Dve mená pre dieťatko. Čo si o tom myslíte?

papula
10. jan 2007

Ahojte mamulky a buduce mamulky.Chcem sa opytat aky mate nazor na to,ked date dietatku dve mena ja by som chcela dat meno po ockovi Tiborko a hrozne sa mi paci meno Nicolas tak uvazujem,ze dam dve mena.Ja si myslim,ze je to normalne,ale dost ludi ked sa ma pyta na meno a poviem im to tak na mna kukaju jak nenormalny 🙄 Dala ste niektora svojmu drobcovi dve mena?Ja kaslem na ludi a urobim si po svojom nech si hovoria co chcu no nie? 🙂

gaboca
10. jan 2007

ahoj papula,jasne,urob to ako to chces a citiš ty. nenechaj sa nikym a ničím omedzovat.vo svete je to uplne normalne.stačí sa pozriet len do madarska,tam to ma vetšina ludí. inač sa pozri na tema mená,už to tam rozoberame 😉

gaboca
10. jan 2007

téma :jména,prepáč 😀

nataliap
10. jan 2007

ahojky papula,
ja mám dcérku a volá sa Natália Emma a nevidím v tom žiadny problém.a aký majú názor iný ľudia,to ma vonkoncom nezaujíma,ja nežijem s názorov iných ľudí a ani nezbohatnem na ľudskej hlúposti,.A ked sa kukajú jak taký nenormálny,tak nech... 🙂 My sme meno prispôsobovali priezvisku. je pravda,že máme dlhé priezvisko a hodilo by sa k tomu krátke meno,ale my sme vínimky 🙂 a najmä manželovi sa páčilo meno Natália a mne Emma,takže kompromis. Dokonca,keby sme mali niekedy chlapca,tak už teraz máme vybraté meno a tiež by mal dve mená 🙂 🙂 a pre druhú dcérku-niekedy,tiež dve mená.
Takže papula,súhlasím s gabocou urob to ako TY chceš a cítiš. 😉 😉

papula
autor
10. jan 2007

nataliap mas pravdu napisala si to velmi pekne dakujem prajem krasny dnicek 🙂

majkeela
10. jan 2007

My máme také vybrané dvě jména a vyplynulo to zcela přirozeně... Někdo se podivuje, ale nám se to tak líbí, máme krátké příjmení tak proč ne🙂

ervotoc
10. jan 2007

nicolas oldrich sa nedavno kamošovy narodil 😉

gedren
10. jan 2007

Ja bych mu dala jedno jmeno oficialne a druhe neoficialne - treba pri krtu nebo bych mu tak jenom rikala. Dve oficialni jmena akorat komplikuji uredni styk 🙂, musi byt vsude obe apod. Je lepsi, kdyz bude mit dite to papirovani jednodussi a tim druhym jmenem mu muzete rikat tak jako tak. Ale to je samozrejme jen muj nazor 🙂

BTW kamarad krestan ma dve dcery, Anezku Marii a Anezku Marii 🙂 (oficialne maji vzdy jen to prvni jmeno, druhe bylo akorat pri krtu).

gaboca
10. jan 2007

to nechápu jaké problémy myslíš v uředním styku 😒 .když bydlím v kolíně,píšu kolín,když v kutný hoře,tak kutná hora a ne jenom kutná.to je jednoduchý.nebo ne?ja komplikace neznám a kdyby nastali,tak je to problém jen toho omezence na uřadu,který to nepochopí.přece se nebudeme řídit tím,jak to na uřadech dokážou či nedokážou pochopit 😠 .no a uřady mají pracovat a sloužit nám,ne my jim 😒 .ale je to jen muj názor 😀

gedren
10. jan 2007

Tak ja mam negativni zkusenost s dlouhym jmenem, obcas jsem mela problem vejit se do kolonek. Kdybych mela dve jmena, nevejdu se do nich urcite. A prijde mi zbytecna buzerace muset tohle potencialne vsude resit, kdyz je prece uplne jedno, co ma clovek napsany v obcance (ja jmeno v obcance pouzivam prave a jen pro uredni veci a v realu ne). Neboli byt ditetem, tak vam za takovy jmeno opravdu nepodekuju 🙂 Ale to je muj pohled, jiny dite treba podekuje 🙂

gaboca
10. jan 2007

jsem ráda,že nejsi mé dítě 😝

zuz11
10. jan 2007

my sme nasej dcere dali dve mena a zatial mi nik nic negativne na to nepovedal 🤐 😵 a mne sa to paci a kaslem na vsetkych 🤐

ikke
10. jan 2007

otazka je, ako budete vase dieta volat? jednym menom, alebo oboma?
poznam par deti, co maju dve mena i viac, a az na jedneho JanaAdama, ktoreho rodicia trvaju na oboch menach, ostatne volame iba jednym menom. akurat je potom blbe, ked povieme: jurko, matejko, misko, palko a jan-adam 😔

gerden, s tou anezkou marii som to nepochopila... 😕

andrea.m
10. jan 2007

ani ja 😀 som to nepochopila s tou anežkou mariou ☹ to dal obom dcéram rovnaké meno?ved to sa nesmie

usamartin
10. jan 2007

ja jsem svym detem dala dve jmena ! 🙂 ja osobne jsem jich mela hodne 😠 a do dnes to rodicum nezapomenu ! Moje podepisovani bylo tak na 5 minut, jmenuji se totiz Katty Hannah Elisabeth Chuentes-Smith ! Svym detem jsme dali prvni jmena ta ktera se nam libila a druha jmena nase pro chlapecka manzelovo a pro holcicku moje ! 🙂 a moc se nam to libi ! a dokonce to i hezky vypada 😀

emjee
10. jan 2007

usamartin 😀 dufam, ze dcerke si dala ako druhe len to prve tvoje 😀 alebo vsetky? 😀 uz citam v pase, ze len prve 😀

s tou anezkou marii to je asi tak, ze jedna sa vola oficialne anezka a neoficialne anezka marie a druha sa vola oficialne marie a neoficialne anezka marie, nie? 😀 drsne anezko-marie pojd sem a nikto nevie, kto bol osloveny 😅

certica
10. jan 2007

ja som sice sialena, ale na tu anezku-marii, teda vlastne v dvojitom prevedeni nemam 😀

usamartin
10. jan 2007

emjee: neee dala jsem ji jen to co pouzivam a to je Katty 😀 nejsem krkavčí matka

newyorkgirl
10. jan 2007

papula, davaju sa normalne uz dve mena, mi ked sme krstili mali sme tam chlapcov s menami Alexander Oliver a Antonio Rudolf 🙂

melory
10. jan 2007

zuz11 je zlate ze ste dali dva mena, a navyse jedno prave slovenske a druhe zahranicne.
my mame s muzom tiez kazdy svoje meno tak sme rozmyslali nad moznostou dat dva.
zuz11 treba to dako specialne vybavit???

zuz11
10. jan 2007

melory, nie nic nebolo treba 😀 jedine neake tlacivo na priezvisko bez ova 😵
a my sme dali dve mena koli tomu ze manzel ma iba zahranicne zapisane a slovenskzm je krsteny a mali sme pri sobasi problemy 🤐 a moze si potom mala vybrat ktorym ju budeme oslovovat... tak to bolo aj u mojho manzela.... ked bol maly volali ho slovenskym a potom si on povedal ze chce byt zahranicnym a tak ho tak vsetci volaju 😵

melory
10. jan 2007

mna zas napadlo, ze ked budete v zahranici tak bude leila a ked na sk tak hanka.
uvidim ako to u nas prebehne. ale dik za info o tlacive bez ova.

zuz11
10. jan 2007

no my sme teda manzel musel nieco podpisovat a aj falsoval moj podpis lebo v sobasnom mame mena ze zenske pre deti bolo z ova a tak to bolo treba prepotvrdit na bez ova, lebo ja mam v sobbasnom bez ova 😵

melory
10. jan 2007

tak to by asi pre nas neplatilo 😎
co by platilo je ze ked chceme francuzske meno asi musime poziadat velvislanectvo alebo ako to je, ja neviem, len u nas nieje v kalendary

nataliap
10. jan 2007

ahojte, no baby ja mám jedno meno ,dve priezviská,titul pred a za menom- a ked idem niečo vybavovat na úrady,tak až vtedy na mna kukajúúú,že kde to majú všetko napísat.Práve dnes som bola u nás na miestnom úrade,a taký mladý úradník na mna dnes tak pozeral,ked som mu vychrlila jak sa volám. a kukal na mna a kukal, a ja že nekukaj ale píš a on mi na to,že už píšem.takže ja mám velmi čerstvý a crazy,ale hlavne milý 😀 😀 😀 zážitok z úradníkov.
a uznávam,že niektorí úradníci mužského pohlavia pekný kuk majú 😉 😉
No najkrajší kuk má môj manžel a 😵 😵 ten našťastie nie je úradník/ale to je iná téma/

lucinocka
10. jan 2007

😀 😀 😀

lucisa
10. jan 2007

Já jsme dala oběma dcerkám dvě jména, strašně se mi to líbí, navíc máme celkem krátké a ne typicky české příjmení, takže se to k tomu hodilo.
Moje mamka to hlavně u první dcery těžko vydýchávala, hlavně neuměla překousnout jméno Noemi, dokonce se tak styděla, že když se jí sousedé ptali, jakže se jmenuje její nové vnoučátko všem řekla Nela, švagrová zase Noemi a mě se pak všichni ptali, jak se vlastně jmenuje, že jim každý řekne něco jiného 😀
Pořád mi vyčítali, že v tom bude mít malá hokej, ale dopadlo to úplně jinak. Dcerky slyší na obě jména, obě také používáme. Najednou je většinou vyslovím, když chci být přísná nebo důrazná, to vždycky zabere, akorát lidi na mě kolem koukají jako na cvoka. Holky v tom nevidí nic divného, na otázku, jak se jmenují odpoví oběma jmény. I ta mladší!!
A když jsem se nedávno Noemky z legrace ptala, jestli by nechtěla být jenom Nela nebo jenom Noemi nebo třeba Karolínka, úplně vyčítavě na mě hleděla, že ona chce být Noemi Nela.
Ruku na srdce, maminky obhájkyně jednoho jména, kolika různými osloveními říkáte svým miláčkům? Já mám doma navíc berušky, mazlíky, opičky, bobulky, prdelky, atd. atd..... Takže děti si na to zvyknou, nepřijde jim na tom nic divného.
Co se týče úřadů, už je to mnohem lepší, ze začátku byly situace, kdy se mě úřednice i několikrát ptala, jestli to máme povolené a já ji musela odpovídat, že když drží v ruce rodný list, kde jsou obě jména, tak to asi platí. A žádné povolení nepotřebuju, ať si jednoduše prostuduje zákon o matrikách. A bylo.

Záleží na každém z rodičů, jak se rozhodnou, když se to dětem v budoucnu nebude líbit, mohou používat jen jedno jméno a dvě jen v úředním styku. Myslím, že každá z nás byla někdy v životě nespokojená se svým jménem a pak si řekla, že to není tak špatné.

Ale je to jen můj názor.

nataliap
10. jan 2007

ahoj lucisa, s tými osloveniami naších miláčikov s tebou na 100 % súhlasím.u nás je to ta náš anjelik,princeznička,mojenko,.....moja málá teraz začína rozprávat,takže na otázku ako sa voláš odpovedá ema-je to pre nu teraz lahšie.Ale mi ako rodičia ju oslovujeme Natali Emmi. A nevidíme v tom žiaden problém 😉

lara1znk
10. jan 2007

my zijeme v UK takze urcite dame dve mena kedze tu je to zvykom. vidim ze tento zvyk ako aj mnoho dalsich sa uz dostava aj k nam.
Moj manzel ma az dve middle names kedze kazdy z rodicov si chcel presadit to svoje (Guy Charles Richard) ale pouziva sa vlastne len to prve meno, akurat na uradnych dokumentoch su uvedene vsetky mena.
Tak to planujeme aj my, deti budu mat hlavne meno a potom middle name a to bude pravdepodobne po babke, dedkovi a pod.

siwama
16. jan 2007

Dali jsme dceři také 2jména, HALINA MARIE, manžel je polák a tam je to úplně normální. 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre