Kontrakcie. Ako ste spoznali?

lienka82
12. aug 2006

Ahojte babenky.
Chcem sa vas opytat ako ste spoznali ze sa porod zacina a ze to nie su ziadne bolesti brucha?Nie ze by som mala strach,ale neviem ako sa vlastne taka kontrakcia citi.Ak mate nejaka skusenosti,mozte poradit?
Dakujem velmi pekne 🙂

zuzu13
12. aug 2006

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2720
dolu v ružovom máš popis kontrakcií. Ale určite si to nepomýliš a hneď budeš vedieť, že je to ono. 😀

lienka82
autor
12. aug 2006

Dakujem velmi pekne. 🙂 Idem hned citat.Pa 😉

mamina2
12. aug 2006

lienka82..keď si mávala bolesti pri menštruácii tak to je vlastne ono. Zo začiatku slabšie potom bolesť zosilnie a opakuje sa v pravidelných intervaloch. (na začiatku pôrodu tá pravidelnosť nemusí byť)

melory
12. aug 2006

su to stahy brucha a zarovem aj maternice. ta pravidelnost je hned podozriva a prve co ta napadne je "kontrakcie". zena ma siesty zmysel a ten jes nasuska. 🙂

ervotoc
13. aug 2006

presne melory si to vystihla 😉

geegee
13. aug 2006

lienka...u mna porod nezacal kontrakciami brucha. Mna boleli krize ako pri kramoch...a ta bolest prichadzala v pravidelnych intervaloch. Ani nahodou ma nebolelo brucho...ved som aj volala do porodnice, ze co mam robit, ze kontrakcie bruska to nie su, ale ze bolest je pravidelna...😀

melory
13. aug 2006

krize ma boleli uz tyzden pred porodom aj mi tvrdlo brucho a ked mi odtiekla plodova voda sa spustili stahy. kazdy to ma ine ale myslim si ze ozaj kontrakcie su stahy maternice. ta pri stahoch posuva dieta von.

barunka
13. aug 2006

lienka, ja som to nespoznala ešte ani o 16-tej, aj keď mi bolesti začali už pred obedom... a to som bola už tak otvorená, že ma o piatej priviezli do nemocnice rodičia a šup na pôrodnú sálu 🙂

lienka82
autor
14. aug 2006

Tak je to ozaj u kazdeho ine.Dakujem vam babenky velmi pekne a dufam ze tie bolesti zvladneme.Inak mali ste niektora aj ipiduralnu anestezu?Alebo sa to dalo vydrzat aj bez nej?

melory
14. aug 2006

je tu uz zalozena na to tema "epidural" a inac je to super.

bobicek
26. sep 2006

ahoj lienka,
nemas nejaku net stranku na tvoj kocik? pozerala som si tvoj album...a skumam co a ako 😀 dik

bibula
18. dec 2006

😉 myulky,co ste mali brusne kontrakcie,mohli by ste mi ich blizsie popisat?minuly tyzden som bola otvorena uz na 3 prsty-to som pri dcerke uz isla do nemocnice a teraz som sa otvorila "len" s tlakmi.pri dcerke som mala krizove kontrakcie,vraj tie brusne bolia "menej" mohli by ste mi napisat,co je menej? a mam strach,ze to nespoznam.predvcero,m mi tvrdlo brucho pravidelne kazdych 20 minut,potom som rychlo zaspala a vcera mi tvrdlo vecer opakovane tiez,ale nesledovala som cas,nechcela som strasit. 😖 😀

alysea
18. dec 2006

Bibulka , ja som mala krizove kontrakcie , takze s tymi brusnymi ti neporadim, ale myslim , ze by si mala aspon zavolat lekarovi , ci je to v poriadku , ci malinkemu nic nechyba . Vies tie kontrakcie si mala dost pravidelne , aby si si nieco nezanedbala . Nechcem ta strasit ani nic podobne , ja som mala kontrakcie od stvrteho mesiaca , ale vzdy mi doktor vravel , ak bude daka aj mala zmena treba sa ozvat , aby sme si potom nieco nevycitali . Drzkaj sa nech vsetko dobre a hlavne ten pravy cas dopadne. pa

bibula
18. dec 2006

😒 vo stvrtok mam ist do poradne,mi to zahlasila dr ako nejakej vynimke.a to som sa tesila,ze pred vianocami uz len rodicky budu pozerat.doma ich mam vsetkych poucenych co robit,keby som zacala rodit.ved ked sa to nebude dat vydrzat,urcite pojdem do spitalu.a malicky vyvadza ako bezne,tak dufam,ze mu nic nechyba.dik,ahoj

alysea
18. dec 2006

to sa tesim , ze sa malemu dari , budem na teba mysliet , aby to vo stvrtok dopadlo dobre. To ak mas taku ble 😖 doktorku , sa nedivim , ze sa ti tam nechce . Ja som mala tiez zle skusenosti s lekarkou - teraz mam chlapa a to je neporovnatelne pocnuc citlivostou pri vysetreni konciac pristupom . Drzkaj sa a nech drobcek este vydrzi na Vianoce v brusku . papa

bellasandra
19. dec 2006

Bibula..mne tvrdlo brucho kazde 3 minuty...-to uz boli podla doktorky kontrakcie a ja som si kludne sedela s mamkou ,klebetila som...az ked mi doktorka nakazala..ze sup..na salu..tak som isla...ja som nic necitila..len to klasické tvrdnutie brucha 😝

bibula
19. dec 2006

🙂 no to by bola parada keby aj mna "bolelo" len to tvrdnutie. 😨

galadriel
19. dec 2006

mne od vcera tvrdne brusko ale nie pravidelne,dnes sa dotoho pridalo obcasne pichanie v podbrusku a mensie tlaky v krizoch.ale myslim ze na porod to este nevyzera...co si myslite?

vavka33
19. dec 2006

Ja tiez neviem ako spoznam zaciatok porodu.Viem co su kontrakcie,ale pri prvom porode nastupili az po odteceni plod.vody.

bibula
19. dec 2006

galadriel-no presne to som mala aj ja uz predvcerom,navyse zo mna idu nejake sople. 😖

bibula
19. dec 2006

vavka33- ked som mala pri dcerke krizove bolesti,bolo to uplne jasne,ale teraz fakt neviem ani ja.nechcem vylakat dcerku,ze malicky uz ide von,hlavne ked bude so mnou sama doma,uz ma z toho obavy chudatko,ale je jasne,ze by som sa tvarila hrdinsky,no co ine by mi uz zostavalo. 😒

briluxina
19. dec 2006

bibula, ja neviem ale radsej zavolaj lekarovi.

vavka33
19. dec 2006

brusne kontrakcie su presne ako menzesove bolesti,len sa stupnuje ich intenzita.to spoznas.

galadriel
19. dec 2006

bibula myslis hlien sfarbeny tak dozelena??

bibula
19. dec 2006

no ono to je take huste ako puding-prave jem,tak ma to napadlo 😀 a sfarbene tak jemne do zltkava,a vypadava to so mna,teda ked sautieram to vytahujem asi tyzden. ale nie stale.

joj baby,dufam,ze budem na vianoce doma.ked ja bez salatu a filecka nevydrzim 😵

galadriel
19. dec 2006

bibula to iste mam presne aj ja...niekedy toho je viac inokedy zasa nic...

bibula
19. dec 2006

v kolkatom si tyzdni? ja som o tom nepovedala ziadnemu dr,ty ano?

no kuknite ake to moze byt vsetko rozne- http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=22518

galadriel
19. dec 2006

bibula 38+2 nie ja som to tiez nikomu nehovorila..neviem ci od toho zeby som sa bala alebo dotoho ze som este npocula zeby nieco take niekto mal..

bibula
19. dec 2006

😀 ja tiez,ale pokial to nie je zelene a nesmrdi to,tak snad je to ok.najprv som si nebola ista,ci to nie su spermie,ale kedze potom som skusala bez... nie su to spermie 🙂
tak ty uz si pekne v termine🙂 ja idem do 38 tt v piatok.ale drobca je dost velke,tak snad by nemal byt problem.

galadriel
19. dec 2006

no veru 😉 no nas v 36tt vazil 3250g 😀 poriadny kus tak som zvedava kolko bude mat az sa narodi...ale dufam ze aj uzv sa moze mylit lebo vytlacit take male slonicatko nieje veru sranda 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre