Kedy vám odtiekla plodová voda?

weroni
15. apr 2008

Nenasla som takuto temu nikde, ak niekto ano, prosim hodte link.
Zaujimalo by ma komu odtiekla plodova voda este doma - na zaciatku kontrakcii a komu az v porodke, pripadne komu ju museli praskat? Ak odtiekla, bolo to naraz alebo postupne?
Vdaka 🙂

weroni
autor
22. apr 2008

arabeska: kiezby aj mne 😀
miri - veru preco cisarsky? 😕 no Samkovi sa v brusku lubi zrejme 🙂

zuzkap2
22. apr 2008

pri prvom my voda odtiekla pri porode hlavičky a pri druhom hned pri vyšetreni po prichode do nemocnice

sandrika
23. apr 2008

stalo saniektorej ,že jej ráno,alebo tedav priebehu dňa odtieklo kusok a potom sato zastavilo???Mne ráno o 5,00 hod odtieklo tak 0,5 dcl až 1 dcl a od vtedy mi každých 5min tvrdne bruchoa bolia kríže ,ale voda nikde

aviril
23. apr 2008

Sandri, ja by som radšej utekala do nemocnice. Oni by už na sone zbadali, či je málo plod.vody, lebo to nie je sranda. Alebo sa choď poradiť k svojmu gynekologovi.

sandrika
23. apr 2008

aviril volala som s mamou čo mi robí na pôrodnej sále, že pokiaľ neodteká a po vani sa mi uľavilo tak to nič nie je . Ono je to tak , že po tej horúcej vani ma boia kríže a podbruško skoro stále, do vtedy mi bruško tvrdlo a ajv krížoch bolesť každých 5 min pravidelne. Inak mám krčok skrátený na 0,5 cm a otvorená som na dva prsty.....kontrakcie už mám dlho 😒

aviril
23. apr 2008

tvoja mama je pôr.asistentka? dlhšie čítam aj tvoje príspevky, ale ty si to riadne vytrpíš, dlho čítam, že mávaš bolestivé kontrakcie. Mne sa také čosi nestalo. Keď som mala bolestivé kontrakcie, už to bolo na pôrod. No nič, držím Ti palce, nech sa to všetko skončí so šťastným koncom, veď už to máš ozaj za málo.

aviril
23. apr 2008

Inak, bruško tvrdne aj mne, ale nie bolestivo. Krček mám skrátený a pootvorený na špičku prsta - teda tak to bolo pred 2 týždňami.

nika000
23. apr 2008

ahojte mne voda odtiekla až keď mi dali infúziu .to bolo po nej asi 2 hod.

sandrika
23. apr 2008

aviril nie sanitárka...ano mávam a v nemocnici mi tvrdia, že je to normálne mne sa to normálne nevidím, keď ma tá bolesť doháňa k slzám

aviril
23. apr 2008

však to, že to máš moc bolestivé. ja teda fakt neviem, asi každý to inak prežíva. a tá voda, ešte ti odteká?

biba12
23. apr 2008

Mne ju praskli v porodnici, ked som bola otvorena cca na 3 cm. Robil to pocas kontrakcie, nic moc, ale bol rychly.

lucka0122
23. apr 2008

to ako praskaju tu plod.vodu?neviem si to predstavit....

martina21
23. apr 2008

aj mne prepichovali vodu, bola som uz na 7 cm tak to chceli urychlit, robi sa to takym dlhym železnym nástrojom ktory ma na konci hačik,poviem že to vyzeralo horzne a chcela som vyskocit z postele 😀 ale vobec to nebolelo, dokonca mi to robili 2x!

butrus
23. apr 2008

mne tiez prepichovali vodu uz na porodnom stole, vyzeralo to ako hacik na hackovanie 😀 a voda vytriskla ako z fontany, vsetci sme boli od nej, a vobec som to necitila, bolo to v pohode

minina16
29. apr 2008

hojte aj mne prepichovali tu vodu bolo to zvlastne ale nic strasne ani som to necitila ale zvlastnym to robilo to ze som videla ten nastroj 😕

ksb
30. apr 2008

ahojte, čítam všeličo, ale stále neviem ako by mal začať ten porod, v pondelok ma boleli kríže a podbruško celý deň vkuse, včera nič a dnes opať ma bolia tie kríže, ale voda mi stále neodtiekla a ni tá zátka, môžu byť kontrakcie aj v krížoch a bey odtečenia vody a zátky. Prosím vás o nejaké rady, lebo sa v tom akosi nevyznám. dakujem

jankapo
14. máj 2008

Mne odtiekla voda poobede o cca 15.40...lezala som na posteli, zrazu take puk v brusku, jak prdik, a zvlastny pocit, vyskocila som z postele a valilo sa to a valilo... 😉 valilo sa to este v aute, aj od auta az do nemocnice, este aj v porodnici...no isla som ako pocikana, ludia v nemocnici na chodbe,ja mokro az po kotniky, ja sa chechnim, co so mohla robit. 😀
Ma par Kosicanov zazitok na cely zivot ked ma videli.... 😉

moni1412
15. máj 2008

janka, ja som to tiez citila a pocula, ako to prasklo.... mne odtiekla vecer o deviatej, zachranka ma brala do nemocky, vzdy ked som sa postavila, sa voda valila.....az kym som prisla na salu...potom uz ani neviem. Asi uz nemala ani aka 🙂 aj tak som bola prekvapena kolko jej je 😉

miriam25
15. máj 2008

Ahojte, mne voda praskla az ked sme boli v nemocnici. A to, ked sme tam prisli, tak som uz bola otvorena na 9cm. Asi po pol hodine, co sme uz boli na sale, som si myslela, ze mi vytiekla voda, ale nebolo to tak a potom asi za dalsiu stvrt hodinku som pocitila len volaco teple na stehnach. Ale neviem, mne sa to nejak nezdalo vela. Len bola mlacka podo mnou. A ani to puknutie som nepocula. No u nas to prebehlo vsetko velmi rychlo, maly sa narodil hodinu a pol po tom, ako sme prisli do nemocnice a to som doma nemala takmer ziadne bolesti, len som sa citila divne a takmer stale osm sedela na zachode.

shashka
20. máj 2008

Ahojte.
Ochvilu mam rodiť - teda ešte cca2 tyzdne. ...
Ale neviem ako odteka zátka a co to vlastne je . Asi nieco co odide este pred plodovou vodou?

bzucinka2
20. máj 2008

ahojte,
mne odtiekla plodova voda vecer o 21,45 a rodila som az rano a aj to mi ho museli vyvolat. celu noc som bola v nemocnici a same sa to nechcelo hnut 😀 ale to odtecenie to bola riadna sranda, lezite si na posteli a zrazu nieco tecie a neda sa to zastavit 😀 postavite sa a vodopad ide opat, uz som chodila s uterakom medzi nohami 😀 😀 😀 prisla som do nemocky a opat, az mi to bolo trapne, ale oni ze to nic, to je v pohode, oni to utru a az do rana som mala pokoj, hoci spat som uz nevedela 😢

dididi30
20. máj 2008

miriam, teda mam dost, bez bolesti a do nemocky na 9 prstov otvorena?? to ako sa ti podarilo, aj ja chcem 😀 nemas recept? 😅

magda22
21. máj 2008

ahoj,
mne odtiekla voda o pol jednej v noci ked som sa bola vycikat, to som prenasala uz 5 dni, a som strasne spanikarila, behala som po spalni, potom do vane, potom zas do spalne a drzala som sa medzi nohami a kricala po spiacom a nachapajucom muzovi, ze mi praskla voda, ... no a tiekla mi potom vkuse, skoro az do porodu, nastacila som vymienat vlozky, este ked dr. vo mne posmatral, tak toho riadne vytieklo, bolo to dost neprijemne, cele toto vytekanie... 😖 🙂

mimik9911
30. máj 2008

mne plodovu vodu prepichovali az na porodnej sale, do nemocnice som isla s kontrakciami, dali mi oxytocin a potom prepichli vodu a hned vsetka odtiekla

sestri
31. máj 2008

mne odtiekla voda viac ako 24hodín pred tým ako som porodila.kedže som sa vôbec neotvárala,nachystali ma na sekciu.nakoniec som aj tak porodila sama,ani neviem ako...tak som bola natlačená liekmi.doktorka bola super a skoro celý čas bola pri mne.

lienka55
4. júl 2008

Mne doobeda odisla zatka a poobede o 15.15h mi praskla voda a to som bola prave vykotena na gauci.Samozrejme som hned spanikarila,muza som zastihla na schodoch prave bol na odchode a sup sa do porodnice.Lez som prisla do nemoc.z teplakov som mohla vodu zmykat.Bolo to neprijemne a taka mokra by som uz nechcela byt v zivote nikdy. 😨

yara2
16. júl 2008

caute mamky. 🙂 dufam,ze nepolozim trapnu otazku,ale som dost mlada prvorodicka a po mysli mi behaju kadejake myslienky a hluposti. co ak sa mi stane,ze mi voda odtecie niekde na verejnosti-v obchode,alebo v autobuse alebo hocikde,kde ma vidi 10000ludi?? nie je to trapas?? co mam robit,ako mam reagovat?? nie je mi velmi prijemna predstava,ze si len tak stojim alebo idem a zrazu zo mna jak keby vedro vody vyslpechne,alebo hoc aj len nejaky mokry flak po sebe necham... no nepotrebujem veru aby na mna vtedy kazdy kukal,ze co sa deje. ☹
a nechcem posledne tyzdne sediet len doma na riti a cakat a cakat a ani nos z domu nevystrcit...
dakujem za vase reakcie a rady.... 🙂

titkovamiriam
16. júl 2008

yary myslim ze sa to stava dost casto,aj ked mne sa nestalo vzdy som uz bola v nemocnici hospitalizovana pre tlak,no kamoske odtiekla voda cestou z cukrarne,totalne flegmaticky si kolaciky vychutnala este na lavicke,prisla domov prezliekla sa dala varit gulas ten dovarila a isla do nemocky a tam za styry hodky porodila. 😀

sakura77
16. júl 2008

Yara,tak to sa ti velmi lahko moze stat,ze sa ti to stane tam kde bude milion ludi 😀 stava sa,no...
tak ale mne napriklad voda vobec nesla,museli mi prepichovat az v porodnici

yara2
16. júl 2008

jeeeezis maaaria kocky,dik za reakcie,ale ja sa vam tak strasne toho vsetkeho bojim,ze by som najradsej den pred porodom zaspala a sa zobudila az o 2-3 dni. ☹ nemam radsej posledne dni pred terminom stale nosit vlozku??? nepomohlo by to? aspon aby som nezamocila niekde nieco,alebo aby som nemala flaky na obleceni,kym nedojdem do nemocnice....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre