Krátko pred pôrodom. Ako to prežívate?

marcela22
23. jún 2007

Ahojte babulky, nechcete sa pridať k jednej netrpezlivej budúcej mamičke, ktorá má krátko pred termínom a nevie sa dočkať toho veľkého dňa? Máte strach, alebo sa naopak tešíte? Robíte niečo "špeciálne" pre uľahčenie pôrodu, alebo to nechávate všetko iba na osude a prírode? Aké máte pocity? Budem rada, ak sa ozvete, možno nám to skráti čakanie 😉 😀

marcela22
autor
24. jún 2007

no tak moje bábo je také veľké už asi teraz 😀 Pred dvomi týždňami malo 2700g. a epi mať žiaľ asi nebudem, tak to musím nejako zvládnuť bez nej 😖

pipi1211
24. jún 2007

tak to je skoda ze nebudes mat epi 😒 a nemusis sa bat ze babo bude velke,vobec nemusi vela nabrat moja mala mala mesiac pred porodom cca 3000g a ked sa narodila mala 3230 cize pribrala len 230g teoreticky... mala mi placka,musim bezat 😀

marcela22
autor
24. jún 2007

Jee, tak to som rada, že nie každé bábätko posledné týždne veľa priberá v brušku. Tiež by som chcela mať bábo také "akurát" lebo keď sa narodí veľké, tak si ho človek ako maličké toľko neužije, rýchlo vyrastie 🙂
Aj ja chceeeem aby mi tu už plačkalo maličké 😀 Ale snáď sa dočkám, no.... 😅

luciakorky
24. jún 2007

JA mam uz EPI kupenu. Pipi, a kedy ti ju davali? Zaucinkovala hned?

marcela22
autor
24. jún 2007

Luci, myslím, že epi začne účinkovať tak za 20 minút, až pol hoďky 😉

luciakorky
24. jún 2007

No to som zvedava, ci mi pomoze, ale zatial si to vsetci chvalia. Niektore mamicky mi ale povedali, ze im to vobec nezabralo,alebo im to pichli neskoro a kym stihla EPI zaucinkovat, malinke uz bolo na svete 😎
A pani doktorka mi povedala, ze jedine negativum je, ze ked mi to pichaju uz vo vacsich bolestiach a nahodou sa budem moc vrtiet, tak mi to mozuz le pichnut a jedine ma moze z toho na druhy den boliet hlava. Ale to sa hadam nestane 😉

marcela22
autor
24. jún 2007

Neboj, bude to v pohode. také prípady sa stávajú málokedy, že by to zle pichli a väčšinou zaberie takmer každej babe! Na to ani nemysli, určite to bude O.K. 😉
ty máš epi kúpenú v pôrodnici, alebo si ju prinesieš? Viem, že v niektroých pôrodniciach to tak funguje, že ju musíš mať popredu zaplatenú, ale viac o tom neviem... 😅

vesi
24. jún 2007

Ináč kočky, mne tvrdlo brucho od 30tt, aj som si poležala v nemocnici,potom to na chvíľu prešlo, ale cca3 týždne pred termínom som mávala často falošné kontrakcie, takže som si tie ozajstné ani neuvedomovala žeby boli iné, až keď mi odišla voda,tak to bolo jasné 😀 našťastie som bola v nemocnici, takže pohoda 😝 😀

luciakorky
24. jún 2007

MArcelka, mne napisla sestricka recept, poslala ma do lekarne a tam som si ju kupila, stala 917,-, a to som si myslela, ze bude drahsia. Mam ju doma, ked pojdem do porodnice, tak si ju zoberiem.

Aj mne tvrdlo brusko asi od 30tt, ale potom som pila magnezium a ustupilo mi to. Teraz, ked mi tvrdne, tak uz trochu inak. Tak bolestivo, a nejako divno. Asi uz pojdem tento tyzden na sto percent..... 😖

marcela22
autor
25. jún 2007

Lucia, tak to je super cena, keď si predstavím, že niektoré nemocnice si za epi vypýtajú aj 3000Sk 😠 Tfu tfu tfuj nech funguje najlepšie ako môže 😉 😀

Mne bruško netvrdlo za celé tehotenstvo takme rvôbec, ale posledné dni mám bolesti a v noci ma to budí. Dnes som bola v poradni, mám CS už 7, čo je dosť na hrane, tak mi každý hovorí, že do ďalšej poradne už asi "pokope" nevydržím 😀 Tá má byť za týždeň v pondelok...
Inak keď ma to takto často chytá, tiež s abojím, či spoznám tie pravé kontrakcie...asi jedine podľa pravidelnosti a snááááď vody a tak... 😖

luciakorky
25. jún 2007

Mne dnes cely den picha tam dolu, aj v noci, tak uvidime, dokedy budeme 2v1. JA si tiez uz myslim, ze vo stvrtok sa uz do poradne nedostavime, tak uvidime. Ale nech je to uz rychlo za nami,no nie? A mozme si drzat nase ratolesti v naruci. AJ ja bojim porodu,ale ked si spomeniem na mojho malinkeho, tak sa tesiiiimmmm 😀

Neboj,to spozname, kedy to uz na nas ide. Ani voda nemusi odtiect, ale budes mat zevraj aj bolesti v krizoch a v podbrusku.To uz mam zistene 😝

marcela22
autor
25. jún 2007

Lucia, aj mňa tam dolu všetko bolí, hlavne tie posledné dni. A v noci ke´d sa chcem otočiť takmer plačem od bolesti, cítim sa akobymi niekto dolámal panvu 😒 Tiež dúfam, že budeme čo najskôr držať tie naše malé pokladíky v náručí a budeme to mať šťastne za sebou. A nebooj, všetko dobre dopadne!!! 😀

Kríže a podbruško ma bolia takmer stále, tak neviem... 😝 Ale nejako už na to prídem, keď to naozaj začne 😀 To si môžem byť istá 😀

milhaus
25. jún 2007

to su take bolesti križov ktore ta idu akoby rozdrtit, mna podbruško nebolelo ale tie križe dost a chodi sa aj dost na wc, takmer každú hodinu

luciakorky
25. jún 2007

No, ja chodim na WC skoro stale, kazdu pol hodku urcite 😅

marcela22
autor
26. jún 2007

Uf, tak večer som si užila 5 hodín poslíčkov 😝 Začalo to čudne bolesťami nad panvou v brušku, potom v celom brušku, maličké sa strašne vrtelo a hrozne silno ma kopalo, kde sa len dalo. Kríže boleli len trochu, ale to brucho... 😒 Potom to prešlo, čo ma mrzí, lebo už som mala kontrakcie po 8 minútach 😠 Fu, ale bolelo to, to musím uznať...ale zasa ešte sa to dalo prežiť a kľudne by som to dotiahla aj "do konca" aspoň už by som to mala za sebou...

Lucia, ešte držíš? 😅

luciakorky
26. jún 2007

Este drzim MArcelka, ale aj ja som mala vcera vecer uz pocit, ze pojdeme. 😅 Tiez mi ta bolest vrazala az do krizov, ale potom som zaspala, ani neviem ako, len v noci sa maly strasne vrtel v brusku, tak som bola kazdu chvilu hore. A dnes mam taky cudny vytok, taky hustejsi, co to moze byt?

marcela22
autor
26. jún 2007

Lucia, tak to môže byť hlienová zátka! jeee aj ja chceeeeem 🙂 nezľakni sa, ak by tam bolo aj trochu krvi alebo ak bude ten výtok trochu oranžový, to je normálne.
my tuším porodíme aj naraz 😀

luciakorky
26. jún 2007

Este nie je krvavy, ale taky husty. No ved uvidime. Si predstav tu srandu, keby sme sa tu stretli po porode a mali by sme nase deticky v ten isty den 😵
Moze byt zajtra? Alebo uz dnes? Chi

marcela22
autor
26. jún 2007

No ak si môžem vybrať, tak asi radšej dnes...veď kto by čakal do zajtra? 😀 Ale to by bolo super,keby boli naraz!
Inak tá zátka nemusí obahovať krv, takže aj keď tam nebude, tak je to O.K. A je ho aj nejako "veľa" alebo len tak "trochu"? Som zvedavá,koľko toho čakať 😅

luciakorky
26. jún 2007

Tak po troche. Ale mozno to ani neni ono. Ja sa v tom nevyznam. A mozno aj hej 😉
Ja radsej zajtra, este mam dnes plany, mam vela roboty, ale tak navecer by to aj slo 😉

marcela22
autor
26. jún 2007

Veď aj ja by som až tak navečer-teraz cez deň sa mi moc nechce a hlavne, ešte máme auto v oprave, tak by to bolo zložité... 😀
Aj mne pred chvílou niečo čudné vytieklo, ale čo to je, ani líšky netušia. Pri ďalšom dieťatku už snád budeme múdrejšie 😀 Kým to nie je plodová voda, máme čas 😀 😀

luciakorky
26. jún 2007

Ved to som prave zvedava, ci mi odtecie plodova voda, ale zevraj je to lepsie, ako ked chytis hned kontrakcie, aspon mi kamaratka hovorila. Lebo ked ta chytia kontrakcie, tak mozu aj dost dlho trvat, ale babo nesmie byt vnutri dlho bez plodovej vody. To uz asi potom vyvolaju porod, aspon som tak bola informovana 😉
No to ked mate auto v oprave, rychlo ho opravte, co ked nahodou?
A ozaj, ake mate vybrate meno? To si neni ani zvedava, co budete mat? Ja som to chcela hned vediet. Chcela som dievcatko, Emu, ale bude Oliverko 😵

marcela22
autor
26. jún 2007

Aj ja by som bola najradšej keby mi najskôr odtiekla voda-aby som konečne nemusela premýšlať nad tým, či sú to zasa iba poslíčkovia alebo už konečne rodím 🙂 Ono je to tak, že do 24hodín po odtečení vody by malo byť maličké na svete, inak môže nastať infekcia a podobne. Ale ono bez tej vody úplne nezostane vôbec lebo ona sa stále obnovuje...aspoň tak nejako som to čítala, takže na suchu našťastie nezostane-to by sa ťažko rodilo 😒 Auto by malo byť hotové už dnes, ale dielňu máme hneď v susedstve a tak sa mi zdá, že s ním ešte ani nepohli...ale to je len na výmenu čelného skla, od kamióna odletel kameň a máme tam takú tú dierku, tak si snáď švihnú. Inak si ho asi vyzdvihneme aj neopravené a spravia ho potom 😀
Na pohlavie maličkého som strašne zvedavá, ani nevieš ako 😅 Ale stojí mi to za to vydržať až do konca, o to viac sa teším na pôrod 😉 Tiež by som chcela dievčatko s menom Sonja Elen ale rovnako je možné že to bude chlapec - Fabian 🙂 Tvrdne Ti bruško teraz počas dňa? Mne stačí sprvaiť pár krokov a je ako kameň 😒

susik77
26. jún 2007

Ahojte, moja kolegyna to mala super: o 18.30 jej odtiekla voda, kontrakcie jej zacali 20.45 a mala sa narodila 23.45. Bolo to jej prve. Tiez by som brala tak rychly porod 😉
Inak, pijete ten malinikovy caj, al. davate si tie lan. semienka? Ja som dnes zacala s tym cajom, aspon pre dobry pocit 😉

milhaus
26. jún 2007

mne odtiekla v 35 tt plodova voda asi o 7:00 s o 10:45 sa Lucka normalnym spôsobom narodila
mala 2780 g a 48 cm i ked sesternica v tom tyždni mala iba 2 kg, teda jej dcera

susik77
26. jún 2007

milhaus: a ako dlho musela byt v inkubatore? Inak podla ultrazvuku, moja mala bude tiez dost macko 🙂

marcela22
autor
26. jún 2007

Susik, tak to by som brala aj ja 😀 ja pijem aj čajík, aj papám semienka, takže určite budem informovať, či pomohli alebo nie🙂 piješ čajík dvakrát denne?Hneď sa človek lepšie cíti, ke´dsi môže povedať, že robí čo sa dá, však? 😀

Milhaus, Ty si mala tiež suepr rýchli pôrod. Dúfam, že Ťa budem nasledovať 😀

A Susik, aká je odhadovaná veľkosť Tvojej maličkej? My sme mali na začiatku 37 týždňa 2700g ale odvtedy nemerali, tak som zvedavá, čo zo mňa víde 😀 😀

susik77
26. jún 2007

marcela: ja som si dala prvy hrncek dnes k obedu 🙂 vecer dam asi 2. Ty odkedy pijes?
Moja mala mala v 30+4 1760 g, takze teraz v 35.tt moze mat okolo 2600 g 😕 ,
lekar hovoril, ze ak bude v termine, tak bude mat cez 3600 g. Sestrina dcerka mala pri narodeni 3800 g...

marcela22
autor
26. jún 2007

Susik, ja ho pijem od 34 týždňa 2krát denne poctivo, lebo spolieham na to, že pomôže 😀 Teda hlavne strašne dúfam 😀 A neboj, možno maličká nebude taká veľká, každé dieťatko rastie inak, možno budeš prekvapená a bude menšia...a možno väčšia, no 😀 Ale to zvládneš, aspoň bude silná! 😉

susik77
26. jún 2007

no, tiez si hovorim...a aspon ked po porode trochu schudne, nebude to take hrozne
😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre