Kedy sa pred pôrodom oholiť?

jeny
7. aug 2007

Trochu blbá otázka,ale fakt neviem,holím sa raz za týzden,hrozne mi to drazdi pokozku a chlpky rýchlo dorastaju.Tak aby som bola pri pôrode uplne oholená može sa to spravit aj po odtečení plodovej vody ešte doma?

susik77
7. aug 2007

Jeny: teoreticky asi ano, ale myslim, ze tam nastane taky stres, ze to bude asi posledne, na co budes mysliet 😎 Asi sa hol kazdy den-bud rano, al. vecer, to by malo stacit 😎

molnitko
7. aug 2007

Ahoj Jeny,myslím, že keď budeš len trochu " zarastená", už ťa holiť na prijme nebudú. Ja mám tiež tento problém, ale spolieham sa na to, že pôrod nepôjde tak rýchlo a stihnem sa oholiť ešte tesne pred odchodom do nemocnice. A ešte rada: aj mne holenie dráždilo pokožku, tak som chodila na depiláciu voskom.moja kozmetička ale otehotnela a iné vosky mi nevyhovujú, tak mi nezostávalo nič iné, ako žiletka. skúsila som si oholené miesto natrieť manželovou vodou po holení na citlivú pokožku a je to v pohode. žiadne pľuzgieriky ani nič iné. vyskúšaj 🙂

jeny
autor
7. aug 2007

susik77 - tak každý den to absolvovať s týmto brušiskom,to by bol horor, asi tiež budem dufať ako molnitko,že to stihnem ešte pred odchodom do porodnice,inak tu vodu po holení vyskušam,dakujem za tip.

eros
7. aug 2007

jeny ja som sa vzdy holila ked mal nastat den D ale skus sa 3 dni pred terminom oholit.a na 2x som sa oholila lenze siel cisarak tak ma holili na sale 😀 a poradim ti ohol sa cela keby nahodou cisarak.hadam budes rodit super na 1x drzim paste

dadulka19
7. aug 2007

baby,vy sa viete oholiť s takým bruchom??No mňa musel manželík...ale neviem si predstaviť,že ak začnú kontrakcie,budete myslieť na holenie.. 😀 ..
jeny,kľudne sa hol raz za týždeň,ono to za ten čas moc nenarastie a v pôrodke to len sestrička doholí na hladko.Ja som sa oholila doma/teda manžel/úplne celé 2 dni pred/mala som plánovaný cisarák/ a sestrička mi to len skontrolovala,trošku ešte doholila na mieste rezu... 😉

pralinka25
7. aug 2007

Asi mam este hlupejsiu otazku ale co vsetko treba holit pred porodom? Uplne cele tam dolu? Ako to zvladate s tym bruchom??

tatanya
7. aug 2007

Baby a neviete ci sa moze pouzivat depilacny krem? Mne zo ziletky strasne zarastaju chlpky...... z kremu nie, lenze je to chemia, tak neviem....

susik77
7. aug 2007

ja sa holim uz 6 rokov, a teraz v tehu som si nejak zvykla naslepo-podla hmatu 😀 ale mam celkom dobre ziletky, kt. moc nerezu a maju ochranny pasik. A este pouzivam holiaci gel na citl. pokozku. Takze teraz to zvladam skoro kazdy den, ale ak vam to nejde, tak skuste si zistit, ci by vas prip. nemohli oholit tam s vasimi ziletkami...

geegee
7. aug 2007

ja som sa oholila naposledy asi 3 dni pred porodom, ale predtym uz 2 tyzdne dozadu, co som si myslela, ze uz privolam porod 😀 Holila som sa najskor posediacky pred zrkadlom, potom mi to uz bolo taaak jedno, ze som sa oholila naslepo v sprche postojacky a vravela som si, ze ak sa im nebude pacit, nech si to prerobia 😠 . Oholila som sa uplne, teda v ramci moznosti 😀 A dobre som spravila, nestihli mi dat ani klystir 😀

kotenko
7. aug 2007

Baby no tuto istu dilemu riesim aj ja... Kedy sa treba holit... A kde...? Holim sa kazdy druhy-kazdy treti den uplne nahladko, ale s toho dovodu, ze chlpky ked mi rastu ma to strasne svrbi a nemozem kvoli tomu ani spavat. Nepouzivam ale teraz ziadny krem, ani gel... Pred tehu som pouzivala penu Veet a ta je super, odporucam.

dadulka19
7. aug 2007

..ale vôbec si nerobte starosti s holením,ak neviete kedy a čo holiť... 🙂 ...na to sú tam sestričky...Pri prvom pôrode ma holili v nemocnici najskôr len dole a potom,ked pôrod nepostupoval a musela som na cisarák,tak ma doholili úplne.. 🙂
..inak v niektorých nemocniciach,ak mamina nechce,nemusí byť oholená,teda pri klasickom pôrode....

molnitko
7. aug 2007

ja si tam tiež nevidím a preto sa toho ujať manžel. No veľmi sa mu nechce, keby som mu poivedala, že to chcem každý deň,... no neviem. Inak v Nitre si vraj môže žena priniesť svoju jednorázovú žiletku a sestrička holí s ňou. ale ja by som bola nerada, keby to musela robiť ona, od prvého pôrodu mám s toho taký divný zážitok ( mám pocit, že si nevymenila žiletku), tak sa snažím čo najlepšie pripraviť. rozmýšlam, že si kúpim aj klistír a aplikujem ho pre istotu doma

dadulka19
7. aug 2007

klistír???daj si radšej glycerínový čípok...u nás v pôrodke sa vôbec klistír nepoužíva,len tie čípky,sú super aj po pôrode... 🙂

alexandra
7. aug 2007

nemusis byt vyholena uplne cerstvo, takze nemusis sa po odideni vody este aj holit 😉

mirko06
7. aug 2007

jeny: ja som sa pekne vyholila do porodnice, ale doktor mi povedal, ze je to sice pekne do plaviek, ale kvoli hygiene pri porode ma este oholila sestricka 😀
a urobila to potom, co mi doktor "pustil" plodovu vodu, takze pohoda, nato sa vzdy cas najde 🙂

molnitko
7. aug 2007

no v Nitre sa používa klistír a povinne, pre všetky ( teda tie ktoré to stíhajú). je to hrozný zážitok a preto by som tomu nemilému zážitku v nemocnici radšej predišla. no neviem, ako to bude. zatiaľ som sa definitívne nerozhodla.

jeny
autor
7. aug 2007

Ja som si kupila yall gel,je to vraj šetrnejsie ako klystír a tiež by som si to najradšej dala doma,ak stihnem.Len neviem ci si to budem vediet aplikovať.

dionyza
9. aug 2007

Podla mna ten klystir sa doma nestiha. Co ked bude treba odist do nemocnice a Teba velka kakula chyti v aute alebo v sanitke 🙄 To nechaj radsej na nemocnicu. To holenie by som radsej stihla doma. Ked si predstavim, ze by poslali na mna nejakeho sanitara 😖 Dufam, ze to stihnem. Pri cisarskom reze sa teda tiez treba holit?

sonulik1
9. aug 2007

jeny prosim ta co je to ten yall gel? ako to presne funguje a ako sa ma aplikovat? to si kupila v lekarni - na predpis alebo volne? dik za info

sweetberry
9. aug 2007

no moja skusenost s holenimm...v porodnici som bola mesiac pred porodom uz hospitalizovana a tak som sa holila kazdy druhy den pre istotu nevedela spm totiz kedy to na mna pride a bala som sa aby ma neholili oni
poctivo som sa teda holila aj ked som si na to uz ani nevidela 😅
a???aj tak ma tala stara mrochta oholila neviem co mi tam chcela holit kozena nuz co uz takze tag

molnitko
9. aug 2007

pane bože, to sa na tom holení vyžívala? ja to nedovolím, aby ma niekto holil, budem tvrdo protestovať.... 🙂 .
A tiež by ma zaujímalo, čo je to ten yall gel a ako funguje? A myslím, že ak stihnem doma aplikáciu klistíru, "výsledok" 😠 sa dostavý veľmi rýchlo, to ide do niekoľkých minút....

jeny
autor
10. aug 2007

Yall gel je to taká flastička s aplikátorom,zasunie sa to do konečníka a vyleješ tam celý obsah a za chvilu bežíš 🙂 Kúpila som to v lekárni,cez 200Sk to stálo ale vraj na predpis je to o polovicu lacnejšie.

jeny
autor
10. aug 2007

http://www.rakgroup.sk/?p=yal
Som sa pomylila v názve,neviem prečo som si to zafixovala ako yall gel ked sa to volá len YAL.

avion
10. aug 2007

Ahojte, ja pouzivam depilacne kremy na bikiny. V tehi som pouzila 3x. Nemate niektora nejake info ci je to skodlive alebo nie?

vavka33
10. aug 2007

Jeny,ako pisali baby,nemusis byt oholena dohladka,staci aby si to mala kratunke,nie vyholene.a ak budu potrebovat,sestricka ti to doholi.No a klistir si daj kludne az v nemocnici,alebo ak zacnes rodit doma,tak si to daj doma.nedavaj si to zbytocne skoro,lebo potom ho bud dostanes v nemocke este raz alebo vobec ako ja pri dvoch porodoch 😅

atevi
20. aug 2007

Ja som bola 5tyzdnov pred porodom v nemocnici a kazdy den mi hrozil predcasny porod, takze som sa na to kazdy den pripravovala. Holila som sa kazde 2dni. Ked ten predcasny porod nastal(po 34tt), bola som "pripravena".
Vyhla som sa aj klistiru - pocas 1.fazy ma doktor poslal 2x na velku a to stacilo.

marianna23
20. aug 2007

ja som sa holila pokial sa dala, mala som velke brucho a uz sa to cim dalej tym menej dalo, nedotiahla som, ked som dostala kontrakcie,tak to bolo posledne naco som myslela,takze ked budes v porodnici a porodis ,tak jedine co si budes vsimat bude tvoje baby a nie ci si oholena.

macrela
20. aug 2007

Ahojte!
Ja som sa tiez holila priebezne a akosi som mala v nedelu pocit, ze uz sa to blizi, tak ma pre istotu oholil manzel komplet - a v pondelok nadranom sme uz leteli do porodnice 😉 ...radim oholit naozaj "vsetko" 🙂 ...lebo, teda nechcem strasit...nikdy neviete, kde vas vsade budu sit...pripadne ci nebude cisarak...
...a ten YAL gel...mozno maju baby ine skusenosti, ale ja som si ho tiez iniciativne kupila, ale porodna asistentka, ked to videla tak povedala, ze si to mozem odlozit, ze je to velmi jemne a dokopy nic neprecisti a ze po tomto ich sa mi celkovo porod urychli a musim povedat, ze mala pravdu...kontrakcie riadne zosilneli.. 😒 🙂

grettka
20. aug 2007

marianna23, predpokladam, ze ty si nerodila na Slovensku... 😉
vies, tu nejde o to, ci mamicka chce alebo nechce byt oholena.. ide o to, ze ked nie si, tak ta oholia v nemocnici... pretoze u nas sa to robi v nemocniciach pri porodoch povinne...

tonicka
20. aug 2007

ahojte, tiez som sa holila priebezne, ale aj pocas kontrakcii a aj tak mali v porodnici pocit ze este niekde treba a doholili ma 😉 a popravde vam to bude srdecne jedno... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre