Kedy sa pred pôrodom oholiť?

jeny
7. aug 2007

Trochu blbá otázka,ale fakt neviem,holím sa raz za týzden,hrozne mi to drazdi pokozku a chlpky rýchlo dorastaju.Tak aby som bola pri pôrode uplne oholená može sa to spravit aj po odtečení plodovej vody ešte doma?

mircka
18. aug 2009

Já šla k porodu dole lehce zarostlá - přes bříško se mi těžko ohýbalo 😉 . Jinak se běžně dole holím. V porodnici řekli, že je to v poho. Kontrolovala to porodní asistentka. Co se týče kyistýru, tak přes veškeré obavy mi ponižující též nepřipadal. Určitě záleží na personálu jak to podá.

siouxsie
19. aug 2009

ja som sa oholit pri prvom porode doma vobec nestihla. nie zeby som isla rodit tak brutalne narychlo, to teda ani zdaleka nie, ale bola som taka vyplasena, ze som na tuto vec uplne zabudla a z domu som do nemocnice odchadzala "na divoko" 😅 .
holila ma teda v nemocnici az sestricka a vobec som z toho nemala stres, ci pocit ponizenia, o ktorom tu niektore pisete. a s klystyrom mam podobnu skusenost.
bolo to pred siestimi rokmi. o par tyzdnov ma to caka po druhykrat, to uz sa hadam oholit doma nezabudnem 😀

wwcko
19. aug 2009

Mircka, siouxsie mne to ponizujuce nepride, len by som to chcela stihnut doma. Urcite je kazdej prijemnejsie holenie od manzela ako od niekoho cuzieho... A tak isto je prijemnejsie sa vyprazdnit doma ako niekde inde... Proste vsetko je prijemnejsie doma... 🙂 a ak budem musiet nieco podstupit v nemocnici, tak sa nebudem branit, ale doma ja doma 🙂

ivkaivka
19. aug 2009

wwcko, suhlasim s Tebou.

tehula
19. aug 2009

wwcko> ja som si tak aj vravela, ze rodit doma by bolo pohodlnejsie, tak som planovala ist na poslednu chvilu, ale ked zacali tie kontrakcie a hned 4minutove, tak som si sla nohy polamat, aby sme to do nemocky vobec stihli a aby mi uz nieco na bolest dali 😀

dominka11
19. aug 2009

mna oholil MM asi 10 min. pred tým ako sme išli do pôrodnice a už som mala fakt dost velke bolesti 😝 😀
a klistír mi nedávali a ani žiadnej babe, čo som sa pýtala v TN, počas kontrkcií som išla na vecko a bolo po všem 😎

ivkaivka
19. aug 2009

baby, aj vam sa zdali tie posledne dni take nekonecne... ja uz som s nervami na konci...

virgin15
20. aug 2009

pri obidvoch som sa stihla oholit doma.nooo a tie posledne dni isli velmi pomalicky,ale vsak ty uz mas len par dni,to zvladnes.Drzim palceky.

wwcko
20. aug 2009

Ivka este chvilku vydrz 🙂 Uz to mas za par a malej je u teba dobre 🙂

ivkaivka
20. aug 2009

wwcko, maximalne 2 tyzdne 🙂 , to som sa dala na novu filozofiu- 😀 😀 😀

wwcko
20. aug 2009

ivka takze tyzden malej a potom tyzden lekarom 😀

ivkaivka
20. aug 2009

😀 😀 😀

wwcko
24. aug 2009

ivka tak ako sa citis? 🙂

hupcza
1. sep 2009

já se neholila (měla jsem jen zkráceno) a nikdo mě ani holit nechtěl 😉

veritaes
21. sep 2009

ahojte! čítam a smejem sa o sto šesť! Kam sa ale podela vladka z TT? 😕 Rada by som s ňou pokecala! Som totiž tiež z TT a mám to už za pár.... Ak sa teda dakedy prihlásiš, budem rada. Dúfam, že je všetko v pohode, nech sa moc darí! 😉

helly58
29. okt 2009

suhlasim s hupczou. ani ja som nikdy neholila, max 1-2krát tam dole, ale po 2 dnoch novu vyrasttol 😒

sysulienka
29. okt 2009

neholit sa?to ani nepoznam..su aj ine sposoby-ale ja som za toto rychl e a bezbolestne riesenie..normalna ziletka nemoze nic pokazit-samozrejme kvalitnejsia na citlive partie....ja pouzivam Gillette

start123
29. okt 2009

Gilette a aky? Woman?

sysulienka
29. okt 2009

woman nie je to najlepsie...raz som si zabudla mojuu ked som bola u priatela a pozicala som si jeho Fusion Stealth...a tak odvtedy si kupujem to....aj ked je to pre chlapov...ale psssst!

rainee
29. okt 2009

ja sa uplne nahladko holit nemozem lebo mam strasne citlivu pokozku a robia sa mi vyrazky a kedze si uz tam dole teraz ani nedovidim a mam uplne strpnute ruky tak je to pasé, pojdem s minizostrihom a hadam ma tam nedorezu. resp. mozem to predsa aj odmietnut, nemyslim ze z par kratuckych chlpkov navyse dojde k infekcii.

kaleilah
29. okt 2009

rainee já se holila včera a jestli neporodim do dvou dnů tak budu zase zarostlá, ale holit se už fakt nemůžu, to byla hodinová akce se zrcátkem, absolutně mi to nešlo a byla jsem dořezaná. tak jedině že mě oholí potom MM, jestli budeme mít čas. 😉

vercak.
1. nov 2009

Já se dole holím normálně, ale v těhu jsem se poslední asi 2 měsíce neholila. Měla jsem obrovský břicho a neohnula jsem se 😀 😀 Takže do porodnice jsem dorazila zarostlá jak opice, ale setřička mě oholila a byla úplně v pohodě. nepřijde mi nějak divný, když dorazí ženská do porodky zarostlá, to je přeci jasný, že s tim pupíkem velikým se nedá nic dělat 😉 😉

cvikla969
1. nov 2009

ja som sa horko tazko holila dva tyzdne pred porodom a sestricka povedala ze to staci,len stiahla raz ziletkou na mieste kde nastrihavaju.a pritom som sa toho mala dost strach ze ako to dopadne a vydiš bolo to v poho

rainee
2. nov 2009

kedysi sa neholilo a bolo dobre...takze fakt naco zbytocne kvoli tomuto stresovat, aj tak mi to bude dany moment asi dost jedno pri tych bolestiach 😉

rimmel
2. nov 2009

haha no ja som nad takouto hovadinou nikdy nerozmyslala...sak ta na porodnej sale oholia ak bude treba :D ja som sa koli bruchu ked uz bolo privelke prestala holit..a co 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre