko kopne tak ti tá čiara vyskočí

milhaus
22. júl 2008

jednu malo babo kopalo a skakala aj ta srdcova činnost alebo čo to bolo a robili cisarsky nakoniec

lenka_da
22. júl 2008

ahojte baby, tie "pasy" sa volaju CTG a mam k nim celkom dobre vysvetlujuci clanok - je tam toho viac okolo vysetreni v 3. trimestri ale ak vas zaujima iba CTG, nachadza sa v bode 6.5.1
takze si kliknite na tento link alebo si tuto adresu skopirujte a preneste do prikazoveho riadku:

http://www.pulib.sk/elpub/FZ/Galdunova1/6.pdf

luciferi
8. aug 2008

Ahojky kobiliacik,no tak co ja viem,tak ako baby hovoria,je to CTG a zazanamenava to kontrakcie.mne tvrdlo brucho uz dlhsi cas,doktor mi dokonca povedal,ze budem rodit skor a nestalo sa tak.podla toho sa zistuje,ci uz mas kontrakcie alebo nie.a zistuje sa tym vlastne aj pocas celeho porodu,ci dietatko dycha,ci sa nahodou neomotalo okolo pucpocnej snury.

danielkapo
8. aug 2008

ahojky, ja som kvoli tym CTG zaznamom bola asi tyzden pred porodom v nemocnici...vzdy sa im cosi nezdalo...tak ako vravia ostatne...as tam dve krivky, jedna sleduje cinnost maternice, kontrakcie a druha babo...pohyby, tlkot srdiecka. Ja som tie zaznamy mala take do bludu, vzdy mi ich opakovali aspon 2x...sestricky tam videli kontrakcie a ja som nic necitila...napokon mi kvoli tomu tiez robili cisarsky

kingstonka
8. aug 2008

...ja som si tych "pasov" tiez uzila- kedze som uz trochu prenasala a tyzden pred porodom som uz bola v porodnici... ja som len pozerala ci to uz kresli velke a caste kopceky- vtedy sa to vraj blizi....nakoniec aj tak vyvolavali...

zuz11
8. aug 2008

ja som koli tomu bola 2x zbytocne na cakacke a hlavne na porodnom stole a aj tak som sla domov, lebo ukazoval kontrakcie a nic z toho 🤐

kitinka
14. okt 2014

Sú tam tri záznamy. Úplne horná čiara s rozsahom od 0 po 200 je tep srdca bábätka, pod ním sa robia také malé bodky a čiarky, ktoré udávajú pohyb bábätka a spodná stupnica meria kontrakcie, ktoré ak sa objavia tak sa vytvoria kopce

vardzikova
16. okt 2014

@kitinka konečne tomu chápem aj ja ... ked teraz pozeram na svoje CTG tak som počas ctg mala tri kontrakcie ale len take slabe do stupnice 30

kitinka
16. okt 2014

Nie je zač tiež som nemala tušenie ako to je ale narazila som na zlatého doktora čo mi to vysvetlil

ericcka007
19. jún 2015

Ja som bola vcera na CTG a 3x mi to vybehlo na stupnicu 90 a nad 50 torr 9krat. Ale babo sa pocas 20 minut neprestalo vrtiet, tak dufam ze to bolo len tym 🙂

shmoulinka1
28. júl 2015

tak to je sranda, ze vam ukazovalo kontrakcie a nic ste necitili... lebo ja pravy opak, citila som velku bolest, kontrakcie a sestricky mi na to, ze to ukazuje takmer nic...

lucka1987
28. júl 2015

@shmoulinka1 ja som to mala tak isto.. kontrakcie kazdych 45 sekund.. a sestricka ze na obrazovke vidi len mierne kontrakcie nic strasne.. no maly bol cca o 10 minut na svete .-D

ericcka007
28. júl 2015

Mne tak voda doma odtiekla a potom mi robili zaznam a vsetko na nule 😃 Ale nemala som ani bolesti, tie prisli o 2 hodinky a o dalsie bola malá na svete 😂 Stihli mi dat len algifen od bolesti ked som uz bola na 8 otvorena.. Dnes mame 13 dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre