Kontrakcie. Ako ste spoznali?

lienka82
12. aug 2006

Ahojte babenky.
Chcem sa vas opytat ako ste spoznali ze sa porod zacina a ze to nie su ziadne bolesti brucha?Nie ze by som mala strach,ale neviem ako sa vlastne taka kontrakcia citi.Ak mate nejaka skusenosti,mozte poradit?
Dakujem velmi pekne 🙂

bibula
19. dec 2006

😀 no aky pekny kusok 😵 😀 ,vraj sa zvykne mylit o cca 350g,viac nie.ale aj smerom hore ,aj dole.mne nerobili uzv -naposledy v 30tt.
ako to vyzera s tebou?uz sa otvaras?malicky je uz pripraveny?

alysea
19. dec 2006

Kocky , ten vytok je v poriadku , ak nezapacha a nemame divne farby tak je to normalne . Mne sa aj po ranu stavalo , ze mi to stieklo po nohach akoby som sa pocikala . To uz tie hormoniky pracuju ako o zivot .

bibula
19. dec 2006

😉 😀 kukajte co mi napisal dr,asi idem skontrolovat veci do porodnice.
http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?p=143829#...

bea111
1. jan 2007

Ahojte.Dnes rano hned na novy rok som citila bolesti ako keby som mala kramy.
A mavam ich cely den s obcasnymi prestavkami.Znamena to nieco? ☹

bellasandra
1. jan 2007

No u mna tak zacali kontrakcie, ak ti pri tom aj tvrdne brucho, sleduj si ako casto 😉

alysea
1. jan 2007

V podstate to moze znamenat dve veci - alebo uz zacinas rodit , alebo su to tie tzv. falosne kontrakcie , kedy sa uz telo pomaly ale isto pripravuje na svoj velky den . Ak by islo o porod , interval by sa medzi jednotlivymi bolestami skracoval a bolest by sa stupnovala . Takze ako napisala bellasandra , sleduj interval. Hlavne sa nicoho neboj 37tt je vcelku Ok . Ja som rodila 38tt . Ak si nebudes ista , zbehni na pohotovost , alebo zajtra k obvodnemu alebo mu aspon cinkni, popripade mozes zavolat aj do nemocnice , ked im to popises urcite ti povedia , ci sa mas prist ukazat alebo je to v pohode. Drzkaj sa nech vsetko dobre dopadne a nech ste aj ty aj babatko v poriadku.

bellasandra
2. jan 2007

Este som chcela napisat ze ja som porodila v 36. a vsetko ok 🙂

bea111
2. jan 2007

No dakujem vam pekne za odpovede.Dnes som bola u lekara a povedal,ze su to len predzvestne vztahy.Takze sa nemusim nicoho obavat. 😉

emjee
2. apr 2009

pajinka23 • 33tt • Včera o 19:32
Zienky ako poznam pravu kontrakciu???

dinduska • 1d, snž • Včera o 19:37
pajinka neboj to urcite spoznas

zuzana581 • 1d, 33tt • Včera o 19:40
PAJINKA, bolesť ako pri mrche a v rovnakých intervaloch sa postupne zrýchluje a stupňuje. Súhlasím s DINDUSKOU, že to určite spoznáš.

eva4444 • 1d, 19tt • Včera o 19:41
paji mne vyrazalo dych od bolesti

lienka79 • 1d • Včera o 21:03
urcite to spoznas
Je to bolest ako pri menzese,ale ovela intenzivnejsia....taky velmi silny krc

paola.o1 • 1d • Včera o 23:04
no ja som to teda nespoznala na prvy sup mna pobolievali vajecniky.... nemala som take tie menes bolesti. a nebolelo ma to nejako strasne ani nie pravidelne. az ked mi po nejakom case zacala odtekat plodova voda tak mi to doslo a v nemocnici na mna kukali ako blazni ze ved vy rodite!!!

susik77
2. apr 2009

ja som tiez nemala ani ako menstr. bolesti ani krizove. skor to bolo take tvrdnutie brucha-silne. trvalo asi minutu. islo to predychat a pomahalo chodenie. ked sa zacali opakovat v pravid. interv., uz som vedela o co go 😎

susik77
2. apr 2009

paji-ty uz mas kontrakcie?

vikuska
5. apr 2009

Ahojte,mne sa kontrakcie zacali bolestou v krizoch,bola to taka bodavotlakova bolest,ale ta po hodine presla a tak som dostala krcovite bolesti do podbruska a tie uz boli v pravidelnych intervaloch,ktore sa dost rychlo skracovali,takze som ledva dosla do porodnice a stihli sme to len tak -tak. 😀

petra1985
5. apr 2009

ahojte mna strasne zvieralo v podbrusku typicke menstruacne bolesti kazdych takych 3 az 5 minut.. bolest jak svet🙂

pajinka23
5. apr 2009

babulea pri kontrakcii sa vam robia na bjusku aj hrce??mne sa to niekedy stane ☹ ☹ ze mi stvrdne bjucho a je to take neprijemne,ale na porod to nevidim,lebo to ani neboli 😲 😅 tak neviem,zajtra ideme ku gyn tak budeme vediet ci je to ok 😀

danu
24. jún 2009

magda29 • Dnes o 19:55
Ahojte vsetky co uz mate za sebou porod a aj tie co este len caka. Ja som prvorodicka a chcela by som sa spytat tie kontrakkcie mozete mi opisat aka to bude bolest? Ci bolest v podbrusku bolest krizov alebo pichanie v posve. Aby som vedela na aku bolest sa pripravit. Dakujem vam.

monr • 1d, 38tt • Dnes o 21:10
magdi, na to ťa nepripraví nikto, je to úplne individuálne, u každej inak.

vks • Dnes o 21:16
ja som mala kazdych 5 minut strasne silne krce v podbrusku ako pri menstruacii.. ked to zase preslo tak som bola schopna aj tancovat.. ale ked to znova prislo... bolest strasna.. a robilo mi dobre chodit pri tom nie sediet alebo lezat.. no a citila som neskutocny tlak na konecnik pri kontrakciach.. hmmmmm a ja som zas nevedela, ze je to indivindi, ja som myslela, ze kontrakcie mame kazda rovnake 😅 zas viem nieco nove 😉

emily3 • 3d, 31tt • Dnes o 22:40
magda je to individualne a kazdy úorod u jednej zeny moze byt iny...ale to budes citit a ci sa da pripravit na tubolest, ked si ju este nezazila no neviem. stvrdne brucho a mozes to cit vpodbrusku, v krizoch...a kazdej vyhovuje nieco ine. mne najviac pomohlo horuca sprcha , predychat, pohyb ani velmi nie...mas vyhodu ze nevies co to bude 😉 , neboj zvladnes to 😉

bejbypd • 1d • Dnes o 22:45
opis?no asi hodinku pred porodom uz take ze som myslela ze radsej sa zastrelim ako porodim 😀 no ako keby ti ide roztrhat krize no vsetko a to neplasim mne kazdy vravel ze sa nemam byt ze je to ako pri menstruacii...houby stokrat az nie viac horsie ako pri menstruacii...ale pravda je ze u kazdej zeny individualne a ked sa male narodi tak vsetka bolest skonci naozaj...

katarina.banska
6. máj 2010

ahojte. prosim vas potrebujem radu.
asi o pol tretej v noci som sa zobudila na to, ze mi treba ist kakat, taka bolest ako ked vam treba ist na velku. no nic zo mna nevyslo, len som to na wc predychavala. potom som zaspala o hodinu zas to iste a o dalsiu tiez.
okolo piatej prisli na mna take krce, ako ked ma zena menzes, no kedze ja som nikdy bolestivu menstruaciu nemala tak neviem ci to boli take bolesti ako pri nej. zacala som si merat cas ako casto mi tie bolesti v podbrusku chodia a uz vyse hodiny ich mavam take vselijake. kazdych pat minut, potom kazdych sedem minut..... musim ich predychavat, lebo inak by som ich asi nezvladla. napr. teraz mi prisla po 8 minutach. voda mi neodtiakla, ani som nemala tu zatku, len vytok taky hustejsi ale vobec nebol nejako sfarbeny. bojim sa, ze nebudem vediet kedy mam ist do porodnice.
zistili mi toho streptokoka, tak sa bojim, aby som to stihla a aby mi stihli dat antibiotika. kolko pred porodom ich davaju, neviete nahodou?
a poradte, co mam robit, kedy ist? dakujem velmi pekne

majovka111
6. máj 2010

katarina no ja som sice este nerodila,ale takto popisuju kotrakcie a nam na riprave hovorili,ze ked sa kontrakcie opakuju dazdych 5-7 min treba ist do porodnice. zatka nemus byt zafarbena plodovu vodu ti mozu prasknut tesne pred porodom. radsej chod a prajem vsetko dobre.

jabera
6. máj 2010

ahoj katka, no, tak na tvojom mieste by som sa pekne osprsila a isla.... nic horsie,a ko to, ze by ta poslali domov sa ti nestane, ale z toho, co opisujes ta uz domov neposlu ;o)) drzim palce, vela stastia a sil prajem.

katarina.banska
6. máj 2010

dakujem babenky.
no akurat som vysla zo sprchy, dala som si horucu sprchu na podbrusko, joj ci sa ulavilo 🙂 lebo som niekde citala, ze ak su kontrakcie falosne tak to sprchou prejde a ak nie, tak sa este vystupnuju. no momentalne ich nemam.... tak cakam, kedy pridu kamosky 😀
a potom som sla na wc a zrazu som uvidela trosicku krvicky, ale fakt len trosku a taky husty vytok sfarbeny do cervena.
to je asi ta zatka vsak?
takze vravite, ze mam budit manzela a ist? ked chcela by som co najdlhsie ostat doma, ale zas sa bojim kvoli tym antibiotikam aby mi ich stihli podat
dakujem

jabera
6. máj 2010

kati, nechcem povedat kravinu, ale myslim, ze tie antibiotika sa podavaju infuzne pocas samotneho porodu. ale uplne ista si nie som. ale jednou vecou som si uuuuplne ista. mne sa uzasne ulavilo od kontrakcii, ked som sa sprchovala horucou vodou na podbrusku a krizoch. a neboli to falosne, kedze som potom za 2 hodky porodila 😉 takze supsup, manzel vycistit zuby, nieco zjest a odchod...
nechcem ta strasit, ale to, co bolo trosku krvicky mohla byt plodova voda. mne isla uplne pomalinky, myslela som si, ze som si cvrkla,az po hodine to zacalo ist trosku viac, ale stale nic , ze prud, alebo co.. proste take flusanceky iba 😀 proste rodis, co si budeme nahovarat!?

jabera
6. máj 2010

jaj, teraz kukam, no husty vytok nie je plodova voda, jasne... 😀 to bude zatka. ale nic to nemeni na tom, ze rodis.. zrejme... v kazdom pripade chod, urobia ti monitor a tam sa ukaze.

denisocka
6. máj 2010

kati,mne taka zadka - huste žlte a krvave vyšlo asi 5 hodin pred porodením 😀

zuzana12345
6. máj 2010

ahojte, asi blba otazka, ale radsej, tento tyzden som si vsimla, ze mavam, nie stale ale obcas, take vlhke,nie mokre, spodne pradlo, moze mi odtekat pomaly plodova voda? 😒

miskafl
28. júl 2012

Ahojte, od vcera sa mi tvrdne brucho, som v 35tt, ale bolesti nemam, obcas take ako pri menstruacii, tlaky zospodu uz citim dlho,neviem si velmi urcit v akych intervaloch to brucho tvrdne. Sa mi zda tvrde skoro stale... Netusim ci to mozu byt zacinajuce kontrakcie. Ja uz mam jeden porod za sebou, ale vtedy mi pichali vyvolavacku a hned som mala take tie prave... A je mi obcas strasne teplo, moze to byt priznakom?
Viem ze je to skor otazka na lekara, ci uz ide o kontrakcie, ale nechcem zbytocne strasit ked idem v pondelok na ultrazvuk. Stalo sa vam ze ste ich citili takto menej? 35tt sa mi zda teda este skoro, asi ide skor o tie falosne...

slavik79
30. júl 2012

ahojte, potrebovala by som radu od vas skusenejsich bab tu na fore, som v 38 tt, a babatko je uz vraj nizko, uz pred 2 tyzdnami mi bolo povedane ze o tyzden mozem porodit...vcera rano som prvykrat citila strasne tlaky na konecnik, myslela som ze potrebujem len na wc, ale nic nebolo, len tie neskutocne tlaky a bolest mi vystrelovala do stehien...potom to prestalo, a vecer zas to iste, v noci nebolo nic, a dnes rano jedna katastrofa, tlaky boli strasne bolestive, ta bolest v nohach takisto...inak, ziadne klasicke kontrakcie, ako som cakala, neodtiekla mi ani voda. mate s tym niekto skusenost? zeby toto boli moje kontrakcie, len na konecnik a nic viac? je cas ist do porodnice? dakujem za kazdu radu 🙂

rora
30. júl 2012

@slavik79 ja na tvojom mieste by som isla, aspon nech ta pozru ci sa neotvaras. ta bolest co ti vystrelovala do stehien, ja som mala take kontrakcie, takto som ich citila ja.no u mna to cele trvalo od zaciatku kontrakcii az po porod len 4 hodiny 😅 a porodila som v neukoncenom 38tt

slavik79
30. júl 2012

@rora tak teraz vaham, pretoze posledne 2 hodinky necitim nic, ziadnu bolest, ziadne tlaky, len lezim a mam klud..pockam pokial sa to zase nezopakuje a potom radsej uz asi pojdem 🙂 dakujem ti pekne

diuska91
16. jún 2013

Ahojte kočeny, už od včera večera mám bolesti v podbrušku ako pri menštruácií, kríže ma bolia ako keby my na ne hádzali tehly. Maličká sa mi prevracia v brušku ako na kolotoči, ale te bolesti sú také nepríjemné ako keď ti mešká menzes..myslíte že mám skočiť do nemocky? termín mám zajtra tj 17.06.2013...Ďakujeme za odpovede

wiki87
12. máj 2016

Deň pred termínom som piekla vianočné medovníky a linecké koláče a mala som nepravidelné bolesti podobné menštruačným kŕčom. Nevenovala som tomu veľkú pozornosť, keďže neboli pravidelné. V noci o tretej som šla na wc a už som krvácala rovno s 5 minútovými kontrakciami. Ako prvorodičke mi trval celý pôrod 11 hodín. Nakoniec mi však museli kvôli hypotenzii drobca vybrať cisárskym... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre