Fit lopta. Ako na nej cvičiť pred pôrodom?

maja177
13. aug 2009

caute baby, neviete nejake cviky, ktore je dobre cvicit pred porodom na fitlopte? take, co pomozu aj vyvolat porod... niekde som citala, ze je dobre poskakovat, no inde pisu, ze sa to v ziadnom pripade nema robit. vraj aj v porodnici byvaju k dispozicii fitlopty, ale nemam sajnu, co mam na nej robit 😀

viem, ze niekde tu uz takato tema je, no nic tam o tom nie je pisane. ak mate dake skusenosti a infosky, dajte vediet 🙂

lubkaeck
13. aug 2009

maja - takze skus si na nu sadnut - chodidla poloz pevne na zem 😉 kolena na sirku ramien a rob osmicky alebo kruzky zadkom 😉 osmicky mozu byt aj z predu dozadu alebo do stran - len maj vzdy po ruke daco pevne coho sa mozes chytit 😉 mozes taktiez cvicit na panvove dno - stahovat svaly a podobne 😉

olalka
13. aug 2009

nam na predporodnej priprave hovorili, v ziadnom pripade neskackat, lebo to moze vyvolat aj porod, tak ked maja chces, tak skus 😉

kwetinnka
13. aug 2009

Ja na tie fitlopty chodim cvicit a tiez nam hovorili ze poskakovanie je dobre ked nieje babetko este dole,aby pomalicky kleslo,a inak sa hopkat moze,mna aj ked brusko boli tak vtedy prestane,a tak ako lubkaeck hovori,da sa na panvove dno,ale kludne ,mozes aj cviky na ruky ci nohy,alebo si len proste na nu lahnut,do ulavovej polohy aby si chrbat oddychol.A nam cvicitelka hovorila ze uz v porodnici mozes vyslovene skakat co to da,aby pekne kleslo do panvy.

olalka
13. aug 2009

presne tak kwetinnka, v porodke to vyslovene chcu, aby si skackala, aby babo zostupovalo do porodnych ciest

kwetinnka
13. aug 2009

ked vecer sedim pri telke tak hopkam..ale zeby som skakala az po strop sa neda povedat:o)

hathor1231
13. aug 2009

http://www.nhs.uk/video/pages/medialibrary.aspx...{75270158-E16A-4662-AE63-1670CEA3241A}&Tag=Pregnancy&Uri=video%2f2008%2fJuly%2fPages%2fChoicesforlabour.aspx

ak vies po anglicky,ale tie pohyby su vidiet po 2.minute na videu...
ja som behala hore dole po schodoch a na fit lopte som bola vkuseeee 😉 ak to chces popohnat,tak skusaj loptu,schody,ak mas partnera-sex,ale spermie su to podstatne. ak si poverciva,malinikovy caj,lanove semienka,ananas 😉

wewe4
13. aug 2009

kwetinka, ako vyzerá tá ulavová poloha? Ako si má´m ľahnúť na loptu..na chrbat, či bruško? 😕
ja sa ne tej fit lopte väščinou len tak pohupujem a tiež tie kruhy robím...je to také príjemné cvičenie, keď človek ani nevie, že cvičí 😀

kwetinnka
13. aug 2009

mozes s nou cvicit aj na zemy,.,.a tie kruhy...mne to robi super na chrbat ked lezim a robim hodiny..ked si predstavis,3,6,9,12 tak najprv zo 3 na 9 a potom zo 3 na 12,a potom to spojis.Ulavova....bud tak ze si na nu lahnes..z tejto polohy sa da robit vela cvikov aj na ruky,stehna a zadok,alebo tak ze si klaknes na nohy..resp priehlavky a opries sa bud prsiami,tak aby ti chrbat ako keby padol dole..treba si na to najst svoju polohu,aby ta nic netlacilo a nebolelo

maja177
autor
13. aug 2009

baby dik, ja som len nevedela, ze ci mozem na nej poskakovat, teda nie az niekde po plafon ale tak s mierou, ked pisali, ze by sa to nemalo 😖

ananas? ty brdo, to pocujem prvy krat v zivote teda, ten caj je zevraj blbost, teda neviem, niektore baby ho pili pravidelne nejaky cas, aj tak mali tazky dvojdnvy porod 😝

marcela22
13. aug 2009

Maja ahoj, zasa sa stretávame🙂 Dobrá téma, ja som nad tým rozmýšľala zrovna včera, keď mi kamarátka hovorila či budem ku koncu robiť niečo na "vyvolanie" pôrodu.

K tomu ananasu- vraj vyvoláva pôrod, teda tie kyseliny v ňom. Ale môjmu švagrovi vyvolal aj zápal slepého čreva 😀 😅

kwetinnka
13. aug 2009

este som o ucinkoch ananasu v tom suvise nikdy nepocula...ale moze byt...znie to zaujimavo

maja177
autor
13. aug 2009

marcelka, ahoj 🙂 jej, jak ti tie tyzdne pekne rastu, ako sa mas? 🙂 malinka uz je dufam v pohode 🙂)

ja som si chcela kupit ananas predvcerom, teda, nevedela som, ze to vyvolava porod, ani slepe crevo, proste som nan mala chut, ale nemali ho v ziadnom obchode 😠 normalne som nemohla zohnat ani mandarinky ani pomarance, pekne ma to nastvalo, hlavna vec, ze v zime su ich plne prehnite regale, a v lete, ked rastu, tak nic 😠

hathor1231
13. aug 2009

tak sexiiiiik 😀
ja som nestihla nic z toho a isla som bez pomoci zazrakov 😀
drzim palce

marcela22
13. aug 2009

Majuli a Ty už nám tuším vôbec nechodíš do "krčkov" ? Veru mi tie týždne nejako naskákali, tuším aj po dvoch 😀 A Tebe sa to tiež riadne kráti!
Aj ja mám posledné dni chuť na ananas, ale na konzervu so šľahačkou - ale držím líniu tak odolávam 😀 To je asi "osud" s tým ananásom, asi máš na pôrod ešte čas 😅 Ešte počkaj na 38tt a potom si nakrájaj ananás, sadni na fitloptu a poskakuj ako o dušu. Poprípade si ten ananás daj o poschodie nižšie a behaj si preň po schodoch 😀

V prvom tehu mi sexík nepomohol teda vôbec 😠 Ale nesťažujem sa, až taký zbytočný nebol 😅

maja177
autor
13. aug 2009

macka, 38 mi zacina o dva dni, takze pohoda 😀 ja by som si sexik veru zadelila, ale nemam skym, a ziadat cudzieho darcu o spermie sa mi nejak nepozdava 😀 😀 😀 😀 😀
no do krckov sem tam nazriem, ci nepise beruska, ale inac sa tam nejak pomenilo osadenstvo a nezapajam sa 😀
ja som si vcera nadelila vafle s jahodami, slahackou a poliate cokoladou 😀 😀 tomu sa hovori "zdrava vyziva" :D:D

terina25
13. aug 2009

ja som fit loptu použila v porodnici.A poviem,že mi strašne pomohla.Jednoznačne odporúčam.Zmiernila mi bolesti.Stačí sa na nej mierne pohupovať,keď prídu bolesti.držím palce 😉

maja177
autor
13. aug 2009

terina, ale ja chcem tie bolesti vyvolat :D:D

maja177
autor
10. sep 2009

hm vidim, ze na fitloptu vsetky kaslete... ☹ ja k nej asi zachvilu prirastiem, a stale nic 😔

michaelamilan
12. feb 2013

síce stará téma, no možno sa v nej bude pokračovať 🙂 Ja som začala dnes cvičiť a môžem povedať, že mi to pomáha.....keď mi tvrdne bruško, tak si poskackám, troška sa pritom odrelaxujem a nemyslím tak na bolesť!!!! Poradila mi kamoška aby som si zacvičila, lebo sa nám nechce ísť na svet 😀 tak verím, že nám to k tomu dopomôže!!!!

sonik28
1. mar 2013

@michaelamilan Ahoj Michaela...a pomohlo to skackanie na fitlopte aj ked si este nemala kontrakcie?...kedy si s tym zacala, myslim v ktorom tyzdni?...a kedy si nakoniec porodila?

michaelamilan
4. mar 2013

@sonik28 no myslím, že mi to pomohlo.....skackala som asi 4dni pred pôrodom(skorej ma to nenapadlo) a potom v jedno ráno prišli kontrakcie, stupňovali sa a ešte v ten deň som porodila 😀 síce až na konci 43tt, ale slávnostne som porodila 🙂 Teraz sa už doma s malým tešinkujem 🙂

sonik28
4. mar 2013

@michaelamilan fuuha, Michaela, na konci 43. tyzdna?...tak ja som koniec 39. tyzdna, zajtra zacinam 40. tyzden, tak ideme fukat loptu...🙂))

michaelamilan
4. mar 2013

@sonik28 noooo veru ma nechali prenášať v nemocnici v PN a nakoniec som rodila v TT a obrovská spokojnosť!!!!! 🙂 a fúkaj, fúkaj......a potom aj v pôrodnici skáč a buď čo najviac pod sprchou, pomôže ti to prekonávať kontrakcie!!!!! No ja som už ku koncu neskákala, len som chodila a bola v sprche 🙂

simonka92
22. júl 2013

Ahoj 🙂 neviete náhodu či v Hotely Maj v Pn je cvičenie pre tehotne napr na fit lopte alebo či sa nedá niekde v Pn cvičit? 🙂

simonettasimonova
26. nov 2016

Ja skacem uz tyzden a nic a zajtra mam termin a po porode ani chyru

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre