Krátko pred pôrodom. Ako to prežívate?

marcela22
23. jún 2007

Ahojte babulky, nechcete sa pridať k jednej netrpezlivej budúcej mamičke, ktorá má krátko pred termínom a nevie sa dočkať toho veľkého dňa? Máte strach, alebo sa naopak tešíte? Robíte niečo "špeciálne" pre uľahčenie pôrodu, alebo to nechávate všetko iba na osude a prírode? Aké máte pocity? Budem rada, ak sa ozvete, možno nám to skráti čakanie 😉 😀

luciakorky
11. júl 2007

Marcelka, ahoj...Uz to mas za sebou? Dlho som nepisala, lebo kym sme si nasli s malym nejaky ten rezim, to potrvalo.Teraz haja, tak mam chvilu casu 😵
Porod bol celkom dobry, no sice predtym sme sa potrapili, ale ked zbadame nase deticky, na bolest sa rychlo zabudne. Mala som EPI, ale kontrakcie som citila, takze mi to moc nepomohlo, akurat pri zasivani som nic necitila. Ale tie kontrakcie boli riadne. Stale som skakala na fit lopte a behala pod sprchou. A moj manzel sa drzal teda statocne, dychal so mnou, ked sme tlacili, tlacil so mnou, bol zlaty. A este stihal aj kamerovat spoza mojej hlavy 😉 Ked mi maleho ukazali, bol ako maly zabiacik, ale bol nadherny, bol nas. A aj mi slzicky vybehli 😵
Potom maly dostal zltacku, ale preslo ho to, na 5 den nas pustili domov a odvtedy si zvykame pomalicky na seba.

Uz sme mali aj z ocu, neverila som tomu, ale nieco na to je. A teraz sa budime a papame tak kazde 3 hodiny, ako kedy. Ked spinka, aj 4, ked nespinka, aj 2hodky. Taky je krasny,ze by som ho spapala 😅

A pitie malinikoveho caju....Nieco to ma do seba, ale nic moc. Myslim, ze mi to moc ani nepomohlo. To posobi asi na kazdeho inak, nie?

MArcelka......halooo, napis ked budes mat cas, co a ako. Tesime sa na teba 😵

megie
11. júl 2007

ahoj tinaa, gratulujem k dcérke. A ako sa teda volá? V pase máš Sára a v príspevku Sahrah, lebo aj my čakáme dievčatko a chceme mu dať meno Sára 🙂 😵

bambulka026
11. júl 2007

Ahojte,
nam na cviceni pre tehulky tiez odporucali pit caj z malin, alebo alchemilky aspon 2x denne od 36tt.
Takisto vraj pomahaju homeopatika ARNIKA, proti bolesti pri kontrakciach.
Mozu sa vraj kombinovat i s liekmi co vam daju v porodnici, takze tym nic nepokazite a vraj ozaj pomahaju...
Ja som si ju uz kupila, takze uvidim... 🙂
Inak Vam blahozelam k Vasim malym drobcekom a zavidim ze ich uz mozte drzat v naruci... ☹

tinaa
12. júl 2007

megie ahojko, nevedeli sme sa rozhodnut ci ju zapiseme ako Sara alebo Sarah. Hned po pôrode sa Dr. pytal na meno a zo mna vyletelo ze Sarah. Tak ju mame v rodnom liste ale volame ju Sára. Je to na vas, ako sa rozhodnete. Prajem prijemne a nekomplikovane tehotenstvo a samozrejme rychly a bezbolestny pôrod 🙂

marcela22
autor
18. júl 2007

Lucia, Tina, moooooc Vám gratulujem k Vašim dorbčekom!!!!!!!! Ja som doma z pôrodnice od soboty, porodila som 10.7. o 14.29.hod. svoju malú Sonju 😀 Vážila 3810g a merala 52cm. Na maliníkový čaj, ľanové semienka atď. už teda vôbec neverím. Jedla a pila som ich poctivo, ako sa len dalo. nakoniec mi pôrod vyvolali po 3 dňoch prenášania, rodila som 28 hodín a pôrod sa skončil tak, že malú zo mňa museli vytiahnuť tým vákuovým zvonom, inak by sme obidve zomreli ☹ Mám neskutočne veľa štichov, dole obrovskú modrinu, puknuté rebro od toho ako mi tlačili na bruško a aj tak som šťastná ako blcha a je mi to všetko jedno 😀
naozaj je pravda, že keď zbadáte toho malého anjelika, ktorý z Vás víde, tak zabudnete na všetku bolesť. takže kto ste ešte nerodili, neberte ma ako odstrašujúci príklad, ale ako dôkaz toho, že aj ťažký a dlhý pôrod sa dá prežiť a vydržať a že to naozaj stojí za to!!!!!!! 😉 A nie je to len fráza!!!!!!!!!!!!!!!

janninnka
18. júl 2007

marcelka, tak to ti gratulujem, čítala som ťa a čakala, kedy sa ozveš. hlavne, že všetko dobre dopadlo a obe ste zdravé. ešte raz gratulujem 😉

ellla
18. júl 2007

aj ja sa pripajam a prajem vam obom vela, vela zdravia... 😅 ...uz aby som to aj ja mala za sebou...

luciakorky
18. júl 2007

Ahoj MArcelka, tak to ti moc gratulujem. Je mi sice luto, ze si dlho trpela, ale ako si povedala, ked zbadas male, hned na vsetko zabudnes. Hlavne je, ze ste v poriadku a teraz si to zacni pekne uzivat. 😉
A neboj, uz bude len lepsie. Ka som teraz neskutocne stastna, ked sa pozeram na nasho maleho chrustika. Potom pozri album, pridala som fotky

bzuco
18. júl 2007

maci, mojaaaaaaaaaaaaaa, teda si si vytrpela
ale už je dobre, neboj, rany sa pomaly zahoja
som rada, že si aj s maličkou ok a teším sa fotočky bábätka 😉

marcela22
autor
19. júl 2007

Babulky, ste všetky moooooooc zlaté! Veľmi pekne Vám ďakujem za gratulácie a všetky máte pravdu - už vôbec nezáleží na tom, či som rodila hodinu alebo dva dni, na to si už ani nezmyslím. Vlastne áno - keď myslím na to, aké mám šťastie, že je maličká zdravá. Od toho vákuového "zvonu" má síce hrču na hlavičke, ale tá vraj do roka zmizne. Dokonca aj Apgar skóre mala hneď 10, čo som bola veľmi šťastná, ekďže si počas pôrodu pricvikávala pupočník s hlavičkou.

No a rovnako som rada, že Vaši drobci sú dravý a že Vám robia radosť. Je to nádherné pozorovať ich, ako spinkajú, papajú, ale aj keď plačú...nič krajšie i neviem rpedstaviť 🙂

Janinka, Ellla, dúfam, že sa nebojíte pôrodu. Naozaj to stojí za to, aj keď nikto Vám určite nepovie že je to ľahké alebo "príjemné", ale stojí to za to - každý jeden okamih!!! Tak si užívajte brušká a tešte sa na ten krásny deň, keˇVaši drobci prídu na svet 😉

Bzuco, veľmi rada "dodám" fotočky, ale neviem ako....poradíš prosím??? 😅

bzuco
19. júl 2007

maci, tam si klikneš hore, že MOJE ALBUMY
potom VYTVORIŤ ALBUM
PRIDAJ FOTKY DO ALBUMU - ale musia byť zmenšené, lebo nie všetky v pôvodnej veľkosti ti uloží
vyhľadávanie - vyhladáš, kde, na ktorom disku v tvojom počítači sú uložené tie fotky a potom dáš len "Pridať fotky"

vyzerá to brutálne, ale zvládneš, aj sa som to zvládla a to som na pc antitalent 😝

lienkah
20. júl 2007

ahojte, aj ja sa pridávam ku gratulácii...nech ste zdravé aj s detičkami...
mňa to ešte len čaká...a neviem či sa mám báť alebo tešiť...

ellla
20. júl 2007

Ahoj lienkah, aj ty si este 2 v 1? vsak sme sa stretli na jednej priprave v porodnici, viedla to taka zlata blondinka? ja som tam bola s manzelom... myslela som si, ze chlapci su lenivi a prenasaju sa, ale ako vidim ani babam sa v tejto horucave nechce na svet. prajem vela stastia pri porode a prosim, ozvi sa ked budes moct... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre