Kedy vám odtiekla plodová voda?

weroni
15. apr 2008

Nenasla som takuto temu nikde, ak niekto ano, prosim hodte link.
Zaujimalo by ma komu odtiekla plodova voda este doma - na zaciatku kontrakcii a komu az v porodke, pripadne komu ju museli praskat? Ak odtiekla, bolo to naraz alebo postupne?
Vdaka 🙂

zuzka82
15. apr 2008

ahojko....mne odtiekla okolo 1v noci...
a bolo toho habadej este naobed... 😅
porodila som az 13 hodin od prvej kontrakcie..

drzime palce.... 😵

weroni
autor
15. apr 2008

zuzi: fiha no vies ide mi o to ze ja chcem ist rodit do Topolcian co je od nas 77 km a povedali mi ze pokial mi odtecie plodova voda nech idem do najblizsej porodnice - tak chcem zistit aka je pravdepodobnost ze mi odtecie este pred cestou do porodnice...

zuzka82
15. apr 2008

jujha weroni tak toto je fakt individualne..

bubadlo27
15. apr 2008

ahoj...
mne vodu praskla az na sale ,vytiekla naraz a porodila som asi do 15 min 🙂

eva4444
15. apr 2008

mne o pol2 poobede, najprv len tak jemnulinko a o 20 minut sa to uz valilo 😒 tak sme sli do nemocky o 2h prisli kontrakcie a o dalsie 2 sme boli traja 😵 😵 😵 😵 v podstate odtekala mam pocit 'cely cas' 😅

markiza
15. apr 2008

weroni, mne voda oba razy odtiekla doma okolo druhej v noci, prva dcera sa narodila o 11 hodin a syn o 8 😵

odisla naraz

sorscha
16. apr 2008

weroni mne odtiekla voda o 2h v noci, postupne, neskor naraz, ale to som už bola v pôrodnici. Trvalo to asi dve hod. bolo to bez kontrakcii a bez bolestí. Porodila som až na obed 13.30h.

nataly
16. apr 2008

weroni, ja som mala prvú kontrakciu okolo pol 9 ráno, plodovú vodu mi prepichli o 15.00 a malý sa narodil 22.35. Voda mi odtiekala pomaličky.

biela
16. apr 2008

mne odtiekla plodová voda pomaly pomaličky ani neviem ako a ani som to necítila, lebo som mala vložku, pre istotu. keď som prišla na sálu, tam mi povedala doktorka, že mi pomaly odteká. takže žiadne veľké prúdy u mňa neboli.
začala mi pomaličky odtekať keď ma chytili tie strašné kontrakcie po dvoch minútach, okolo druhej v noci a o dvanástej na obed som rodila.

rusovcanka
16. apr 2008

Mne musela pomôcť lekárka v pôrodnici a prepichnúť to 😀 Ani neviem,ako odtekala a koľko jej bolo,lekárka vravela,že všetko je O.K.,tak som sa nestarala,mala som čo robiť s predýchavaním 😉 Prvú kontrakciu som zacítila o polnoci,vodu mi prepichli asi o 3:30 a malá sa narodila o 8:30

betka1
16. apr 2008

weroni, ja som rodila v porodnici asi hodinu autom od nas. Ked na mna dosli kontrakcie, tak som si volala do porodnice, ze ci mam cakat doma, alebo radsej ist ku znamym, co byvaju pri porodnici a cakat tam, lebo som nechcela nic riskovat, napr. ked mi praskne voda. Oni mi povedali, ze aj ked mi praskne voda, tak ta hodinova cesta do porodnice by mala byt OK. Ale aj tak si to neviem predstavit. Nakoniec mi praskli vodu az v porodnici.

zabka1003
16. apr 2008

Mne odtiekla plodovka o druhej v noci, bolo toho habadej, a tiekla až kým sa malá nenarodila..
Od odtoku vody do narodenia malinkej to bolo presne 22 hodín 😒

vavka33
16. apr 2008

weroni,mne praskla voda pri prvom tehu doma o 8 vecer v posteli,odtieklo jej dostale ona neodtecie cela,cize mi odtekala dalsich 30hod.,kym som neporodila.
Pri druhom tehu mi praskla tiez na posteliale v nemocke,bola som tam hospitalizovana koli prenasaniu,vylialo sa jej zo mna veeeeela,ale tiez odtekala cely cas-teda 4 hodky,kym sa narodila mala.

deina
16. apr 2008

Mne zacala odtekat okolo deviatej vecer a potom v noci tiekla paradne. Ale rodila som az o dva dni cisarskym (pretoze to bol predcasny porod), kontrakcie som necitila ziadne. Vraj ked odtecie voda, hrozi infekcia a preto treba ist cim skor do porodnice.

vavka33
16. apr 2008

Deina,to vraveli aj mne a potom ma tam nechali dva dni trapit 😅

deina
16. apr 2008

Aj ja som tam bola potom dva dni (ale netrapila som sa, porod zastavili, stale do mna liali magnezium), vraj dlhsie ako dva dni byt bez plodovej vody je riziko a aj pocas tych dvoch dni treba brat antibiotika (ak sa teda neporodi hned).

riusik
16. apr 2008

no, ja som trocha iny pripad - 02:15 praskla voda na navsteve u manzelovej mamy (v ziline) a o 03:05 bol tomasko na svete (v martine) 😀

mien
16. apr 2008

riusik to naozaj to si mala taký krátky pôrod a rodila si v 4O tt

nellita26
16. apr 2008

mne odtiekla plodova voda o štvrtej poobede doma,prva kontrakcia prišla o ôsmej večer,už v nemocnici, a mala sa narodila 10.25 doobeda.takže som celú noc nespala a ráno ma čakalo to naj-pôrod 😝 😀

lea028
16. apr 2008

ja som ani nevedela kedy mi odtiekla plodová voda, na toalete, čo bol ale problém, pretože som si myslela že cikám. ☹ ☹

demetria
16. apr 2008

mne pri oboch detoch odtiekla voda doma a to prudom. zvysok dotiekol po ceste do nemocnice. pri prvom mi urobili v nemocnici sono a lekar skonstatoval, ze odtiekla uplne vsetka 🙂 kontrakcie mi nastupili az 4 hod. po odtoku vody a trvali 6 hod.
pri druhom mi tiez odtiekla vsetka, ale to som mala nepravidelne kontrakcie uz 3 dni. a porodila som do 4 hod od odtoku vody.

yvica
16. apr 2008

Ahoj mne začala odtekať plodová voda doma,len tak po troškách a odtekala celý jeden deň takže som musela mať riadnu zásobu vložiek v nemocnici.

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vesi
16. apr 2008

mne začala odtekať voda postupne, ale bola som na rizikovom v nemocke a ked to začalo, tak som si nebola istá, či som si cvrkla, alebo to je voda 😅 predtým som mala už pár týždňov falošné kontrakcie, tak som rozdiel nepostrehla, až ked začala odtekať plodovka, tak ma napadlo, že vnoci to bolo akési silnejšie 😝
takže začala odtekať voda okolo 17.00 a cisársky - viacmenej plánovaný mi spravili o 22.00. museli trochu čakať, lebo som stihla ešte večeru 😝 😀

lienockaa
17. apr 2008

mne už v nemocnici..kontrakcie som mala od 6:30, v nemocnici som bola cca od 10:00, voda odtiekla o 16:30 sama, neprepichovali mi nič, malý sa narodil 22:45..bolo jej dosť, bola číra, trošku naružovelá..bol to presne pocit, ako keď cikáte a nemôžete to ovládať..a to som sa bála, že odtok plodovej vody nespoznám.. 😉

kukulik30
21. apr 2008

ahojte, mne odtiekla prudom voda doma o 6tej rano, skoro vsetko , zvysok , kym som prisla do nemocnice a kedze som cela naradostena behala po byte, ze UZ JE TO TU, manzel behal za mnou s mopom 😀 hrozna sranda ale potom ma ta sranda v nemocnici presla 😝, ked nastupili bolesti o 11tej a postupne silneli az do vecera 9tej hod, kedy konecne vysiel nas anjelik 🙂 😉 🙂

weroni
autor
22. apr 2008

no baby tak ste ma aj potesili aj nepotesili 😅 vyzera to tak ze je teda dost caste ze ta voda zacne tiect uz doma... No ale ked mnohe pisete ze po odteceni vam niektorym nastupili kontrakcie az za par hodin tak ta moja hodinova cesta do porodnice by nemala byt problem ale zas ked mi povedali ze ak by mi naraz odtiekla tak nech idem do najblizsej porodnice... 😒 tak teraz fakt neviem 😅

mirka8429
22. apr 2008

weroni ahoooj...no ja som stale neporodila..ale uz v piatok len neviem ci normalne alebo cisarskym...tiez cakam na odtecenie vody hehe ale nic..ani zatka nechce odist ☹

arabeska
22. apr 2008

mne praskli obidva krat vodu az v nemocke 😉

miri a preco sekcia?

martina2007
22. apr 2008

Weroni,
mne to zacalo vsetko tak ,ze rano mi bolo blbo,zvracala som a potom ma zacalo stale tlacit na stolicu a kontrakcie mi zacali tiez rano,ale nepravidelne a okolo 3h ma moj viezol do porodnice asi 60 km,ale keby sa dalo tak rodim v aute 😀 ,velmi mi to pomahalo pri kontrakciach,plodovu vodu mi praskli az okolo 8h,porodna asistentka mi hovorila,ze mam jaksik vela vody a robila si srandu,ze maly bude plavcik, maly sa narodil 9.45 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre