Kedy vám odtiekla plodová voda?

weroni
15. apr 2008

Nenasla som takuto temu nikde, ak niekto ano, prosim hodte link.
Zaujimalo by ma komu odtiekla plodova voda este doma - na zaciatku kontrakcii a komu az v porodke, pripadne komu ju museli praskat? Ak odtiekla, bolo to naraz alebo postupne?
Vdaka 🙂

sakura77
16. júl 2008

neboj,vobec to nie je trapne,ak by sa ti to stalo,ved to kazdy vie pochopit 😉

titkovamiriam
16. júl 2008

Tu vlozku mozes skusit,ale zo mna sa vzdy vyvalilo tolko vody ze by mi nepomohla 😀

yara2
16. júl 2008

titkovamiriam- dik. pozeram ze si uz 3nasobna mamicka,tebe ta voda kde vytiekla,ked sa mozem opytat?? vzdy si bola doma?

sakura77
16. júl 2008

no veru,tej vody je hojne teda,skoda vlozky 😀 😀
a mojej dobrej kamoske odisla voda v noci,ked spala 🙂

titkovamiriam
16. júl 2008

ja som bola vzdy v nemocnici ,lebo som mala vysoky tlak 😠 ,raz mi odisla sama a dva razy mi ju prepichovali 😉

yara2
16. júl 2008

boze keby sa aj mne tak stalo,ze az v nemocnici....este mam jednu blbu otazku-tu vodu aj nejako citit?? ma nejaky pach? nie ze zasmradim cele okolie.... ☹ 😖

sakura77
16. júl 2008

no,tak to bolo by bolo to posledne co by ma trapilo v tej chvili 😀
ale neviem,fakt si to nepamatam,ale myslim ze asi ani nie

yara2
16. júl 2008

no tak mna trapia aj take veci ohladom toho,okrem inych samozrejme,lebo mna co sa tyka porodu trapi asi vsetko.... ☹ neviem si pomoct,ale uvazujem niekedy aj nad malickostami(ale pre mna to nie su malickosti)

sakura77
16. júl 2008

ale jasne,ved sa kludne pytaj,nech vies do coho ides 😉ja som len tym myslela to,ze ked to na teba pride,na take veci ani nepomyslis,len na to aby to uz rychlo bolo vonku 🙂

titkovamiriam
16. júl 2008

nie je bez zapachu a normalne cira len pri marekovi som ju mala zelenu az ciernu lebo som 2t.prenasala a potom musel mat maly antibiotika 😠 a ked mas niake dotazy kludne sa pytaj,inak v tej nemocke po dva razy som tam lezala dva t.pred porodom to bola dora magorina.Mne vlastne nic nebolo ale ostatne pacientky same problemi a tak som mareka rodial v sukromnom sanatoriu,tam ma na tlak nehali jeden den a druhy mi porod vyvolali 😀

alexandra
16. júl 2008

tej vody je vyse litra, vlozka Ti nepomoze. No nie kazdej odide voda, mne ju v oboch pripadoch museli pichnut, v druhom som dokonca v tom case uz bola na nejakych 6cm otvorena 😉

yara2
16. júl 2008

dik kocky za odpovede. teraz uz musim koncit,ale mna este urcite vselico napadne tak sa vam potom opat prihlasim s otazkami... 😉

titkovamiriam
16. júl 2008

pa zajtra !

yara2
17. júl 2008

caute kocky. tak som zasa tu aj s otazkami a obavami. chcem sa opytat,ako je to s pritomnostou inych ludi(nemyslim manzela,partnera) pri porode. musim sa take veci pytat,nemam predstavu ako to tam vyzera. no okrem porodnika a nejakych sestriciek je tam este aj kto???
narazam na to,ze ked tam bude postavat okolo mna hlucik nejakych studentov-medikov alebo nejake ine povedzme "nepotrebne" osoby, tak mi to veru na odvahe a psychickej pohode veru neprida. nedajboze aby si na mne v ramci praxe skusali sitie ci holenie ☹
cim menej divakov tym lepsie pre mna. kolko je tam spolu ludi na sale???

zanetak
17. júl 2008

mne vodu prepichli v nemocnici.

titkovamiriam
17. júl 2008

pri milanovi som mala doktora a dve sestricky z toho majedna drzala cely cas zaruku,pri michalovi som suhlasila so sestrickami so strednej,robili mi spolocnost aj na vzdycharni/sestra je setricka a tiez sa na niekom musela ucit/a stihli aj moj porod-niak mi nevadili,a mareka som rodila pri svojom porodnikovi a dvoch sestrickach-do poslednej chvile som chodila do sprchy a lazala som asi 10min pred narodenim syna co bolo uplne v pohode porodit.

ivana26
17. júl 2008

mne zacala odtekat o 1:30 rano a bolo jej dost, manzel za mnou len utieral podlahu ,kym som dobehla do kupelne 😀 a odtekala este aj v nemocke dost dlho.
kontrakcie neprisli ani po vyvolavacke, len slabe, tak nakoniec mi urobili cisarsky

yara2
17. júl 2008

miriam ahoj. tak to by bolo fajn-doktor a len dve sestry. viac ludi mi tam netreba... a to mam na vyber,mozem nesuhlasit s tym tam boli ine sestricky alebo medici? ci sa ma nebude nikto pytat a pozvu tam na exkurziu hocikoho?

titkovamiriam
17. júl 2008

mna sa pytali,myslim zeby sa mali spytat niekomu to moze prekazat,inak na Kramaroch cez vizitu chodilo medikov jak fras okukovat pacentky. 😀 ,ale ja som ich mala na haku ved nech sa naucia.

yara2
17. júl 2008

a co sa na takej vizite robi??pride tam lekar co ta rodil?? opyta sa ta ako sa mas,ako sa citis a co dalej?? budu do teba aj vsetci nazerat?

titkovamiriam
17. júl 2008

aj ten alebo len denny,popyta sa na vselico ohladne porodu,prs,sitia a tak ,samozrejme sa musi pozriet ako sa to hoji a ked su medici tak aj oni-inak niekedy sa mi zdalo ze je im to normalne trapne 😠 nakukat

yara2
17. júl 2008

no super,tak ked im je to trapne tak tam vobec nemusia byt, ja ich tam nechcem a mne to bude trapne 100krat viac. pocuj, a s nastrihom je to ako? to sa robi preventivne kazdej,alebo len ked doktor vidi ze treba vacsiu dieru. tebe to robili?

titkovamiriam
17. júl 2008

mna nastrihli vsetky tri razy ale bolo to v pohode 2-3 stychy,nastrih neboli sitie je trochu neprijemne ale urcite to maju horsie zeny co maju aj 20stychov dnu aj von ☹

yara2
17. júl 2008

nastrih neboli?? to ti nejako umrtvia?? preco az 20stychov a niektora len 2-3??? ved tie rozdiely v hlavickach nemozu byt az take velke. ci to ako sa doktorovi podari strihnut? ked mu ujde ruka ta ta prestrihne az do criev a ked sa podari tak len maly nastrih??

titkovamiriam
17. júl 2008

niekedy sa nestihne nastrih ani spravit a zena sa cela dotrha,vies ze ani neviem no asi sa neumrtvuje az sitie.

nika251
17. júl 2008

Ahojte. K nadpisovej otazke - voda mi odtiekla 3 hodniny pred porodom. A k nastrihu- necitila som ho, ale ked ho Dr. urobil, bola to ulava. Sitie ma nebolelo absolutne. Keby som si mala vybrat, ci mi Dr. nastrih urobit ma alebo nie, jednoznacne poviem ano. Aj takto mal maly hematom po tahani. Hlavicku velku nemal ale ja som bola uzka. Sice som si myslela ze som porod zvladla lavou zadnou ale asi to tak nebolo ked mu museli pomoct. Nastastie on absolutne problemy nemal len bol velky.

yara2
17. júl 2008

jeeeezis. takze to ked sa potrha tak to je potom tolko stehov,a nie ze ta doktor prestrihne az tak hlboko. to je teda radost pocuvat o porode ☹ ☹ ale aj ked je to strasne,tak chcem vediet vsetko a pravdu,nie ze ma niekto bude chlacholit a presviedcat ze to nic nie je a ja potom budem v soku ze co sa to deje...a preco nestihnu nastrih?? ved uz vidia ze rodim tak nech strihaju. ved tam nepridem uz ked bude hlava vonku trcat,ale skor

titkovamiriam
17. júl 2008

ani v tom ti neporadim mna nastrihli a bol klud pri tlaceni,mozno zavisi aj od sikovnosti porodnika-neviem. 🙂

yara2
17. júl 2008

a ako sa ti potom tie stehy dlho holili?? mohla si ist kludne na wecko? ja radsej nebudem tyzden jest, aby som nemusela na "velku" ☹

gurti
17. júl 2008

mne zacala voda odtekat rano a rodila som vecer o desiatej, takze som cely den pobehovala s vlozkou, no bolo to neprijemne, bo sa to vobec nedalo nejako ovladat, ci zadrzat 🙂 ...asi trikrat som sa prezliekala, kym sme isli do nemocky.
K tomu nastrihu: mna doktor nastrihol, no aj tak ma este dost potrhalo, bo ma zasival cca. 45minut, neviem, kolko stehov to muselo byt...a hoci to tam umrtvil, citila som vsetko...a poriadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre