Kde si môžem pozrieť pôrod "naživo" - čo ma čaká?

denisa123
10. máj 2007

Prosím Vás, nemáte niektorá odkaz, link, alebo tip, kde na internete si mozem pozriet porod "nazivo"? Rada by som vedela, co ma caka, som v 26 tt, a zaujima ma aj klasicky porod a aj porod cisarskym rezom. Velmi by mi pomohlo vidiet raz, ako 100 krat citat a pocut 🙂

Vopred veeelka vdaka vsetkym!

kacka.va
29. júl 2008

naprostý soushlas s Konjou 🙂

alexandrakeselova
11. aug 2008

na youtube dajte do hladacika homebirth, unassisted homebirth, unassisted birth a najdete nadherne videa nazivo.

delilah1
12. aug 2008
https://www.youtube.com/watch?v=11KR-zGOq38


kočky to vážne sa po pôrode placenty ešte toľko vo vás špárajú (sorry za výraz) ako v tomto videu
veď to tam musí po pôrode hrozne bolieť....no ja by som už chcela mať po pôrode pokoj ale toto....
veď toľko krvi - riaden masaker.....prečo jej tú placentu tak ťahajú, to nemôže vytlačiť sama???? 😖

alexandrakeselova
12. aug 2008

no toto video je neprijemne, ale to, ze tu zena lezi na chrbte, dietatko je odseparovane a tahaju ju za pupocnu snuru neznamena, ze takto to naozaj ma byt. svetova zdravotna organizacia uz v roku 1985 uviedla desta dovodov, preco sa pri porode neodporuca poloha na chrbte. ked zena rodi vo vertikalnej polohe, pomaha jej gravitacia aby z nej dietatko hladko vyklzlo, nevytvara tlak na maternicu, nemusi tlacit akoby dokopca, cize setri sily...
Ked si zena nenecha vziat dietatko po narodeni, ale si ho privinie, jej telo v tom momente produkuje najvacsie hladiny hormonu oxitocinu v zivote. Tento hormon sposobuje, ze sa do seba uplne zalubia, francuzsky porodnik ho nazval hormonom lasky, dalej spusti vypudenie placenty a spusti produkciu mliecka.
Ja som mala domaci porod vo vertikalnej polohe a ked som si synceka pritulila, placenta vysla hladucko bezbolestne.

anezena
12. aug 2008

tak v nemnocnici v TRnave sa takto rodi - presne tato blba poloha. a babatko ti ukazu a ide vedla sa umyt a az potom ti ho prinesu - lezi vedla teba v tom voziku, ale iba chvilocku, potom ide do inkubatora. a ziadne take ze kojenie hned po porode. moj manzel sa hned na to spytal, ze kedy maleho prilozia a oni kukali jak puk. hruuuuza!

mne placentu neviem ci takto tahali, ale ja som netlacila - jen sestricka bola na mne zvalena a ta tu placentu vytlacala rucne - nahmatala ju kde je a poposuvala von.

ja som ani o tom nepocula, zeby sa placenta tlacila - teda citala som, ale ziadna kamoska ju vlatsne neporodila.

ale zeby to bolelo, to som mala v pazi, ani som o tom nevedela,. skor ma bolelo, ked ma zasivali, radsej 3 x porod, ako raz zasivanie, top bolo nechutne a to aj umrtvuju. ale bolelo aj tak

katulka2
12. aug 2008

Je tu nejaka babenka, ktorá by mi mohla povedat viac o tom neprijemnom zazitku...?
Ja by som velmi chcela male, ale ked pocujem a hlavne vidim tu hrozu, poviem Vam pravdivo, dobre mi moc nebolo...

katulka2
12. aug 2008

a tie pôrody, co som pozerala... akoze fakt nechutne... Sestra mala pred mesiacom svadbu a tiez by chceli babenko, ale ma priserny strach... ze , co , ako to bude...

zuzana77
12. aug 2008

dievcata nebojte sa..
rodila som nedavno a da sa to prezit. tiez ked vidim to video, mam zimomriavky a v podstate to pozerat ani nemozem, ale v skutocnosti je to ine. kazda mamina to vydrzi a vydrzat sa to da. Ja osobne nesuhlasim s tym, ze ked si zena nenecha vziat dietatko po narodeni, ale si ho privinie, jej telo v tom momente produkuje najvacsie hladiny hormonu oxitocinu v zivote. Ja som v momente po porode netuzila po tom, aby som si moju malu privinula, bola som dost vysilena, ale napriek tomu ju milujem nadovsetko a aj ked mi ju hned neprilozili, placenta vysla pekne sama a produkcia mliecka je ok tiez.

malibuu7
12. aug 2008

katulka, teda vobec to nie je neprijemny zazitok... ale kto nezazil, nepochopi... teda ja som bola po porode najstastnejsi clovek na planete... jasne bolelo to, ale nebolo to take hrozne ako na niektorych videach...
nic sa neboj, neni to hroza... kazda zena to sice citi a preziva inak, ale je to super potom

malibuu7
12. aug 2008

podla toho videa mala ta zena epi, teda ja si to myslim, lebo sa tam velmi nehybala...takze ju to nebolelo asi

nikusska11
12. aug 2008

ja som rodila v pp.podla mna su najhorsie tie kontrakcie predtym ako samotný porod.uz ked lezis na stole a tlacis nic ta neboli.aj sestricka ti pomaha male tlacit von.potom porodis placentu ale to ani necitis to mne len povedala fatiova zatlacte a ani som nevedela a bola placenta von.mna ked zasivali nic som necitila.ked ma kus len pichlo co som zaaukala tak mi hned dala dalsiu injekciu na lokalne umrtvenie.dokopy 3.da sa to.

malibuu7
12. aug 2008

suhlasim s tym ze kontrakcie su hoooorsie nez samotne vytlacenie... 😉

livka299
12. aug 2008

Baby kazdy porod je iny..pri prvom to prebiehalo menej bolestne a dlho a pri druhej rychlo ale za to poriadne bolelo...a stou placentou...pri starsom mi ju vytiahli ani neviem ako, a pri malej som ju ani vytlacit nedokazala, a ked mi ju lekarka vytiahla, po rozbore zistili ze nie je cela a nastalo kravacanie, hned ma uspali a nasledne cistenie.. 😖
Co sa tyka bolesti, najhorsie su kontrakcie a sitie....takze zaciatok a koniec...

lekno
17. aug 2008

Mne tiež povedali po každom pôrode, aby som zatlačila, tak som zatlačila (a nemusela som vôbec silno) a placenta bola vonku ani neviem ako 😉 . Vôbec som to necítila. Samozrejme, každá žena to má iné. Ale vôbec som si nevšimla, že by ju zo mňa tak ťahali, ako v tom videu. A ani sa vo mne tak "nešpárali" ako tam. Tam to bolo fakt nechutné 😖

katulka2
18. aug 2008

malibuu7 Presne, nezazila som, cize neviem uplne podrobnosti, preto sa pytam... A k tomu vido, asi to zavazi aj to, ze nie je slovenske... predsa nie vsetci lekari su rovnaki... tym teda nechcem nikoho podcenovat, ale je to tak...
No nas v skole ucili, ze kontrakcia = zuzovanie... ale v tomto pripade asi rozsirovanie, nie? 😉
Zelam Vasim babenkam najma vela zdravicka... nech sa maju v zivote dobre... 🙂 pajkajte 🙂

andy75
18. aug 2008

katulka2- nazivo je to nieco uplne ine ako na tom videu, to Ti ani tak nepride. Jednoducho robis,co Ti lekar a sestry hovoria, aspon u mna to tak bolo, vraveli mi,kedy mam tlacit,kedy si oddychnut a ci mi placentu vytahoval alebo nie, mi uz bolo uplne jedno,len nech uz je vonku a mozem si odpocinut 😉

andela1
19. aug 2008

ahojte baby!pozrela som si 2videa.no na prvom kde nebola nastryhnuta je pohodka,ten druhy bol uz taky no neviem...su videa aj na cisarsky?poslite ak budete na takej stranke.

katulka2
19. aug 2008

andela1: Ahoj, tu mas jednu stranku, ale po pozreti by som urcite doporucovala klasicky... je to dost nechutne... tu to mas:

https://www.youtube.com/watch?v=THFRZF5uk9I
lekno
20. aug 2008

No teda ja neviem, videla som už aj v telke všelijaké pôrody, ale toto čo tíchto dvoch videách ukazujú, tak to je niečo strašné. Ešte aj to bábätko ako tam vypáčil... 😔 Ja mám tri deti a každý pôrod iný, ale keby som mala rodiť tam, čo ukazujú na týchto dvoch videách, tak by som asi umrela. Hrôza 😖

katulka2
20. aug 2008

lekno: veru, chudatko mimi... s nejakou lyzicou, ci s cim to tam isiel.... kazdy porod iny? ake boli?

jeana
20. aug 2008

ahojte babulky,
ja len tak, vzdy ma to napadne ked vas tu citam ake ste vystrasene 😉
moj manzel bol pri porode a aj to natacal na video... bala som sa asi 3 tyzdne sa na to pozriet, i ked bol moj porod v tom momente bezproblemovy a vnimam to ako najkrasi zazitok v mojom zivote..
ale ked som sa odhodlala si to pozriet, tak som sa len nasmiala... ze keby bolo mozne vam to ukazat, tak sa vobec nebojite 😀
cele to trvalo 2:33 minut a je to naozaj "dost o nicom" 😀 😀
iba som sa opytala ci uz mozem (tlacit), trosku som si zafucala a na 2 zatlacenie bola malinka vonku...
takze naozaj super 😉
a len vam vsetkym zelam, aby ste aj vy mali take uzasne a bezproblemove tehotenstvo a takisto porod 😉

santron
20. aug 2008

holky,koukla jsem na to video od delilah1 a presne takhle ma predpisovy porod probihat..za placentu se taha,protoze se pomaha jejimu uvolneni.odloucila by se sama,ale takhle jet o rychlejsi.k tomu "stourani"..doktor musi zkontrolovat,jestli neni nekde zavazne krvaceni,natrzeni nebo cokoliv,co by se vymykalo normalu a mohlo maminku ohrozovat.samozrejme to nic prijemneho neni.ta dotycna mela 100%eipidural,jinak by takhle klidne urcite nelezela.
zuzana77:ty jsi to tak urcite pocitovala a netouzial jsi mit malou u sebe,ale hladina oxytocinu se tvori reflexivne pri prisati miminka na bradavku,to nemuzes nijak ovlivnit a pro dalsi kojeni je opravdu dulezite prisati do pul hodiny po porodu...pak by melo byt dalsi kojeni bez vetsich problemu

rinuska
20. aug 2008

snatron , presne , tiež som sa divila ako kľudne si tam leží , mna krútilo na všetky strany , dokonca som jednu chvíľu začala stláčať nohy dokopy - že tak to teda asi nie , to malé sa istotne neprepchá 😀 no nakoniec vyšlo chvalabohu a bez nástrihu , som sa za seba aj hanbila potom 😅
ja som tkiež netúžila bezprostredne po pôrode , aby mi malého dali , chvíľu som aj zabudla , že som nejaké diaťa porodila , tešila som sa , že som prežila a je potom 😅

lekno
20. aug 2008

Katulka, to vieš, každý raz to vnímaš inak. Je to aj vekom, aj skúsenosťami z prvého pôrodu 😉 Prvý krát sa bojíš, lebo nevieš, do čoho ideš. Druhý krát sa bojíš, lebo už vieš, do čoho ideš 😵 Všetky tri som rodila normálne, čiže ani jeden nebol cisársky. Prvý bol najhorší, trval 17 hod. a bolo tam veľa zlého. Komplikácií počnúc mnou a potom s Dominikom, no a so mnou to pokračovalo aj doma 😒 Ale to by bolo na vééééééééľmi dlho. A druhý bol podobný, ale o čosi lepší. Aspoň Adamko bol akotak O.K. Keď teda nerátam nov. žltačku a to, že stále plakal od hladu, lebo som nemala mlieko a tie kravy mu nechceli nič dať. No a najradšej spomínam na ten posledný. Aj keď som vtedy počas tehotenstva neprežívala zrovna ľahké obdobie, ale bol najlepší. Vyvolávali mi pôrod a po prepichnutí plodovej vody bola malá za 3 hodinky vonku. Ja som sa zotavila veľmi rýchlo, len s Ninkou nastali po troch týždňoch problémy, boli sme v nemocnici a tak... Ale ten tretí bol najlepší. 😉

katulka2
20. aug 2008

Lekno, si si teda zazila svoje... Preco este nenasiel nejaku inu, "tretiu" cestu, ako "von".... uf... 😨

lekno
20. aug 2008

Nuž, čo by sme pre tie svoje deťúrence neurobili, že? 😉
A hovorí sa, že keby mali rodiť chlapi, tak by sme asi vymreli 😀

blcha
20. aug 2008

lenko to mas pravdu ludstvo by vymrelo na 100% 😀 😀 😀 😀

lekno
20. aug 2008

😀

katulka2
20. aug 2008

lekno - pravda odvekaaa:D

lucka.jesenska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre