Kde si môžem pozrieť pôrod "naživo" - čo ma čaká?

denisa123
10. máj 2007

Prosím Vás, nemáte niektorá odkaz, link, alebo tip, kde na internete si mozem pozriet porod "nazivo"? Rada by som vedela, co ma caka, som v 26 tt, a zaujima ma aj klasicky porod a aj porod cisarskym rezom. Velmi by mi pomohlo vidiet raz, ako 100 krat citat a pocut 🙂

Vopred veeelka vdaka vsetkym!

yara2
25. júl 2008

tu je to cele aj porod placenty,kuknite az do konca....
ja som doteraz nemala ani predstavu..

yara2
25. júl 2008

weroni - a ty si rodila do vody?

lalitagopi
26. júl 2008

uh, PaneBoze, pri tom prvom to vizera, ako keby ta zena bola pri tom uspata alebo co 😝

weroni, inac moc sa mi paci tvoj postoj, bo tak to ma byt. zena sa ma na to pripravovat radostne, nie zo strachom, bo tak to aj potom dopadne, vela zavisi od postoju. 🙂

dan.ka
26. júl 2008

Ahojte náhodou jsem koukla na vaši diskuzi a musím říst,že to video je mazec.Za pár dnů rodím a všechno při tom videu se ve mě sevřelo.Sice mám už jeden porod za sebou a přišel mi uplně v pohodě,ale když to člověk vidí takhle 😅 je to zajímavé.

weroni
26. júl 2008

yara ano do vody 🙂 a bolo to super hrozne rada na to spominam 🙂

lalitagopi mas pravdu ale ja som taky typ ze manzel mi povedal na margo toho ze mam z porodu uzasny zazitok ze "ty by si mala uzasny zazitok aj keby si spadla z 12-teho poschodia" 😀 😀 😀
Nuz, optimizmus robi zivot ovela krajsim 🙂

yara2
26. júl 2008

dan.ka - aj ja ked som to pozerala,tak mi sanka spadla a cela som zdrevenela...
hlavne ten nastrih 😖 on do toho kludne striha jak keby to bol papier,ale ked si predstavim ze to je zive telo a este k tomu moje.... 😒 ☹ 😢

weroni
26. júl 2008

yara baby vravia ze ten nastrih neni ani citit vobec. Ja som tiez ani necitila ze som sa trocha roztrhla, akurat ked ma sil som nejakych patkrat citila pichutie a tot vse - potom akurat take styri dni po porode ta to boli pri sedeni a chodeni, inac poho, su aj ovela horsie veci napr. taka brutalna migrena 😀

yara2
27. júl 2008

weroni - 😀 ze migrena... ti poviem pravdu,ze radsej by som tyzden migrenovala alebo si dala trhat zub jak sa dat nastrihnut... hej vsetky tu hovorite ze to neboli... no nejako tazko sa mi tomu veri.
no neviem neviem,ale ja mam nervove zakoncenia aj v zadku a hradzi.
pozri si tie videa,co som poslala. to je teda riadny brutal... 😖

lukin
27. júl 2008

yara: Fakt to nebolí 😉 Dívala jsem se na ta videa, no a je to teda brutus. Ještě že jsem měla při porodu zavřené oči 😀

lenkabu
27. júl 2008

Já porod viděla naživi několikrát než jsem rodila a přišlo mi to v pohodě....asi nejhůř to podle mně vypadá na tom videu 😅

lucija
27. júl 2008

Ahojky, z nástřihu jsem měla největší hrůzu z celého porodu a můžu Ti říct, že když mi dr. řekla, že mi trochu pomůže, tak mi vůbec nedošlo co dělala, až když odkládala nůžky, tak mi to došlo. Ale necítila jsem vůbec nic. Horší pak bylo hojení, ale to už je taky brnkačka 😀

yara2
28. júl 2008

lalitagopi - pravdu mas,aj ja som si to vsimla,ze tam lezi bez pohybu,jak keby ani vobec netlacila... ale aspon to nevyzera tak brutalne ,jak na tom dalsom,kde uz fakt tlaci o dusu. ved je tam uplne napata cela jej pindula,mam pocit ze ju roztrhne a na dokyho vyletia vsetky vnutornosti. no a ten nastrih,ani nevravim.... 😖

adetka
28. júl 2008

ja som pocas tehotenstva ziadne videa porodov nevidela... a ani nechcela vidiet... pri porode som si medzi nohy nevidela... a nejak som to zvladla... dokonca som prve dni po porode tuzila opat co najskor otehotniet 😀 ... netreba sa plasit dopredu...

yara2
28. júl 2008

adetka - tak si ich pozri teraz,ked uz mas po porode 😉 vyssie mas linky na nejake,ak by si chcela 😉

mywiel
28. júl 2008

Ja som nastrih nechcela a ked to tu vidim na videu tak je to brutal, nastrih robia vzdy do hlbky svalu, mna natrhlo len povrchovo do viacero stran aj ked ma sili pol hodinu nic som necitila a na druhy den som sedela na zadku akoby nic. 😉 Ja som nastrih nechcela aj ked som sa potrapila s tlacenim som rada, ze som sa tak rozhodla.

cicushka
28. júl 2008

ja som si tiez kukala videa porodov pred porodom a dokonca aj moj drahy so mnou cumakoval. Myslim,ze mi to pomohlo spravit si predstvu, ake to naozaj je, v dobrom.

Inac nastrih som vobec necitila, ked mi robili.

yara2
28. júl 2008

mywiel - to nastrih asi robia prvorodickam povinne vsetkym. ty si sa asi mohla rozhodnut ako sama chces...to je fajn

adetka
28. júl 2008

mna "nastrihli" az po konecnik... kedze som som porod prestala vnimat... a tlacila, aj ked som nemala... takze by som sa cela dotrhala... ale tak kraaasne ma zasili... ze po troch tyzdnoch od porodu ma to prestalo boliet... 😉

adetka
28. júl 2008

yara... a nepozriem 😀 ... radsej ostanem v naivnych krasnych predstavach... 😵

yara2
28. júl 2008

adetka - ok,nepozri. 😉 ja radsej zijem v realite ako v predstavach 🙂

kacka.va
28. júl 2008

yara, ten nástřih prvorodičkám je jak kde 🙂

konja
28. júl 2008

Yara: nástřih se nedělá prvorodičkám povinně.Mě ho nedělali, protože prostě nebylo potřeba. Malý byl venku na pár zatlačení a já neměla žádné natržení.A to nebyl syn žádný prcek, měl krásných 3,5 kg . takže průměrné mimi. Ale kdyby viděli, že to nejde a že je to nutné, tak střihnou. Je ale pravda, že v některých nemocnicích to pořád dělají častěji než je potřeba a tak pokud se někdo nástřihu bojí a nechce aby mu byl proveden pouze preventivně, tak je dobré se ozvat a lékaři to říct a trvat na svém.

kacka.va
28. júl 2008

konja: to měl stejně jako naše malá 🙂

muriel293
28. júl 2008

denisa123
no dá sa to pozrieť aj na www.you tube.com ale musíš sa zaregistrovať lebo takéto videá ti len tak nenaskočia,teda hocikomu a musíš si dať do vyhľadávania video pôrod naživo-ale neviem,moc to neodporúčam,ja som si pozrela päť a chcelo sa mi plakať!

muriel293
28. júl 2008

a inak kamoška mi oznámila (ona to už má pár mesiacov za sebou) že každú prvorodičku už dneska strihajú a že je to lepšie ako keby som sa mala roztrhnúť až po .... tak ja neviem teda ale rozumné odomńa by bolo začať sa aj tešiť nielen sa báť a stresovať až potom keď niečo... a ešte lepšie a milšie by bolo keby som pekne poslušne spolupracovala s pánom doktorom...bože,chce sa mi plakať,ja mám strašne depky z toho dnes

konja
28. júl 2008

Muriel293: Samozřejmně je lepší nástřih než se natrhnout, ale ne u každé rodičky je to nutné.Já jsem se nepotrhala ani nijak neporanila.U mě by byl ten nástřih prostě zbytečný a zbytečně by mě přidělával po porodu bolest.Já jsem to nemyslela tak, že by se měli maminky bránit nástřihu za každou cenu,ale spíš se snažit prosadit si nástřih POUZE v případě, že je to nutné,že poranění hrozí.Pokud to totiž nutné není, tak je to pouze zbytečný zákrok,který ti určitě pár dní po porodu moc neulehčí.Já si třeba díky tomu, že jsem nebyla šitá mohla sednout ihned co mě převezli na pokoj, nebála jsem se jít na záchod na velkou,nemusela jsem si dávat pozor na stehy,prostě nic,pohoda.Ale jak píšu, je samozřejmně lepší kontrolované nastříhnutí než nekontrolované samovolné natržení 😉

yara2
29. júl 2008

denisa123 - uz som poslala nejake linky na porody -pozri trochu vyssie,staci na to kliknut a pojde ti to,nemusis sa registrovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre