Kedy vyraziť do pôrodnice?

lienka.
5. dec 2006

Ahojte tehuky zaujmalo by ma,kedy je cas vyrazit do porodnice?Niekde som citala,ze staci,ked su kontrakcie kazdych 10 minut.Staci to?Chcela by som tu prvu dobu nejako predychat doma da sa to?alebo radsej ist pri prvych bolesiach?Uz teraz ma desi myslienka ako to vlastne na mna pride.A bolesti su podobne ako pri menzese ,ale silnejsie?Vdaka.

expertka8
5. dec 2006

..sorry...ja som v prvom momente čítala."..kedy si vraziť???" 😀 😀 😀 ...alebo..."kedy si vyraziť???" 😀 😀 😀 ..hoci aj do pôrodnice 😅

lienka.
autor
5. dec 2006

no vidim,ze som to pohnojila malo by to byt KEDY VYRAZIT.

dorotka
5. dec 2006

lienka ja by som to nepodcenovala niektore kocky vedia porodit velmi skoro kocka co so mnou lezala v nemocnici nevedeli zohnat taxik po odteceni plodovej vody a manzel sa nestihol ani prezliect

sue
5. dec 2006

Ja keď počujem cesta do pôrodnice, tak si spomeniem na všetky tie strašné hollywoodske komédie kde vystresovaný tatko šoféruje tak besne, že sa pomaly do nemocnice nedostanú živí...

certica
5. dec 2006

Tiez som citala aj nam kedysi na profylakt.priprave hovorili, ze staci tych 7-10min. pravid.kontrakcii a potom vyrazit, pricom sa ratalo cca 30min cesta do porodnice, tak zalezi aj ako daleko to mas do nemocnice treba pocitat zo zapchami atd. Jasne, ze je najprijemnejsi stravit co najviac casu v domacom prostredi... Ale zas nerodis kazdy, tak radsej ist nieco skor pre pokoj duse, ze sa nic nepredvidane nestane a babo aj ty budete OK. Ked uz vydrzis 9 mesiacov, tak tych niekolko hodin navyse stravenych v nemocke nezabije 😉

wladka
5. dec 2006

ked ti odtecie plodova voda, alebo najdes v nohavickach spinenie, krv, tak co najraychlejsie treba ist..

a ak mas kontrakcie 7-10, uz pomaly mozes ist 😎 ..a ako vyzeraju kontrakcie, neviem vam povedat, ja som nemala takmer ziadne..iba som krvacala..

lodia
5. dec 2006

no nie je to tak uplne pravda, ze ked je spinenie tak treba vyrazit..mna tak este vratili, mierne som krvacala a spytali sa ma, ze preco som prisla 🙂

certica
5. dec 2006

lodia, nastastie bolo vsetko OK, ale nemuselo. Keby som krvacala, tiez okamzite padaaam...radsej 😉

tonicka
5. dec 2006

lienka, myslim ze to bude zavisiet od konkretnej situacie,ja plánujem ked budu kontrakcie 7-10 min ale mozno budem mat blbý pocit a pojdem aj skor. Ja ale asi budem volať dr. 😉

andy9691
5. dec 2006

Mne odišla voda, kým som obvolala brata, mamu k ostatným deťom, lebo manžel bol práve v tú jedinú noc na služobke, sprchu a tak, prešli slabé dve hodiny. Začali pomaly kŕče, tak som šla, ešte takmer bez kontrakcií. Doktor začal niečo o tom, že po 24 hod mi dajú injekciu a tak, a zrazu, a to chcem vlastne povedať, som mala kontrakcie každé dve minúty, to nekecám. Sestry mi neverili, ale keď som sa nanútila na ten merací stroj, nestíhali ma ládovať na stôl a šlo sa na vec, dieťa bolo o deviatej na svete. A rýchle to bolo aj pri prvých deťoch, takže si myslím, že nie je zapotreby veľmi váhať, poznám viac kočiek, čo rodili tri hodiny aj s cestou. Ale aj také, čo sa trápili 16 hod.

janinajanina2008
6. aug 2008

ahojte babulky............

ako vidim, su tu rozne nazory.......ale asi fakt zavisi od tej ktorej situacie............
V podstate ak nieco nezvycajne sa bude diat, treba zavolat svojej doktorke, ak povie ze do porodnice, tak si hodit rychlu sprchu a sup sup sup na cestu...........no nie? 😉

dobromila
6. aug 2008

este som nepocula o ziadnej prvorodicke, ktora by porodila za 3 hodiny 😨

Takze ja odporucam prvorodickam ist do porodnice po odteceni plodovej vody, alebo ked neodteka, ale su kontrakcie, tak ked su pravidelne, aspon 1,5 hodiny, cca 5-7 minutove.
Hovorim z vlastnej skusenosti, lebo mne zacali hned 5 minutove, to trvalo skoro hodinu, ale potom bola dlhsia pauza, potom zase pravidelne, cestou do porodnice znova nic, v porodnici nic a zbytocne som tam vlastne od cca 10:00 tvrdla az do porodu, ktory nastal o 17:30!

Pritom uz o 6:00 mi odisla hlienova zatka a prve kontrakcie nastupili okolo 8:00....

zajo79
6. aug 2008

ahoj dobromila...moj maly sa narodil od pustenia vody do troch hodin ....teraz cakam druhe, dufam ze aj druhy porod bude aspon taky rychly.. i ked mi to chvilami pripadlo ze to dlho trva. Aj to sestricka ked som ju volala ze mam tlaky, na mna zhukla...ze co robim,ze ja v ten den neporodim 😠

geegee
6. aug 2008

dobromila, ja som isla do porodnice ako prvorodicka so smiesne slabymi, hoci pravidelnymi bolestami kazdych 5 minut. O 14:00 ma prijali, ja som sa este pytala domov, ze nerodim, ked to tak malo boli, o 16:00 som bola otvorena na 8, no a o 17:15 uz mal maly prestrihnutu pupocnu snuru 😉

No a druhy porod - rano po vysetreni mi odisla zatka, resp. odchadza este stale, mam suvisle bolesti krizov, rano som bola otvorena na 4, krcok uz bool spotrebovany a stale cakam - na nastup pravidelnych kontrakcii. Vtedy pojdem 🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blovitc120
6. aug 2008

Dobromila, k tým prvorodičkám by som nešla s takou istotou, že neporodia rýchlo, mňa mama ako prvé dieťa porodila tak, že o 10:00 ju prehnalo a trochu bolelo brucho ako pri hnačke, ešte že tam mala kamarátku, ktorá si všimla, že brucho ju bolí dáko pravidelne, tak ju hnala do nemocnice a 13:15 som bola na svete. Kamarátke prvorodičke o 14 odtiekla voda a 18:35 sa narodil syn. A to najskôr špekulovala, že nejde hneď do nemocnice. Ešte že šla.

dobromila
7. aug 2008

zaujimave, ale myslim, ze po odteceni plodovej vody je to trochu ine, mne ju pustali 😝

inac aj po vasich informaciach u mna stale plati, ze este som o tom nepocula - len som sa teraz docitala 😀

Nuz a co dodat? Ticho zavidim a dufam, ze moj druhy bude podstatne rychlejsi ako ten prvy 😅

jankapo
7. aug 2008

Baby, hlasim sa ako prvorodicka, co porodila za necele 3 hodky... 😉
15.45 odtiekla plodovka, tak ze reku mam cas, idem sa osprsit, vyfukat vlasky nech som pekna, no ale mala som co robit uz s fenom, lebo kontrakcie HNED po 5min....takze sme rychlo do porodnice, prijem 16:20, na 2 prsty, ze mam cas, bolesti kazde 3 min...manzel ze nech ide domov, tvrdohlavec ostal tam (chvalabohu)
18:25 uaaa uaaaa moj Matusko na svete... 😵 😵 😵
presne pred 3 mesiacmi
proste sa to zvrtlo, ako NIKTO necakal, aj na sale kukali po sebe ze snad nie je mozne toto...nic nie je nemozne 🙂

moni1412
8. aug 2008

no nam na priprave pred porom vraveli, ze treba ist do nemocnice ked odtecie voda.... vraj tam hrozi infekcia, takze radsej nech je zena uz pod dozorom lekarov 😒

dula_renka
8. aug 2008

Dobre ranko, do nemocnice je najlepsie ist vtedy, ked sa doma necitite bezpecne a taha Vas to tam. Je mozne, ze pocas cesty Vas kontrakcie prejdu. Byva to z takeho vypatia ci obav. Ak mozete poprechadzajte sa v okoli nemocnice, prechadzka velmi pomaha 🙂

stvura
9. aug 2008

Diky za rady, este by som sa vas rada spytat ako ste vedeli ze mate kontrakcie a kedy vam vlastne zacali. Ja necitim absolutne ziadnu bolest, ziadne navaly a to mam uz stanoveny termin porodu o tri dni.
Co som videla u nas na prijme, baby fakt posielali domov pokial nemali kontrakcie kazdych 10 minut...nemocnicu sice namam daleko no nechce sa mi zbytocne prehanat hore-dolu na druhy koniec mesta.
Moja mama vsak porodila velmi rychlo mna i moju sestru {mna do dvoch hodin, sestru do troch}, takze si neviem vybrat...

caruzo19
9. aug 2008

no mne porod sice vyvolavali,ale prve kontrakcie som absolutne necitila,len podla ruky polozenej na bruchu som citila ze mi tvrdne brucho.po 10 hodinach mi odisla voda a za dalsich 12 som porodila 🙂 ja by som isla vtedy ked uz kontrakcie prestavaju byt zabavne,hlavne ak si chces dat epidural,ten ti aj tak nedaju kym nebudes na 3,alebo 4 prsty.u mna to bolo zrovna v tom case,kedy ma tie kontrakcie prestali bavit 🙂

lienka55
9. aug 2008

Mne zase odtiekla plodova voda doma a kedze to bolo moje prve dieta nevedela som co ma caka tak som splasene zacala behat po dome do sprchy a hned do auta a rovnu ceste do porodnice a este na benzinku na stavu 😀 😀 😀 .No a v porodnici si ma uz nechali a kotrakcie mi zacalai potom za tri hodiny.

cessy
9. aug 2008

ahoj stvura
citis uz aj neake bolesti, tvrdnutie bruska, alebo nieco take?? lebo terminom sme na tom rovnako a ja stale nic, ani hlienova zatka ani neake naznaky porodu.a už by som to tak rada mala za sebou ☹ ☹ ☹

stvura
11. aug 2008

Jeje, cessy, rovnaky termin!
No absolutne nic a to sa vobec nejako zvlast nesetrim, doma normalne upratujem, periem, varim, chodim so suckou na prechadzky, normalka ako keby sa nechumelilo.
Sem-tam v noci sa zobudim na to ze ma maly kope do rebier a toci sa ako vrtula, no brusko mi netvrdne {stale vsak beriem este magne B6}, nohy mi nepuchnu {len troska trpnu}.
Pravdepodobne si este pockame ked sa nic nedeje, alebo mozno sa vsetko pusti naraz...no co ti ja viem? Dnes mam 4x prietoky a CTG, tak to by mi mali stanovit bud posunutie terminu alebo upresnit co dalej.
Tiez to bude Vas prvy drobec?

cessy
11. aug 2008

ahoj stvura
ja som sa prave vratila z poradne a z CTG ani náznak po kontrakciach ☹ ,zajtra idem na prietoky. zatial som na 3 cm otvorena,ale inak nic... ☹ ☹ ☹ . som z toho uz mimo a neviem sa už dockat toho maleho cloviecika .
ano tiez je to Nas prvy drobcek.daj vediet ako si dopadla, som zvedava ci uz aspom ty nepojdes 😉

cessy
11. aug 2008

inak aj my rozmyslame nad meno Alex, teda konecne sme sa s muzom ujednotili vo vybere. teraz zase mame dilemu, ci alex, alexej alebo alexander 😅

stvura
11. aug 2008

Sme na tom rovnako...aj ja som dnes bola na prietokoch a CTG {u nas v NZ to robia naraz}, zajtra mam termin u doktorky tak ma dufam prehliadne lebo bola na dovolenke dva tyzdne a jej "nahrada" mi akurat zmerala tlak a pozrela ze nemam opuchy... 🙂
Tiez ziadny naznak nicoho, prietok dobry, proste pohoda. Apropo, jedna poznamka od doktora - znizila sa mi hodnota prietoku a vraj to byva pred porodom...vraj mozem a nemusim do troch dni porodit.
Mi davame Alexander po dedkovi a tiez preto ze sa to hodi k znameniu, povahe atd...{predchadzal tomu siahodlhy prehlad mien a horoskopov}.

cessy
11. aug 2008

fuha takze ty takto.budem drzat palceky aby to aspom tebe na ten termin vyslo. som velmi zvedava,co povedia mne zajtra... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre