Čo znamená hrdlo 1 cm?

nikoletka0494
2. dec 2014

Babuľky, možno sa mi budete smiať, ale čo znamená hrdlo 1cm.. myslela som, že to znamená otvorená na 1cm, ale zrejme je to niečo s krčkom. Som prvorodička, tak neviem. Prosím vysvetlite mi to niekto. Dakujem 😀

oladuna
2. dec 2014

Moze to byt hrubka cervixu

da_n_ka
2. dec 2014

Mas skrateny krcok maternice na 1cm,tvoje telo sa uz pomaly pripravuje na porod

trgypadl
2. dec 2014

Hrdlo cize cervix ma dlzku 1 cm,ked sa hrdlo spotrebuje zacne sa otvarat branka.hrdlo je v osi,alebo este sakralne?

bianina1
2. dec 2014

Niektoré ženy sú otvorené už v polovici tehotenstva na 1-2 cm. Pokiaľ nie sú iné ťažkosti, ako bolesti podbruška, tvrdnutie maternice a pod., zvyčajne sa naordinuje tehuľke len opäť pokoj na lôžku (napr. s vyloženými nohami nahor resp. s podloženou panvou, aby tlak maternice na krčok bol čo najmenší), celkové šetrenie sa pri domácich prácach, podávanie magnézia a tehotenských vitamínov

julinkazanova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tjaden
3. dec 2014

ahoj nie nie si otvorená, ja vlastne neviem čo neviem nemám šajnu čo sa tým presne myslí len si pamätám, že ked som ležala na rizikovom doktor vravel otvorená na 2 prsty hrdlo 1, potom otvorená na 3/4 hrdlo 1,5, len počúvni bianinu1 šetri sa nerob nič ťažké, a kedykoľvek budeš mať čas ľahni si a vylož si nohy dohora ale bacha ja som to stále robila zle musíš mať aj niečo pod zadkom aby si dvihla panvu, ale pozerám že už si v 39tt tak pohoda v 37tt je dieťa úplne vyvinuté

seahorse27
3. dec 2014

Na 39.tt je toto uplne normalny nalez, coskoro porodis 🙂 Mas dlzku krcka 1 cm a si otvorena na 2 cm...

marsellinpir
24. jan 2020

Dobrý deň neviete čo to znamena

sonkadz11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulienka28
5. júl 2020

Ahojte baby som prvorodicka a chcem sa opytat od 30tt si lekar myslel ze pojdem skor boli sme pripraveny lebo sa mi skracoval krcok ,dal liecbu itak sa pomaly skracoval od 37tt mam hrdlo 0,5cm zatvorene tuhe a uz zajtra som v 39 a stale nic vsetky mam priznaky len tie kontrakcie su slabe a nesu caste a este ani plodova voda neodtiekla som neaka smutna stoho ze zrazu babo nechce ist von, co mam robit baby
Za kazdu odpoved vopred dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre