Holenie s veľkým bruškom. Ako na to?

petka_s
27. sep 2008

ahojte tehulky,
chcem sa opytat,nemam az take velike brusko,
ale aj tak mam problemy sa tam dole dobre oholit,
tak mi napiste ako si to mam tesne pred porodom,
ci to nechat na sestricku alebo si to ja..
ci to musi byt nejako uplne super alebo ako..?

sarkal
3. nov 2008

Ahojky tak já mám s holením velké problémy.Dělám to ve stoji se zrcátkem a je to obrovská námaha a dřina.Taky s tím nechci chodit na manžu.Já sem hrozně stydlivej člověk a pro mě už tak bude dost potupný klystýr,který bych,ale asi chci,protože věřím,že to pomůže,ale aby mi sestra holila rozkrok to ne...
Takže to prostě musím zvládnout i kdyby čert na koze jel 😀

campi
3. nov 2008

Myslim, ze sestra nebo doktor při porodu vidí i mnohem intimnější věci než je pipka při holení.
A asi se nedá moc trefit, aby byl člověk čerstvě vyholený zrovna v den D. Nebo se holíte preventivně každý den? Já už se párkrát pořezala, nevím, jak to dopadne, až budu mít břicho ještě větší...

alififi
3. nov 2008

:o))) bavim sa, ja som sa v nemocnici svojpomocne holila kazdy den ( prenasala som, takze ma uz hospitalizovali )
a v den porodu, sestra - ste oholena ? ja ze jasne.kukla sa a ze : toto neni dobre oholene - a oholila ma.
takze nechcem brat nikomu iluzie - ale s tym brusiskom sa dobre oholit je skoro nemozne 😎

kristi
3. nov 2008

ja jsem to delala poslepu a sama, vysledek jsem kontrolovala zrcatkem...

zuzanocka
3. nov 2008

😀 😀 no.... pri prvej dcerke ma holila sestricka 🙄 🙄 ale v pohode...prezili sme 😅 viac "ponizujuce" bolo, ze mi pri porode "uslo" 🤐 , ale oni tam su asi uz zvyknuti, takze iba ocistila sestricka papierom a islo sa dalej.... u nas sa totizto klystir nedava, len cipok daju a mamicka si ho zavedie sama, aj na wecko ide sama 😉
pri druhej dcerke som sa pokusala prehovorit manzela, ale nedal sa, ze on sa boji 😝 , tak som to musela nejak za pomoci zrkadla zvladnut sama, sedela som na kraji vane, nohy rozkrocene, na druhej strane som mala zrkadlo a ides... 😉 no ked som po porode prisla domov a videla som ten "uces" tam, skoro som odpadla od smiechu 😀 😀 😀
takze nabuduce urcite zapojim manzela 😝 😝

bertica.h
3. nov 2008

mna pár týždnov pred porodom začal holiť manžel 😀 😀
asi to tak bude aj teraz 😀 😀
Bola to ale sranda

campi
3. nov 2008

alififi: 😀 😀 😀 .
To je přesně o tom, když se potkají představy s realitou. V knížkách píšou, že od prvních náznaků porodu si může člověk doma udělat klistýr, oholit se, najíst apod., ale v porodním kurzu říkali, že je čas mezi kontrakcemi zatraceně krátkej a asi málokdo toto všechno dokáže u prvního dítěte s klidnou hlavou udělat (někdo možná jo). Tak uvidím, problémů k řešení má člověk pořád dost, tak proč si přidávat další?

kapp
3. nov 2008

Ahojky, chcem sa spýtať, aké máte skúsenosti s používaním OPILCA namiesto gelu na holenie na intímnych partiách ... Ja som sa naposledy taaaak vysypala po tom geli až hrúza 😒 , normálne hnisavé pupáky ... 😕
Nemôže OPILCA uškodiť - predsa len je to agresívnejšie (myslím tým nejaký ekzém alebo mykóza tam dolu) - je mi blbé, keď mám ísť na kontrolu a chudák gyndoš sa musí dobývať ku krčku cez džunglu ... 😀 Vždy som sa upravovala a teraz ma tie pupáky nejak odradili ...

petka_s
autor
3. nov 2008

alififi-preto som radsej zapojila mojho draheho 🙂
nemam az take velke brusko,ale aj tak si to neviem,ani so zrkadielkom,
snazim sa aj tak brusko dako nadvihnut pri tom,
a vravim vam-uzitocne s prijemnym 😉
a ved hambit sa pri muzovi ci priatelovi s ktorym cakame miminko netreba..aspon myslim 😉

kristi
3. nov 2008

kapp, vsak jsou i gely na citl. kuzi a kdyz neni gel jde to i jen s mydlem, napr. intimnim mydlem...dulezita je prece ziletka ostra

kapp
3. nov 2008

Kristi - to bol gel na citlivú pokožku, nová ostrá žiletka - a pozri ho aj tak ... 😒 Holím sa tam roky rokovaté a takto som sa vyhádzala po prvý raz 😔 - preto špekulujem nad tou OPILCOU ... či by nebola lepšejšia ...

aponchie
3. nov 2008

no ja bych se nestresovala a nechala se holit manzelem to je nejpohodlnejsi 🙂

kristi
3. nov 2008

kapp, aha....a kterej gel? ja ti nevim, tu Opilcu zkus, a uvidis.....

evamik
3. nov 2008

Kapp, obávám se, že ta OPILCA bude ještě horší, co se týká reakce... Tak se zkus holit bez gelu...

zlatouch
3. nov 2008

Opilcu bych tam dolu teda nesoupla... Ony vsechny tyhle chemicke depilacni gely/kremy nejsou zrovna nejvhodnejsi metoda pro citlivou plet a jeste kdyz si vezmu jak je to blizko ke sliznici 😒

kapp
3. nov 2008

Kristi - klasika - Gilette for Women Satin Care pre citlivú pokožku s Aloe a vitamínom E ... roky používané - asi som voľakde urobila chybu pri holení ...

Evamik - myslíš, že by tá reakcia bola ešte brutálnejšia? Nestraš ... 😀 - na tvári ani vyrážka a tam dolu ako tínedžer? 😅

kristi
3. nov 2008

no vidis, tak bez niceho to zkus....taky to jde. A nejdriv po smeru a pak proti 😉

evamik
3. nov 2008

Kapp, no pokud Ti vadil Gilette Senzitiv, tak bych nechtěla vidět, co udělá ta Opilca... 😖 Jak psala Zlatouch - není to nic dobrýho pro kůži...

kapp
3. nov 2008

Díky za radu, bambuľky - tak OPILCA pôjde zase šup do skrinky 😀 a skúsim to na sucho, ako hovorila kristi ... 😅 Musím utekať - idem ešte riady spraviť - ešte raz ďakujem ... 😉

zlatouch
3. nov 2008

Ja to vcera zmakla v hrosi pozici na zadech ve vane s nakou obyc holici penou. Idealni to nebylo, ale lepsi nez ve stoje, rekla bych, ovsem mit jen sprchovy kout, tak to asi nejde...

bobas
3. nov 2008

kapp ja teda pouzivam tekuty sprchovy gel, ktery jinak bezne pouzivam na koupani jen ho tam dam drobek vic 😉 A holim se takhle uz roky proto ze me ty holici gely vadi 😒

kristi
3. nov 2008

jeste to jde vejstoje s jednou nohou na vane....

muriel293
4. nov 2008

ahojte,
tak ja už si tiež na bobra nedovidím,skúšala som to po pamäti ale nič moc-ostal mi tu chlp,tam chlp,potom som to skúšala aj s nohou na vani pred veľkým zrkadlom tiež to bolo na figu a najlepšie mi je keď sa dám na posteľ do polosedu,vezmem malé zrkadielko a ide to...tiež by som nechcela aby ma holili v pôrodnici...

pipi1211
4. nov 2008

no tak mna ked som mala velke brusko holieval manzel 🙂 a bolo to prakticke lebo som sa nemusela vseliako vykrucat a davat pozor aby som sa nahodou neporezala a pod 🙂 a fakt sme pri tom zazili koooopec srandy 😀 😀 😀 😀 😀

majcik
4. nov 2008

Zienky, tak mna holila sestricka v nemocnici, mala to tak rychlo a bezbolestne hotove, ze som normalne ostala v soku, ked mi povedala "hotovo". Ja som ku koncu tehu mala straaasne velke brucho a padnute dole, takze som tieto veci nezvladala a bala som sa robit akrobacie vo vani a kupelni.. A este - sa sestricka ma oholila tak sikovne, ze sa mi vobec ziadne pupaciky nevyhadzali..

A co sa tyka vloziek a nohaviciek - ja som bola tiez spokojna s tymi sietkovanymi nohavickami, ked som lezala v posteli, tak len s vlozkou, ked som niekam isla alebo mala prist navsteva, navliekla som si tie nohavicky, normalne bavlnene nohavicky som si dala prvykrat, az ked sme odchadzali domov z porodnice. Tie sietkovane som mala dvoje, ked sa zaspinili, preprala som ich v mydlovej vode, rychlo vyschli. Super vec, odporucam ...

muriel293
4. nov 2008

majcik
ja si tie nohavičky tiež plánujem kúpiť aj keď netuším akú veľkosť či je to dosť naťahovacie alebo čo...

majcik
4. nov 2008

Muriel - su natahovacie ... zalezi podla Tvojej velkosti, vsak si ich pokukaj, pripadne skus natiahnut v rukach a to by si mala odhadnut, ze aka velkost Ti sadne. Ja som kupovala v lekarni, mali tusim 3 velkosti.
Mne spravili ozaj dobru sluzbu ...

jamajka
5. nov 2008

Na tie nohavičky som sa chcela spýtať aj ja, ešte som o nich nepočula, takže sa kupujú v lekárni??? A koľko asi stoja??? Aj vložky sú špeciálne popôrodné???

díky za rady??

campi
5. nov 2008

Por. asistentka v nasem kurzu tyto kalhotky taky moc chvalila, nikde prý netlačí a dobře drží. Podle ní je mají spíše ve zdravotních potřebách (Praha).

pajmis
5. nov 2008

Tak holky, já sem si tyhle kalhotky nakoupila do porodnice a sou fakt dobré... zkoušela sem si je a ani nejsou cítit....fakt to nikde netlačí a sou moc pohodlné... já sem je koupila v lékarně a vyšel 1ks na 35,- a ty vložky, stačí když řekneš v lékarně, že chceš vložky do porodnice... já teda mám od Hartmannu nějaké SAMU clasicc se jmenují a ještě sem je nerozbalovala, ale asi to budou takové ty klasické co se dávají v nemocnicích - porodnících... takové ty buničinové, co se ani nedají nalepit...jen prostě drží... ale stěma kalhotkama s nohavičkou sem fakt spokojená a pokud si někdo budete do porodnice kupovat tak bych je doporučila... kamarádka si do porodnice koupila nějaké papírové a ty se jí prej trhaly na bocích...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre