Mali ste problém s prenášaním?

pajinka23
13. máj 2009

ahojte mamulky a tehulky mate niektora skusenosti s prenasanim ???? ☹ ☹ ☹ lebo ja by som velmi nerada prenasala ☹ ☹ ☹ takze sup sup pisat 🙂 🙂

zuza80
13. máj 2009

ahoj pajinka. ja som mala prvý trmín 4.6. druhý 8.6. a rodila som 24.6. takže som prenášala pekne dlho. porod museli vyvolávat, pretože malý sa držal zubami nechtami 🙂 ,a nakoniec bola sekcia.proste sa mu nechcelo. prajem ti, aby si nemusela tak dlho čakat na porod a hlavne nech je rychlý.

pajinka23
autor
13. máj 2009

nooo o tom prave som vela citala ze ked sa babo dlho prenasa tak uz moze byt potom as velmi velke,,teda aj obvod hlavicky ma vetsi a tak uz naprejde cez panvove kosti a vtedy musi byt cis.rez....ale to ja nechcem,,tak sommojmu dokimu povedala ze keby som chcela po termine vyvolavacku ci by sa to dalo zariadit 😲 😲 😲 tak mi povedal ze hej ale ze ma to urcite bude nejake to euro stat 😉 😉 😉 blizzsie sa nato ale nevyjadril....no uvidime do pondelka mam este cas a potom sa asi dohodnem na tej vyvolavacke...

zuza80
13. máj 2009

Tomáš bol velký, mal 55 cm a 3900g. o.h.36cm. ale u mna nie preto bol cisársky. zjednodušene to napíšem tak, že moje telo "nevie rodit", deloha nepracovala tak ako mala a nepomohli ani lieky. plodová voda bola silne znečistená a maly mal 1x pupočník okolo krku.neviem prečo tak dlho čakali, ked som sa pýtala na vyvolávanie, tak povedali, že dva týždne po tom druhom termíne sa vyvoláva, pokial nie sú komplikácie.
dúfam, že to budeš mat bez vyvolávačky a možno už aj zajtra 🙂 najlepšie je ked ta to z ničoho nič prekvapí a ideš rodit.hlavne nech je to bez komplikácii a mimi je zdravé. vela štastia

petra1985
13. máj 2009

pajinka ty si akcna pocuvaj 😀 ja som porodila 4 dni pred terminom takze este furt mas cas🙂

pajinka23
autor
13. máj 2009

petka ale pre istotu 😀 😀 😀 dufam ze aj ja tak porodim ☹

oalaa
13. máj 2009

pajinka, ja som prenasala 5dni, ale oproti tym mesiacom, kedy je uz babo velke a dost kope je to nic. dr.ta ani viac nenechaju prenasat. potom to radsej vyvolaju, aby predisli komplikaciam

sirinka
13. máj 2009

pajinka ked budes prenasat tyzden, obvod hlavicky nebude o nic vacsi ako keby sa narodilo na termin...to hlavicka nerastie zase takou zavratnou rychlostou 😉
a potom uz aj tak budu musiet zvazit vyvolanie porodu, takze sa ty vykasli davat niekomu do vrecka...

tinus20
13. máj 2009

caute baby,no moj sa sice narodil 2 tyzdne pred TP ale moja mama prenasala vyse 2tyzdne moju segru...a hovorila ze ani za nic sa jej nechcelo von,dokonca okopavala zahradu a malovala izbu s tym bruchom velkym a nic,aj na porodnej sale to dlho trvalo ale jasne ze to bolo daaaavno(24rokov) a urcite by jej dali vyvolavacku ak by to bolo vtedy mozne,tak sa neboj nicoho ved lekari vedia co maju robit...a inak aj ja som mala vyvolany porod a neplatila som ani cent,dakde si pisala ze by chcel nieco zato...co ja viem,nezda sa mi to nejak...

jahodka11
13. máj 2009

pajinka, mne dr porod vyvolavala a neplatila som za to, nechapem, co mal na mysli..... 😖

patricia1971
13. máj 2009

pajinka,ja som prvé dve deti prenášala 14 dní,to mi aj museli vyvolať pôrod,to čakanie bolo strašné...no a pri tretej som mala termín 8.6., tak som vedela že budem rodiť až niekedy 18.6.,no a šup,malá sa narodila 6.6.....takže je to individuálne...ale čo viem,tak teraz ti pôrod vyvolávajú po týždni,to sa musíš ale opýtať tvojho doktora 😵 veľa šťastia 😵 a za vyvolaný pôrod sa neplatí

fodorka33
13. máj 2009

pajinka ja som prenasala 9dni a maly sa narodil na vyvolavacku.dalo sa to prezit ale keby som si mohla vybrat zaplatim si dokiho aby mi ju dali ked tak skorej rpetoze tu v nemocke sa na mna kaslali.takze asi tak

lenka_da
13. máj 2009

Ja som prenasala 6 dni. Akurat na siedmy den mi mali dat vyvolavacku ale malicka sa poponahlala este pred tym 😀

jaja257
14. máj 2009

Ja som mala termin 6.1. a druhy 11.1 a mala sa narodila 24.1 cisarskym ale doktor ma vytrapil najskor pokusmi o prirodzeny porod. Tak ak sa da dohodnut na vyvolavacke dohodni sa.

pajinka23
autor
14. máj 2009

juj babulky ale ja asi pockam do pondelka a potom sa dohodnem na tej vyvolavacke lebo jednoducho odmietam prenasat,,,,vsetko ma boli ☹ ☹

sssimi
14. máj 2009

Pajinka ja už mám za sebou 2 termíny a malinká sa nejak nepýta na svet... Prvý termín som mala 4.5 a druhý 12.5. Doktori to nijak neriešia. Zajtra mám poradňu, tak sa chcem ísť prozprávať s jednou pôrodníčkou, lebo keď ťa tam nepoznajú nechajú ťa riadne vytrápiť...

pajinka23
autor
14. máj 2009

juuuj sssimi ti vobec nezavidim ☹ ☹ ☹ ved uz musis mat stoho riadne nervy 😲 😲

hanipe
14. máj 2009

Babenky uplne vas chapem ja mam pocit ze prenasam uz mesiac . to asi pretoze moj maly mal uz pred 3tyzdnami 3kg . A stale je vysoko neklesa mi brucho . Mam uz toho dost!!!!! 😖

mirko
14. máj 2009

ja som drobca prenasala 8 dni termin 15.3.2007 a narodil sa 23,3 a doktor pri porode mi este poveda ze to nie je este prenasanie 😲 , hlavna vec, ked som bola v ten den na pasoch uz sestricky zalamovali rukami, ze maly ma akesi zle ozvy ci co, no uz bol velky a malo miesta..

katka.m
15. máj 2009

Ja som mala termín vypočítaný na 7.3., podľa UZV na 20.3., narodil sa 10.3., vypýtal sa sám s mierami 2600g a 48cm(malinký) a bol už rozmočený, plodové vody nazelenalé, čiže dlhšie prenášaný. Tak na termíny a ich súvis s veľkosťou by som sa až tak nespoliehala.

pajinka23
autor
15. máj 2009

baby ja tak nechcem prenasat ☹ ☹ ☹ ja uz chcem porodit ale couz mam rrobit ked sa malinkemu nechce na svet???,najviac sa bojim aby mu potom nieco nehrozilo ☹ ☹ ked budem prenasat lebo som citala ze su tam rizika ☹ ☹ v pondelok ideme do poradni tak sa z dokim idem porozpravat ze co a ako 😲

zuza80
15. máj 2009

pajinka, žiadny strach. ked prenášaš, tak si častejšie kontrolovaná. riziká sú stále a všade. hlavne sa nestresuj. a moc nečítaj,nie vždy je to na dobro veci 🙂ja som čítala, že sa može porod urýchlit, ked si dáš velmi teplý kúpel, tak som sa kúpala každý den, nepomohlo mimochodom,a teraz mám nedoplatok teplej vody 😠 možno si ta tam aj nechajú hned v pondelok.

pajinka23
autor
16. máj 2009

nooo zuzi aj ja som pocula ze tepla voda pomaha ale pravda to nieje aspon v mojom pripade nie ☹ ☹ ☹ ☹ a ani chodenie po schodoch mi nepomaha a ani hojdanie na fit lopte ☹ ☹ ☹ proste sa malemu nece ist a hotovo mozem sa ja aj na mihalnice postavit ☹ ☹ ☹ ☹ a keby sa ma tam uz aj chceli nechat bola by som rada aspon by ma sledovali kazdu chvilu a bola by som hnet kludnejsia 😉 😉

anastaziaf
16. máj 2009

ahojte,mna to caka tiez kazdym dnom,tiez by som nerada prenasala.Na nete som citala,ze pohl.styk moze urychlit porod.Znama prenasala tak "hupsli" na to a porod sa rychlo dostavil...

zuzula25
16. máj 2009

ja som poskusala mozne aj nemozne na vyvolanie porodu a nic.pokial sa prcek nerozhodne von,nepomozes mu.prenasala som 3 dni a teraz by som ho obcas dala spat do bruska aby som sa vyspala

pajinka23
autor
16. máj 2009

boze ak mi nepomoze ten sexik tak ja uz neviem 😀 😀 😀 😀 😀 😝 a nemozem sexom malinkemu nejako ublizit????? 😕 😕

zuza80
16. máj 2009

pajinka, ked sa malý drží, tak nepomože ani sexík.teraz mna napadlo, dr. mi kázala aj masírovat a tret bradavky. mne teda nepomohlo ani to, ale za vyskúšanie nič nedáš. a sexíkom malému neublížiš. takže máš rady ako si užit krásny večer, najskor dráždit bradavky a potom šup na to 😀 😉

zuza80
16. máj 2009

pajinka kuk kočkám češkám do diskuzie https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kackabrcka
17. máj 2009

pajinka - ja som pila koktejl z ricinoveho oleja a vobec nezabral 😠

fodorka
17. máj 2009

no pajinka ja som chodila po schodoch a kupala som sa den co den dokonca sme aj sexovali vsetko vsetucko mozne som skusala aj fitloptu a prisla som 7dni po termine do nemocky a ze na spic prsta no a na 9den som na vyvolavacku porodila takze som sa mohla aj na hlavu postavit a to ze to niektorym zabralo napr sex je len cista nahoda,keby som sa kupala a hodinu potom mi zacnu kontrakcie tak tiez si pomyslim ze to bolo tym kupelom ale je to len a len nahoda.budem drzat palce a neboj skor co neskor bude male vonku ja som si myslela az mi bolo do placu ze sa maleho nedockam a uz je tu pomaly 3mesiaciky....

pajinka23
autor
17. máj 2009

ja uz som vyskusalaasi vsetko aj sexik vcera 😝 😝 😝 😝 a stale nerodim....juuuj sa zblaznim ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre