Kurz pred pôrodom. Vrelo odporúčam

zuzu3
23. nov 2006

Dievcata, som strasne stastna a musim vam to povedat. Som po prvom porode a narodila sa mi krasna dcera Terezka. Je to zdrave krasne dieta a ja som velmi stastna. Pocas tehotenstva som absolvovala kurz rodicavskej pripravy a este mi vsetci z okolia hovorili, ci nebudem vediet sama okupat decko a musim chodit na kurz. Maminky, prihlaste sa. V porodnici sme boli tri na izbe a ja som tam ucila este aj vedlajsiu izbu prebalovat a obliekat dieta. Nehovorim, robilo mi to radost, ale nepodcenujte to. Aj ja som absolvovala profilakticku pripravu, cvicenie a vsetko mozne, ale isla som aj na rodicovsky kurz klubu lilli a aj ked som si vypocula vela posmeskov, teraz to viem ocenit a vrelo to odporucam. Je to nesmierne dobre, nemam problem s dcerkou,krasne zaspava a krasne papa a dokonca sa mi stalo, ze som isla k svojej kamaratke, ktorej som musela ukazat ako spravne uspavat, lebo jej Mikulasko nechcel spat a to iba preto, ze ho uspavala nespravne a prave ona bola jednou z tych,co sa posmievali. Drzim palce a bezte na kurz,budete spokojnejsie. Zuzu 😀

papula
23. nov 2006

Zuzu3 gratulujem ti k malinkej musis byt hrozne stastna asi ako kazda mamina ked porodi babetko.Vies ja som nad tym tiez uvazovala a vobec si nemyslim ze je to na smiech prave naopak kazda buduca a aj kazda mamina chce byt tou najlepsiou 🙂 Len ja mam smolu u nas v meste ani v okoli nic take nieje tak z toho nic nebude a odkial si vlastne?

petruska77
23. nov 2006

zuzu, si z bratislavy? Ak ano, mozes mi do IP poslat kontakt, kde sa mozem na taky kurz prihlasit?

tigri
23. nov 2006

zuzu, ja absolvovanie taketo kurzu povazujem za samozrejmost a urcite to planujem, podla mna iba hlupi ludia sa smeju tym, ktori sa chcu naucit co najviac a bohuzial takych ludi je stale dost....

ja planujem zacat niekedy buduci rok, teraz by to bolo asi predcasne, aby som vsetko do porodu nezabudla 🙂

mozes aj mne poslat kontakt do IP?

papula
23. nov 2006

Babule neviete na akej stranke by som si mohlla tie pripravne kurzy vyhladat ze v ktorych likalitach nieco take je?Lebo skusala som aj google,ale tam mi vyhladavalo same blbosti dik 😉

katulilinka
23. nov 2006

ja som videla taky zoznam na www.babetko.sk

zuzu3
autor
23. nov 2006

dievcata, poslem vam kontakt. Vola sa to klub Lilli, vela stastia

ajuskamimi
23. nov 2006

ZUZI a od kolkeho tyzdna tt si zacala navstevovat ten kurz a co to stalo? A teda je to niekde v BA?

zuzu3
autor
23. nov 2006

som z BA, beru od 30 tt a stoji to alebo stalo 1200 v skupine,kde moze prist aj otecko alebo osobne ak prides ty k instruktorke tak mzslim okolo 800Sk,ale radsej si zavolaj.

froschka
23. nov 2006

zuzu kraaaasa pripajam sa ku gratulacii a veru ja sa na taky kurz vyberiem tiez lebo budem prvy krat maminka a jasne rady od mamky a ostatnych su fajn ale verim ze na takom kurze sa clovek dozvie ovela viac uzitocnych informacii

gulicka
23. nov 2006

tiez som sa chcela prihlasit, ale u nas (v Mt) to teraz neotvaraju ☹ , nema to kto viest, ta pani doktorka si robi atestaciu. Este skusim v inej casti mesta...

zuzu3, a ake "triky" Vas to tam naucili na uspatie babatka? to by ma zaujimalo 😉

ajuskamimi
24. nov 2006

dakujem ZUZKA za info, ked budem v nejakom 29tt, skusim tam zavolat a prihlasit sa 😉

zuzu3
autor
24. nov 2006

triky ako triky, skor to, ako dieta uspat spravne. Bola to zabava a vysvetlili nam kedy su deti drazdive, co ich rusi a my si to ani nevsimneme, co robit spravne aby sa to babo upokojilo. A mali sme tam jednu skvelu mamicku a ta pri nacviku uspavania vykrikla, TAK pRETO VRIESKAL, ona uz totizto mala jedno starsie dieta a velmi tazko zaspaval. Boal to zabava, a som rada, ze som to absolvovala.

rova
24. nov 2006

Nechci tu kurz "podceňovat", určitě je lepší tam jít, než nejít. Ale musím říct, že jsem na žádném!! kurzu (ani o těhotenství, porodu, kojení, dětech..) nebyla. Ne že bych nechtěla, ale holt nebyl čas (maturita), nebyli penízky (šetřilo se na výbavičku) atd.. Neříkám, že jsem dokonalá mamka - vůbec ne, ale o dítko jsem se od začátku zvládla postarat i bez kurzů ve 20 letech. Malé je 15 měsíců, stále kojím (nikdo mě to neučil) a myslím, že jsme celkem v pohodě (i když přiznám, Ness je trochu víc rozmazlená, ale to není o kurzech, ale o přístupu a ten bych po kurzech nezměnila 😀 😉 )

deninka14
24. nov 2006

aj ja doporucam navstevovat taketo kurzy! Je to super uz len kvoli tomu, ze sa tam stretneme vsetky tehulky, a kazda si rozpravame a radime sa, ktora ako co preziva. 😀 a vsetky tie info o kojeni, prebalovani a hlavne ako to bude vyzerat, ked to pride je tiez dobre...

zuzu3
autor
24. nov 2006

rova,gratulujem,ze vsetko zvladas,ale ako nam na kurze povedali a ako to vidim okolo seba tak presne viem,ze ak neviem ze robim chyby,tak si myslim,ze ich nerobim a ak mam moznost sa naucit vyhnut aspon 10 chybam zo 100 tak sa to naucim a to,ze ma tvoja ratolest 15 mesiacov a vsetko je ok je super,ale ak robis vaznejsie chyby odrazi sa to neskor v preskolskom alebo skolskom veku. Nechcem ta urazit ani sa ta dotknut, ja tiez nemam peniaze na vyhadzovanie, ale kurzy su dolezite.

olinka6226
25. nov 2006

zuzu, kazdy sme iny, ja by som napr. velmi rada sla na ten kurz, ale neodpisala si mi na IP. Emjee ten kontakt odtialto vymazala, je to proti pravidlam. a rova pisala, ze by nan aj sla, keby boli peniazky navyse. Nevieme ako zije ta druha.. takze nemozme posudzovat, ci sa tych 1200sk najde alebo nie.

mysidlo
25. nov 2006

vidim, ze preberate predporodne kurzy. Ja chodim len na kurz do nemocnice Kramare spojeny s cvicenim. Je to zadarmo, ale kludne by som si ho aj zaplatila, lebo je to fakt super. Naucila som sa spravne dychat a kopec inych veci okolo babetka. Mozem povedat, ze teoreticky som na porod a na starostlivost o babo dobre pripravena. Okrem toho tam stretnem ine maminy a mozno aj v porodnici sa este uvidime.
Samozrejme su urcite rozdiely v kvalite tych kurzov v jednotlivych nemocniciach, sukromne su urcite viac profi. Ale ja som s tym mojim nadmieru spokojna. 😎

zuzu3
autor
25. nov 2006

olinka,mas pravdu,trosku som to prehnala,jasne,to cislo ti poslem

zuzu3
autor
27. nov 2006

ak budete chciet tak aj ostatnym poslem kontakt, stoji to za to. Zelam vam vsetkym krasne a zdrave deticky

petruska77
27. nov 2006

zuzu, ja som ti uz tiez pisala, aby si mi poslala kontakt, asi si si nevsimla... tak ta prosim este raz. dakujem 😉

zuzu3
autor
27. nov 2006

prepac,uz som to napravila,papapapapa

rova
27. nov 2006

Nezvládám to perfektně, ale to bych nezvládala ani po kurzech. Člověk často ví, kdy dělá chybu, ale z různých důvodů to stejně nezmění (pokud to teda hodně nenarušuje výchovu jak říkáš) Nejsem dokonalá, často vím, kdy tu chybu dělám a občas dokonce jak bych jí měla napravit, ale buď na to nemám sílu, nervy nebo důslednost..a to by chtělo spíš psychologa, než kurzy o dětech 😀
Jako studentka ve čtvrťáku jsem moc peněz neměla, výbavička se většinou platila z peněz přítele a tolik na utrácení nebylo, takže jsem radši koupila postýlku, než kurzy..
Můj příspěvek nebyl míněn jako negace proti kurzům, ale trošku důkaz, že i bez nich to jde. V dnešní době je informovanost dost velká, co se týká mateřství. To našim předkům chybělo a děti taky vychovali. Teď, když je tolik informací v knihách a na internetu (jak odborné, tak zkušenosti maminek) máme to o dost snadnější i bez kurzů. Porod jsem odfuněla i bez nich, kojím dost dlouho (což bohužel některým maminkám, které si to moc přály a snažili se o to, prošli všemožnými kurzy, nevyšlo) a tím nemyslím žádné vychloubání, nebo jesli jsi to tak pochopila??! ale prostě uklidnění všem, kterým to holt taky nevyjde, že to zvládnou i bez toho..
Jinak hezký den! 😉

zuzu3
autor
27. nov 2006

Prepac rova, najprv som to pochopila tak, ze kurzy povazujes za blbost, ale uz som si uvedomila aj vdaka olinke,ktora ma donutila precitat si tvoje slova este raz, ze to tak nie je. Samozrejme, ze sa to da zvladat aj bez kurzu, no podla mna ma kurz odbremenil od mnohych stresov a neistoty,co som videla u svojich kamaratiek. Krasny den, nechcela som sa ta dotknut

rova
27. nov 2006

Určitě ty kurzy považuju za přínos 😉
Zuzík, v pohodě vždyť se nic nestalo! Hlavně, že jsme si to vysvětlili! 😉

kili
27. nov 2006

tak to nechápem, jak sa na toto môže niekdo smiať. V mynulosti, keď sme žili v kmeňoch, tak sme sa od malička učili ako vychovávať potomkov. Teraz sa s tým proste nestretávame a pri tom je to ešte zložitejšie. Ja by som určite na taký kurz chcela ísť.
neviete kde takéto kurzy robie? ja som sa o to ešte moc nezaújmala a nič som nehladala.
zuzu3, ty si odkiaľ? Ten klub lilli je kde? majú www stránku?

zuzu3
autor
27. nov 2006

Maju,poslem ti IP

kili
27. nov 2006

ďakujéééém 😵

kili
27. nov 2006

ja som s BA, takže je to v pohode. Tú stránku si uložím, a snáď ju do môjho termínu aj spustia 😀 . Kedy si začala chodiť na ten prípravný kurz? myslím v kotorm týždni?

pepapo
27. nov 2006

Zuzu3, mozes aj mne dat kontakt na nich?
dakujem

zuzu3
autor
27. nov 2006

ja som zacala v 30tt,skor sa neda 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre