Kedy sa pred pôrodom oholiť?

jeny
7. aug 2007

Trochu blbá otázka,ale fakt neviem,holím sa raz za týzden,hrozne mi to drazdi pokozku a chlpky rýchlo dorastaju.Tak aby som bola pri pôrode uplne oholená može sa to spravit aj po odtečení plodovej vody ešte doma?

mesulka
14. feb 2009

Mě se PA jen dívala, jak mám oholené okolí hráze, jinak jim to bylo fuk 😉 Oholila jsem se taky ještě doma, takže v pohodě, ale už si na mě chtěla brát žiletku a opravdu nebyla nová 😅

sisstin
14. feb 2009

ty jo..tak jetá žiletka je hnus...to bych se bála, že něco chytim 😕

hancas
14. feb 2009

já tam měla už delší clupy a tak mě jednou ojela a byl klid,ale vytahovala úpln novou zabalenou žiletku 😠 snad by to mělo být samozřejmí ne????

jasminka
14. feb 2009

ja som isla do nemocnice asi s takym tyzdnovym porastom, lebo uz bolo pre mna nesmierne namahave kvoli zavadzajucemu brusku sa oholit...no a pred porodom ma neholili vobec, co som bola prekvapena...niektore baby pisali, ze ked boli nahladko a zacalo to rast pomedzi sitie, ze to velmi pichalo

sisstin
14. feb 2009

jasminka: mně teda dole žádný chlupy nerostou..tak mě nic nepíchalo 😕

katka1981
14. feb 2009

Pokial sa treba oholit pri CS, ako vysoko? Netreba dufam ziletkou az po pupok. Prosim odpiste.

sisstin
14. feb 2009

katka: jo, myslim, že tak 😉

katka1981
14. feb 2009

sisstin, treba az po pupok?

sisstin
14. feb 2009

katka: no pokud ho máš nějak víc zarostlej, což v těhu může bejt..tak jo 😉

dsnadja
14. feb 2009

hm pri prvom porode som sa neoholila lebo to začalo o 3 týždne skor a v tom šoku ma to ani nenapadlo....smola velika smola pretože ma sanitar holil nie žiletkou ale britvou viete tou starodavnou čo použivaju už len v hororoch no a ešte bola aj tupa takže som si myslela že mi snad zderie aj kožu...jo a to som mala cisarsky a neholil ma az po pupok lebo ranu mam aci 10-12cm a hned tam ako začina rasť ochlpenie čiže keby som si to nechala zarasť ani to nevidno....

katka1981
14. feb 2009

a naco im je to az tak vysoko? nemam to bez chlpku ani extra porast ale ked si to oholi na hladko prvykrat tak uz budem zarastat stale ako opica. Asi to radsej preberiem s lekarom. nebude mu stacit len oblast bikin? Maximalne 2 cm vyssie, ved pupok je dost vysoko.

sisstin
14. feb 2009

katka: no ona ta jizva se vlastně dělá dole 😉 tak asi jen tam.. 😉 není to jak jiná operace břicha 😉

diddi
14. feb 2009

pri sekcii nemusite byt uplne vsade oholene,teda nemyslim tym nohy a podpazusie....ja som mala 3 dnove strnisko a na sale vytiahla PA ziletku,neviem ci bola nova,lebo ju odniekial donesiala..snad hej,dokelu....a navyse to bol taky stary typ ziletky,kde sa vklada samotna velka,klasicka krajcirska ziletka....brrr,no a zoparkrat presla len miesto rezu....okolo pyskov mi nesla....nastastie.

katka1981
14. feb 2009

diddi, dakujem si ma ukludnila, ja nenavidim ziletku a ked sa holim strojcekom, tak velmi opatrne, ja sa ajtak vyhadzem a svrbi ma to a nerada by som mala este aj brucho ako opica potom. Mne sa paci byt nahladko ale vtej intimnej oblasti mam z toho akurat potom problemy.

diddi
14. feb 2009

Katka,rez pri sekcii je vedeny uplne dole pod bruchom,presne tam kde ti zacina ochlpenie,alebo nohavicky,takze brusko sa holit nebude....neboj

katka1981
14. feb 2009

diddi, presne to som chcela pocut, dakujeeeem si ma velmi potesila.

diddi
14. feb 2009

Drzim palce 🙂

nikollette
15. feb 2009

baby a kedy sa oholit pri vyvolavanom porode..
Utrok mam ist k svojmu dokimu, aj s vecami uz, ze si ma tam nehaju..
Tak prva otazka je, kedy sa chysta mi prod vyvolat, to este v ten den, alebo az druhy???
A kedy sa mam oholit??
lebo ked sa oholim, pondelok, a utorok by som mala rodit tak je to v poho...
ale ked sa oholim v pondelok a rodit ma da, az stredu, uz tam nieco bude, a nebude to uplne nahladko, ako sa vraví..
A ked sa holim kazdy den, tak sa vyhadzem ,a mam starsne citlivy pokozku...
Dakujem

ejusa
15. feb 2009

Oni Ta v pripade potreby ajtak doholia,ja som isla v pondelok na prijem ,v nedelu som sa dohladka oholila a sestricka ma v pondelok aj tak,ze trosku to "prejde" pre pripad nastrihu nech je to uplne hladke. 😝

deathy
15. feb 2009

Ještě k tomu jak psala Katka, že se bojí toho, že když si jednou oholí pupek, tak že jí to pak bude už zarůstat pořád.. Já se tohohle děsně bála, když sem si nechala dělat tetování. Mám ho od ramene až k lokti, ruce mám tak nějak chlupatý, né teda jako opice, ale každopádně sem se bála, že jak mi to oholí, tak pak budu mít tmavý děsný chlupy.. A nic. V pohodě. Neroste mi to tam nějak víc nebo tmavší, naprosto normální. A musim ještě říct, že já sem tmavej typ, tmavý vlasy, tmavý chloupky.. Tak snad toho bych už se ani v případě toho pupku nebála... 😀

larakroft
15. feb 2009

Znovu opakuji, že NENÍ dobré, když jste u porodu nahladko. Jednak můžete do drobných ranek dostat infekci, jednak ty zarůstající chloupky a případné šití ... 😝

deathy
15. feb 2009

lara, takže když to nechám tak dva dny...nemělo by to pak dělat takovou neplechu? No jo, ale co když mě vezmou ještě v porodnici do hladka..to už pak asi je jedno no.

larakroft
15. feb 2009

deathy: Jo, dle mýho jsou dva dny ok, záleží, jak na to budou koukat v tý který porodnici. Ale vždycky můžeš oholení od nich odmítnout 😉

f161
16. feb 2009

Zenske radsi se necham oholit od přítele, než od sestřiček 😒 ...V nemocnici vás stoprocentně nebude holit nějakej sanitář, ani žádnej chlap, ale udělá to vždy jen sestřička 🙂 ...Pravidlo etiky...Chlap neholí ženskou, ženská jako sestřička muže oholit chlapa, pokud mu to vyloženě nevadí a neřekne si o mužský personál...Já jsem na praxi aj chlapa holila, povedal, že je mu to jedno. 😉

dsnadja
16. feb 2009

no mna pred 10 rokmi veru holil chlap ako som to už tu pisala a nie žiletkou ale starodavnou britvou a myslela som že mi zderie kožu....takže možno sa to odvtedy zmenilo ale vtedy to bolo tak.vtedy asi nebolo žiadne pravidlo etiky bolo im to asi šumafuk 😠

konja
17. feb 2009

f161: mělo by to být tak jak píšeš,že chlap nepůjde ženu holit, ale asi na 100% to takhle všude nefunguje (ikdyž doufám, že už se to změnilo naprosto všude). Je to sice také už nějaký ten rok, ale chodila jsem s klukem, který pracoval v nemocnici (zůstal tam po civilce a dodělával si při tom vzdělání) a běžně dělal předoperační přípravu ženám i mužům, cévkoval atd. Neělal sice na porodnici, ale na jiném oddělení, ale nejspíš se tam s tím nepárali. Možná kdyby nějaká paní protestovala tak by ji museli vyhovět, ale jinak to tam neřešili. No ale jak píšu, je to už nějaký ten tok zpět, takže pokrok třeba dorazil už i tam 😀

luboslava1511
17. feb 2009

ja som mala planovanu sekciu, takze som sa oholila este doma. V nemocnici som lezala tyzden pred sekciou a sestra povedala ze to treba este raz oholit. Bolo mi to trapne od nej/aj ked je to asi normalne/. Zvladla som to sama v sprche so svojou ziletkou a malym zrkadlom.

bianca
17. feb 2009

ahojte.My sme mali v plane holenie doma ale kedze som sla akut.cisar.rezom holila ma studentka a mne to nakoniec bolo sum a fuk pri kontrakciach i ked som podpisala papier ze sa o mna studenti starat nesmu

konja manzel je sestra alebo lekar ze cievkoval?Muzov moze cevkov iba lekar a zeny lekar i sestra.Je pravda ze lekar ani netusi ako vyzera cevka takze cevkuje vetsinou sestra no nikdy sa nesmie stat aby to robil sanitar a uz vobec nie civilkar

a inak v dnesnej dobe mozte vsetko odmietnut a vybrat si napr.inu sestru

konja
17. feb 2009

bianca: to nebyl manžel 🙂 byl to klučík s kterým jsem kdysi chodila 😉 Počítám, že teď je z něho "zdravotní bratr", ale tenkrát to byl bývalí civilkář, který v nemocnici zůstal a dodělával si vzdělání, protože ho to bavilo. A byl právě hrozně hrdý, že už honechávají dělat i takovéto věci. No aby nebyl, když se mohl hrabat ženskejm mezi nohama! 😠 😀 Ale je to už vážně hodně let, snad už to tak není. Máš pravdu, že člověk může cokoliv odmítnout, vyžádat si někoho jiného atd., ale upřímě - kolik lidí to udělá? Spoustu mamin přivezou k porodu, je už celá ubolená, má strach co se bude dít a tak odkývá absolutně všechno a na prostesty si vzpomene až když je po všem. Ale to už nijak nesouvisí s touto diskuzí. Abych to nějak uzavřela - podle mě je nejlepší oholit se doma, někdo to zvládne sám, někomu pomůže manžel. Před odjezdem do porodnice je na to čas vždy a většina mamin se stejně holí průběžně. A pokud ne, tak není špatné s tím před porodem začít, aby bylo o jednu starost méně 😉

malivi
17. feb 2009

není nutné být úplně dohladka. já měla třídenní strniště a nikdo to neřešil 😉 nevadilo to ani při šití 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre