Kurz pred pôrodom. Vrelo odporúčam

zuzu3
23. nov 2006

Dievcata, som strasne stastna a musim vam to povedat. Som po prvom porode a narodila sa mi krasna dcera Terezka. Je to zdrave krasne dieta a ja som velmi stastna. Pocas tehotenstva som absolvovala kurz rodicavskej pripravy a este mi vsetci z okolia hovorili, ci nebudem vediet sama okupat decko a musim chodit na kurz. Maminky, prihlaste sa. V porodnici sme boli tri na izbe a ja som tam ucila este aj vedlajsiu izbu prebalovat a obliekat dieta. Nehovorim, robilo mi to radost, ale nepodcenujte to. Aj ja som absolvovala profilakticku pripravu, cvicenie a vsetko mozne, ale isla som aj na rodicovsky kurz klubu lilli a aj ked som si vypocula vela posmeskov, teraz to viem ocenit a vrelo to odporucam. Je to nesmierne dobre, nemam problem s dcerkou,krasne zaspava a krasne papa a dokonca sa mi stalo, ze som isla k svojej kamaratke, ktorej som musela ukazat ako spravne uspavat, lebo jej Mikulasko nechcel spat a to iba preto, ze ho uspavala nespravne a prave ona bola jednou z tych,co sa posmievali. Drzim palce a bezte na kurz,budete spokojnejsie. Zuzu 😀

zuzu3
autor
9. jan 2007

organizuju to aj nemocnice,ale je ti z vlastnej skusenosti odporucam po sukromnej linke, poslem ti na ip adresu. V nemocnici absolvujes kurz a hotovo,ale ak si urobis kurz v sukromnej organizacii tak ti pomahaju aj potom,ked uz babo mas a zrazu mas problem o ktorom ste na kurze nehovorili alebo nevies uspat dieta alebo cokolvek,vracka a tak.Mas istotu,ze sa mas kam obratit.

ada78
9. jan 2007

zuzu3, posli prosim ta aj mne do IP kontakt na kurz. dakujem. 😀

zuzu3
autor
9. jan 2007

ada 78, mas to tam,papapapapaa

uska
9. jan 2007

ada,
skus aj pronatal.sk,tam su tiez kurzy.

zuzu3
autor
10. jan 2007

uska,ale tam su len cvicenia a priprava na porod.Nie je tam starostlivost o babo a ani co mas robit pri chorobe,uraze,nespavosti a tak.Toto je nieco uplne ine

fazulka27
10. jan 2007

ahojte babenky,

som mementalne v 20 tt. chcela som sa spytat existuju taketo pripravne kurzy aj v Novych Zamkoch?

barbulka
10. jan 2007

pronatal mozem len odporucat, absolvovala som ten kurz a velmi mi pomohol, hlavne pri kojeni 😵

zuzu3
autor
10. jan 2007

to nehovorim,ale su to inak orientovane kurzy

uska
10. jan 2007

zuzu3 a kde su teda ine kurzy? v tom pronatale som sa objednala 🙂 je tam aj cvicenie aj klabosenie so sestrickou, barbulka mam pravdu?

zuzu3
autor
10. jan 2007

kurzy su v Petrzalke,dostanes babiku a od teorie az po prax vsetko odskusas a hlavne na kurz moze prist tvoj manzel alebo mama alebo ktokolvek s tebou a cena je jedna pre dve osoby.Odskusas si odsavanie,podavanie liekov,prebalovanie,uspavanie,pouzivanie indianskej satky a este mnoho inych veci okrem toho,co sa dozvies inde.Ja ti poviem,ze bez cvicenia by som rodila tazsie ale bez tychto skusenosti by som bola velakrat bezradna a to nie som neschopacka,ale viem co som sa naucila a co som ucila svoje kamosky,lebo oni ten kurz nechceli.Dalsia vyhoda je,ze ak mam aj teraz nejasnost alebo problem mozem im zavolat a ,konzultaciu mam zdarma,pretoze som ich clenom a clenom moze byt ktokolvek.Je to taka stabilna opora

marianne
10. jan 2007

zuzu, prosim posli aj mne kontakt na kurz do IP.Dik

zuzu3
autor
10. jan 2007

marianne,mas ju tam papapapa

zuzu3
autor
12. jan 2007

😀 😝 😖 😵

zuzu3
autor
13. jan 2007

Babenky,kamoska tam dnes volala a robia dajake mimoriadne vikendove kurzy pre velky zaujem, tak volajte,hihihihi,papapapapapapapa

jajenka
15. jan 2007

Ahojte babenky.Ja som u nich bola na kurze a bola to zábava,bolo to super.Stretli sme sa tam tri maminy a dvaja tatinovia.Je to taká malá miestnosť,ale je to lepšie ako hromadné akcie.Každý dostal bábiku a šup ho.Prešli sme aj teóriu a to bolo moc zaujimavé.Ja sa chystám aj na kurz prvej pomoci,nie je to také drahé a rozhodne dôležité.Pokojne sa prihláste.Čaute čaute 😀 😉 😲 😅 😵

jajenka
16. jan 2007

To tu nie je nikto kto ich pozna alebo to nikoho nebavi????? 🤐 😕 😝 😲 😖 😒 😉

tigri
16. jan 2007

ja oddnes zacinam chodit na tento kurz

http://www.rodicovstvo.unas.cz/program.htm

zuzu3
autor
16. jan 2007

potom napis ci je dobry,mne sa zda byt dlhy,ale mozno sa mylim

uska
16. jan 2007

zuzu,posli mi prosim na IP kontakt na tie kurzy v petrzalke. dakujem.

zuzu3
autor
17. jan 2007

uska,mas to tam,xixixixi, papapapapapapa

jajenka
17. jan 2007

zuzu a ty si bola na ktorom kurze?

mirka4
17. jan 2007

baby neviete niektora o tychto kurzoch v Martine?

danu
17. jan 2007

zuzu nerobis ty nahodou v tom klube?

jajenka
17. jan 2007

nie,ja som uplne mimo,ale rada by som nieco take robila,Teraz som sa prihlasila na kurz duly,ale neviem,neviem

zuzu3
autor
17. jan 2007

janka,to bolo mne ale ked myslis,xixixi,ale v podstate pravda,ja som manazerka,xixixixixi

kako
19. jan 2007

🙂 Ahojte babky, som v 6.mesiaci 🙂 a pristahovala som sa do Kosic, viete mi poradit kde sa taketo kurzy robia v Kosiciach? Volala som do Rastislavovej nemocnice aj do Šace, a nerobia tam ziadne kurzy, zevraj pre nezaujem rodiciek. Budem Vam vdacna. 🙂 🙂

zuzu3
autor
22. jan 2007

Ahoj,viem,že sa robia v Poprade v Materskom centre,ale nepamätám si názov materského centra.

mamik
22. jan 2007

Ahoj kako. Ja som chodila do Metropolu, bolo to cvičenie pre tehotné. Stále na konci bola pol hodinka venovaná prebalovaniu, kúpaniu a všetkemu možnému. tam sa mohli pripojiť aj tatinkovia. tiež sme si to skúšali na bábikách. začala som v 3.mesiacia a bola som tam ešte aj 5 dní pred pôrodom. cvičenie je super vec, skákali sme aj na fit loptách, až som mala svalovku 😀 ale uvedomila som si, že pohyb je prospešný a tehotenstvo nie je choroba a cvičenie ti len prospeje. dovtedy som sa bála, ale toto mi pomohlo. aj psychicky - vôbec som sa nebála pôrodu, skôr naopak. učili sme sa dýchať a porovnávali sme pôrodnice... verím, že hlavne vďaka cvičeniu som porodila za 45 minút aj s bolesťami 😀
bolo to síce pred troma rokmi, ale myslím, že to ešte funguje...

jajenka
22. jan 2007

A to je v KE?

mamik
22. jan 2007

áno. Metropol na štúrovej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre