Kedy sa pred pôrodom oholiť?

jeny
7. aug 2007

Trochu blbá otázka,ale fakt neviem,holím sa raz za týzden,hrozne mi to drazdi pokozku a chlpky rýchlo dorastaju.Tak aby som bola pri pôrode uplne oholená može sa to spravit aj po odtečení plodovej vody ešte doma?

kaleilah
15. aug 2009

Tak já jsem se holila jak mi začali kontrakce, stejně jsem si dala vanu, oholila jsem kam jsem došáhla, zbytek holil manžel 🙂 je zvyklej mě holit, zvlášť když bylo bříško větší... a zase je 😀 ale ve většině porodnic si už můžete vyrat jetli chcete být oholené, stejně jako třeba jestli si přejete klyzma...

ivkaivka
15. aug 2009

kaleilah, u nas asi na vyber nemam. Proste lekar povie oholit a bodka. 😠 Rose, moja kolegyna tvrdi, ze to co sa deje pred samotnym porodom je strasne ponizujuce: klystir, holenie- vraj preto rodia zeny, chlapi by na to nemali 😀

rose86
15. aug 2009

ivka ano je to ponizujuce 😠 mne napriklad vcera robili vaginalne vytery na izbe kde somnou boli este 3 baby. fakt prijemne ale clovek radsej drzi hubu.

ivkaivka
15. aug 2009

No to by som sa ozvala. Ja sa uz chystam na to, ako bude na vizitach. Urcite nedovolim, aby si vsetci prezerali moje vlozky.... 😠 Ak zochce osetrujuci pred vizitou o.k., no potom nech uz len informuje ostatnych, ako som na tom...

desszi
15. aug 2009

veru aj ja s vami suhlasim, tie procesie na vizitach su ponizujuce, ani sa vas neopytaju ci dovolite aby vam cumeli na susku 😠 ale najlepsie je, ked ti tam pozera 10 parov oci a ani jeden si nevsimne ze ti pukla cieva (co sa stalo mojej kamaratke), tak neviem na co sa tam vsetci vlastne divali.... 😠

sisstin
15. aug 2009

holky, já oholená byla..a stejně mi to sestřička přejela ještě 😅 ale bylo to fakt v pohodě, se vší možnou intimitou, jaká v takové situaci je možná 😝 a to samé yal, taky to bylo dost v pohodě..ale záleží na člověku, který vám to dělá 😖

vladkaz1
15. aug 2009

no tak mne klystir, bol pre mna ponizujuci a hlavne to robia sestricky zdute jak papuce aspon u nas a este mi vynadala ze musim drzat .. noo
ale s tym holenim som sa nasmiala preto lebo manzel ma holil na kazdu poradnu a mala som takeho mladeho dokiho a vzdy sa pousmial ako som bola na koze alebo na lehatku .. bolo mi to traaapne ako si to moze dovolit usmievat sa na tom ze som vyholena alebo napasik alebo tak no ,hambila som sa jak pes, ale zarastena by som nesla aspon ja .. no to nemam rada 🙂

sisstin
15. aug 2009

vladka: ten yal je v poho, to ti jen stříknout trošku 😉 ten aplikátor je hubenej, já to vůbec necítila 😉 klistýr je asi horší...ale fakt záleží na personálu..tahle sestřička byla super, ptala se mě, jak se bude miminko jmenovat a tak..prostě aby odvedla pozornost 😉

vladkaz1
15. aug 2009

no tak to je super mne tam cele lezanie lebo som mala streptokoka tak mi podali lieky a lezala som .. nadavala taka puca hlavna sestra ci co to bola ze nech nestonem co budem robit pri porode ze budem unavena a ja som sa tam zozplakala .. ze nemozem byt este otvorena a tak no hruuuuuza des a dosla sokina co som mala dohodnutu ideme rodit na 10 prstov otvorena 😝 😠 ta nechapem ten personal .. tam 😠 😠 😠 😠 u nas je to individualne ....som si tam pripadala jak v masne 🙄 taky prstup hruza .. jak prasata a boli dobre podmasteny od manzela vtedy som si povedal pri druhom nedam ani fuka a ked dam tak si dobre rozmyslim komu lebo aj sestricke sme dali liter 😝

sisstin
15. aug 2009

vladka: booože, to uplácení doktorů na SK je masakr..teda samozřejmě tady je to taky, ale teda zdaleka ne v takové míře 😝 ...si to děláte sami, za chvíli bez úplatku ani nepohnou prstem 🤐

vladkaz1
15. aug 2009

ano mas pravdu je to tak 😉 plne suhlasim .. no ale co uz .. raz sme sa tak dohodli a MM bol rozciteny dal aj sestricke noo .. ale je to tak ako vravis ..

sisstin
15. aug 2009

vladka: mně když říká MP, jak dal tomu doktorovi litr..a tamtomu zas litr, aby ho ošetřili přednostně atd, tak padám do mdlob 🙄 ten personál je fakt nejdůležitější, pak se vystřídaly směny..a chytla jsem teda ne moc příjemnou PA...teda jako nebyla zlá, nebo tak..ale strašně neosobní...tamta sestřička byla hrozně lidská, držela mě za ruku a tak...a ta druhá na mě houkla, at laskavě držim, když jsem měla kontrakce a klepala se mi ruka a nemohla mi píchnout oxytocin 😝

vladkaz1
15. aug 2009

no tak to plne chapem preto vravim ze je to straasne individualne u nas su neosobny vsetci aspon ja som to tak zazila 😝 podla mna taky ludia by to nemali ani robit ...
mna poslala este ta sestra curat mne sa nedalo lebo ja uz by som rodila proste .. a som kompet dokinu a sestricku ocikala prudom a vynadala mi ta sestra hlavna ze ved som vam vravela ze mate ist curat!!! 😝 😝 😝 😝
a Dokina ze v pohode ved horsie sa stava .. no si myslim ze si osebe myslia po niektory az moc .. ja nemam dobre spomienky od tial porod som v podstate nemala az taky hrozny .. podla mojej maminy bola pri mne a vonku MM 😀 ale celkovo ten pristup to jednanie akoze sestriciek otras otras otras puce jedny 🤐

sisstin
15. aug 2009

vladkaz: pro ně by to mělo bejt poslání, já chápu, že to je taky jen práce..že je třeba člověk otrávenej z domova a tak, že má i třeba nějaký problémy...ale je jako fakt blbý si to ventilovat na vyděšených rodičkách 🙄 já třeba hekala, a vedle si PA říkaly, co budou vařit k obědu..mě to děsně sralo 😅 😅 😅

vladkaz1
15. aug 2009

😅 😅 no tak to nie!!!!!!!!!!!!!!!! 😕 😅 😅 😀 😀 to fakt???????
No tak ja by som im dala ... teeda jeezis sme uplne mimo temy aby nas nezamkli 😀
tak holenie ci kde sme to skoncili 😀 dajte sa oholit MM lovi .. to isti .. alebo sama so zrkadlom aj tak sa da ,no aj ked pupik je uz prekazka dostat sa na spravne miesta .. 🙂

sisstin
15. aug 2009

no já fakt byla oholená úplně, jsem se oholila v ten den, než jsem rodila...ale stejně mi to radši přejela 😅 😅 😅 😅 😅

vladkaz1
15. aug 2009

😀 😀 😀 😀 sulam sa od smiechu 😅 😅 asi uz so zvyku nie? 😅

sisstin
15. aug 2009

vladka: oni asi musej někde 😅 😅 😅 a měla nějaký jejich holítko, což mi došlo až potom, že to je hnus...ale tak nic se mi nestalo 😅 😅 😅 😅 😅 mámu prej holili žiletkou, to je ještě horší...a to tam měla bobra pěknýho 😅 😅 😅

vladkaz1
15. aug 2009

😀 😀 😀 bobrik to isti 😀 😀 😀 ja odpadnem, ale niekomu sa to paci .. mne to pripada fakt hnusne ,ale nechcem nikoho urazit len moj subjekt. nazor 🙂

sisstin
15. aug 2009

vladka: tak před 25lety měly bobr všechny 😅 😅 😅 😅 😅 to nikdo neřešil, takže ji tam oholili poprvý v životě, a pak jí to prej děsně svědilo a kousalo, jak to dorůstalo 😝 😅 😅 😅

vladkaz1
15. aug 2009

ano a dokocna to bolo vzrusujuce mam jedneho kamosa .. co chce bobra .. 😀 od partnerky vazne no nic proti chuti . 🙂 . neodsudzujem len .. mne to pride jak par let za opicami 😀 😨 🤐 jaj dufam ze ma tu niekto nezlincuje .. a ta het spat 😀

ivkaivka
15. aug 2009

vladka, sisstin nemyslite vazne, ze zarastene moze niekoho vzrusovat... je to fuuuuj. Pred tehu som to depilovala voskom, nech mam pokoj dlhsie-proste neznesiem byt zarastena, to teraz sa bojim to trhat, tak ziletkou. No v 39.tt je to uz dost narocne, tak musi manzel-je to sranda 😀 😀 😀

vladkaz1
16. aug 2009

😀 😀 ivkaivka vazne no 😀 .. chvala bohu ja to doma nemam ze by ho to vzrusovalo asi by som sa riadne vadilo .. hahaha .. ale mam kamosa jedneho ten to vyzaduje od partnerky a ta sa chudera stazuje .. ja neviem ci by som to pre mojho spravila teda nechala si narast bobra 😅 😀 asi nie jednoznacne nie 😀

ivkaivka
16. aug 2009

vladka, no to neviem byt tou kamaratkou, ci by som to zniesla 😖 Myslim, ze by chlap by nemal vyzadovat nieco, co mi je proti srsti.

vladkaz1
16. aug 2009

aj ja myslim veru .. 🙂

smardik
16. aug 2009

já se holila asi 3dny před porodem a i když to trošku zarostlé bylo tak v porodce řekli že je to v pohodě, klystýr mi ponižující nepřipadal, bylo to hned a ještě se mě ptali zda ho chci - že oni to doporučují pokud jsem si už nevzala yal gel ale že rozhodnutí je na mě

ivkaivka
17. aug 2009

No manzelova premiera so ziletkou dopadla na jednotku. Vobec ma neporezal. Bola to super zabava, vrelo odporucam, zverit sa do manzelovych ruk-teda kazda svojmu 😀 😀 😀

wwcko
18. aug 2009

ivka my sme mali skolenie ohladom holenia minuly tyzden a tiez to dopadlo na jednotku 🙂 Teraz sa chystam holit jeden krat do tyzdna a potom tyzden pred terminom tak kazdy druhy den a snad sa vzhnem doholovaniu v nemocnici.... 🙂

ivkaivka
18. aug 2009

wwcko, ja som vravela manzelovi, ze hoci aj medzi kontrakciami,no musi to este stihnut preholit doma. Nedam sa do ruk nejakemu 20 rocnemu sanitarovi 😠

wwcko
18. aug 2009

ivka ja by som chela co najviac veci robit doma a do nemocnice prist len porodit, tak ale neda sa takaspon to holenie verim ze mi tam nebudu robit.... 😒 Mrtinovi to nevadi ked ma holi a celkom mu to ide, no len na prvy krat ta rychlost nebola nic moc, ale bal sa aby ma neporezal 🙂 ale urcite to bude zajtra lepsie... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre