Kedy sa pred pôrodom oholiť?

jeny
7. aug 2007

Trochu blbá otázka,ale fakt neviem,holím sa raz za týzden,hrozne mi to drazdi pokozku a chlpky rýchlo dorastaju.Tak aby som bola pri pôrode uplne oholená može sa to spravit aj po odtečení plodovej vody ešte doma?

naty
21. aug 2007

Jééje holky 🙂 ...já teda ještě těhotná nejsem,ale myslím si, že holení je to poslední, co bych řešila!! Nevím, proč vám to tak vadí? Jako, že se stydíte? Já si teda myslím, že když už mi tam někdo bude x minut nebo hodin vejrat při porodu, tak mě nějaký holení nemůže rozhodit 😀 ....Chápu, že je to asi nepříjemný, když je to cizí člověk, ale myslím, že jsou na to už dost zvyklí a nijak jim to nepřijde...beru to tak, že je to sestřička a od toho tam je, aby si člověka " připravila " jak je potřeba...ale určitě bych se tím nestresovala... 😅

tomik5
3. sep 2007

ahojte, je pravda, že ked je už bruško velké, tak sa dá holiť len ťažko, no tiež som sa to naučila podľa hmatu 😅 Holila som sa asi 2 dni pred pôrodom a v nemocnici ma už ani neupravovali a ešte ma aj pochválili 🙂 Asi som im ušetrila robotu.

biba12
3. sep 2007

Ja sa holim kazdy den, robila som to aj ked som nebola tehu. Neviem , preco to ludom tak vadi, ja si napriklad neviem predstavit, ze ked by doslo k nastrihu a potom k naslednemu sitiu, doktor by cez ochlpenie ani nevidel, co sije. A napriklad v niektorych nemocniciach sa na vas budu zaucat ja medici, prip. mladi lekari bez atestacie, ktorym dovolia sit.Predstavte si, aku jazvu by ste tam mali, keby nevidel, kde a co ma sit. Aj ked pri novacikoch a studentoch je to vzdy riziko🙂

dannynka
3. sep 2007

no ja som sa dva tyzdne pred a aj tak ma tam este holili.... 😒 😒 😒

alami
3. sep 2007

ja sa bojím klystíru. pri prvom mi ho vůbec nedávali,tak neviem aké to je. ale netúžim po ničom inom, ako keď ma bude tlačiť na pôrod a ešte mi bude aj "riedko" z klystíru. ako dlho trvá od aplikácie, kým ten blbí pocit (preháňací) skončí?

dannynka
3. sep 2007

alami-aj mne davali klystir ani sa ma nepitali 😝 😝 😝 😝
no ono to este ani nestihli my poriadne dat a uz som aj sedela na zachode... 😒
😒 😒 😒 😒

alami
3. sep 2007

no dobre, ale ako dlho? alebo ako často? po akom čase už bolo fajn?

dannynka
3. sep 2007

no asi tak do pol hodky a ako keby to nestacilo ttak potom u mna hned aj kontrakcie zacali.... ☹ ☹ ☹ ☹
tak som to mala pokope.... ☹ ☹ ☹
klystir je rychlo daný len potom to sedenie na zachode... 😝 😝 😝

adetka
4. sep 2007

alami... po tom, ako ti tu tekutinu streknu do zadku... je najhorsie vydrzat tych par minut.... co ti prikazu... mne po sadnuti na zachod vybehlo vsetko v priebehu sekundy... 😝

co sa tyka holenia... mna holila sestricka na gynekologii (bola som v nemocnici den pred porodom, kvoli podozreniu na vytekanie plodovej vody)... a okrem chladu som necitila vobec nic... bola veeelmi sikovna a citliva... 😅

alami
4. sep 2007

díky

bambulka026
14. sep 2007

Ja som sa tiez holila pravidelne, a teraz ked uz je brusko moc velke, snazim sa aspon raz za tyzden, keby to na mna nahodou uz prislo...
Tiez by som nerada keby ma holili v nemocnici.

valhali
14. sep 2007

ja sa snazim tiez aspon raz do tyzdna,ale ked mi zacnu doma kontrakcie,tak snad este stiham posledne holenie

bambulka026
14. sep 2007

Ja tiez dufam, ze sa stihnem dat este doma do poriadku...
Kedze som vsak prvorodicka, myslim ze to az take rychle nebude a budem mat dost casu...

waitinka7
28. jún 2008

Baby, mozno blba otazka...to Vas sestricka oholi na "sucho", alebo ako sa to robi? Mna sa to nastastie netyka, lebo ja sa holim pravidelne, a pred porodom sa urcite oholim doma.

dzanka3
28. jún 2008

waitinka nam na predporodnom kurze povedali ze namydlia a potom oholia - ale neviem ci nie britvou holia......aj ja sa planujem oholit doma - zatial sa stale holim sama aj ked vseliako 😀 aj povynechavam...ale potom si dam viac zalezat....

maca793
28. jún 2008

ja som sa holila 12 hodín pred pôrodom o ktorom som ani netušila,že bude 😵
takže ma na sále už holiť nemuseli
asi som mala inštinkt predpôrodný

nevesta
28. jún 2008

Holi sa mydlovou vodou 😉 nic hrozne a maju aj ziletky 😉 ziadna britva, aspon na Antolskej mali...

xena22
29. jún 2008

😀 Tak mne pred cisarakom poslali mladeho sanitara,mozno medika,alebo neviem,skratka ked mal 18rokov tak to uz prehanam.Prisiel,ze pani podte so mnou vyholim vas,hovorim mu,ze ja som sa uz doma a on ze na cisarak musim byt vyholena cela a dohladka,tak ja na to,ze ved ja som ... no musela som zdvihnut nocnu koselu a on si este aj sahol,ze ci je to dostatocne 😀 vraj aby nemal poj*by zbytocne koli mne...a to tak povedal do slova a do pismena 😀 mile chlapca,neviem si predstavit,ze by mi take chlapcisko prakticky v mojich ococh este decko,holil celu hustinu o 6 rano,hned ako nastupil do sluby...v ten den sme boli naplanovanych az 7 zien,myslim,ze o zabavu mal postarane 😀 ,ale netvaril sa zrovna,ze by ho to zrovna bavilo 😖

pampuliacik
29. jún 2008

baby, mozem aj ja 'blbu" otazku- ked pisete ze sa holite aj tak, stale atd, to myslite kompletne? a takto chodite aj do poradne? asi fakt blba otazka, ale co uz 😵 😵 nie som lekarka, tak teda neviem, ako "vyzeraju" ine zeny na poradni, ale stale mi to vrta v hlave... necitite sa zvlastne uplne vyholene alebo je to beznejsie ako si myslim?

mywiel
29. jún 2008

Ked praskne plodova voda uz by sa holit nemalo asi lebo hrozi infekcia, alebo len vodou bez mydla ale to musi ist tazko... 😀 Ja si robim tzv. brazilsku epilaciu nazornejsie to popisat neviem iba ak takto, ta druha...

http://www.alinebeaute.ch/27701/75101.html

martina21
29. jún 2008

ahojte tak ja sa pridam holola som sa vzdy vecer pred poradnou cize stvrtok vecer posledny mesiac a rodila som nedelu a povedali ze je to v pohode a neholili ma 😉

xstelinka
1. júl 2008

ahojte, ja som sa holila priebezne, ale v posledny mesiac som uz nemohla, lebo som nic nevidela a nedociahla cez velke brusko. Preto, ked mi zacali kontrakcie, ma oholil priatel nakolko som nechcela, aby ma holili v porodnici.

pizicek
2. júl 2008

ahojte ja som sa cele tehotenstvo depilovala a myslim si ,ze kazda z nas sa stara o seba i ked v tehotnosti je to trozku tazsie kvoly brusku. 🙂

bubba
2. júl 2008

ja som sla oholena a aj tak namna vytasili britvu 😝

mersinka
3. júl 2008

pampuliacik: ja sa holim pravidelne asi 8 rokov uplne komplet vsade a uz si ani neviem predstavit, ze by to malo byt inak 😀 Max mi to vyhovuje a citim sa ovela lepsie a tak "hygienickejsie". A co sa tyka pocitov u lekara na poradni, tak si myslim, ze oni su zvyknuti uplne na vsetko a netreba to riesit. Ja by som sa skor hanbila, keby som bola neoholena 😅

womenne
3. júl 2008

tak ja som sa tiež holila dokonca aj tehotna s obrovskym bruchom 😀 dokonca aj vden porodu čo som netušila že budem robit,a ta stara sanitarka ma začala holit jej hovorim že na čo ked som,a ma tak dorezala,ked som videla ako to robi tak des 😠 Ale teraz sa mi vyhodeli na holenych miestach take červene vyražky neviete ako tomu predist?čo použivate vy?

pampuliacik
3. júl 2008

vdaka mersinka za odpoved 😀 , uz som mala dojem ze na moj blby dotaz radsej nikto neodpise 😀 😀 asi uz na to nabehnem aj ja, hoci viem ako to skonci- vyrazkami a svrbenim
😒

mersinka
3. júl 2008

pampuliacik, hlavne je to kazdeho osobna vec a nerob nic, o com nie si uplne vutorne presvedcena len preto, ze to tak robia ostatni. Samozrejme ze porod je ina vec, tam sa oholit musis alebo ta oholia, zavisi od nemocnice. Ber to ako skusku a mozno sa ti to zapaci 😉 a ked nie, vzdy sa mozes vratit do "starych kolaji"

luciar79
3. júl 2008

mňa vyholíl muž deň pred termínom. a malý sa narodil presne. Tiež bývam dole bez nakoľko to môj mužík vyžaduje inak odmieta spoluprácu 😀 . ale zvykla som si aj ja. u doktora mi to nevadí....aspoň sa ani on nemusí brodiť húštím 🙂 a aby neboli vyrážky používam dámsku penu na holenie, nechať pôsobiť a ostrý holiaci strojček a neholiť proti srsti.

mucha
3. júl 2008

ja som sa isla oholit, ked som zacala mat silnejsie kontrakcie. bola to rychlovka, lebo som sa aj tak holila kazdy tyzden kvoli kontrolam v poradni.... no a nechala som si pasik ako vzdy a v nemocnici im to nevadilo a uz ma neholili 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre