Kurz pred pôrodom. Vrelo odporúčam

zuzu3
23. nov 2006

Dievcata, som strasne stastna a musim vam to povedat. Som po prvom porode a narodila sa mi krasna dcera Terezka. Je to zdrave krasne dieta a ja som velmi stastna. Pocas tehotenstva som absolvovala kurz rodicavskej pripravy a este mi vsetci z okolia hovorili, ci nebudem vediet sama okupat decko a musim chodit na kurz. Maminky, prihlaste sa. V porodnici sme boli tri na izbe a ja som tam ucila este aj vedlajsiu izbu prebalovat a obliekat dieta. Nehovorim, robilo mi to radost, ale nepodcenujte to. Aj ja som absolvovala profilakticku pripravu, cvicenie a vsetko mozne, ale isla som aj na rodicovsky kurz klubu lilli a aj ked som si vypocula vela posmeskov, teraz to viem ocenit a vrelo to odporucam. Je to nesmierne dobre, nemam problem s dcerkou,krasne zaspava a krasne papa a dokonca sa mi stalo, ze som isla k svojej kamaratke, ktorej som musela ukazat ako spravne uspavat, lebo jej Mikulasko nechcel spat a to iba preto, ze ho uspavala nespravne a prave ona bola jednou z tych,co sa posmievali. Drzim palce a bezte na kurz,budete spokojnejsie. Zuzu 😀

zuzu3
autor
27. mar 2007

Tiez si myslim,ze to ma daleko od seba a tiez ti zelam pekny den

frany
13. apr 2007

Ahojte baby.Som tu uplne cerstva,ale mam pocit,ze sa trochu zerete.Nie? Ja som tri kurzy absolvovala a s dvoma som bola uplne spokojna,ale ten treti mi pripadal uplne onicom.Bola som na tom komplete pre rodicov,prvej pomoci a kojenie a vyziva.Tie prve dva boli vyborne,ale ten o kojeni sa mi zdal nudny a onicom.Vsetko,co som naozaj potrebovala sa povedalo na tom komplete a ten treti som si mohla odpustit.Okrem toho mi nesedela ani ta prednasajuca,ale to je moja osobna vec.Takze suhlasim s tym,ze si treba overit o com sa bude hovorit a kto prednasa. Ten komplet bol asi najlepsi.Tam sa povedalo naozaj vsetko,aj prakticky odskusalo. A dufam,ze ma tu nikto nenazve dementom ,xixixixi

mikolka
23. apr 2007

Ahojte dievcata.Teraz az po....cize neskoro som narazila na tuto temu. Uz mam doma malu Nikolku junior a poviem vam jedno. Tiez som si myslela ako tu niektore pisu,ze naco.O deti sa vedeli postarat miliony zien a vychovali ich bez kurzov. Jasne. Po dvoch tyzdnoch nevyspatia,bolesti bruska, problemov pri uspavani,kupani a hlavne kojeni - no nocna mora a tak dalej, som sa na jeden taky kurz prihlasila tiez. Keby som nebola taka sprosta tak okram dokonalej pripravy na porod,ktory teda aj vdaka kurzu prebehol lahko,lebo som vedela a bola pripravena,hoci som sa bala a ked sa mala narodila tak sa mi strasne ulavilo.Nemalo sa mi ulavit,lebo som nebola pripravena na to potom. Nehovorim,ze by som to nezvladla,ale tolko veci mohlo byt od zaciatku inak a jednoduchsich,ze si teraz naozaj do sprostych nadavam.Teraz pekne spime,kojenie sa upravilo s kupania sa tesime,aj ked sme pred tym plakali. Jednoduche drobnosti,ktore som mohla vediet aj predtym a nemala by som kruhy pod ocami,nebola by som nervozna,nestasnta. Dufam tiez,ze ma za tento nazor danu nezozerie,lebo je to tu dajake napate,ale keby sa dal vratit cas,tak idem na kurz pred porodom,urcite urcite urcite.

pattie
11. apr 2008

Ahoj holky, vracím se k tomuto tématu. Nemáte některá doporučení na dobrý předporodní kurz v Praze? Mám registraci v Motole, dali nám odkaz na společnost, která připravuje předporodní kurzy, ale stránky nefungují ☹ Rádi bychom chodili i s manželem 🙂 Díky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre