Mal váš partner pred pôrodom obavy? Ako ste vyberali meno pre mimčo?

levandula123
6. apr 2009

😅 Ahojte tehulky, mamky, chcela by som sa spytat, ako prezival vas partner/manzel situaciu tesne pred porodom. Ja si v poslednej dobe vsimam, ze ten moj je nepokojny, nervozny, schudol a vidim, ze je deprimovany, myslim, ze ma strach. 😠 A to je podotykam vecny hrdina ako sa povie, a zrazu tesne pred porodom toto. Velmi mi na nom zalezi, avsak i ja som zrovna neni non-stop optimista, kedze je to moj/nas prvy porod a nevieme, co nas caka. Aku mate skusenost vy?A este ako ste vyberali meno pre vase mimco 😅

berus222
6. apr 2009

ahoj. my cakame prve a moj chlap je presny opak. najprv stresoval, bal sa o mna aj mimo, pri porode nechcel byt, boji sa nemocnice,.... a teraz si nejako zacal verit a chce byt pri mne po celu dobu, vybera a kupuje vecicky,... a to zacalo desit mna.
a meno? uf, to bolo na dlho. ja som s tym problem nemala, chcela som klasiku. ale manzel nie. nakoniec sme sa dohli na mene Michael. Michal sa nam moc nepacilo a kedze mame cast rodiny v zahranici, bude mat EU meno. aj tak mu budu hovorit Misko alebo Miso.

levandula123
autor
6. apr 2009

No ved prave aj mna jeho spravanie az desi. Zacinam sa bat o neho, nie viac ako o dieta, ale predsa len. 😕 Mam pocit, ze ma navyse instinkt hniezdenia, stale upratuje, presuva veci v byte, no proste, mne je to jednym razom smiesne, jednym razom mi ho pride luto, lebo nikdy takyto nebol. Aj ten moj najprv vsetko ok, na porod nejde a tak, a teraz dobre ze nesleduje kazdy moj pohyb.
My sme si vybrali najprv meno Leonard, ale zmenili sme na poslednu chvilu na Ernesta, to bol moj prvy tip, len som od neho casom ustupila a teraz som sa k nemu vratila. Meno netradicne, ale mne sa paci. 😎 Meno som napokojn konzultovala aj s numerologom 😲

jeudi
6. apr 2009

tak pri prvnim synovi mi muj chlap na posledni chvili rekl,ze nejde ,ze se boji(srabak jeden)ze kdyz me takhle vidi ,ze ma fakt strach ,ja jsem se strasne bala bylo to poprve ,tak sem spustila slzicky a nakonec strach prekonal a sel se mnou..i kdyz byl vyklepanej jak ratlik 🙂 zvladl to vse na jednicku a moc mi pomohl

levandula123
autor
6. apr 2009

😀

mami.sk
6. apr 2009

juj tak moj manzel mal asi silnejsi syndrom "pripravy hniezda" ako ja 😀
ja som sa pomaly pripravovala cele tehu a on zacal az v 32tt ked som musela do nemocnice a hrozil mi predcasny porod. bola som tam 2 tyzdne a on za ten cas vymaloval, zlozil postielku, no proste vsetko chystal lebo zrazu zistil ze toho casu nie je az tolko ako si myslel 😀 😀 😀
nakoniec som z nemocnice prisla este 2 v 1 a tie tyzdne do porodu boli veru aj pre mna dost zauijamave 😀
😀 😀
potom mi uz nikam nedovoli ist, stale volal ci sa nahodou nieco nedeje a bol vystresovany az do porodu / ked mi prilso zle tak bol na sluzobke a tak som si musela zavolat sanitku a asi z toho bol taky hotovy😒
no a meno sme vyberali tak ze kazdy si povedal ake sa mu paci a potom sme to spolu rozoberali. pre chlapceka sme sa dohodli hned ale problem sme mali s menom pre dievcatko/my sme nechceli dopredu vediet pohlavie 😉/
no tak sme zobrali kalendar a isli sme meno po mene a vybrali sme nakoniec Terezku 🙂
no a ku porodu najprv nechcel ist, neznasa nemocnice 😒 odpadne aj pri odbere krvi z prsta na glukozu 😀 😀
😀
nakoniec mi povedal ze teda pojde ale len na 1. dobu porodnu.
no ja som bola v nemocnici uz 5 dni pred porodom a nakoniec to tak rychlo prebehlo ze stihol len 2. dobu porodnu cca 15 min a drzal sa statocne 😉 bol mi velkou oporou a teraz vobec nelutuje ze tam bol 😉

caly8
6. apr 2009

no my sme mali pôrod úžasný 😀
môj manžel to nechávala na mňa ako ja budem chcieť či tam bude či nie..najprv som nechcela ale potom som, že dobre poď...
prišiel deň D ja už som sa ráno zobudila s bolesťami miernymi a on už nervóznel nedal to najavo ale on totiž to trpí takou zvláštnou chorobou, že nejakým vnútorným stresom sa vie dostať do takeho stavu, že sa mu strááááááááááášne zvýši tlak... zrovna v ten deň sme šli ešte do poradne (deň mojich narodenín 🙂 ) a tam už ma doky poslal rovno do pôrodnice vraj po tešku a hajde..no ja som sa neponáhľala, vravím si pôjdem keď budú každých desať minút kontrakcie...no a môjmu manželovi tlak stúpal 😀 keď som o tretej povedala, že ideme napodiv ja úúplne kľudná, lebo som mala roboty s predýchavaním kontrakcií a vtedy sa len na to sústredíš lebo to proste treba len predýchať on už si dával pol tabletky pod jazyk 😀 😀 po 10km jazdy si dával druhú polku a ked sme dorazili do pôrodnice ja som sa prezliekla a on pálil na pohotovosť s tlakom 140/90 😀 😀 po hodine prišiel ja som už bola na stole a tlačila takže to stihol akurát ked malá vyšla on bol akurát po foťák takže ju videl ked už bola šnúra prestrihnutá, no mal poto mnajkrajší zážitok ktorý som ja nevidela ked ju umývali a merali a tak...no už s tlakom 120/80 😀 😀

a meno...ja som mala len to jedno ktroé sme jej aj dali ..Ela.. mne to proste hneď k nej išlo a aj jej pristane..je to taký smejo malý 😉

pookie
6. apr 2009

Moj partner neznasa nemocnice a tiez nebol 2x nadseny z porodu (pred porodom, ze kopec krvi atd.) aj som mu hovorila ze ak nechce, nemusi tam byt so mnou no chcel a napokon to zvladol uplne v pohode, dokonca aj pupocnu snuru prestrihol! Teraz tvrdi ze ma pred zenami vacsi respekt 😀 Netreba sa prilis obavat, ved ked ta chytia kontrakcie neporodis do 5 min. tak ta manzel vezme do nemocnice a tam sa uz o vas postaraju.
Mne sa pacili mena Sofia a Max, priatelovi tiez ked som ich spomenula tak sme mali rychlo vybrate 😉

levandula123
autor
6. apr 2009

Ja len som postrehla, ze sa zrazu z hrdinov stavaju starostlive a nezne tvory, mne sa to ovela viacej paci, ako typicka muzska jesitnost, aj ked som presvedcena, ze po porode sa da vsetttko do starych kolaji, ale asi to tak ma byt, a mozno bude mat aj ten moj vacsi respekt, co mu neuskodi 😎
Mami, ten prvy odstavec uplne suhlasi so mnou, vymalovane a postielka bola zlozena behom dvoch dni, spustila sa v nom akasi otcovska zodpovednost a tiez mi to niekedy pripada u neho viac intenzivne ako u mna, to je ta sranda.
Ela je krasne meno, to je moj typ na buduce, az sa nam podari dievcatko, ale uvidime, lebo prvemu som vybrala nakoniec meno ja, a do druheho mi povedal drahy, ze mu neopovazim ani slovo povedat, teda do vyberu mena. tak cas ukaze 😀

andula30
6. apr 2009

No moj muz zvladol porod super a odporuca to kazdemu chlapovi ako hovori pri tom vsetkom si nejaku krv neuvedomoval a to mi svokra stale opakovala ako to nezvladne ved on vzdy odpadol ked zbadal krv dokonca aj u zubara raz odpadol a to sme uz spolu chodili 😀 dokonca aj kontroloval so sestrickou placentu ci nie je porusena 🙂 nebola ale nik nemohol vediet ze som mala este jednu pridatnu a to co sa dialo potom hovoril bolo stokrat horsie ako porod bol pri tom nakolko sme mali apartman a tam bolo krvi, ale to mal taky strach o mna ze mu ani nedoslo ze to je krv. A porod kazdemu odporuca vraj je to silny emocionalny zazitok a ja si chvalim tiez aspon som mala komu nadavat za to co mi spravil 😀 😀 no a meno, kazdy mi hovoril, ze aby som dala meno po tatovi, ale mne sa rovnake mena nepacia 1/nie je nedostatok mien 2/ cely zivot zit s privlastkom maly/velky pripadne stary/mlady
Ale vnuklo mi to myslienku,ze bude aj nebude po tatovi.Muz je Peter A syn je Šimon ako v biblii Šimon Peter 😀

karotky
6. apr 2009

levandula123,...............u nás byla úplně stejná atmosféra.Bylo to hlavně tím,že jsme neměli v té době auto a tak mého manžela deprimovala hlavně ta představa,že to do porodnice taxíkem nestihneme a budeme rodit doma nebo na ulici. 😀
Nakonec jsem šla na vyvolání a i tak byl manžel v silné depresi,když byl se mnou na PS.Radši se tam moc neangažoval,aby něco sám nezkomplikoval. 😀

miroslava72
6. apr 2009

Moj muzik sa tiez bal,hlavne toho,ze ma to chyti v noci a taxik nezozenieme a co sa tyka porodu,tak mal zmiesane pocity-aj chcel ist aj nie.
Nakoniec som aj tak rodila v noci,taxik sme zohnali,ale stihli sme to len tak-tak...o 00.30 sme volali taxik a o 01.30 bola mala na svete,bol so mnou,drzal ma za ruku a prestrihol i pupocnu snuru a odporuca to kazdemu muzovi,jednoducho nieco neopisatelne.
A mena sme chceli jednoducho aby zacinali na M (Maximilian a Melissa).....ja i muzik mame krstne meno na M.

peppapig
6. apr 2009

levandula...on to kazdy chlap bere jinak, ale myslim si, ze kdyz nastane samotny porod, vsechny obavy se ztrati. Neboj on bude ok, uvidis 😉
M mel od smrti jeho tatinka hrozny strach z doktoru nemocnic jehel a to v nemocnici nikdy nebyl. K porodu chtel, cele tehotenstvi byl velkou oporou, po vstupu do porodnice z neho fobie opadla, trosku trpel, kdyz me videl tlacit, jinak byl bajecny. Pupecni snuru prestrihnou nechtel a placentu taky videt nechtel, ale smal se. Od te doby se neboji nemocnic ani doktoru 🙂
Jinak mas stejny termin porodu jako jsem mela ja pred 2 roky, drzim pesti!!!!!!!!!!!!!!

levandula123
autor
6. apr 2009

mate pravdu, myslim, ze bude v pohode, ale sa mi paci, ako si muzi navzajom odporucaju byt pri porode, ked uz maju potom 😎
tie mena po tatkovi, to suhlasim, nechcem aby bolo malinke stale porovnavane, starsi, mladsi a pod.
Dakujem Peppapig, dufam, ze prenasat nebudem, lebo sa hovori, ze chalpci na seba nechavaju radi cakat. Po kom to ten moj maly asi bude
Miroslava tak to ste stihli o drzku, to vas obdivujem, neviem, ako by som funela v tom taxiku a co taxikar, zvladal to?

miroslava72
7. apr 2009

levandula,ja som praveze kontrakcie nemala,len rovno tlaky,takze som si vobec nebola ista,ci je to uz ono.
No a taxikar v pohode...az priamo pred porodnicu nas zaviezol...asi je zvyknuty...ale mozno keby vedel,ze to je len na kusticku,tak to veru neviem...

levandula123
autor
7. apr 2009

Coskore mamky, ja som dnes na UZV dopadla asi tak, ze asi druhy den mam trochu mokre nohavicky, a kedze ako spravne TELA 😠 prvorodicka, som sa zdoverila lekarovi, a ten ihned zajtra doniest vzorku na vlozke, ci to nie je voda. Ze vraj niekomu odteka postupne. No napadlo ma to ale stale dufam, ze to nebude plodova voda. Ak ano, tak ma mozno uz nechaju v nemocke. Mali ste aj vy s tymto skusenost? Radsej nech je maly vonku, lebo ja si uz naozaj niekedy pripadam ako tela. Ked sa pytam, zle je, ked sa nepytam, ze co sa nepytam a ci neviem 😠 sama, co sa deje

mausy21
7. apr 2009

levandula to vážne?ale ved už može ist von.a ty sa necitiš nejak inak?

levandula123
autor
7. apr 2009

ja sa citim, akoby som vobec nemala ist rodit, to je ten problem..... takze vobec nedokazem odhadnut, co je normalne a co nie....zajtra budem mudrejsia, maly sa hybe, to je ok a to mi dava pocit pokoja.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre