Dve mená pre dieťatko. Čo si o tom myslíte?

papula
10. jan 2007

Ahojte mamulky a buduce mamulky.Chcem sa opytat aky mate nazor na to,ked date dietatku dve mena ja by som chcela dat meno po ockovi Tiborko a hrozne sa mi paci meno Nicolas tak uvazujem,ze dam dve mena.Ja si myslim,ze je to normalne,ale dost ludi ked sa ma pyta na meno a poviem im to tak na mna kukaju jak nenormalny 🙄 Dala ste niektora svojmu drobcovi dve mena?Ja kaslem na ludi a urobim si po svojom nech si hovoria co chcu no nie? 🙂

andrealiskova
13. sep 2009

Moje holky a Chris mají 2 jména, ale používají jen jedno.

mywiel
13. sep 2009

My mame 2 mena v zahranici je to bezné a navyse je to tradicia. Aspon neriskujes, ze sa niekto z vedlajsieho mesta bude volat ako ty, lebo aj to sa stava, no a tym druhym menom je to zabezpecené. 😉

nikollette
13. sep 2009

Andrea, jééjm aj my máme Chrisa...a to som myslela že sme jediný na koníkovi 🙂

peppapig
13. sep 2009

My máme tři jména 😀

atrami
13. sep 2009

Synovia maj ú tiež 2 mená. Začalo to pri 1. nevedeli sme sa dohodnúť, či dať meno po tatinovi alebo po dedovi, tak sme dali obe.

anarida
13. sep 2009

Moja malá sa volá Emma Sofia a druhé ak bude dievčatko bude Nelly Sofia pre chlapčeka som ešte kombináciu nevymyslela 🙂

nikinka008
13. sep 2009

Moja mala sa vola Sara Jessica a tiez nevidim problem v tom aby babatko malo 2 mena je to pekne 🙂

zukab
13. sep 2009

moja dcera ma tri mena 😀 plus priezvisko

marlene
13. sep 2009

ja mam tiez dve mena,mama si to presadila,hoci sa vtedy na nu pozerali ako na nejaky burzoazny zvel,bolo to v 68-om a aj ja som dala detom po dve mena,syn je jakob jonathan a dcera clara elise.tu je napr.zvykom ze krstny rodic ak chce moze dat druhe meno dietatu vybrat,my sme tak tiez vybrali nasmu krstnatu-je simon jonathan .

lussy23
14. sep 2009

Ja budem mať ArturaFilipa 🙂

caira
14. sep 2009

my mame tez dve jmena, za prve se mi to libi, za druhe je to tu v anglicku tradice a za treti je to dobra ochrana pred "identity fraud" 🙂

adetka
14. sep 2009

ja mam dve priezviska... dokonca aj mojej dcerke chceli pri porode zapisat dve priezviska 😀 ... trosku sa ludia tomu cuduju... ale na uradoch s tym problem nemam... a ked sa ma opytaju, ze ktora teda skutocne som... poviem, ze jedna je prisnejsia a druha citlivejsia 😀
... viem si predstavit dietatko s dvoma menami... bez problemov... ale co potom ked sa rozhodne si nechat este aj dievcenske priezvisko... a bude mat dve mena a dve priezviska 😖 😅 ... to aby na obciankach mali kolonku na meno na tri riadky 😉

adetka
14. sep 2009

a priznam... niekedy tuzim mat veeelmim kratucke meno a priezvisko....

adetka
14. sep 2009

caira... ja som si prave pre :identti fraud: nechala obe priezviska... viem ze Andrei s mojim prvym je len v meste, kde zijem asi pat... a s mojim druhym priezviskom poznam osobne dve... ale Andreu s mojimi obidvoma nepoznam ziadnu 😀 😉 ... som jesitna

caira
14. sep 2009

adetka, ja jsem se zatim setkala jen s jednou osobou co mela stejne jmeno i prijmeni jako ja a docela jsem si v te dobe rikala, ze by bylo fajn mit jeste jedno jmeno aby se to nedalo zamenit 😉

nefretiti11
17. feb 2013

ja som chcela Saru Ellu ale kamoska ma predbehla so Sarou tak nam ostala Ella a syn Matej ale kazdopadne vzdy zalezi podla mna aj na priezvisku a ako to cele pasuje 🙂

juliagregor
17. feb 2013

dve mena su modna zaležitosť a deti ta budu neznášať pri každom uradnom tlačive, ked musia napísať všetky mená... zahraničie neriešim nemaju "ova" ... 😎

marlene
17. feb 2013

@juliagregor ,
aj ja mam dve mena,a to mam uz po 40-ke,moja mama si to vtedy dost tvrdo presadila a aj moje deti maju dve mena 😉

stellamaris
17. feb 2013

nas syn ma dokonca styri mena,moze si vybrat,ako bude volany,ked vyrastie,ale pisat bude väcsinou vsetky styri mena....nic zvlastne u nas 😉

asinka266
19. feb 2013

aj my sa chystame dat dcerke dve mena..Sarah Karolina...najprv to bola len Karolina (po mojej prababicke),ale priatel zacal casom spekulovat,ze sa paci aj Sarah..tak bude mat dve mena 😉

kofinka
19. feb 2013

Dřív to bylo úplně normální. Zrovna včera jsem našla babičky rodný list a zjistila jsem že má také dvě jména 🙂
Sestra žije s angličanem a ten ji nechtěl věřit že má jen jedno jméno. Myslel si, že mu to druhé nechce říct protože se za to jméno stydí.

abika26
25. feb 2013

Nasa dcerka ma 2 mena a druha bude mat asi tiez nech si nezavidia 😀

wanesa03
3. mar 2013

@papula ahoj každým dnem čekám své první miminko a taky jsem se nemohla rozhodnout pro jméno tak máme pro tu naší pipku jména dvě myslim že je to věc vkusu a proč néé přece nežijem v 5.století... hahahah 😉

hanyem
3. mar 2013

Mne sa paci meno Ema, a syn ho velmi chce. No aj 2 mena sa mi pacia a tak by som rada spravila kompromis 😉 co poviete na Ema Mária (ale len pri krste) a v druhom pripade Anna Mária..stale sa rozhodujeme...hmmm? 😒

irriss
3. mar 2013

..podle meho jde "o modu"..o dobu..o rozmar..o napodobeni..o ztratu prislusnosti ..o ztratu korene..jako bychom se stydeli za nasi pudu a zem..za nase tradice..citime potrebu se nekomu podobat a zaradit se nekam ..temer se schovat za neco, co neni nase, aby nas nebylo hned poznat.. ☹

lenkacomrie
23. júl 2013

Moji synovia majú diež dve mena.

Flynn CHRISTOPHER

MATHIAS Luca

tehulemamule
1. aug 2013

Papule jestli si děti zvyknou tak proč ne 😀

mirkat73
1. aug 2013

podla mna uplne zbytocne- aj tak sa vola len jednym menom

erika1811
16. aug 2013

ahojte zaujimal by ma vas nazor na tieto mena mne sa velmi paci ta kombinacia co vy na to?? 🙂
Dievcatko Sophie Alexandra
chlapcek Marcus Christopher

anndrea
16. aug 2013

Naše princezničky majú tiež dve mená Sophia Andrea a Mia Ema... prečo nie? ked sa Ti to páči tak kľudne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre