Kde si môžem pozrieť pôrod "naživo" - čo ma čaká?

denisa123
10. máj 2007

Prosím Vás, nemáte niektorá odkaz, link, alebo tip, kde na internete si mozem pozriet porod "nazivo"? Rada by som vedela, co ma caka, som v 26 tt, a zaujima ma aj klasicky porod a aj porod cisarskym rezom. Velmi by mi pomohlo vidiet raz, ako 100 krat citat a pocut 🙂

Vopred veeelka vdaka vsetkym!

titkovamiriam
10. máj 2007

podla mna to bolo tym ze lezala v uplnej rovine a nemala ani zaprete nohy a ruky.Rodi sa lepsie ked je clovek trosku nakloneny akokeby skoro v sede.

vavka33
10. máj 2007

No a teraz som pozrela ten cisarsky a som rada,ze som rodila normalne,musi to byt po porode vacsia bolest tej rany ako nastrih pri spontannom porode,aj ked je to zo zaciatku tlmene analgetikami a klasicky porod nie.

alexandra
10. máj 2007

andy mala som uplne prirodzeny porod, bez epi ale samozrejme s nastrihom. Ale moja lekarka ma perfektne zasila. Po tyzdni som v pohodicke sedela. Milovanie sme si uzili obaja a iniciatorkou som bola ja. Na kontrole som bola po 6 tyzdnoch a vysetrila ma uplne normalne.

vavka33
10. máj 2007

Aj my sme mali sex uz po 4.tyzdnoch a uplne v pohode,po znam baby,ktore ho mali uz po prichode z porodnice 😉

andrea.m
10. máj 2007

ta rana po cisaraku bolí kedy ako.pri prvom ma bolela jak sviňa a pri druhom nič.5 hodím po som veselo chodila a bolo to v pohode a to vôbec nepreháňam.je to proste indi vindi ale to je aj každý pôrod takže sa tými videami zbytočne nestresujte len sa tešte na tie nádherne bába čo máte pod srdcom.

iwis
10. máj 2007

po normalnom porode mozes(nemusis)mat robeny nastrih hradze, ten sa ti zahoji a mas pokoj, ale po cisarskom reze mozes mat problemy po stranke pooperacnej, potom budes mat priserne bolesti brucha, bude sa ti to dlho hojit, nebudes moct sa poriadne starat o drobca, lebo ta este dlho bude boliet ta rana

toto mi poslala švagrinka keď som sa jej pýtala na pôrody - je pôrodníčka

titkovamiriam
10. máj 2007

no tak to ja som si pockala az po kontrole po 6t. poslucham lekarov ako diva,lebo mam strach z nemocnic.
poznam dosy zien co mali blby cisarak aj porod,ale aj co mali ok jedno aj druhe.vela zalezi od lekarov a poslusnosti pacientiek. 😉

denisa123
autor
10. máj 2007

Zda sa mi hrozne velka ta hlavicka malickeho na taku uzku cesticku, a navyse je to tam dost citlive... No viete co myslim 😕
Nemam strach ani taky zo samotneho porodu, som normalnej stihlej postavy, ale s toho, ze sa mi to tam potrha, vytaha, a bohvieco este, no a sex tak za rok, hmmm, to si neviem akosi predstavit 😨 . Zivot dietatkom u mna nekonci, prave zacina nova etapa, a myslim samozrejme trochu i na seba... dufam ze nie som velky sebec 🙂
Prave ten cisarak (samozrejme vydareny) sa mi zda prijatelnejsi prave s tychto dovodov, co poviete? Blbost? Skoda ze nie je este "ina" cesta von 😉

titkovamiriam
10. máj 2007

denisa neboj ked budes tlacit ako ti povie lekar to vazivo nieco vydrzi ved nato je stavane 🙂 .Ina cesta nieje von a cisarak by som naozaj zvazovala len ked je nutny,lebo bolesti ponom su vacsie ako tie par minut pri porode.

sue
10. máj 2007

Deniska, ja si myslím, že pokiaľ sú podmienky na prirodzený pôrod, tak je prirodzený pôrod lepší... predsa len cisarák je operácia a tá je pre telo neprirodzená...

titkovamiriam
10. máj 2007

a hlavne hned po porode moze clovek fungovat,umyt sa a zacat sa starat o mimi a nieje odkazany na tekutu stravu,infuzky a horo zo vstavania ako mala susedka na izbe tri dni nevela ani sama z postele vstat.

iwis
10. máj 2007

Mne osobne sa vidí ten prirodzený pôrod lepší ako ciársky, lebo mňa osobne ešte nerezali a dúfam,, že ma ani nebudú... Mám z toho šialený strach

milhaus
10. máj 2007

problemy so seksom si myslela po obyčajnom pôrode, len koli tomu by si chcela cisarak?
mala by si vidiet a počuť tie baby po cisarskom ako stonu a po obyčajnom pôrode je ta bolest zanedbatelná

mrenka
10. máj 2007

no ja som bola uplne zdochnuta po cisaraku a doteraz mavam bolesti brucha, takze nie je to ziadna vyhra, ale samozrejme je to individualne, niekomu nie je nic, ale aj tak ked som videla tie maminy, co po normalnom porode v poho plachtili uz za par hodin po chodbe a nosili si babatka a ja som nebola schopna 2dni spravit poriadny krok a potom som ledva nohami suchala, no veru som im zavidela..

aktak
10. máj 2007

denisa, aj keby si rovno tyzden po porode mohla mat sex, ver mi ze prve mesiace budes mysliet na ine veci hlavne, a to aby ste sa s muzom trochu vyspali, aby si mala mliecko, aby ste si na seba zvykli, aj ked sa ti teraz zda ze nemozes byt dlhsie bez pravidelnehi sexu tak uvidis ze vies 😉 a s radostou, to male ti cas vyplni a po par mesiacoch sa to vrati do starych kolaji 😎

alexandra
10. máj 2007

predstav si, ze ides na operaciu slepeho creva a zrazu Ta budu nutit po dni vstat a starat sa o babo, no dakujem pekne, ale nie.. Ja som bola 2 hod po porode v sprche a hned potom som si sama sla po maleho k sestrickam. Po cisaraku nevstanes minimalne 24 hod. Tak co je lepsie pre dietatko?

melory
10. máj 2007

otazka: dala by si si zub prirodzene vytrhnut, alebo vyrezat?

certica
10. máj 2007

ci sekcia alebo prirodzeny... ja by som to vobec neriesila a nechala na okolnosti...aby v danej situacii bola podla moznosti zvolena co najlepsia alternativa tak pre dieta, ako aj pre zenu...

katulka11
10. máj 2007

No ja keď som videla tie videá ako tehu, bola som hotová. 😖 Prečo nám ta príroda nenadelila radšej zips na brucho... 😀
Ale ak si to človek prežije naživo, je to niečo ÚPLNE iné. Pre mňa boli najväčšie bolesti aj tak kontrakcie a to som rodila s epi.
A s tým sexom po pôrode? Tak ja nemám také šťastie ako baby, čo išli po 3,4 týždňoch. Mňa to bolí ešte stále.... ☹
Inak, ten prirodzený pôrod je divný, ja som rodila v úplne inej polohe, toto sa mi zdá ako tlačiť do kopca... 😒

melory
10. máj 2007

mna v topolcanoch pri kontrakciach polohovali a snazili sa vyuzit gravitaciu, to sa mi pacilo.

lilourich
11. máj 2007

Holky tak já kdybych mohla, tak bych šla znovu do císaře 😉 Sice ty první tři dny, jak to tu padlo jsou děsný, to vstávání a tak, ale pokud to dobře udělají, tak je člověk za pár dní v pohodě. Já o tom za pět dní ani nevěděla, to když jsem byla jako malá na slepáku, tak jsem se špatně zvedala z postle snad půl roku 😠 Dneska už to šijou na 4 vrstvy a je to znát. Navíc jsem ani netrpěla nevím co to jsou kontrakce, takže kdyby náhodou podruhý, tak jak se bude blížit termín prosím uspat a mimčo vyndat 😀 Ono i po tom normálním porodu to není žádnej med. Spousta má vytlačený hemeroidy 😝 jsou různě špatně zašitý a tak.

gondola
14. máj 2007

Kočky, jsem šťastná, že jsem svůj porod viděla "zezadu" 😀 Vidět to "napřímo" je fakt dost hustý. Divím se, že mansgel od té doby se mnou něco má a vesele se chystá i k druhému porodu. 😀 Zhlédnout toto video pár týdnů před porodem, tomu říkám masochismus. Ale tož co, přežila jsem to poprvé, přežiju určitě i podruhé. Přeju vám všem pohodový porod a krásná mimi 😀

mimakro
16. máj 2007

Ešte šťastie, že pri pôrode som videla iba svoje brucho. Pozerať sa na to - aj teraz cítim ten bolestivý tlak. Moje deti boli veľké a pri druhom (4000g) ma ani nenastrihli. Som na 100% presvedčená, že mi stačilo a v pláne ďalšie dieťa nemám, aj keď manžel by ešte jedno chcel. Ale on rodiť nemusí 😠

dacey
16. máj 2007

katulka, ty si priamo z kk? a isto. radšej prirodzene. veď príroda vie, čo robí. záleží od okolností. a čo sa týka videí... videla som, bolo mi z toho zle a žiadne ma nepripravilo na to, čo nasledovalo v nemocnici mňa.

natalia999
22. máj 2007

Ahoj,

mozes to vidiet na www.lukas-hakos.com > dole si v kategoriach vyhladas videa (naposledy boli 3 a tam je spontanny porod)
Taktiez cez google.sk > vo vyhladavaci zadas porod vidoe > je tam toho vela

zdenka3
31. máj 2007

Dievcata, co s aplasite??? toto je naozaj dost stresujuce, ale v skutocnosti ten porod vnimate uplne inak, mam za sebou dva a oba uplne v pohode, ak mate strach pozichrujte sa epiduralom a hotovo, najradsej by som vam sem dala moju foto par sekund po porode, bola som uuplne v pohode!!!! A sex je tiez nadalej skvely napriek dvom odrodenym detom 🙂) rada by som vas potesila nejakymi hororovymi zazitkami, ale ja som mala tak skvele a lahke porody, ze vazne niet cim 🙂)zelam vam vsetkym to iste! A volit cisarak ako alternativu, pevne dufam, ze vam to ziadny lekar neumozni len tak z rozmaru, lebo ho potombudete este dlho preklinat, ved je to riadna operacia averte ze ten kolotoc co vas caka s novorodencom vobec ni ej evhodna kombinacia na poooperacne obdobie.

yara2
25. júl 2008

ahojte vsetky . tak mna to tiez este len caka a kedze chcem o tom vediet vsetko a hlavne aj vidiet vsetko tak som si par porodov uz na nete pozrela.. ak mate odvahu tak kuknite

https://www.youtube.com/watch?v=mqvDSc0DNeI
yara2
25. júl 2008
weroni
25. júl 2008

baby ja som na videach porodov ficala cele tehu 😀 youtube je super stranka 😀 inac napriek tomu ze som ich denne pozrela niekolko (teda hlavne tych do vody, ine som zriedkakedy pozerala), vobec sa mi to nejak nehnusilo alebo co, a to ja krv fakt nemusim 😀 a stale som sa tesila na ten svoj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre