Je možné rodiť prirodzene po prvom pôrode cisárskym rezom?

ali27
28. okt 2010

Velmi tuzim po prirodzenom vaginalnom porode, pretoze mam pocit, ze som sekciou bola o nieco ukratena... A na druhu stranu si myslim, ze aj zotavovanie je rychlejsie po prirodzenom porode. Su tu mamicky, co maju takuto skusenost? Ake predpoklady musie byt splnene, aby sa vobec o prirodzenom porode uvazovalo?
dakujem za odpovede 🙂

sirinka
28. okt 2010

samozrejme, ze je to realne...akurat tvoja maternica, rez musia byt v poriadku, musi mat primeranu hrubku...je to potom na tvojom zvazeni a tvojho porodnika...ja tiez neviem ako budem teraz rodit, druhy porod som mala CR, teraz sa moj dr. priklana opat k vaginalnemu...ale priznam sa, ja mam strach...

mneme
28. okt 2010

mozno nepoznas toto video

https://vimeo.com/5648654

drzim palce 🙂

andrea142
28. okt 2010

@ali27: ja mám prvú tiež cisárskym ,to druhé neviem ako bude 😅 ...... ja som počula že do 2 rokov automaticky cisárkskym ale ,že vraj teraz to už neplatí tak neviem. viac o tom určite nájdeš v téme " cisársky rez " kuk link https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/cisarsky-rez-2/ alebo potom kategória pôrod: je tam viac tém o cisárskom, skús sa spýtať 😉

andrejkaz
28. okt 2010

Urcite je to realne,kazde tehotenstvo je ine a ak je vsetko v poriadku nie je dovod volit cisarsky len kvoli tomu ze prvy porod bol cisarskym.Mam sesternicu,ktora prve babatko porodila v 36.tt cisarskym a druhe normalne v termine a to rozdiel medzi detickami je len rok aj 2 mesiace,cize dost maly.....cely cas ako prisla na salu presviedcala lekarov ze chce rodit cisarskym aj druhe lebo sa strasne bala normalneho porodu a nakoniec ani nevie ako za necele 2 hodky bola mala na svete 🙂 takze vsetko zavisi len a len od okolnosti.....v kazdom pripade drzim palce 🙂

stvura
28. okt 2010

Je to realne, zavisi ale i od toho kolko casu ti uplynie medzi jednotlivymi porodmi. Cim viacej casu, tym vacsia sanca rodit prirodzene. Bohuzial je vela nemocnic a lekarov {v tomto hra NZ nemocnica prim} ktory sa daju ovplyvnit sekciou a druhy porod uz ani inac neriesia.

michaelak.
28. okt 2010

Ali27 samozrejme,ze to je realne!A tak ako pises,zotavovanie po prirodzenom porode je ovela rychlejsie!Viem z vlastnej skusenosti a tiez po cisarskom som mala pocit,ze som o nieco ukratena,ze som v niecom zlihala.Po klasickom som uz bola na nohach do 4hod a bol to uzasny pocit.Pokial nie su ziadne komplikacie pocas tehu rana neboli ani nic,tak neni ziaden problem.

lulu723
28. okt 2010

Ahoj ja som mala Eriku cisarskym a ked mala asirok aj 5 mesiacov tak som otehotnela znova a rodila som normalne.a poviem ti,ze som mala dost rychly porod,lebo som porodila do 5 hodin od odteceny plodovky a ked to mam porovnat prirodzeny porod je lepsi,lebo telo sa rychlejsie zotavilo a este je to lepsie aj koly tomu,ze babetko ti hned daju na brusko a do hodinky ti ho daju na prsnik tech zacne tahat teda aspon v Trencine to tak robia.ty mas dost vysoku sancu porodit teraz normalne drzim palceky nech vsetko dopadne tak ako si zelas 😉

cherry1981
28. okt 2010

Aj znama prve porodila cisarskym a druhe po 7 rokoch normalne 😉

zuzi118
31. okt 2010

Ak vies po anglicky, tak si daj do googlu VBAC (Vaginal Birth After Cesarean), najde Ti mnozstvo stranok o tejto teme... Mozes si precitat skusenosti zien, ktore rodili vaginalne po cisarskom a dalsie informacie. Moj oblubeny web pise napr. http://www.themidwifenextdoor.com/?p=705

michaela80
31. okt 2010

ja som mala obidve cisarskym, i ked som chcela teraz rodit normalne , ved po 9,5 roku po prvej sekcii, tak moj doktor sa vyjadril ze v ziadnom pripade nie...Pocula som ze po troch rokoch po sekcii sa moze ale mne to nedovolili a vcera rodila kamoska a tiez 8 rokoch po prvej sekcii a tiez isla pod noz opat... 😒 😒 😒

anieli_1
21. nov 2010

ahojte ono to zavisi aj od casu kolko ubehne ale hlane aky bol dovod toho cisarskeho....mne sa viaceri dr zhodli ze ja v zivote neodrodim dieta normalne ze len cisarskym bo moja panva ma detske cisla:Dtakze ak islo len o zlu polohu tak pri druhom moze byt vsetko ok🙂))

michaela2410
21. nov 2010

pozrela som sa ako stare mas dieta a kedy cakas druhe...a ak nebudes mat ziadne komplikace, nieje dovod, aby si nerodila prirodzene... 😉
ja mam medzi detmi presne dvojrocny rozdiel a prveho syna som rodila cisarskym (akutny, lebo bol zle otoceny a nejako sa zhorsili ozvy, ci co pocas normalneho porodu) a druheho som porodila prirodzene, kedze bol v spravnej polohe a nemala som ziadne komplikacie...bala som sa toho a chcela som radsej cisarsky, ale presvedcili ma...a bola som rada 🙂
mna upozornoval lekar, ked ma po prvom porode prepustal, ze druhe odporuca, aby sa narodilo az po dvoch rokoch...

froschka
23. nov 2010

Babulky velmi ma tesi co tu citam, lebo aj ja ma ten isty problem. Rodila som dvojicky cisarskym, ale lokalnou aestezou cize som o nic neprisla, a dali mi ich aj na hrud a za hodinku aj na prsnik co bolo uzasneeee 😵 ale tiez by som rada druhy porod spontanne chcela. trvalo mi 4 dni kym som sa mohla poriadne postavit z postele a prejst sama cez chodbu a na ranajky atd....jak invalid...to by som nechcela znovu. A aj mieko mi prislo az na 5-6 den co som sa strasne bala ze nepride vobec...
Budem mat 4 roky medzi porodmi tak snad mi to bude dovolene spontanne 😵

sjuzi
23. nov 2010

Jaaaj, babeny, ja sa tiež pripravujem tentokrát na vaginálny pôrod a veľmi sa na to teším... A už teraz viem, že budem sklamaná, ak by to náhodou nevyšlo... tak pevne verím, že sa to tentoraz podarí... 😉
A mám rovnaké pocity - že som zlyhala, nezvládla a pod... a tiež mi vadilo, že som malého mala pri sebe až na 3. deň, mliečko sa rozbiehalo pomalšie... a pod...
Viem, že to všetko môže byť ešte intenzívnejšie, ešte krajšie, tak snáď sa nám to tu všetkým vyplní... Držme si palce... 😉 🙂 😵

maroli
29. nov 2010

Moj krpec bol v polohe kp,dohodli sme sa s doktorom ze to skusime prirodzenou cestou.Mimochodom,tiez som rodila v Trencine,tu sa viac priklanaju k normalnemu porodu,sekciu robia len ked je to fakt nevyhnutne.Vsetko sa rozbiehalo dobre,do nemocnice som prisla na 6cm otvorena,ani som nemala pocit ze uz rodim.Ale potom za niekolko hodin uz iba o 1 cm,maly nezostupoval alebo co,tak mi spravili cisar.Tym padom moj drahy musel ostat za dverami ,maleho mi ukazali asi na sekundu a rychlo,rychlo prec akoby slo o zivot.Ze som sa stala mamou mi doslo az po troch dnoch.Mame krasne babo,je to uz skoro sedem mesiacov,ale casto na to myslim a je mi to luto.Co moze byt krajsie ako vytlacit svoje dietatko a hned ho drzat v naruci .. Dufam ze pri dalsom sa toto nezopakuje.CHCEM TO NORMALNE! 😀 Aj ked na druhu stranu,keby som zila pred 150rokmi,tak by sme to mozno ani neprezili 😲

yesno22
29. nov 2010

... samozrejme ze sa to da, som cerstvym prikladom 😀 😉
prveho som kvoli komplikaciam - hlavne vysoky KT rodila sekciou a kedze sa komplikacie opakovali aj pri druhom tehu, od zaciatku ma dr smerovala, ze porodim zase sekciou....o prirodzenom porode som teda ani neuvazovala...lenze dopadlo to inak a nelutujem....napriek dlhemu sitiu po porode sa zena fakt zotavi rychlejsie, aj emocne je to uplne ine...krajsie a prirodzenejsie 😵 kazdopadne drzim palce 🙂

leanela
30. nov 2010

Tiez som rodila CR a to zotavovanie nic moc, dufam ze druhy krat sa podari prirodzeny porod, vobec si neviem predstavit ze po porode po 4 hod. niekto beha ako srnka 😀 tak rada by som rodila normalne ale uvidime moj doki je tiez za prirodzene porody tak dufam nenastanu ziadne komplikácie ..ale este mame cas 😵 potom napisem ako som dopadla

cmulinko
1. dec 2010

prve dieta som rodila CR a otehotnela som presne 1 rok po CR a druhe dieta som uz rodila normalne.

dadka1581
1. dec 2010

ja som rodila prvé prirodzene a druhé cisárskym keď to môžem porovnať tak u mňa je cisársky na prvom mieste prečo? prvému synovi sa vôbec nechcelo dlho som prenášala a nakoniec mi pôrod vyvolávali no aj tak som sa neotvárala pôrod bol hrozný malý sa narodil pridusený a doteraz máme problémy inak je strašne nadaný ale problémy sú....druhý mi tiež vyvolávali zase sa mu nechcelo a nakoniec museli pristúpiť na cisársky čo som bola najšťastnejšia na svete že to bude už za mnou a malý bude v poriadku.....keď to porovnám je to viac bolesti skôr sa človek zotaví po klasickom pôrode ale asi by som u mňa brala cisársky lebo na mňa žiadne lieky nereagujú 🙂 🙂 🙂držím palce nech to dopadne iba dobre 😉 😉 😉 😉

katkarv
1. dec 2010

ja som rodila prve v 1998 nornalne,druhe 1999 sekciou,tretie v 2001 normalne a teraz dufam porodim normalne.To v 1999 bola dcerka mala chore srdiecko a mala som pocit ze som prisla o vela ked som bola v anesteze,neda sa to porovnat z riadnym porodom.Takze ak vam mozem poradit a bude to mozne nenechajte sa odbit ze to musi byt cisarskym.

dari
1. dec 2010

realne to je 🙂 ja som rodila po 2,5roku s vahou 4200g, pocit, ze som zlyhala som nastastie nepocitila, myslela som hlavne na to aby bolo babo zdrave. dufam, ze aj tento bude prirodzene, hlavne z dovodu, ze som tazko predychavala prve dni bolesti jazvy a nemohla som si tak uzit lepsie karolka ako hanku 🙂

evickapooh
10. feb 2011

je tu nejaka mamicka ktora mala normalny porod po CR/? 1 dieta som rodila normalne 2 cisarskym.3 [planujeme] ale bojim sa od normalneho porodu po CR a cisaraka by som tiez nechcela sa pytam ci je tu nejaka mamicka ktora rodila normalne po CR?Ako to prebiehalo?, ako normalny porod,?

bobocka
11. feb 2011

@mneme ja som normalne plakala ked som to video videla.nadhera 😉
ja som rodila len naturalne (nemozem si to vynachvalit),so sekciou nemam skusenosti.ale co mam info,tak do 2 rokov po sekcii je dalsia sekcia odporucana.zalezi od zdravotneho stavu matky.ale po dlhsom case je vraj uplne v pohode porodit vaginalne aj po sekcii 😉

mamca2603
11. feb 2011

evickapooh ja som rodila sekciou a o 16 mesiacov som prirodzene porodila znovu, ziadne komplikacie, vsetko prebehlo ako ma byt

jaja003
11. feb 2011

Ahojte, no mna tato otazka tiez trapi. Malu som po nepostupujucom porode rodila akutnym cisarskym. Tiez som dlho mala a vlastne este stale mam pocit, ze som to nezvladla a zlyhala. Zotavovala som sa aj fyzicky zo sekcie dost dlho. O mesiac sa ma narodit druhe babo a tiez by som radsej rodila spontanne a prirodzene, ale zaroven sa toho aj bojim.

fecova
15. feb 2011

ahojte ja som mala syna pre nepostupujuci porod sekciou, a teraz sa mi velmi stensovala jazva po prvom cisarskom, cize mi zase robili sekciu a to po 4 rokoch od prvej. cize si myslim, ze u kazdeho individualne.

lilly2711
15. feb 2011

ali27 ja som mala prvy cisarsky, robeny akutne koli nepostupujucemu porodu, po nom som sa citila mizerne, maly sa zle adaptoval. Druhy porod mi vychadzal 2roky a 8 mesiacov po prvom a lekari ma strasne od prirodzeneho odhovarali. Nedala som sa a vydupala som si prirodzeny porod, odmietla som lieky aj akukolvek medikamentoznu liecbu, lebo som bola presvedcena,ze pri prvom mi pohorsila vyvolavacka. Druhy porod nakoniec dopadol uplne super a dodnes mam tie najkrajsie spomienky. Dcerka sa narodila prirodzene a jej poporodna adaptacia bola bez problemov, dojcila som ju uz na porodnej sale a bol to pre mna uzasny zazitok po predchadz. SC. Porod bol sice dlhsi, najmä prva porodna doba,ale dalo sa. A treti krat som porodila tiez prirodzene a velmi rychlo, takze myslim,ze sa to da v pohode. Aj ked samozrejme zavisi od okolnosti.

vergulka
19. dec 2011

@jaja003
ahojček! môžem sa ťa prosím spýtať ako si nakoniec rodila druhého drobca - cisárskym či prirodzene? bo mne vychádza medzi detičkami skoro rovnaký rozdiel ako tebe a veľmi by som chcela tentokrát skúsiť prirodzený pôrod, tak si zisťujem, že či je vôbec šanca 🙂
ďakujem

parpar
15. jan 2012

Ahoj,ja som rodila po cisarskro prirodzene druhykrat po 21 mesiacoch aj ked hranica je 2 roky,moj gynekolog mi povedal ze to skusime ak nebude babetko velke ,myslim ze hranica je tak do 3, 5 kg,ale cely cas som bola na monitore a ma sledovali mala mala 2710 g a ked som sa otvorila porod bol rychli na treti krat som ju vytlacila,neda sa to porovnat s cisarskym,velmi rychlo som sa zotavila,najhorsie bolo to lezanie na stole ale chapala som ze je tam to riziko pretrhnutia jazvy a preto som to nechala na doktora,tretikrat som rodila zasa prirodzene a bez nejakych zbytocnych sledovani uz ma brali ako normalnu rodicku,dufam ze aj teraz po stvrty krat to bude v pohode.Ak tvoj problem preco si rodilo prvykrat cisarskym sa nebude opakovat,teda nie je problem v tebe tak neni dovod aby si rodila cisarskym,ja som mala prve dieta KP,a kedze som bola prvorodicka a bol to chlapec tak to nechceli riskovat.🙂

minuska8882
15. jan 2012

ahoj ja som mala r. 2009 akutnu sekciu pre abrupciu placenty, a teraz som mesiac po prirodzenom pôrode. Záleží to všetko na tom či bude všetko v poriadku a musíš sa dohodnuť s doktorom že pokial by neboli komplikácie tak by si chcela prirodzene.. ja som bola nachystaná na cisársky a pôrod mi radšej vyvovali o týždeň skôr aby sa mi znova abrupcia neopakovala... prepichli mi plodovu vodu a o 4 hodiny bol drobec na svete.. s cisárskym sa to nedá ani porovnať, síce som poslednú hodinu aj ľutovala, lebo bolesti to boli ukrutné, ale musíš si veriť a vravieť že tvoje telo to zvládne a že sa tešíš na krpca a že to raz prejde (u mňa to zaberalo).. no a 4 hodiny po pôrode som už v pohode chodila, a drobčeka mala pri sebe na kojení.. a teraz ani neviem že som pred mesiacom rodila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre