Kedy sa pred pôrodom oholiť?

jeny
7. aug 2007

Trochu blbá otázka,ale fakt neviem,holím sa raz za týzden,hrozne mi to drazdi pokozku a chlpky rýchlo dorastaju.Tak aby som bola pri pôrode uplne oholená može sa to spravit aj po odtečení plodovej vody ešte doma?

daisy33
4. júl 2008

ja som sa holila posledny mesiac tak cca kazdy 2 - 3 den, takze ked som sla do nemocnice akurat vecer pred tym som sa holila, ale aj tak som na koniec porodila az na dalsi den a nikto ma uz neholil.

alenk
12. feb 2009

he, pridam aj ja skusenost, sice som este nerodila, ale holili ma pred jednou operaciou... najhorsi zazitok z pobytu v nemocnici ☹ a to som zazila tri hromadne vizity a veeelmi neprijemne vytahovanie trubicky....
holil ma taky sanitar, stary hnusny chlap, ja som lezala na koze, on si oprel lakte o moje stehna, zamlaskal a isiel na vec....
a takym typom strojceka co este moj dedko pouzival (taky kde sa vklada cela ziletka a sa to zasroubuje - no na porezanie akurat tak).
no, veeeelmi chcem babo, preto porod neriesim, ale z tohto mam fakt traumu ☹

katka1981
12. feb 2009

Ahojte, prosim Vas, mozetemi vysvetlit, co je to komplet vyholenie pri CS? To treba uplne dohladka od pupku a komplet celu susku? Alebo odkial pokial? Nerada by som sa oholila niekde, kde potom zarastiem ako opica, poradte mi ked mate za sebou cisarsky, vdaka.

konja
13. feb 2009

tak s holením mě v těhu pomáhal můj manžel. Měla jsem pupek jak slon a ikdyž jsem zkoušela použít zrcátko, tak jsem si tam pořádně neviděla 😀 Takže nastupoval manžel.Byla jsem zvyklá se holit pravidelně, ale v těhu jsem to právě kvůli tomu puku začla docela flákat. Ale asi zhruba měsíc před porodem jsem se začla holit zase oravudelně, abych měla jistotu, že když to přijde, tak mám klid. Fakt jsem nechtěla aby mě to někdo dělal v porodnici a asi bych to i odmítla. V porodnici se mě pak jen sestřička na příjmu zeptala zda jsem oholená, já řekla ano a nikdo nic nezkoumal 😉

pepies
13. feb 2009

ja som bola akurat v den porodu na pasoch a na kontrole v nemocnici, takze som bola oholena, inac aj mna holil manzel, pravidelne kazdy tyzden, bo som pribrala 25 kg a pre mna to bolo nemozne, oholit sa ..........
ale myslim, ze ked pridu kontrakcie, aj tak sa zena zvykne osprchovat al. okupat, ak stihne 🙂 , takze sa staci oholit uz pocas kontrakcii..........

larakroft
13. feb 2009

Tak mně před CS oholila sestřička asi tak 4 chlupy, které byly dle jejího názoru příliš vysoko. Jak jsem či nejsem oholená níž nikoho nezajímalo.
Před druhým porodem jsem se oholila necelý týden před a to stylem, jakým se holím obvykle - porod se jaksi opožďoval, ale nechtěla jsem se holit těsně předtím, aby mi pak chloupky nezarůstaly do případné rány a šití (nakonec nic nebylo). Jak jsem či nejsem oholená opět nikoho nezajímalo.

kristi
13. feb 2009

ja jsem se holila furt

alishia
13. feb 2009

ja se take holim stale, takze sem nemohla byt nejak prekvapena, ale aby to bylo dokonale, oholila sem se jeste nez sem vyrazila do porodnice.)

iinuska
13. feb 2009

Ja sa holim pravidelne aj kvoli kontrolam v poradni, takze to nie je problem. 🙂

majalina
13. feb 2009

ja som holenie v poslednej dobe flakala, aj teraz chladnejsom obdobi. mam dva tyzdne pred porodom , tak reku to skusim, lebo uz nacase. bala som sa , ze po dlhsej dobe ma to bude svrbiet a hryzt. asi pred tyzdnom som si oholila polovicu, od hradze hore, zvysok skratila, a nastastie nemam nijaky neprijemny pocit. pri prvom porode ma sestra ani nestihla, bola prispata...tak som mala dvojtyzdnovy porast
a nevadilo 😉

kalo
13. feb 2009

Já se holím dohohla už několik let a nebyla jsem líná ani v těhu. Představa, že mám na sobě chlup mi příjde divný a styděla bych se za to 🙂) Před porodem /já šla na císaře/ samozřejmost. Nemusíte aspoň řešit stydění se v porodnici, kdy vás holí někdo cizí.

petua
13. feb 2009

Holky, já kdybych se měla holit v těch největších kontrakcích, tak to prostě zvládnu, musim 😀 , představa že by mi to měla dělat sestra, nepřežila bych... 😅 Navíc jsem včera viděla při prohlídce porodnice viděla ten konkrétní nástroj, kterým to prováděj, a důvěrně ho znam z práce - máme v práci ty samý jednorázový holítka (akorát že s nima teda holíme obličeje pánů 😅 😀 ) a ještě se mi snad nestalo, abych s tim dokázala oholit člověka bez jediný nehody, vždycky je to o poškrábání a někdy docela hustě - a neni to o šikovnosti, že bych byla tak levá (ostatně to bysme na tom oddělení byly všechny 😀 ), ale s timhle materiálem se prostě fakt pracovat nedá.. Takže fakt nechci riskovat vykrvácení ještě než dojde na vlastní porod 😀 😀

petronelie
13. feb 2009

Se holím ob den. Souhlasím s Petuou. A hlavně určitě na každého nepoužívají extra holítko. FUJ. 😀

petua
13. feb 2009

Petronelie: Ale tak to zas používaj, tyhlety úžasný holítka totiž ani víckrát použít nejdou 😀 😀 😀 Oni jsou sice strašně ostrý (a to jako fáááákt strašně), ale jenom při jednom použití, pak já nevim jestli to zarezne nebo co, ale fakt to nejde - jako né že bych to zkoušela na jinýho pacienta, ale podruhý na toho samýho, abyste si nemyslely!!! 😀 😀 😀 Já teda nevim, kde budeš rodit, ale tuhle úžasnou jednorázovou záležitost maj právě na Bulovce - a jelikož i u nás (jiná nem., taky v Práglu) se používaj přesně tyhle samý, tak předpokládam, že jsou asi nějaký levný a budou je mít tudíž asi všade... 😅 😅
😀

monika77
14. feb 2009

holky takže si holíte úplne všetko, to znamená žiadny pásik nenechávate ?

konja
14. feb 2009

monika77: Pásik si klidně nech, ten nevadí 😀 😉 Hol se tak jak jsi zvyklá. Jde pouze o oblas kolem hráze, aby při případném nástřihu nebo porannění nepřekážely chloupky při šití. Jestli máš nahoře pásek, trojuhelníček nebo prales je celkem jedno 😀 😉

sisstin
14. feb 2009

tak já byla oholená..a měla jsem tam asi dva chloupky..a stejně mi to oholila sestra i tak..takže konja..asi jak v které porodnici..u nás musíš být komplet..a i když jsi..tak ti to ještě jednou přejedou 😅

deathy
14. feb 2009

Po pročtení sem usoudila, že je lepší oholit se pořádně sama...příběhy o zvláštních holítkách a sanitářích...brrr 😖
No jo, ale co když já si myslím že je to hezky do hladka, a oni stejně na mě někoho pustí? Jak moc bez chloupku musí být oblast hráze?
A jak je to třeba s nohama? Ty teda jako při porodu nějak netento, nehrajou roli, ale obtěžovaly ste se ještě holit si i nohy? 😀 Já to teda beru vždycky jednim vrzem, ale poslední dobou už je to celkem fuška..i to zrcátko nějak nestačí 😀

sisstin
14. feb 2009

deathy: 😅 já byla podle mě oholená komplet..ale stejně se to PA nezdálo 😅 ale byla moc milá, oholila mě MÝM strojkem, takže já z toho žádný trauma nemám 😅

atreides
14. feb 2009

oholila jsem se doma při kontra (ještě nebyly tak silný) mmch u nás v porodce nevyžadují oholení

mobina
14. feb 2009

Já se holila pravidelně. A do porodky jsem se zvládla oholit taky. Měla jsem kontra-posly, takže jsem to zvládla v poho.

milhaus
14. feb 2009

ja som to nestihla, bolo to o mesiac skôr ale sestrička holila len oblast hradze a to tym starim strojčekom

evuse
14. feb 2009

Ahoj holky, nám na kurzu říkala PA, že stačí oholit se od poševního vchodu dolů a že to nemusí být úplně čerstvé, že stačí i 2-3 dny.
Já byla čerstvě, chystala jsem se na kntrolu a praskla mi voda než jsme tam vyrazili 🙂

konja
14. feb 2009

sisstin: tak ale pokud si to nepřeješ, tak to můžeš přeci odmítnout. Hlavně nechápu proč by měl nahoře vadit proužek? Proč by měla být ženská oholená komplet? 😕 Já bych na sebe asi šáhnout nedala, přijde mě to prostě strašně morbidní. Hlavně jak tu někdo zmiňoval sanitáře! Tak toho bych na sebe nenechala sáhnout už vůbec! Nevidím pro kompletní holení žádný důvod, spíš mě to přijde dost úchylný, ženská pak vypadá jak lolitka 😝 😅

larakroft
14. feb 2009

Konja, naprostý souhlas. Navíc, kvůli infekci není právě čerstvé oholení nejvhodnější 😉

sisstin
14. feb 2009

konja: tak já se holim úplně pořád, takže mně to je fakt jedno 😅

sisstin
14. feb 2009

konja: navíc jsem byla tak posraná z porodu, že mi nějaký holení a yal byl úplně ukradenej 😅

deathy
14. feb 2009

Jako, sám porod je docela asi "šílená" záležitost, takže nějaký holení snad řešit nebudu...ale zase když tak o tom přemýšlím, taky by mi asi nebylo příjemný aby mě holil někdo jinej.. V tom bych asi nedůvěřovala, bála bych se že mě třeba řízne..nebo prostě mi to přijde divný.. 😀
No, sem na sebe zvědavá v den D 😀

sisstin
14. feb 2009

deathy: tak jestli ti to fakt vadí, tak se ohol doma..a jak psala konja..můžeš to určo odmítnout 😉 mně to fakt nevadilo, sestrička byla mladá holka..proběhlo to max. diskrétně, jak to v takový situaci jde 😉 ale aby mě holil nějakej starej smradlavej sanitář..to by mi asi taky bylo proti srsti 🤐

aluskas
14. feb 2009

Konja, úplné oholení upřednostňují proto, kdyby bylo třeba přistoupit k císařskeému řezu (asi aby se tím pak nemuseli zdržovat)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre