Kurz pred pôrodom. Vrelo odporúčam

zuzu3
23. nov 2006

Dievcata, som strasne stastna a musim vam to povedat. Som po prvom porode a narodila sa mi krasna dcera Terezka. Je to zdrave krasne dieta a ja som velmi stastna. Pocas tehotenstva som absolvovala kurz rodicavskej pripravy a este mi vsetci z okolia hovorili, ci nebudem vediet sama okupat decko a musim chodit na kurz. Maminky, prihlaste sa. V porodnici sme boli tri na izbe a ja som tam ucila este aj vedlajsiu izbu prebalovat a obliekat dieta. Nehovorim, robilo mi to radost, ale nepodcenujte to. Aj ja som absolvovala profilakticku pripravu, cvicenie a vsetko mozne, ale isla som aj na rodicovsky kurz klubu lilli a aj ked som si vypocula vela posmeskov, teraz to viem ocenit a vrelo to odporucam. Je to nesmierne dobre, nemam problem s dcerkou,krasne zaspava a krasne papa a dokonca sa mi stalo, ze som isla k svojej kamaratke, ktorej som musela ukazat ako spravne uspavat, lebo jej Mikulasko nechcel spat a to iba preto, ze ho uspavala nespravne a prave ona bola jednou z tych,co sa posmievali. Drzim palce a bezte na kurz,budete spokojnejsie. Zuzu 😀

jajenka
25. jan 2007

Na portaly babetko je o nich aj clanok, fajn

tigri
26. jan 2007

Jajenka, popri inom som nasla na internete toto:
http://www.pscentrum.sk/program_rodicky.htm

ale ja som z BA, takze nemam na nich referencie

zuzu3
autor
29. jan 2007

Dakujem,pozriem

dufman
29. jan 2007

Caute kocky!
Chcem sa vas spytat, ci je nieco take aj v HC, alebo TT a kolko to stoji a kedy je mozne tam chodit. My sme uz v 34tt, takze neviem, ci by sa to oplatilo. CO vy na to?

jajenka
31. jan 2007

ahoj,oplatilo,urcite,ale pokial viem z Clubu Lilly chodia aj do inych miest,nechces na na nich nakontaktovat a zistit ci nebudu niekde okolo teba?

marianne
1. feb 2007

Caute, nema v plane niektora omrknut ruzinovsku nemocnicu prvy pondelok v mesiaci t.j.5.2. o 13tej hod? Mali by sa zacat prednasky, ktore su bezplatne a netreba sa na ne vopred nahlasit...

milca111
1. feb 2007

Holky,tak vám tedy musím napsat svou vlastní zkušenost s předporodním kurzem. 🙂 Začala jsem tam chodit plná elánu a byla nadšená.Ovšem jen do doby,než jsem sama rodila.Nic z kurzu jsem nepoužila.Byly to uplně vyhozené peníze.Tímto vás ale opravdu nechci vůbec od kurzu odradit,spíš vám poradit,aby jste se zeptaly,co se v kurzu budete učit a tak.My se učili úlevové polohy při porodu,které i když jsme je na porodním sále zkoušeli,tak vůbec nepomohly. 😢 Uspávat dítě jsme se tedy vážně neučili,jak se píše na první stránce této diskuse.A to je docela škoda,protože to bych docela v prvních týdnech uvítala.Musela jsem se všechno naučit sama. 😢

zuzu3
autor
3. feb 2007

V clube lilly sme sa neucili ulavove polohy,ale prave uspavat,prebalovat,kupat a tak. Bola som aj na kurye priprava na porod v tomto klube a v nom sme sa naucili vsetko o porode a vsetky info boli super,ale bola som aj na inom kurze v nemocnici ,kde sme trochu cvicili a vela sa rozpravali,ale teraz z odstupom casu vidim,ye v LILLY to bolo ovela lepsie a uzitocnejsie.

milca111
3. feb 2007

Zuzu a ty už máš miminko nebo teprve čekáš? Já si totiž taky myslela,dokud jsem neporodila,jak jsou mi všechny ty informace z kurzu užitečné a jak se budu umět u porodu bránit,kdyby se mnou chtěli dělat něco s čím nesouhlasím a nakonec jsem proti svému přesvědčení rodila s kapačkou na urychlení porodu a s kojením,které jsme se učili na panence,mi museli dlouho pomáhat sestřičky.Ona ta panenka v tom kurzu se totiž tak nebránila a neodvracela se od prsu jak ten náš drobek. 😀 Nevím,snad se holky neurazíte,když napíšu,že pro mě to byla ztráta času a do žádného kurzu bych se už víckrát nepřihlásila.Myslím,že každá okoupat a obléct dítě budete umět.Máme to všechny v sobě a navíc vám to budou v porodnici ukazovat.Já mám jen jedno dítko a neměla jsem možnost se něco přiučit v rodině,protože tam žádnho prcka nemáme a stejně jsem to zvládla a nakonec dělala všechno po svém.Ani tak jak nám to ukazovali v porodnici mi to nevyhovovalo.

janeette
3. feb 2007

pre mňa bol kurz vo Švajčiarsku,kde som robila au-pair a starala sa o 4.mesačné dievčatko,no a zachvílku sa budem starať o svoje.je to haluz.každá žena,ktorá čaká prvé baby má strach,či sa oň dobre postará a aj ja mám.

zuzu3
autor
3. feb 2007

milca,neviem do akeho kurzu si chodila,ale mne velmi pomohol.Ano,uz mam babatko na svete,krasnu slecnu. Nas pripravili na to,ze sa dieta bude branit a presne nam povedali,co v takom pripade robit a nemusela mi pomahat ziadna sestricka. Pre mna to bola vyborna investicia a keykolvek by som si to zopakovala. Asi zalezi aj na prednasajucich. Top,co nam ukazovali v porodnici mi tiez nevyhovovalo,ale robila som to tak ako sme to trenovali na kurze.Moja kakaratka porodila po mne a ja som jej isla ukazat ako kupat,uspavat a upokojit vrieskajuci batozok.Mohla to vediet sama,keby isla na kurz,ale tiez hovorila - ja to zvladnem- a potom mi volala dvakrat denne.

milca111
4. feb 2007

Janeette,máš naprostou pravdu,každá mamča se bojí jestli to všechno zvládne a jaké to asi bude a to ne jen při prvním miminku.Mám spoustu kamarádek,které měli děti o víc let od sebe a tak se báli,že to zapoměli. 😅 Taky určitě budeme takové. 😉

Zuzu,nechci popírat tvůj názor,jen jsem psala svou vlastní zkušenost.Pokud si maminka vybere takový kurz,který jí potom pomáhá,tak je to moc fajn.Jen jsem chtěla upozornit na to,že ne každý kurz k něčemu je a uklidnit budoucí maminky,co se na takový kurz nechystají nebo nemůžou chodit,že mít dítko není taková věda a určitě to zvládnou i bez kurzu. 😉
Každé dítko je taky jiné a třeba i ten samý kurz,který tobě tolik pomohl,některé jiné mamince vyhovovat nemusí.Můj názor je,že pokud maminka bude svému dítku naslouchat a zkoušet,tak na to,co její miminečko potřebuje příjde sama.A bude to na míru ušité na to její miminko.Sama mám tu zkušenost,že co jsem radila kamarátkám a zabíralo na naše mimi,tak jim vůbec nepomohlo. ☹

adka25
7. feb 2007

ahoj zuzu, keby som sa mohla pridat, poprosila by som ta o kontakt na ten klub Lili, neviem sa k nemu dopracovat cez internet. dakujeeem

jajenka
13. feb 2007

milca,ja s tebou suhlasim.Ak si maminka vyberie zly kurz tak to nestoji za nic a su to vyhodene peniaze.Mas pravdu a treba sa vzdy vyzvediet,,co sa bude ucit a kto to bude ucit.Ja som absolvovala viac kurzov aj v nemocnici aj v LILLY aj inde,ale niektore boli naozaj o nicom a niektore boli na nezaplatenie.

zuzu3
autor
21. feb 2007

adka,dostala si ten kontakt? Pretoze mi v poslednej dobe blbne komp.papapapapa

ajus
21. feb 2007

ahojte, ja som si pozerala kurzy v lilly, ale bol tam nejaky mesacny pripravny za 3600sk, co sa mi zdalo teda dost na to, ze to ma byt 4x2,5hodiny tusim.

zuzu3
autor
22. feb 2007

to si asi zle pozerala,pozri u nich sluzby - tam je ponuka kurzov

ajus
23. feb 2007

hej, su tam sice kurzy a ceny, ale bohuzial nikde nepisu odkedy dokedy to je, iba tu:

Ponukame Vam novinku a to kurz nie len o rodicovskych zrucnostiach,ale
vsetkom,co Vas po narodeni dietatka caka.Ide o tzv.Rodicovsky komplet,ktory este nie je zaradeny v internetovej ponuke,ale na ziadost mnohych mamiciek sme ho vytvorili.
Tento kurz stoji 3620,-a trva 1 mesiac-4 stretnutia,vzdy v piatok od 16,30 do 19,00.Prve stretnutie je 2.3.a ukoncenie kurzu je 23.3.2007.

jajenka
23. feb 2007

Jasne,zavolaj tam a uvidis.Povedia ti aktualne terminy.Behaju aj po Slovensku a prisposobuju sa aj mamickam, teda ich terminom porodu.Ja som tiez z toho mala najprv hokej, ale skus im zavolat alebo napisat.

zuzu3
autor
14. mar 2007

ajus,pozerala som tu cenu a bud si ju zle odpisala alebo ju znizili

kilona
15. mar 2007

ahojte ,zvlášt milca111 víte nebojím se výchovy natož,prvních starostí o miminko,ale chtěla bych do toho kurzu kvuli jedné věci,bojím se totiž že při porodu nebudu zvádat dýchání v té vylučovací fázi,cítím se na to slabá,protože mi těhotenství jsem nebyla zrovna sportovní tip a hodně jsem se zadýchávala..při sebemenší zátěži,myslíte ,že mi ten kurz v tomhle bude nápomocnej?

jajenka
21. mar 2007

Podla mna ti kzdy kvalitny kurz pomoze a v lilly su dobry

danu
22. mar 2007

dobry den chcela by som sa podelit o zazitok. Zacala som chodit na pripravny kurz do Ruzinovskej nemocnice a zda sa ze je to tam dobre. Jednak aj cenovo , pristupom. Prebera sa tam cvicenie, dychanie, kojenie, prebalovanie proste komplet vsetko co sa ma. Nechcem nikoho urazit ale klub lilly je zevraj dobry ale aj drahy, ceny kurzov su sice za 1300,- Sk ale neobsahuju vsetko, spolu, treba ist na viacere.
jedine co sa mi nepaci je ze sa zuzu3 neprizna ze v klubu lilly robi to nie je fer, robit sa ze lilly je dobry ale nepovie ze ta robi 😒

zuzu3
autor
24. mar 2007

diky,som fakt potesena,ale bohuzial v tom clube nerobim a s mojou kvalifikaciou by som ani nemohla,ale potesilo to

zuzu3
autor
24. mar 2007

Pre danu, momentalne som sice na materskej,ale keby si ma velmi tuzila vidiet pracovat, tak po materskej sa vratim na svoje miesto ako predavacka, vela zdaru s jasnovidectvom,hihihihihihihihi,nechcem ta urazit

danu
26. mar 2007

zuzu3 hlavne ze na strane 3 si mi pisala co je tam aj vidiet ze tam robis manazerku tak nabuduce predsa aspon pravdu, je to chvalihodne ze prezentujes a ponukas sluzby ale nejako inak nie takto. Tato stranka je urcena pre poradenie a nie rozbiehanie svojich obchodov. Zelam vela navstevnicok.

andy_ka
26. mar 2007

danu ,
prosim mozes mi dat nejako info o tom kurze? hlavne ma zaujima v akych casoch to byva nakolko hladam nejaky kurz v popracovnych hodinach a ruzinovskej nemocnici chcem i rodit takze tam by sa mi to pozdavalo.
Dik moc.
Andrea

danu
26. mar 2007

chod na stranku www.drjanek.sk
bola som len na jednom zatial teraz v stredu idem na druhy mne sa tam pacilo. byva to o 17.00 ale su aj ine terminy a ine dni neviem ale kedy skus jej zavolat.0905 566 092-Janekova

zuzu3
autor
27. mar 2007

danu,ty asi nevies poriadne citat.Opakujem nepracujem pre club,ale som ich clenom ak chces byt clenom a mat zlavy a vyhody zapalt si clenske aj ty. Mam pocit,ze si tak trochu dementna. Som clenom klubu,lebo mam zaplatene clenske.Ak si zaplatis clenske v Literarnom klube,budes pre ten klub pracovat? Nie,budes si z neho objednavat knihy a poberat vyhodytoto je to iste.Mam clenske cislo,zaplateny clensky poplatok a poberam vyhody klubu.

danu
27. mar 2007

zuzu3 dmenetna nie som ale diky podla teba sudim seba. Nemienim sa s tebou hadat ani zaoberat. Pisala si tam ze si manazerka to je od clenstva daleko, ale v poriadku.
Prajem ti krasny den 😉 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre