Holenie s veľkým bruškom. Ako na to?

petka_s
27. sep 2008

ahojte tehulky,
chcem sa opytat,nemam az take velike brusko,
ale aj tak mam problemy sa tam dole dobre oholit,
tak mi napiste ako si to mam tesne pred porodom,
ci to nechat na sestricku alebo si to ja..
ci to musi byt nejako uplne super alebo ako..?

skizuzka
28. sep 2008

jezis, tak dobre som sa uz davno nenasmiala 😀 😀
ja pred porodom sa oholim urcite sama. Asi by som dusu vypustila od strachu, kebyze vidim ako mi sestricka beha medzi nohami so ziletkou 😝 bolo by mi to asi aj hodne neprijemne.

petka_s
autor
28. sep 2008

ved to ze je to lepsie sama,ale co ak nestihnem,
mate skusenosti ako to prebieha tam..
ake su tie sestricky?ci to robia s citom a tak...hm?
pekny dnik prajem 🙂

janette4
28. sep 2008

ja som sa holila doma, ale v porodke som bola týždeň pred pôrodom,takže to znovu zarástlo.Holili ma, keď ma prijali a pred pôrodom tiež.Nasucho, ohromný zážitok. 😀

roasha
28. sep 2008

xixixi..............ma napadlo,pred laparkou ma holil mlady sanitar,tiez to bol necakany prijem,a predstavte si,ze on ma tak super oholil,ze som vobec nebola vysypana/protestovala som ,ale nepomohlo/............ 😀 😀 😀
takze zalezi od pristupu........a je to super sranda,ked ho teraz kedykolvek stretnem-slusne pozdravime............... 😀

michru
29. sep 2008

caute 🙂 . Ja som sa počas tehotenstva holila sama. Keď už bruško rástlo tak mi pomáhalo zrkadlo a keď už bruško bolo veľke "nie iba bruško, ale ja som bola veľká" 😀 , tak ma holil moj. A predtým ako som išla do porodnice ma oholil a v celku to zvládol 😀 😀 😀

moni1412
29. sep 2008

ja som mala tiez necakany prijem (v 35.tt mi odtiekla voda). no a sestricka to zvladla super, rychlo, perfektne.

funy
29. sep 2008

hehe. dobra tema. mna uz druhy krat holil manzelik. trva to ovela dlhsie, ale mam bolesti a tak v drepe nevydrzim a inu moznost nemam ako ho nechat potrapit sa.

telinka
29. sep 2008

re skizuzka: to ako ti sestricka medzi nohami beha ziletkou cez to brusisko vobec neuvidis 😀 😀 😀 😀 😀

sirinka
29. sep 2008

no, ja by som to nechala radsej na manzela-partnera... ja som pri prvom nestihala, porodila som trochu skor a sestricka ma oholila s trosilinkou mydla...no neprijemny zazitok 😠

skizuzka
29. sep 2008

a este ak sa nohodou sestricke smykne ruka a zo tri krat mi tam dole zareze 😨 no ale kedze ako citam holia nasucho tak by sa jej ruka smykat nemala 🙄

kamaratka ma naplasila ze po porode nemohla mat tehotenske nohavicky, len vlozku tak navolno aby sa jej lepsie hojil nastrih, vie mi niekto vysvetlit ako budem chodit s vlozkou bez nohaviciek? Nahodou pride navsteva a vypadne mi pred nimi,to bude horsi pocit ako holenie od sestriky keby som to nahodou nestihala doma. 😠

roasha
29. sep 2008

hej -byt bez nohaviciek,ono sa to dr.povie,ale ja by som chcela vidiet ich chodit s vlozkou len tak zacviknutou. 😒 pocas vizity bez,ale potom normalne nohavicky najlepsie bavlnene/.a po porode to hodne krvaca,tak bez gatuliek si to neviem predstavit-keby vlozka utekala kam by chcela. 😖 aj tak prve 3dni len menit kosele,ja som mala vela svojich,ale na zaciatku to bol erar,nemalo vyznam babrat svoje. 😖

petka_s
autor
29. sep 2008

roasha-
a tie nohavicky jednorazove co su,su dobre?tie mozu byt?
ci je lepsie si dat normalne?

sirinka
29. sep 2008

inac tie nemocnicne vlozky tam celkom ako zazrakom drzia 😅 , ale ja som pouzivala tie jednorazove sietkovane gatky, lahko sa preperu a nie je luto ich potom vyhodit a este k tomu su fajne elasticke tak ozaj nikde netlacia

petka_s
autor
29. sep 2008

oni davaju nejake nemocnicne vlozky??som si myslela ze to si musi doniest kazda sama...no nie?

lenkaaa
29. sep 2008

ahoj sirinka - ked tak pises o tych koseliach - je dovolene mat v porodnici aj pyzamo? alebo to musi byt len kosela?

blcha
29. sep 2008

ja som sa holila pocas celeho tehotenstva sama so zrkadlom muz sa bal 🙂
v porodke som mala tie poporodne vlozky boli super a nohavicky som nosila len ked som sla jest a ked mi prisla navsteva a v noci inak som stale vetrala aby sa mi rychlo jazva hojila ale tie jednorazove sa mi moc nepacili mala som obycajne bavlnene a v porodke mi vlozky tada nedavali len hned po porode kym ma nepreviezli na izbu. 😕

lenkaaa
29. sep 2008

blcha - a kolko tych poporodnickych vloziek asi tak treba?

blcha
29. sep 2008

a to ze ta bude holit sestricka je to najmenej tam sa ine veci deju 😝

blcha
29. sep 2008

lenkaaa ja som mala asi tri balicky ale to je individualne podla toho ako budes krvacat potom som ich pouzivala este aj doma chvilu

sophy
29. sep 2008

super tema, ako brusko rastie, tiez sa s tym trapim, so zrkadlom sa to celkom da, lenze ked nedovim... 😎 tak mame doma dohodu, ze ja sa oholim ako to pojde najlepsie a manzel skontroluje a pripadne upravi... ale teda ten vyraz na jeho tvari stal za to, ked sme to skusali po prvy krat, pri tom aky je to telocvik si myslim ze budem rada, ked ma v porodnici oholia a ja sa nebudem musiet natahovat

sirinka
29. sep 2008

lenkaaa myslim, ze pyzamo nie, iba kosela...ono je to aj dost neprakticke, najlepsie je fakt pouzivat ich kosele.
k tym, vlozkam, v ruzinove sme mali k dispozicii kolko sme len chceli, myslim, ze tak by to malo byt vsade, ved co potom plati ta poistovna 😠
ja som prve dni mala aj dve tri vlozky naraz...a kazdu chvilku vymenit, to by ma alwaysky vysli dooost draho 😝

skizuzka
30. sep 2008

to blcha: ake ine veci? zda sa mi, ze tych par dni v porodnici bude pre mna zazitok na cely zivot 😖

kamaratka mala porodne nohavicky, a aj napriek tomu ze jej ich lekar dovolil na nu nakricala sestricka ze nech si ich da dole.

blcha
30. sep 2008

skiuzka ja nechcem strasit ale neake holenie pred porodom to je nic ani o nom nebudes vediet ja som sa teda holila este doma sama ale je to urcita ta prijemnejsia cast porodu.
no a urcite to bude zazitok na cely zivot ja som mala porod rychli a da sa povedat ze lahky ake ked ziadny porod nieje lahky aj ked je to bolest ako svina nic krajsie som nezazila a ked mi dali malinku do ruk bola som najstastnejsi clovek vo vesmire 🙂 🙂 🙂
a je dobre byt co najviac bez nohaviciek aspon prve dni treba riadne vetrat nech sa nastrih dobre hoji 😉

jajka.20
30. sep 2008

ahojt baby ..takže to budem krvácať hned tie prvé dni čo tam budem??? a blcha ako mám teda byť bez nohavičiek ked budem musieť mať tie vložky... 🙂 🙂 🙂

avanka
30. sep 2008

tak mna holi manze odkedy sme spolu 😀
Pred porodom, mala som planovanu sekciu, ho chvalili, ako to perfektne zvladol, sikulko moj 😀

blcha
30. sep 2008

ja som si to tiez nevedela predstavit ale ked budes lezat tak je to v pohode nohavicky som nosila len ked som sla jest a na noc .no a samozrejme krvacat zacnes hned po porode ja som krvacala cele sestonedelie 😝 😝

caruzo19
30. sep 2008

baby,to mne isli vyvolavat porod a predtym ma hospitalizovali na vysetrenia atd a prisla za mnou sestricka s tou ziletockou ze oholte sa.nic ze pena,alebo mate mydlo,z coho si penu vyrobite? 😠 tak jej hovorim ze to naozaj nezvladnem,si tam nevidim ani omylom a tak,len pokrcila plecom.
tak ma cez navstevy nalozil manzel do auta a odviezol ma domov a tam prilozil ruku k dielu.zvladol to 😀 😀 😀

sirinka
30. sep 2008

caruzo 😀 dobreee

natsa
30. sep 2008

Ja som sa oholila sama a to mám velké brušisko.Verte mi,že to ide.Manžela stým neotravujem.Ale možno sú takí čo to radi robia.Takže je to všetko na vás ako sa rozhodnete.Niekto to necháva na nemocnicu,ale pre mna je lepšie ked si to spravím sa bez svedkov

petka_s
autor
3. nov 2008

takze babyy, 🙂
tak sme to zacali skusat tento piatok 🙂
islo mu to vyborne,a som nadmieru spokojna,aj ked som sa trosku bala,a mikalo obcas so mnou 😀
bolo to super,len som sa dako vo vani nezmestila poriadne,tak boli zhorsene podmienky,
a nakoniec sme spojili uzitocne s prijemnym 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre