Kurz pred pôrodom. Vrelo odporúčam

zuzu3
23. nov 2006

Dievcata, som strasne stastna a musim vam to povedat. Som po prvom porode a narodila sa mi krasna dcera Terezka. Je to zdrave krasne dieta a ja som velmi stastna. Pocas tehotenstva som absolvovala kurz rodicavskej pripravy a este mi vsetci z okolia hovorili, ci nebudem vediet sama okupat decko a musim chodit na kurz. Maminky, prihlaste sa. V porodnici sme boli tri na izbe a ja som tam ucila este aj vedlajsiu izbu prebalovat a obliekat dieta. Nehovorim, robilo mi to radost, ale nepodcenujte to. Aj ja som absolvovala profilakticku pripravu, cvicenie a vsetko mozne, ale isla som aj na rodicovsky kurz klubu lilli a aj ked som si vypocula vela posmeskov, teraz to viem ocenit a vrelo to odporucam. Je to nesmierne dobre, nemam problem s dcerkou,krasne zaspava a krasne papa a dokonca sa mi stalo, ze som isla k svojej kamaratke, ktorej som musela ukazat ako spravne uspavat, lebo jej Mikulasko nechcel spat a to iba preto, ze ho uspavala nespravne a prave ona bola jednou z tych,co sa posmievali. Drzim palce a bezte na kurz,budete spokojnejsie. Zuzu 😀

kili
27. nov 2006

tak fain, to mám ešte kopec času 🙂

rova
27. nov 2006

Kili: Nehodlám tu milionkrát vysvětlovat jak jsem to myslela, kdo chápe fajn, kdo ne.. holt nepochopí. Stačí si to pořádně ještě jednou a pomalu přečíst!

A propo Nemyslela jsem tím "předci" před tolika lety, kdy žili v kmenech. Spíš tak nějak babičky, prababičky apod.
Má babička nevěděla pomalu nic, prostě pracovala, navařila do baráku na týden, aby jí tam neumřeli hlady, a šla rodit. Po pár dnech přišla a šla na pole. Myslím, že toho víme o dost víc, než jen před 50 lety.

ivec79
27. nov 2006

zuzu, gratulujem Ti ku krasnemu a zdravemu miminku a prajem, aby cely zivot bolo zdravucke, aj tie co pridu neskôr 😉 Iva
Moju prosbu mas v IP. Este raz dakujem

kili
27. nov 2006

rova, ak som sa ťa dotkla tak ver, že nevedomky. Ja som si totiž prečítala len prvé 2-3 príspevky v tejto téme a tak nemám ani tušenie, čo si písala 😀

rova
27. nov 2006

Šmarjá..tak znova, jo? Přípravný kurz je určitě super věc, ale bez něj taky přežijete! Toť vše, co jsem chtěla říct k tomuto tématu.
Pardon, nechci nikhoho urazit, že někomu něco odseknu, ale jsem drobet impulsivní 😒
Hezký večer, já se radši poroučím, nebo tu zas něco plácnu a bude hotovo 😀

kristi
27. nov 2006

rovo: kliiiiid 😉
ja na kurz nejdu, pac se oteviram a kdybych nekde zacala hekat, tak tam taky lehce muzu rovnou porodit 🙂

raculka
27. nov 2006

kristi-neboj, zvládneš to i bez kurzu 😉
Jinak já jsem na kurzy chodila,dokonce jsem byla i párkrát cvičit na balonech.Kurzy byly fajn,dozvěděla jsem se užitečné věci ze kterých čerpám občas ještě teď ( i co se týče kojení a mimča) a taky jsem se celkem přestala bát porodu.Ale stejně jsem nakonec ani nepoznala,kdy vlastně mám jet do porodnice-ač jsem to měla nastudovaný z knížek,netu.... 😀
Takže prostě je to fajn,ale bez toho to jde v pohodě taky. 🙂

brunetka26
27. nov 2006

o kurzu jsem taky přemýšlela..ale nakonec jsem na žádném nebyla..docela jsem to zvládla,jako prvorodička,ale teď po 6 letech mám nějaké obavy,jestli to zvládnu.. 😕

zuzu3
autor
27. nov 2006

brunetka, tak sa prihlas a hotovo hihihihihihihihi

zuzu3
autor
27. nov 2006

prave som nasla v CR tiez takyto kurz a vola sa kenny a maju www stranku

musko
27. nov 2006

Ahojte!
Odporúčam - vrelo - knižku Nejspokojenější miminko v okolí - nájdete tam rady čo robiť pri uplakanom a nespavom miminku, a vobec, snáď o všetkom, čo Vás može s mimi stretnúť. Mne veľmi pomohla, 😉 .

zuzu3
autor
27. nov 2006

kde si ju doastala?

musko
28. nov 2006

Ahoj zuzu3!
K netu som sa dostala až teraz rano 😎
Da sa objedneť z Ikaru a v ČR ju majú normálne. Ak neoženieš, možem Ti ju kupiť a poslať. Alebo sa pozri na nete. Je už aj druhá časť - Nejspokojenější batole vokolí. A je super. Tak pekný dník. Papa 😀

zuzu3
autor
28. nov 2006

super,dakujem

zuzu3
autor
28. nov 2006

😀

zuzu3
autor
28. nov 2006
zuzu3
autor
28. nov 2006

maju to dajake ine a fakt sa zda,ze prerabaju stranku aj farby a text je iny

mirko06
28. nov 2006

ahojte,
ja som zacala na pripravu chodit v 36t, lebo som rodila mimo trvaleho bydliska, takze do poradne sa potom chodi tam, kde budete rodit. ja som rodila vo zv a tam maju aj predporodnu pripravu ako teoreticku, tak aj fyzicku pripravu ako spravne dychat a cvicit a tak. bolo to raz do tyzdna a ja som tam bola 4x. popritom nam aj nazorne ukazali co a ako s babatkom a tak.to som si myslela, aky som frajer, ale ked prislo na lamanie chleba, tak so zabudla aj ako sa volam, nieto este spravne dychat 🙂

zuzu3
autor
29. nov 2006

hihihihi,to je normalne, ale to bolo asi aj preto,ze si bola iba 4x, lebo tie,co to mali opakovane donekonecna ani nerozmyslali a dychali ako treba. Ja som to mala nacvicene,ale bolo mi to platne ako mrtvemu kabat. Rodila som cisarskym.

mirko06
29. nov 2006

ono, niezeby som nevedela dychat, ale ja som vsetko chcela vidiet a tak som mala otvorene oci a sustredila som sa na ine veci, nie na spravne dychanie 🙂 potom, ked som oci zavrela a manzel mi drzal hlavu v predklone, tak to islo raz-dva 🙂

zuzu3
autor
29. nov 2006

mas starostliveho muzicka, ten moj sa snazil neomdliet a to ani nebol v sale, lebo som rodila cisarskym,ale na chodbe,xixixixixii

zuzu3
autor
5. dec 2006

to tato tema uz nikoho nebavi?xixixixixixi

mimec
5. dec 2006

ja som rozhodnutá, že budem chodiť na prípravu aj preto, že nám poukazujú pôrodnicu a izby a tak.
Od januára som na materskej takže budem mať čas aj dochádzať,lebo nie som z mesta,kde budem rodiť....a už sa teším ako tam bude veľa bruchatých žien fučať a nemotorne sa ohýbať.....aspoň sa nejako rozptýlim a spoznám iné maminy..takže len dotoho...aj tak si myslím, že ked to na mňa príde zabudnem aj ako sa volám...hi hi

zuzu3
autor
5. dec 2006

Držím ti palce a užívaj si to,xixixixixi

expertka8
7. dec 2006

...kompletný rozpis celého tehotenstva 🙂
http://www.sandoz.sk/home.php?id=90&category=4&...

zuzu3
autor
18. dec 2006

Babenky poslala som vam kontakty na stranku,kde robia tieto kurzy a vselico ine 😀

zuzu3
autor
6. jan 2007

expertka,rozpis tehotenstva ti velmi nepomoze pri prebalovani,hihihuhihi

nikusska11
7. jan 2007

Baby poradte mi ako otehotniet .Nejaku polohu alebo caj alebo nejake lieky.Prosiiiiiiiiim.Aj ja jem calibrum babyplane a nic.

zuzu3
autor
9. jan 2007

Kolko mas rokov?Kolko sa snazis?Bola si na vysetreni?A tvoj partner?Prekonala si zapal mocovych ciest? Brala si antikoncepciu?

luciaj
9. jan 2007

no ja sa na 100% prihlasim do nejakeho kurzu, pretoze mam pocit, ze namam paru o tom, ako sa postarat o dieta, ako rodit a tak ... skuste mi poradit, ci v kazdej nemocnici existuju take kurzy alebo len niekde alebo su to len sukromne centra, ktore to organizuju?

dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre