Krátko pred pôrodom. Ako to prežívate?

marcela22
23. jún 2007

Ahojte babulky, nechcete sa pridať k jednej netrpezlivej budúcej mamičke, ktorá má krátko pred termínom a nevie sa dočkať toho veľkého dňa? Máte strach, alebo sa naopak tešíte? Robíte niečo "špeciálne" pre uľahčenie pôrodu, alebo to nechávate všetko iba na osude a prírode? Aké máte pocity? Budem rada, ak sa ozvete, možno nám to skráti čakanie 😉 😀

luciakorky
26. jún 2007

Moje malo v 36tt okolo 2200 g, ale mne sa to zdalo malo. Doky povedal, ze to nie je presne a ze za posledny mesiac este priberie. Odvtedy sme sa nevazili, tak uvidime.
A MArcelka, mne tvrdne brusko uz stale. Ako aj ty, staci mi par krockov a je ako kamen. Neviem, ci je to oka, ale ak vydrzim do stvrtku, hned dolyho informujem. Dnes som bola cely den na nohach a krize ma bolia teda riadne, brusko tvrdne tiez, uz len do sprchy a hura do postele. Len aby ma to nechytilo v tej sprche. Idem skusit tu horucu vodu, zevraj to pomaha, dnes mi kamaratka vravela 😉

luciakorky
27. jún 2007

Marcelka, este si cela?
Mne dnes rano odisla zatka, a som si na sto percent ista, ze to bola ona, lebo bola tam aj krv a tam dole ma neskutocne stale picha, tak si myslim, ze to zajtra uz budeme dvaja. 😉 Ale zacinam sa bat, strasne. Ty si na tom ako?

marcela22
autor
27. jún 2007

Lucia, jeee, aj ja chcem byť už odzátkovaná 😅 Ja Ti budem tak strašne závidieť, že už rodíš! 😕 ja som ešte stále celá, večer som si tiež dala horúcu sprchu a potom som mala iba slabých poslíčkov, takže sprcha ich zahnala. Aspoň som si neužívala ďalší zbytočne ubolený večer 🙂
Nemaj strach, uvidíš, že všetko bude v úplnom poriadku, maličký bude zdravý a krásny a Ty budeš najšťastnejšia mamina na svete! teda až kým neporodím, to budem najšťastejšia ja 😀 Naozaj sa neboj, to zvládneš a bude to oveľa lepšie ako si myslíš. A bude to náááádherné!!!

biba12
27. jún 2007

Baby ja Vas obdivujem. Ja buderm urcite stresovat kazdych 5 minut, ci nahodou nerodim, lietat po schodoch, caju vypijem na litre. A po kazdom pichnuti prepadnem panike. A vy ste take kludne.... Ja uz teraz obcas premyslam a pevne verim, ze to bude rychle.... Maly dostava teraz uz prednasku, ze musi ist von nie 10-15 hodin, ale tak decentne 4-6 hodin. Dobra predstava. Drzim Vam vsetkym palce.

marcela22
autor
28. jún 2007

Lucia, Ty už si mi určite odišla rodiť! Ved počkaj, takto ma opustiť 😢 Boooože, tak strašne Ti držím palčeky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Biba, neboj sa, ja som tiež mala skorej oveľa väčšie obavy z pôrodu, ale postupom času som voči nim tak nejako "otupela". Zo srandy hovorím, že žena nosí dieťatko 9 mesiacov preto, aby sa stihla zmieriť s tým, že raz ho bude musieť porodiť. A ono to tak trošku naozaj asi aj je🙂 Samozrejme že sa aj ja bojím, nie som zrovna hrdina, ale tá radosť to tak nejako tlmí. Po takej dlhej dobe čakania Ti to bude pripadať tak nejako inak...
Niekde som čítala, že na posledný mesiac treba mať najmä psychiku, fyzicky sa to dá vydržať...a ono to sedí.
Neboj sa pôrodu, lebo ten strach bolesť ešte zhorší. teš sa na to maličké stvorenie, ktoré v Tebe rastie a na to, že ho konečne uvidíš a budete navždy spolu! Všetky ženy ktoré majú deti pôrod zvládli, tak prečo by si ho nezvládla aj Ty? 😉 A nech trvá akokoľvek veľa hodín, sú to IBA hodiny - čo je to oproti životu, ktorý porodíš???

biba12
28. jún 2007

MArcelka,

ja s nebojim, ze to nezvladnem. Ja sa len obavam poslednych tyzdnov/mesiaca/, ze budem prave vtedy sama a budem musiet zmobilizovat vsetku svoju psychiku a zorganizovat si veci. Co sa tyka bolesti, budem riesit, ked pride. Len by som radsej mat kratsi porod ako dlhsi/ to asi vsetci/. Ale inak som v pohode. Prestala som sa zamyslat na porodom nejako detailne vtedy, ked som lietala po lekaroch, bola na odbere plodovej vody atd. Ale viem, ze par dni pred nim sa urcite budem. Rozhodla som sa, ze si cvaknem epi, a pockam ako to budem zvladat a ked nie, dam si ju pichnut. Ked ano vykaslem sa nato. Tak Ti prajem Marcelka, aby vsetko dobre dopadlo, nech mas krasne zdrave dietatko. Dufam, ze to bude coskoro. Potom napis.

gabika146
28. jún 2007

sorry ze vam sem beham ale lucka utekala vcera do porodnice o pol 2a este nic nove nevieme 😖

marcela22
autor
28. jún 2007

Bibka, a prečo budeš sama? Teda ak môžem vedieť...bolo by fajn, keby si mala aspoň niekoho nablízku, na koho by si sa mohla spoľahnúť, keby niečo.
Tiež by som uvítala čo najkratší pôrod, alebo stredne dlhý a bezbolestný 😀
To ja na epi nemôžem ani pomyslieť, viem, že musím vydržať bez nej aj keby čo bolo, tak sa snažím myslieť pozitívne a vsugerovať si, že ju nebudem potrebovať 😒 Aj ja Tebe želám, aby si prežila zvyšok v tehotenstva v pohode a bez problémov a aby ten posledný mesiac bol oveľa oveľa lepší, než si dokážeš predstaviť! A určite dám vedieť, keď prídeme z pôrodnice-už sa na to moooc teším 😉 😀

Gabika, ďakujem za info!!! Jemine a to Lucka išla už s bolesťami? A myslíš, že ešte neporodila, alebo len nestihla dať vedieť? Bojím sa o ňu, dúfam, že už to má dávno za sebou a len oddychuje!!! Prosím keď budeš niečo vedieť, napíš. Ďakujem a pozdrav ju odomňa, že na ňu moc myslím!

gabika146
28. jún 2007

vcera sme mali ist za nou este domou ale napisala ze uz radsej ide lebo ma bolesti
ak napise hned vam dam vediet 😉

marcela22
autor
28. jún 2007

To budeš vážne zlatá, keď dáš vedieť, len dúfam, že ona aj maličký sú v poriadku. A potom už sa budem tešiť až napíše ona, keď príde domov...aj keď dúfam, že to už budem pomaly doma z pôrodnice aj ja 😝

ajus
28. jún 2007

ahojte, mne sa uz tiez termin blizi, tento posledny mesiac je nejaky dlhy a uz to chcem mat tiez za sebou🙂

marcela22
autor
28. jún 2007

Ahoj Ajus, veru, to už ubehne, neboj. Len posledné dni sa Ti potom úplne zastavia 😝 Ale nie, nie je to také zlé, to len tá moja nedočkavosť🙂

ajus
28. jún 2007

Marcelka zacinam vediet o com hovoris, ja by som brala porod uz aj hned, len nech to mam za sebou. mas skor termin ako ja, tak mala by si ma predbehnut 🙂 aj ked clovek nikdy nevie, uz hocikedy sa to moze STAT. idem 4.7. na ultrazvuk a do poradne, tak som zvedava ci bude daco nove. zatial mi zacinaju len take bolesti v podbrusku a malinka je vraj uz uplne dole hlavickou. aj citim, ze zostupila.

marcela22
autor
28. jún 2007

Ajus, ani ma neskúšaj predbehnúť, lebo budem zlá 😀 Ale nejako by som to prežila, neboj🙂
Inak máš pravdu - už to môže prísť hocikedy. Tiež mi nedávno kleslo bruško a odvtedy mávam poslíčkov, aj keď teraz už som sa ich "zbavila" vďaka horúcim sprchám. Tie to buď rozbehnú alebo zastavia-no a mne to zatiaľ vždy zastavili...
Ale to čakanie je veeeľmi ťažké 😖

gabika146
28. jún 2007

sprava od lucky
ahoj volam sa oliver mam3210a 52cm.narodil som sa o 14.30 mamcu som potrapil ale som krasnucky 😀

michaelak.
28. jún 2007

ahojte!Tak kukam,ze Lucke asi to vcerajsie chodenie a ta horuca sprcha zabrali!Lucka:vsetko dobre vam prajem,drzte sa a skory navrat domov!

veronika13
28. jún 2007

presne tak ako píše marcela22, treba si zmobilizovať psychiku, nebáť sa, to nepomôže, keď už sa pôrod rozbehne, treba mať dobrú náladu, robiť si srandičky a všetko pôjde ľahšie, viem o čom hovorím, rodila som len nedávno a bolo to super, každý si myslí, že som mala neviem aký ľahký pôrod, keď takto hovorím, ale mne je to jedno, ja som si pôrod doslova užila. V tehotenstve som mala kopec problémov preto som sa na pôrod tešila, že sa skončia. Fakt sú to len hodiny trápenia, a nič iné namá väčšiu cenu ako toto

marcela22
autor
29. jún 2007

Gabika, ďakujeme za správu!!! Jeee, tak ona už má svojho maličkého pri sebe 😉 Želám im obonm veľa veľa zdravíčka a síl a aby sa poslúškali 🙂
A ja tu ešte stáááále sedím s veľkým bruchom 😠

biba12
29. jún 2007

Dobra spava na rano.
Zelam im pevne zdravie a maminke rychle zotavenie.

A marcelka, nemyslela som to tak, ze budem sama pri porode,ale ze ma to chyti prave vtedy, ked budem doma sama. Pri porode budem s kamoskou. MOj manzel nemoze krv ani vidiet. Ale urcite bude stepovat na chodbe v plnej pohotovosti a nervozny. A pravdupovediac nebudem ho nutit ked nechce. Kazdy mame svoje dovody. Moja kamoska ma uz 4 rocneho syna. Ona to so mnou zvladne pozname sa 16 rokov. Pozna vsetky moje zurive, nezurive, naladove nalady... Ona ma dokaze zvladnut v pohode.
Jaj tak sa tesim z noveho babatka a celkom jej zavidim. Aj niekedy chcem, aby ten nas bol uz na svete.

susik77
29. jún 2007

baby ako ste to mali posledny mesiac s vahou? Citala som, ze sa zvykne schudnut tak kilo-dve...Je to pravda? 😉

veronika13
29. jún 2007

ja som posledný mesiac najviac pribrala, lebo v šiestom som mala len +kilo, na konci som mala +11,5. Je to individuálne

marcela22
autor
29. jún 2007

Bibka, neboj, keď Ťa to chytí "osamote" tak rýchlo niekoho zavoláš. Zo začiatku pôrod nie je taký strašný a keď sa to začne rozbiehať, dávno pri Tebe niekto bude 😉 So mnou pôjde k pôrodu manžel a to mám šťastie, pretože jediná kamarátka, ktorú by som tam "zniesla" bude ešte v tej dobe v Taliansku, tak by som musela byť sama 😒
A máš pravdu, keby si manžela nútila aby šiel s Tebou, aj keď dobre vieš, že by mu tam bolo zle a nepríjemne, to nemá význam. Takto to bude lepšie pre Vás oboch!

Susik, ja som na začiatku 9 mesiaca pribrala svoje posledné kilo,ktoré však už aj zliezlo...takže je to individuálne, ale priberanie sa mi zastavilo už úplne... Ale tiež som počula, že najmä krátko pred pôrodom sa kilečko alebo dve schudnú...

benabianca
30. jún 2007

a dlhe prechadzky som zabudla poradit 😉

marcela22
autor
1. júl 2007

Tak som skúsila už snáď všetko...včera sme boli na 4hodinovej prechádzke po obchodoch 😀 Pijem maliníkový čaj, jem ľanové semienka, dávam horúcu sprchu, aj s manželom sme sa večer "potúlili" a stáááále nič! Začínam mať dojem, že ja asi neporodím nikdy 😖
Zajtra mám poradňu, tak som zvedavá, čo sa dozviem.....ja už chcem rodiť...fňuk.... 😢 😠 😀

tinaa
1. júl 2007

Ahojte, tiez by som sa rada pridala. V stredu 27.6. som mala termin a do dnesneho dna sa vôbec nic nedeje. Chodim kazdy druhy den na monitor a vysetrenie, a stale ziadna zmena. Citim sa vyborne, nic ma neboli, dobre spim a normalne fungujem. Dr. povedal, ze ak do nedele neporodim, tak mi v pondelok trochu pomôze. Takze som plna ocakavania, co sa zajtra bude diat. Mam trocha strach, dufam, ze mi hned nepichne oxytocin. Ale potom neviem, co myslel tym, ze malej trochu pomôze.
Marcelka, takze sme na tom rovnako, tiez mam pocit, ze budem prenasat do vianoooooc

marcela22
autor
2. júl 2007

Tinaa, som rada, že si sa pridala! Dúfam, že to dnes dobre dopadlo a že Ti hneď nedal oxytocín-veď ešte stále je čas, prenášať sa necháva tuším až 14 dní, keď je všetko v poriadku.
To ale nebude môj prípad, my sme sa s doktorom dohodli, že v piatok - v deň termínu, nastúpim do pôrodnice, kde mi dajú niečo na zmäkčenie krčka a potom možno aj vyvolávačku...takže ja budem prenášať maximálne pár dní, viac by som asi ani nevydržala, lebo som hrozne nedočkavá 😝
Ale u mňa to takto riešia preto, lebo mám daleko pôrodnicu, tak nechcú nič "riskovať"... A krček ešte dosť drží, takže ktovie kedy by sa maličkému "uráčilo" z mamičky vyjsť von 😀
Dúfam, že ešte napíšeš, ako dnes bolo a ako "pomohol"...alebo si Ťa už nechali tam??? 😕

marcela22
autor
4. júl 2007

Tak začínam mať dojem že už porodili snáď všetci okrem mňa....asi som tu jediná, kto má "diskusiu" sám zo sebou 😀

bzuco
8. júl 2007

maci ahooj
tak už to máš asi za sebou, kedže si sa tu neukázala
tak prajem všetko dobré tebe aj miminku 🙂

susik77
9. júl 2007

Ahojte, nestupol vam trochu pred porodom tlak? 😕
Ja som doteraz mala nizsi a poslednych par dni sa zvysil okolo 120/85 😕

tinaa
9. júl 2007

Marcelkaaaa, tak my sme uz doma z pôrodnice, v pondelok 2.7. rano mi pichli oxytocin, potom ma poslali domov s tym, ze vecer sa mam prist ukazat a uz si ma tam nechali, i ked mne nic nebolo a stale som nic necitila. Prijimali ma okolo 20:00 a mala sa narodila o 23:15
Dufam, ze uz aj ty to mas za sebou a tesis sa z miminka. Budem cakat, kedy sa ozves a pokecame.
papa
Martina & Sarah

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre